19

01.2015

Opinia Mzuri nt mieszkań BGK w Poznaniu

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Gorące tematy, Napisali o ..., Nas, Wynajem

ilość komentarzy: 13

Dzięki uprzejmości Roberta (Robert ogromnie duże dzięki!!!) otrzymałem linka do artykułu w Rzeczpospolitej, w którym wypowiada się m.in Mariusz Sobański, Kierownik Najmu Regionu Zachód w firmie Mzuri. Oto link:

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/709850,1172496-Czy-na-tanie-mieszkania-na-wynajem-beda-chetni.html?p=3

Artykuł dotyczy tego jak oceniana jest atrakcyjność oferty mieszkań na wynajem BGK w Poznaniu. Cieszy mnie to, że Mzuri zyskuje kolejną medialną twarz i że dostrzeżono wiedzę i kompetencje Mariusza w najmie mieszkań:-)

0

Komentarze:

  • Sławek Muturi pisze:

   Robert, dzięki. To miło zobaczyć, że coś co ja wprowadziłem na polski rynek stało się „standardem firm profesjonalnie zarządzających najmem” oraz funduszu należącego do państwowego BGK. To dla mnie spora satysfakcja:-) Jestem farciarzem:-) – rzadko można mieć okazję czerpać satysfakcję z pozytywnego zmieniania ogromnego przecież rynku jakim jest najem mieszkań.

   0
 1. Aga-ta pisze:

  Interesujące są spekulacje na temat ceny zakupu mieszkań – czy rzeczywiście „przepłacono”? Wiele na to wskazuje. Lub koszty „administracyjne” takiego projektu są tak wysokie, że w głowie nam się nie mieści :-) Albo przyjęto błędne założenia w zakresie cen rynkowych i koniecznych obciążeń.
  Chętnie bym zobaczyła szczegółowe wyliczenia tego projektu. W końcu wydawane są nasze pieniądze i wszystko powinno być jawne! A nóż jest to tak świetny interes, że prywatni inwestorzy chętnie by powtórzyli ten fenomen za swoje pieniądze oszczędzając nam – podatnikom – kosztów :-)

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Aga-ta, mnie też zaskoczyła poufność informacji nt ceny zakupu. W końcu to fundusz państwowego banku, a gwarantem ich funduszy jest skarb państwa. Jak to się ma do jawności informacji publicznej?

   0
   • Michał pisze:

    Sławku, to jest do ustalenia ile za taki blok fundusz zapłacił. Wystarczy mieć na miejscu kogoś znajomego, który to sprawdzi. Przecież np. rzeczoznawcy majątkowi mają dostęp do cen transakcyjnych. Kwestia dotarcia do właściwej osoby;) Pozdrawiam

    0
 2. PAndy pisze:

  Ja mam tylko jedną uwagę, której nie poruszył jak na razie nikt. Podstawowym celem funduszu BGK jest zwiększenie mobilności Polaków. Równocześnie promowany jest wynajem długoterminowy, np. 4 lata. 4 lata to żadna mobilność. Mam przyjaciela w Warszawie, który odnawia umowę co 6 miesięcy. Słyszałem o umowach na 2 lata, ale 4?

  Pozdrawiam serdecznie fridomaniaków,
  Andy

  0
  • Robert pisze:

   Faktycznie BGK sam sobie przeczy. Z jednej strony chce promować mobliność, a z drugiej oferuje tym niższy czynsz im dłuższa umowa najmu… To się nie trzyma kupy.

   0
   • Sławek Muturi pisze:

    Robert, Andy. macie rację. Moją uwagę zwróciło to wcześniej. Opowiadano o mobilności, jednocześnie zapowiadając czynsze niższe o 30% w stosunku do rynkowych. Czy ktoś kto zamieszka w takim dotowanym mieszkaniu w Poznaniu zechce wyprowadzić się i pojechać „za pracą” do Gdańska?

    0
    • Aga-ta pisze:

     Chyba ,że chodzi o to, aby człowieka wyrwać z jego obecnego środowiska, aby nie zraził się pierwszym niepowodzeniem i miał nad sobą ów „bat 4 lat” w postaci umowy najmu. Ludzie nie wiedzą co będzie, łatwo się poddają i nie lubią planować długoterminowo i może ów zamysł ma to zmieniać?

     Z drugiej strony, dobrze jest zmieniać pracę właśnie po 3-4 latach, gdy marne szanse aby coś jeszcze się nauczyć, popada się w groźną rutynę i albo awans (nie kazdy awansuje), albo zmiana.

     Można dorabiać ideologie, poszukiwać logicznych wytłumaczen, ale dlaczego za publiczne pieniądze?

     0
    • Robert pisze:

     Wysłałem do BGK Nieruchomości prośbę o udzielenie mi informacji oraz kserokopii umowy na nabycie tych nieruchomości na ul. Saperskiej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jak tylko otrzymam jakąś odpowiedź nie omieszkam się podzielić tymi informacjami ;-) Zapytałem przy okazji o zarobki członków zarządu i rady nadzorczej tego podmiotu.

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, jestem bardzo ciekaw odpowiedzi jaką uzyskasz. Daj koniecznie znać.

     0
    • jacek pisze:

     Centra polskich miast sa zrujnowane, wspaniale kamienice rozpadaja sie. Miasta rozlewaja sie na przedmiescia, dom mozna praktycznie wybudowac w polu. Nawet w mniejszych miastach zaczynaja robic sie korki, zeby dostac sie na przedmiescia. Handel ucieka z centrum do galerii budowanych przez zagraniczne firmy, gdzie zyski z czynszu ustalanego w euro wywozone sa za granice. Nasze impotentne panstwo nic nie robi zeby te sprawy uprzadkowac, chociazby w kontekscie urbanistycznym. Olbrzymie pieniadze z EU wydawane sa na bzdury, a teraz za pieniadze podatnikow (5 mld?) wybuduja kolejne substandardowe bloki na rozlewajacych sie przedmiesciach, bez odpowiedniej infrastruktury. Paranoja, polski balagan.

     0
 3. Mateusz pisze:

  swiadome wprowadzanie w blad nie poelcam

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

12-13 października, Warszawa, EXPO XXI – targi finansów osobistych „MoneyDays” (POST)

15 października, od godz. 17.00 –  Występ Sławka Muturi na spotkaniu regionalnym WIWN, „Życie jak Rentier przez duże R – partnerski model zarządzania biznesem” (Warszawa, „Golden Floor Tower”, ul. Chłodna 51) – POST

22 października, godz. 10.00 – Janek Dziekoński weźmie udział w dyskusji „Meandry rynku najmu” w ramach konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy (Hilton Warsaw Hotel)

29 października, godz. 14.00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w dyskusji „Rynek mieszkań. Łódź – dobry adres” w ramach Property Forum Łódź (Holiday Inn Łódź)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Benzyna po 5 zł za litr! Mity, kłamstwa i zwykła głupota…

Cały ubiegły tydzień media były pełne alarmujących doniesień o tym, że ceny benzyny na stacjach nieuchronnie zbliżają się do granicy 5 zł za litr.  Rzeczywiście tankując zapłaciłem 4,80 zł za litr. Ale dokładnie po tyle samo kosztowały na stacji litrowe butelki coca-coli oraz tonicu. A przecież koszty dokonania odwiertów w szybach naftowych, czasami głeboko pod dnem oceanu, następnie przetransportowania jej setek kilometrów na ląd rurociągami czy też kosztownymi tankowcami, potem cały proces rafineryjny, wreszcie transport [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Agnes, dzięki za przypomnienie wpisu sprzed lat. To bardzo miłe. Przykro mi z powodu Twoich złych...
 • Jan Dziekonski: Tomku, chochlik internetowy spowodował, że się nie nagrało :( No cóż, przeprowadzimy jeszcze raz, ale...
 • Agnes 7: szkoda, ze na Fridomii nie pojawiaja sie juz takie wpisy. Teraz to glownie reklamy, rozumiem to, choc troche...
 • Artur Kaźmierczak: https://www.parkiet.com/Budown ictwo/310149990-Platforma-Soci alEstate-Latwiej-zainwestowac. html
 • Michał: Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 • Mateusz: Dziękuję za odpowiedź, osobiście myślę, że tego typu ubezpieczenie to bardzo dobre rozwiązanie. Czy można...
 • Tomek: Cześć, czy będzie dostępne nagranie?
 • Artur Kaźmierczak: Panie Michale, dokładnie tak, chodzi o dotarcie do nowych inwestorów. Nic w zasadach CFI Stolica...
 • Piotr: „Teraz pomaganie jest modne, kiedyś nie było modne, było oczywiste.”- Ja jestem z tych czasów...
 • Michał: Witam Z jakiego powodu Państwo zdecydowali się na współpracę z zewnętrzną firmą crowdfundingową? Jestem...
 • Artur Kaźmierczak: https://www.rp.pl/Wynajem/3101 09919-Miasta-walcza-z-drogim-n ajmem.html Dwa komentarze ode mnie:...
 • Sławek Muturi: Piotr, listę „skróciły” w moim imieniu moje koleżanki z Mzuri i sorry, że nie doszło do...
 • Sławek Muturi: ESTA, dzięki za dodatkowe info. Miałem – jak widać mylne – wrażenie, że obowiązek...
 • Jan Dziekonski: Panie Mateuszu, ubezpieczenia OC najemcy są elementem tzw. pakietu najemcy Mzuri, które są standardem...
 • Piotr: „Na człowieka składają się wybory i okoliczności. Nikt nie ma władzy nad okolicznościami, ale każdy ma...
 • Mateusz: W webinarze było wspomniane, że najemcy przy podpisywaniu umowy najmu z Mzuri muszą dodatkowo wykupić...
 • ESTA: Sławku, rejestracja w ESTA to jednorazowy wydatek kilkunastu USD a niej masz prawo do wjazdu przez 2 lata. Więc...
 • Jan Dziekonski: AAZR – dziękuję za komentarz i z góry przepraszam, jeśli faktycznie nastąpiło niedociągnięcie z...
 • Robert: http://wyborcza.biz/biznes/7,1 47758,25260548,kokosy-w-sezoni e-ciulanie-na-rate-kredytu-...
 • AAZR: BARDZO NEGATYWNIE O MZURI – jako były najemca, gdzie Mzuri reprezentowało wynajmującego, ostrzegam przed...

Najnowsze wpisy

created by Water Design