06

05.2016

Ulubione cytaty

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Rozwój osobisty

ilość komentarzy: 95

Dziś często mówi się, że jeden obrazek jest wart tysiąca słów. Nie zawsze się z tym zgadzam – nie każdy obrazek i nie w każdym temacie. Według mnie obrazki wywołują silne emocje, ale czasami są to chybione emocje, specjalnie przerysowywane przez autorów lub przez właścicieli mediów, w których się pojawiają. Obrazki, które ludzie w Polsce widzą z Afryki często nie pokrywają się z rzeczywistością. Zdjęcia konfliktów na Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata nie całkiem oddają miejscowe realia. Zdjęcie leżącego nie musi oznaczać, że się upił, może się po prostu potknął. Obrazki czasami są warte nie tysiąca słów, tylko funta … kłaków (cóż to za dziwne powiedzenie:-)

Reprezentuję starsze pokolenie, które chyba bardziej niż obrazy ceniło sobie … cytaty. Cytat lub przysłowie składające się z zaledwie 5-7 słów, może nieść więcej wartości niż tysiące luźno wypowiedzianych słów. Cytaty i przysłowia ludowe zawierają skondensowaną (dziś powiedzielibyśmy zzipowaną) mądrość ludzkości, skumulowaną na przestrzeni tysięcy lat. Cytat czy przysłowie nie tylko angażuje emocje, ale też pobudza umysł. Skłania do refleksji. Czasami nabiera cech życiowego drogowskazu lub zostaje zinternalizowany jako jedna z życiowych wartości.

Uwielbiam cytaty i przysłowia. Dlatego z tym większą radością odnotowałem coraz częściej przesyłane nam przez Bobbi cytaty. Postanowiłem stworzyć dla nich odrębny wpis na blogu. Liczę na to, że będziecie się z nami dzielić Waszymi ulubionymi cytatami. Ponieważ jest wiele miejsc w internecie gdzie można znaleźć ogromniaste biblioteki przysłów i cytatów, to proponuję byśmy nasze propozycje ulubionych cytatów dodatkowo wzbogacali krótkimi (lub dłuższymi, jak kto woli) komentarzami. Jak rozumiemy, jak interpretujemy dany cytat, dlaczego jest ważny, itp Jeśli cytaty będą dotyczyć – choćby w sposób pośredni – wolności finansowej, to tym lepiej, ale proponuję byśmy się wzajemnie rozwijali bardziej wszechstronnie więc cytaty nie dające się sprowadzić w bezpośredni sposób do idei fridomii też są mile widziane.

Z ogromną ciekawością czekam na Wasze propozycje. Liczę na to, że będzie to bardzo aktywny i żywy wpis.

Podziel się!

0

Komentarze:

 1. Sławek Muturi pisze:

  Pragnę przypomnieć i ożywić nieco temat sprzed roku.

  Oto artykuł z 12-oma cytatami Alberta Einsteina: http://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/cytaty-einsteina/egrg3wf

  0
 2. Bobbi van der Rohe pisze:

  „Naśladujcie Mnie” – Jezus

  0
 3. Bobbi van der Rohe pisze:

  “Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais

  0
 4. Sławek Muturi pisze:

  Święty Augustyn: świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę…

  0
 5. Bobbi van der Rohe pisze:

  „Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim” / „Znoś i wytrwaj; ból ten przyda ci się kiedyś” – Owidiusz

  0
 6. Bobbi van der Rohe pisze:

  „Przede wszystkim nie bójcie się trudnych chwil. To one są źródłem wszystkiego, co najlepsze”. – Rita Levi Montalcini (1909-2012), uczona.

  „Lekarze twierdzili, że już nie będę chodzić. Matka powtarzała mi, że będę. Uwierzyłam matce”. – Wilma Rudolph (1940-1994), lekkoatletka.

  „Niektórym się zdaje, że luksus to przeciwieństwo ubóstwa. Nieprawda. To przeciwieństwo bezguścia”. – Coco Chanel (1883-1971), projektanta mody.

  0
 7. Bobbi van der Rohe pisze:

  „Niektórym się zdaje, że luksus to przeciwieństwo ubóstwa. Nieprawda. To przeciwieństwo bezguścia”. – Coco Chanel (1883-1971), projektantka mody.

  „Lekarze twierdzili, że już nie będę chodzić. Matka powtarzała mi, że będę. Uwierzyłam matce”. – Wilma Rudolph (1940-1994), lekkoatletka.

  0
 8. Bobbi van der Rohe pisze:

  „The only love that I really believe in is a mother’s love for her children.”- Karl Lagerfeld

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Bobbi, dzięki za kolejny cytat. Bardzo życiowy:-) A jak Twoje leczenie nowatorską metodą?

   0
   • Bobbi van der Rohe pisze:

    O rety, Sławek. Chwilowo zawieszone, bo 31 stycznia znaleźli mnie (jacy oni? Bliscy) nieprzytomnego i dopiero przedwczoraj wyszedłem ze szpitala. Zostałem wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, przeszedłem między innymi bakteryjne zapalenie opon mózgowych i Bóg wie co jeszcze. Nawet nie chcę dopytywać (a dopytywać muszę o wszystko bo z pamięcią krótkotrwałą bardzo kiepsko). W każdym razie goi się jak na psie, jestem optymistycznie nastawiony. Wrócę na chemię, ale organizm ma chwilę odsapnąć po tym wszystkim. Było grubo :-)

    Przy okazji trochę prywaty. Jeśli Któraś bądź Któryś z Was zechcielibyście przy rozliczaniu PIT przekazać 1% podatku na moje leczenie to podaje namiary:

    Nr KRS Fundacji „Złotowianka”: 0000308316
    W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: BŁAŻEJ PRZYCHOCKI P/134

    Istnieje też możliwość wpłat indywidualnych bezpośrednio na konto Fundacji:

    Nr konta Fundacji „Złotowianka”
    Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
    25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
    w tytule przelewu: darowizna na rzecz BŁAŻEJ PRZYCHOCKI P/134

    Koniec prywaty :-P

    Tak, czy siak, wszystkiego dobrego :-) Miłego dnia!
    Bobs

    0
   • Bobbi van der Rohe pisze:

    Cześć Sławku,

    Odpowiedziałem Ci na maila, bo post byłby tak długi, że chyba by się tu nie zmieścił. Póki co chwilowo zawieszone gdyż muszę dojść do siebie po ostatnich perypetiach zdrowotnych. Zregeneruję się trochę i wrócę do nowatorskich terapii. Teraz mam krótka przerwę. Pozdro!

    0
 9. Bobbi van der Rohe pisze:

  “As I have earlier noted, the most important things in life and in business can’t be measured. The trite bromide ‚If you can measure it, you can manage it’ has been a hindrance in the building a great real-world organization, just as it has been a hindrance in evaluating the real-world economy. It is character, not numbers, that make the world go ‘round. How can we possibly measure the qualities of human existence that give our lives and careers meaning? How about grace, kindness, and integrity? What value do we put on passion, devotion, and trust? How much do cheerfulness, the lilt of a human voice, and a touch of pride add to our lives? Tell me, please, if you can, how to value friendship, cooperation, dedication, and spirit. Categorically, the firm that ignores the intangible qualities that the human beings who are our colleagues bring to their careers will never build a great workforce or a great organization.” – John C. Bogle (1929 – 2019), inwestor.

  0
 10. Bobbi van der Rohe pisze:

  “Three, no matter what career you choose, do your best to hold high its traditional professional values, now swiftly eroding, in which serving the client is always the highest priority. And don’t ignore the greater good of your community, your nation, and your world. As William Penn pointed out, “We pass through this world but once, so do now any good you can do, and show now any kindness you can show, for we shall not pass this way again.”” – John C. Bogle

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA FRIDOMIACZEK
I FRIDOMIAKÓW

 

30 maja, godzina 19:30-21:00 – webinar z Jankiem Dziekońskim pt. „Jakie są strategie inwestowania w mieszkania – część 3?”. Szczegóły tutaj

31 maja 2019 r., piątek – godz 19:00; live na profilu FB Sławek Muturi oraz – równolegle – webinar (konieczna wcześniejsza rejestracja). Szczegóły bliżej terminu.

Okazją do spotkania będzie już 10-ta (!!!!!!!!!!) rocznica mojego przejścia na wcześniejszą emeryturę:-). Choć będę tego dnia gdzieś w podróży po Afryce, to chciałbym byśmy się spotkali – choćby wirtualnie – przy kieliszku wina lub butelce piwa:-)

10-11 czerwca, Sopot – wystąpienie Jana Dziekońskiego w Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie (szczegóły wkrótce).

15 czerwca, Warszawa, restauracja SixSeasons – wystąpienie Jana Dziekońskiego w Warszawskim Forum Nieruchomości (szczegóły wkrótce).

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW:

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Gdzie nas prowadzi nasza ośla natura?

Książka Roberta Kroola "Wolni i zniewoleni"  na początku przeraża trochę swoją objętością. Kto w dzisiejszych czasach ma czas czytać 460-stronicowe tomy? Następne wątpliwości przychodzą, kiedy zaczynają irytować rwane wątki, niepoukładane myśli, zwtoty w narracji. Oczywiście są to zabiegi celowe, które odzwierciedlają burzliwe losy, czyli „mistyczną sztukę upadków i wzlotów” autora książki. Natłok nagromadzonych informacji i myśli powoduje, że ma się tendencję do przeskakiwania do kolejnego podrozdziału, żeby szybciej dojsć do jakiejś konkluzji, ale szybko okazuje [...]

Najnowsze komentarze

 • Kuneg: Znam przypadek, że najemcy celowo szukali najmu że zryczałtowanymi mediami. Prądu wyciągnęli na 1,5 tys. zł...
 • Paweł: Dzięki bardzo. To dużo wyjaśnia. Czyli licytacje komornicze na nieruchomościach z wpisaną hipoteką przymusową...
 • Jan Dziekonski: Jeszcze ciepły: https://www.youtube.com/watch? v=td7C2jSvZs0
 • Jacek: Byłem właścicielem mieszkania w Berlinie i potwierdzam, pełna komuna. Absolutnie nieopłacalny biznes,...
 • Franczeski: Tylko pierwotny, szkoda czasu na zabawę z byłymi właścicielami. Ja teraz kupiłem mieszkanie na Targówku...
 • Paweł: Witam kiedy będzie można obejrzeć zapis webinarium bo nie mogłem być niestety obecny
 • Yogi: Tomek, dzięki za sugestię. Mam porównanie zużycia, bo sprawdzałam 4 lata wstecz roczne rozliczenia ze...
 • Tomek: Obawiam się, że niewiele możesz zrobić, co najwyżej następną umowę zrobić z mediami nieryczałtowo. Nie bardzo...
 • Yogi: Witam, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z najemcami. Otóż w umowie mają oni zapis, że media są...
 • Sławek Muturi: Jestem już w Noukchott, stolicy Mauretanii 🇲🇷. Normalnie stąd pojechał bym dalej na północ do Sahary...
 • Sławek Muturi: Cerwantes, dzięki za ciekawą propozycję. Zawsze dzieliłem wolność finansową na … %. Np jeśli...
 • Sławek Muturi: Aga-ta to ja Tobie dziękuję za towarzyszenie mi w drodze postkorporacyjnej. Dzięki za Twoje rzeczowe i...
 • Sławek Muturi: Xav, Nie, nie miałem. Może tylko chwile załamania spowodowane zachowania i niektórych najemców. Ale...
 • Sławek Muturi: Bolo, masz wiele racji. Utrzymanie wolności finansowej wcale nie jest automatem. Potrzeba silnej...
 • Bolo: Z doświadczenia wiem, że łatwiej osiągnąć wolność finansową niż ją utrzymać. Człowiek ma tyle ułomności, że:...
 • Jan Dziekonski: BiL – te będą po powrocie Sławka z wojaży, musimy razem ustalić :)
 • BiL: Hello, z gory przepraszam jesli cos przeoczylem, ale chyba jakos sie wam to troche wyslizgnelo spod radaru? :)...
 • Aga-ta: No tak, nawet mały krok do przodu jest lepszy niż stanie w miejscu :-) I pewnie dlatego też nie żałujemy....
 • Bolo: Cześć. Kilkanaście lat temu, w okolicach ogólniaka czułem już, że chcę być rentierem. Nie umiałem tego do końca...
 • Jan Dziekonski: Bartku, pytania dość szczegółowe, odpowiedzi oczywiście mam, zobaczymy jak czasowo się wyrobimy =)...

Najnowsze wpisy

created by Water Design