Mzuri CFI 2 powołane!

flw16Mam przyjemność poinformować Was, że dzisiaj założyliśmy spółkę Mzuri CFI 2 Sp. z o.o. – kolejny wehikuł, dzięki któremu inwestowanie w mieszkania na wynajem stanie się dostępne również dla tych osób, które nie dysponują gotówką wystarczającą na zakup mieszkania. Minimalna kwota inwestycji wynosi bowiem jedynie 10 tys zł.

Zgodnie z oczekiwaniami większości respondentów naszej ankiety, w której badaliśmy preferencje zainteresowanych inwestowaniem w CFI, Spółka będzie funkcjonować w modelu “rentierskim”. Oznacza to, że po zebraniu kapitału spółka Mzuri CFI 2 przystąpi do zakupu portfela mieszkań (przede wszystkim większych mieszkań z przeznaczeniem na wynajem na pokoje, ale także małych kawalerek) uzupełnionego być może kamienicami, których liczba będzie zależała od wielkości zebranego kapitału. Po remoncie mieszkań i ich wynajęciu, udziałowcy będą uzyskiwać regularną (zapewne co cztery miesiące) wypłatę przychodów z najmu.

Zamierzamy zebrać na początek co najmniej kilka milionów złotych. Każdy z uczestników obejmie udziały w Mzuri CFI 2 sp. z o.o. w proporcji do wniesionego kapitału. Ponieważ będziemy inwestować jedynie w nieruchomości stanowiące okazje rynkowe, a takie wymagają poszukiwań, upłynie trochę czasu pomiędzy zebraniem kapitału a zakupem, remontem i wynajęciem mieszkania. Spodziewamy się zatem, że wypłata zysków udziałowcom (w formie zaliczek na poczet dywidendy) rozpocznie się w drugim roku funkcjonowania Spółki. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji może docelowo osiągnąć nawet 8 proc. rocznie.

Po okresie 1-2 lat funkcjonowania Spółki, zwrócimy się do banków o kredyt inwestycyjny. Spodziewamy się, że dzięki zabezpieczeniom (hipoteka na posiadanych nieruchomościach), CFI 2 otrzyma kredyt na korzystnych warunkach, co pozwoli dalej rozbudować bazę kapitałową Spółki i polepszyć zwrot dla udziałowców.

Zainteresowanych szczegółami Fridomiaków, którzy wcześniej nie zarejestrowali się jako zainteresowani inicjatywami Mzuri CFI, zachęcam do napisania maila na adres biuro@mzuriCFI.pl – osobom tym wyślemy prezentację i dokumenty formalne Spółki (Akt Założycielski, Umowę przedwstępną objęcia udziałów itp).

Mzuri CFI 3

W okolicach połowy listopada br. uruchomimy CFI 3, która tym się będzie różnić od CFI 2, że przez okres pierwszych 5 lat funkcjonowania całość środków pozyskiwanych z wynajmu posiadanych przez spółkę mieszkań będzie re-inwestowana w zakup kolejnych oraz we flipping kamienic, dzięki czemu mamy zamiar znacząco powiększyć majątek Spółki. Dopiero po upływie owych 5 lat (o ile wspólnicy nie zadecydują inaczej), przejdziemy na model co kwartalnych wypłat w proporcji do posiadanych udziałów. Zainteresowanych również prosimy o maila na adres biuro@mzuriCFI.pl

Postępy inwestycji Mzuri CFI 1

Równocześnie chciałbym Was poinformować o postępach inwestycji w ramach spółki Mzuri CFI 1. Jesteśmy o czasie, a może nawet nieco wyprzedzamy harmonogram. Podwyższenie kapitału spółki nastąpiło 15 stycznia br. Zidentyfikowaliśmy kamienicę w Łodzi przy ul Targowej, którą zadatkowaliśmy dnia 2 marca br. Od razu zleciliśmy szczegółową ekspertyzę budowlaną oraz wystąpiliśmy o warunki zabudowy. Obie te sprawy już się pomyślnie dla inwestycji wyjaśniły (czekamy tylko na uprawomocnienie warunków zabudowy), więc wkrótce przystąpimy do finalizacji zakupu kamienicy oraz do kolejnych etapów inwestycji. O szczegółach będziemy informować Wspólników CFI 1.

 

Jesteśmy podekscytowani wdrażaniem w życie koncepcji grupowego inwestowania w mieszkania na wynajem. Czujemy, że współtworzymy nową jakość na polskim rynku najmu mieszkaniowego. Jednocześnie Mzuri CFI jest świetnym narzędziem realizacji misji Grupy Mzuri, którą jest pomóc jak największej liczbie Polek i Polaków w osiągnięciu wolności finansowej. Mamy nadzieję, że i Wy tak to odbieracie i nasze kolejne CFI będą się cieszyły zaufaniem Fridomiaków.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

15 Responses

  1. Warto pisać, że oferta CFI jest skierowania nie tylko do osób, które nie są w stanie zgromadzić pieniędzy na zakup samodzielnie mieszkania. Przecież nawet mając już wielki pakiet mieszkań na wynajem ktoś może chcieć przystąpić do spółki i czerpać z tego dochody.

    1. Robert, dzięki za Twoją uwagę. Masz oczywiście rację. Dodatkowo, osoby dysponujące nawet kilkuset tysięcznymi oszczędnościami, które mogłyby kupić kilka kawalerek na wynajem też przystępują do CFI bowiem posiadana przez nich gotówka jest zbyt niska, żeby kupić i wyremontować całą kamienicę, a wiadomo, że te ostatnie dają wyższą rentowność. Poza tym, inwestując razem z innymi w ramach Mzuri CFI w większym stopniu osiągają rozproszenie geograficzne swojego portfela i tym samym, ryzyka inwestycyjnego.

  2. Slawku,

    Cieszy mnie ta kreatywnosc i motywacja do wspolnego inwestowania.
    TO jedyna grupa inwestycyjna/fundusz gdzie zarzadzajacy/pomyslodawca jest znany wiekszosci.
    Pewnie spotkacie sie z krytyka rowniez oby konstruktywna ale do przodu!

    pzdr
    Marcin

    1. Marcin, dzięki za ciepłe słowa. Konstruktywna krytyka jest bardzo przydatna – w ten sposób możemy się doskonalić w tym co robimy. By zmierzać do przodu. Ale oczywiście musimy tez być przygotowani na wiele negatywnej krytyki wynikającej nie z dobrej woli, tylko z zawiści. Jesteśmy w tej dziedzinie w Polsce bardzo dobrzy. Jestem teraz w Kanadzie i widzę jak bardzo Kanadyjczycy się od nas różnią:-)

        1. Robert, poproszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Mam w zanadrzu wpisy m.in. nt Kanady, nt kobiecej piłki, nt Detroit, nt cen nieruchomości w Bostonie i w Montrealu (moich ulubionych miastach w Ameryce na północ od Meksyku), nt amerykańskich WOP-istów i może jeszcze jakieś inne. Spędzenie wielu godzin w samochodzie (w sumie zrobiliśmy ponad 5,5 tyś kilometrów) sprzyja refleksji:-). Podobnie jak podziwianie pięknych widoczków:-)

  3. Cześć,

    Zapowiada się to ciekawie. Wysłałem maila do Was.

    Z pytań to stopa zwrotu jest przed opodatkowaniem? Udało Wam się rozwiązać problem podwójnego opodatkowania, raz spółki a raz dywidendy?

    1. Z tego co widać to ta stopa zwrotu jest przed opodatkowaniem. Od tego trzeba zapłacić CIT oraz podatek belki. I z rentowności 7% robi się 4,6% jak się nie mylę. Tak jest Sławku?

      1. Marek, wydaje mi się (jestem teraz na wakacjach w Kanadzie i nie mam dostępu do modelu rentowności), że owe 8% jest już po uwzględnieniu CIT-u, ale przed PIT-em. Jeśli się mylę, to podam korektę do tego komentarza. Natomiast będziemy się starać osiągnąć jak największą możliwą rentowność. Powinna być wyższa niż przy inwestowaniu samodzielnie z kilku powodów:
        1) dysponując większym kapitałem, spółka CFI 2 będzie kupować większe mieszkania (na pokoje), strychy do adaptacji, a może również kamienice (o ile starczy kapitału), które zwykle zapewniają większy zwrot
        2) będąc właścicielem całej kamienicy będziemy mieli niższe opłaty administracyjne (odpada wiele kosztów ponoszonych przez wspólnoty, chociażby windykacji należności czynszowych), co przełoży się na większą kwotę przypadającą na właściciela mieszkania
        3) w roku 2im lub 3cim spółka zaciągnie kredyt w banku – lewar zwiększy rentowność
        4) dysponując większym portfelem mieszkań, spółka będzie osiągać niższy średni pustostan niż to co Mzuri zakłada przy wyliczeniu pustostanu dla pojedynczego mieszkania
        5) w niektórych sytuacjach koszty wyposażenia wielu mieszkań równocześnie będą niższe niż koszty wyposażenia pojedynczego mieszkania

        Zależy nam na osiągnięciu możliwie jak najwyższej stopy zwrotu dla udziałowców, bo zależy nam na tym by CFI 2 było postrzegane jako sukces. Dzięki temu łatwiej nam będzie uruchamiać kolejne CFI:-) Choć NIE DAJEMY jakiejkolwiek gwarancji zwrotu, to celujemy w to by rzeczywista stopa zwrotu była nie mniejsza niż owe 7-8%. Natomiast mam głęboką nadzieję, że uda się uzyskać wyższą. Natomiast może być niższa. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem – kto gwarantuje wysokie stopy zwrotu ma albo nieuczciwe intencje albo obiecuje gruszki na wierzbie albo posiadł magiczne moce. My w Mzuri staramy się być odpowiedzialni.

        1. Dzięki za wyjaśnienia. Jeśli byłoby 7% już po uwzględnieniu CIT-u to byłoby całkiem sensowne. Tylko że właśnie w prezentacji oferty na stronie 22 jest pewna nieścisłość.

          “SPODZIEWANA WYSOKOŚĆ WYPŁAT
          ZYSKU DLA WSPÓLNIKÓW DLA ROCZNEJ STOPY ZWROTU 7,0%*

          * Wypłaty po uwzględnieniu 19% podatku CIT płaconego przez Spółkę. Nie uwzględniają tzw. podatku „Belki”, który Wspólnicy rozliczają indywidualnie”

          Natomiast w tabelce ilustrującej wysokość wypłat te 7% pomniejszono jeszcze o podatek CIT. Przykładowo dla 10 tys. podano że wysokość rocznej wypłaty wyniesie 567zł.

        2. Marek, dzięki za zwrócenie uwagi na tę nieścisłość. Dam znać kolegom w Warszawie by to jednoznacznie wyjaśnili.

  4. Witam.

    Jestem już po podpisaniu umowy z Mzuri CFI2 jak i podpisane przez miejscowego notariusza pełnomocnictwo, ale mam pytanie, mieszkam w Irlandii czy muszę również mieć do tego pełnomocnictwa klauzule Apostille? czy jest to wymagane?

    1. Dominass, dzięki za zaufanie wobec Mzuri CFI2. Cieszę się, że podjąłeś decyzję o przystąpieniu do naszej spółki. Z tego co wiem, apostille nie będzie wymagane. Dołączę Twoje zapytanie do wszystkich pytań od zainteresowanych (w sumie otrzymaliśmy ich ponad 80) i roześlemy dziś/jutro wszystkim zainteresowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.