19

01.2015

Opinia Mzuri nt mieszkań BGK w Poznaniu

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Gorące tematy, Napisali o ..., Nas, Wynajem

ilość komentarzy: 13

Dzięki uprzejmości Roberta (Robert ogromnie duże dzięki!!!) otrzymałem linka do artykułu w Rzeczpospolitej, w którym wypowiada się m.in Mariusz Sobański, Kierownik Najmu Regionu Zachód w firmie Mzuri. Oto link:

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/709850,1172496-Czy-na-tanie-mieszkania-na-wynajem-beda-chetni.html?p=3

Artykuł dotyczy tego jak oceniana jest atrakcyjność oferty mieszkań na wynajem BGK w Poznaniu. Cieszy mnie to, że Mzuri zyskuje kolejną medialną twarz i że dostrzeżono wiedzę i kompetencje Mariusza w najmie mieszkań:-)

Podziel się!

0

Komentarze:

  • Sławek Muturi pisze:

   Robert, dzięki. To miło zobaczyć, że coś co ja wprowadziłem na polski rynek stało się „standardem firm profesjonalnie zarządzających najmem” oraz funduszu należącego do państwowego BGK. To dla mnie spora satysfakcja:-) Jestem farciarzem:-) – rzadko można mieć okazję czerpać satysfakcję z pozytywnego zmieniania ogromnego przecież rynku jakim jest najem mieszkań.

   0
 1. Aga-ta pisze:

  Interesujące są spekulacje na temat ceny zakupu mieszkań – czy rzeczywiście „przepłacono”? Wiele na to wskazuje. Lub koszty „administracyjne” takiego projektu są tak wysokie, że w głowie nam się nie mieści :-) Albo przyjęto błędne założenia w zakresie cen rynkowych i koniecznych obciążeń.
  Chętnie bym zobaczyła szczegółowe wyliczenia tego projektu. W końcu wydawane są nasze pieniądze i wszystko powinno być jawne! A nóż jest to tak świetny interes, że prywatni inwestorzy chętnie by powtórzyli ten fenomen za swoje pieniądze oszczędzając nam – podatnikom – kosztów :-)

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Aga-ta, mnie też zaskoczyła poufność informacji nt ceny zakupu. W końcu to fundusz państwowego banku, a gwarantem ich funduszy jest skarb państwa. Jak to się ma do jawności informacji publicznej?

   0
   • Michał pisze:

    Sławku, to jest do ustalenia ile za taki blok fundusz zapłacił. Wystarczy mieć na miejscu kogoś znajomego, który to sprawdzi. Przecież np. rzeczoznawcy majątkowi mają dostęp do cen transakcyjnych. Kwestia dotarcia do właściwej osoby;) Pozdrawiam

    0
 2. PAndy pisze:

  Ja mam tylko jedną uwagę, której nie poruszył jak na razie nikt. Podstawowym celem funduszu BGK jest zwiększenie mobilności Polaków. Równocześnie promowany jest wynajem długoterminowy, np. 4 lata. 4 lata to żadna mobilność. Mam przyjaciela w Warszawie, który odnawia umowę co 6 miesięcy. Słyszałem o umowach na 2 lata, ale 4?

  Pozdrawiam serdecznie fridomaniaków,
  Andy

  0
  • Robert pisze:

   Faktycznie BGK sam sobie przeczy. Z jednej strony chce promować mobliność, a z drugiej oferuje tym niższy czynsz im dłuższa umowa najmu… To się nie trzyma kupy.

   0
   • Sławek Muturi pisze:

    Robert, Andy. macie rację. Moją uwagę zwróciło to wcześniej. Opowiadano o mobilności, jednocześnie zapowiadając czynsze niższe o 30% w stosunku do rynkowych. Czy ktoś kto zamieszka w takim dotowanym mieszkaniu w Poznaniu zechce wyprowadzić się i pojechać „za pracą” do Gdańska?

    0
    • Aga-ta pisze:

     Chyba ,że chodzi o to, aby człowieka wyrwać z jego obecnego środowiska, aby nie zraził się pierwszym niepowodzeniem i miał nad sobą ów „bat 4 lat” w postaci umowy najmu. Ludzie nie wiedzą co będzie, łatwo się poddają i nie lubią planować długoterminowo i może ów zamysł ma to zmieniać?

     Z drugiej strony, dobrze jest zmieniać pracę właśnie po 3-4 latach, gdy marne szanse aby coś jeszcze się nauczyć, popada się w groźną rutynę i albo awans (nie kazdy awansuje), albo zmiana.

     Można dorabiać ideologie, poszukiwać logicznych wytłumaczen, ale dlaczego za publiczne pieniądze?

     0
    • Robert pisze:

     Wysłałem do BGK Nieruchomości prośbę o udzielenie mi informacji oraz kserokopii umowy na nabycie tych nieruchomości na ul. Saperskiej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jak tylko otrzymam jakąś odpowiedź nie omieszkam się podzielić tymi informacjami ;-) Zapytałem przy okazji o zarobki członków zarządu i rady nadzorczej tego podmiotu.

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, jestem bardzo ciekaw odpowiedzi jaką uzyskasz. Daj koniecznie znać.

     0
    • jacek pisze:

     Centra polskich miast sa zrujnowane, wspaniale kamienice rozpadaja sie. Miasta rozlewaja sie na przedmiescia, dom mozna praktycznie wybudowac w polu. Nawet w mniejszych miastach zaczynaja robic sie korki, zeby dostac sie na przedmiescia. Handel ucieka z centrum do galerii budowanych przez zagraniczne firmy, gdzie zyski z czynszu ustalanego w euro wywozone sa za granice. Nasze impotentne panstwo nic nie robi zeby te sprawy uprzadkowac, chociazby w kontekscie urbanistycznym. Olbrzymie pieniadze z EU wydawane sa na bzdury, a teraz za pieniadze podatnikow (5 mld?) wybuduja kolejne substandardowe bloki na rozlewajacych sie przedmiesciach, bez odpowiedniej infrastruktury. Paranoja, polski balagan.

     0
 3. Mateusz pisze:

  swiadome wprowadzanie w blad nie poelcam

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA FRIDOMIACZEK
I FRIDOMIAKÓW

 

25 czerwca, godz. 19:00-20:30 – wywiad Janka Dziekońskiego z Arturem Bartnickim pt. „Jakie problemy możesz napotkać wynajmując mieszkanie i jak z nimi sobie poradzić?” Link do rejestracji

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

 

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Multimedia, multimedia

Zostaliśmy niedawno zaproszeni do Polskiego Portalu Finansowego Bankier.pl,  który prowadzi dział telewizji internetowej  Bankier.tv, gdzie wypowiadaliśmy się na temat idei wolności finansowej i inwestowania w nieruchomości. Ciekawe, że siła takiego przekazu jest zupełnie inna, silniejsza i pozostajemy  pod jej wrażeniem. W załaczonym filmiku Sławek ma przyjemność "produkować się  z wrodzonym sobie wdziękiem', ale na serio chodzi o to, że takie 24-minutowe nagranie jest namiastką prawdziwego "wykładu", który może przekonać jeszcze nieprzekonanych.   Poniżej link do opublikowanego nagrania wideo: http://bankier.tv/video/Osiagnac-wolnosc-finansowa-inwestujac-w-nieruchomosci-50613.html [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Zy, jeszcze jedno. Pytasz czy wyjazd do Egiptu to „wyczyn? Sam nie wiem, ale wyjazd na...
 • Sławek Muturi: TX, tak. Kilkanaście lat temu też uważałem M jako bezpieczną inwestycję. Z kilku powodów: ludzie muszą...
 • Sławek Muturi: Bil, zgadzam się z Tobą, że ostateczny poziom ryzyka zależy zarówno od ogólnego profilu ryzyka danego...
 • Sławek Muturi: Zy, przepraszam jeśli poczułeś/aś się przeze mnie oceniany/a. Starałem się porównać różne życiowe...
 • BiL: Dzieki za Twoja odpowiedz, Slawek. Mozna powiedziec, ze zycie to sztuka podejmowania decyzji, oraz umiejetnosc...
 • zy: Nie wiem co jest odważnego w podróżowaniu? Czy wyjazd do Egiptu zaliczamy do kategorii „wyczyn”? Czy...
 • Sławek Muturi: BiL, dzięki za Twój komentarz. Odpowiadając na Twoje pytanie, to tak w roku 1998 lub 1999 (gdy...
 • Sławek Muturi: Martyna, dzięki i Tobie też życzę długiego i odważnego życia:-)
 • TX: Sławku, ja to widzę trochę inaczej. Czy kilkanaście lat temu gdy zaczynałeś inwestować w mieszkania na wynajem...
 • BiL: Czesc Slawek – fajny wpis. Mysle, ze latwiej jest zyc odwaznie bedac zabezpieczonym finansowo tak jak Ty...
 • Robert: https://www.rp.pl/Ubezpieczeni a/306139916-Jak-ubezpieczac-mi eszkanie-na-kredyt.html#paragr aph6
 • Martyna Lipska: Cześć Sławku, dzięki za ten wpis – jak zawsze rozsądny. Niestety masz rację – bardzo dużo...
 • Jan Dziekonski: Nagranie webinaru: https://www.youtube.com/watch? v=LT4Zfj-Zlgc&feature=you tu.be
 • Artur Kaźmierczak: Zapraszam na nasz kanał na YT. Bezpośredni link: https://www.youtube.com/watch? v=0AnpIAH7yOI
 • Wojtas: Czy jest, gdzieś dostępny webinar CFI Stolica ? Pozdrawiam
 • nibul: https://wiadomosci.onet.pl/kra j/jaroslaw-kaczynski-nie-wprow adzimy-podatku-katastralnego/3 9d2r7l
 • Robert: https://www.rp.pl/Komercyjne/3 06069841-Pieniadze-leza-na-par kingach.html
 • Bartosz vF.: Agnes 7 – to jest właśnie zdobywanie wiedzy :) Ciebie powinien interesować dział hipoteki (IV) w...
 • zdumiona: Tak, zmieniło się podejście banków w tej akcji kredytowej na fikcję właścicielską. Czy wszystkich? Śmiem...
 • zdumiona: Punkt 4. Jeśli SM taka waleczna i skuteczna to wówczas ci wyodrębnieni powołują się na korzystny dla niej...

Najnowsze wpisy

created by Water Design