19

01.2015

Opinia Mzuri nt mieszkań BGK w Poznaniu

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Gorące tematy, Napisali o ..., Nas, Wynajem

ilość komentarzy: 13

Dzięki uprzejmości Roberta (Robert ogromnie duże dzięki!!!) otrzymałem linka do artykułu w Rzeczpospolitej, w którym wypowiada się m.in Mariusz Sobański, Kierownik Najmu Regionu Zachód w firmie Mzuri. Oto link:

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/709850,1172496-Czy-na-tanie-mieszkania-na-wynajem-beda-chetni.html?p=3

Artykuł dotyczy tego jak oceniana jest atrakcyjność oferty mieszkań na wynajem BGK w Poznaniu. Cieszy mnie to, że Mzuri zyskuje kolejną medialną twarz i że dostrzeżono wiedzę i kompetencje Mariusza w najmie mieszkań:-)

0

Komentarze:

  • Sławek Muturi pisze:

   Robert, dzięki. To miło zobaczyć, że coś co ja wprowadziłem na polski rynek stało się „standardem firm profesjonalnie zarządzających najmem” oraz funduszu należącego do państwowego BGK. To dla mnie spora satysfakcja:-) Jestem farciarzem:-) – rzadko można mieć okazję czerpać satysfakcję z pozytywnego zmieniania ogromnego przecież rynku jakim jest najem mieszkań.

   0
 1. Aga-ta pisze:

  Interesujące są spekulacje na temat ceny zakupu mieszkań – czy rzeczywiście „przepłacono”? Wiele na to wskazuje. Lub koszty „administracyjne” takiego projektu są tak wysokie, że w głowie nam się nie mieści :-) Albo przyjęto błędne założenia w zakresie cen rynkowych i koniecznych obciążeń.
  Chętnie bym zobaczyła szczegółowe wyliczenia tego projektu. W końcu wydawane są nasze pieniądze i wszystko powinno być jawne! A nóż jest to tak świetny interes, że prywatni inwestorzy chętnie by powtórzyli ten fenomen za swoje pieniądze oszczędzając nam – podatnikom – kosztów :-)

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Aga-ta, mnie też zaskoczyła poufność informacji nt ceny zakupu. W końcu to fundusz państwowego banku, a gwarantem ich funduszy jest skarb państwa. Jak to się ma do jawności informacji publicznej?

   0
   • Michał pisze:

    Sławku, to jest do ustalenia ile za taki blok fundusz zapłacił. Wystarczy mieć na miejscu kogoś znajomego, który to sprawdzi. Przecież np. rzeczoznawcy majątkowi mają dostęp do cen transakcyjnych. Kwestia dotarcia do właściwej osoby;) Pozdrawiam

    0
 2. PAndy pisze:

  Ja mam tylko jedną uwagę, której nie poruszył jak na razie nikt. Podstawowym celem funduszu BGK jest zwiększenie mobilności Polaków. Równocześnie promowany jest wynajem długoterminowy, np. 4 lata. 4 lata to żadna mobilność. Mam przyjaciela w Warszawie, który odnawia umowę co 6 miesięcy. Słyszałem o umowach na 2 lata, ale 4?

  Pozdrawiam serdecznie fridomaniaków,
  Andy

  0
  • Robert pisze:

   Faktycznie BGK sam sobie przeczy. Z jednej strony chce promować mobliność, a z drugiej oferuje tym niższy czynsz im dłuższa umowa najmu… To się nie trzyma kupy.

   0
   • Sławek Muturi pisze:

    Robert, Andy. macie rację. Moją uwagę zwróciło to wcześniej. Opowiadano o mobilności, jednocześnie zapowiadając czynsze niższe o 30% w stosunku do rynkowych. Czy ktoś kto zamieszka w takim dotowanym mieszkaniu w Poznaniu zechce wyprowadzić się i pojechać „za pracą” do Gdańska?

    0
    • Aga-ta pisze:

     Chyba ,że chodzi o to, aby człowieka wyrwać z jego obecnego środowiska, aby nie zraził się pierwszym niepowodzeniem i miał nad sobą ów „bat 4 lat” w postaci umowy najmu. Ludzie nie wiedzą co będzie, łatwo się poddają i nie lubią planować długoterminowo i może ów zamysł ma to zmieniać?

     Z drugiej strony, dobrze jest zmieniać pracę właśnie po 3-4 latach, gdy marne szanse aby coś jeszcze się nauczyć, popada się w groźną rutynę i albo awans (nie kazdy awansuje), albo zmiana.

     Można dorabiać ideologie, poszukiwać logicznych wytłumaczen, ale dlaczego za publiczne pieniądze?

     0
    • Robert pisze:

     Wysłałem do BGK Nieruchomości prośbę o udzielenie mi informacji oraz kserokopii umowy na nabycie tych nieruchomości na ul. Saperskiej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jak tylko otrzymam jakąś odpowiedź nie omieszkam się podzielić tymi informacjami ;-) Zapytałem przy okazji o zarobki członków zarządu i rady nadzorczej tego podmiotu.

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, jestem bardzo ciekaw odpowiedzi jaką uzyskasz. Daj koniecznie znać.

     0
    • jacek pisze:

     Centra polskich miast sa zrujnowane, wspaniale kamienice rozpadaja sie. Miasta rozlewaja sie na przedmiescia, dom mozna praktycznie wybudowac w polu. Nawet w mniejszych miastach zaczynaja robic sie korki, zeby dostac sie na przedmiescia. Handel ucieka z centrum do galerii budowanych przez zagraniczne firmy, gdzie zyski z czynszu ustalanego w euro wywozone sa za granice. Nasze impotentne panstwo nic nie robi zeby te sprawy uprzadkowac, chociazby w kontekscie urbanistycznym. Olbrzymie pieniadze z EU wydawane sa na bzdury, a teraz za pieniadze podatnikow (5 mld?) wybuduja kolejne substandardowe bloki na rozlewajacych sie przedmiesciach, bez odpowiedniej infrastruktury. Paranoja, polski balagan.

     0
 3. Mateusz pisze:

  swiadome wprowadzanie w blad nie poelcam

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

17 września, godzina 19:00 – webinar „Czy to dobry moment na inwestowanie w mieszkania na wynajem?” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

 

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

614.899 osób w Polsce posiada mieszkanie na wynajem

Znacie ten dowcip o konsultantach? Konsultant jedzie latem w góry z rodziną. Synek pyta: "tato, a ile jest tych owiec na pastwisku"? Konsultant przygląda się dużemu stadu owiec i już po 9 sekundach odpowiada: "jest ich tu 2004". "Jak ty to tak szybko policzyłeś tatusiu?" - docieka synek. "To proste", odpiera Konsultant. "Widzisz to duuuuże stado? Tam jest około 2000 owiec. No i trzeba jeszcze dodać te 4, które stoją pod tym drzewem obok nas." Starym [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Mają, przykro mi z powodu problemów które Cię dotknęły. Niestety z tego co piszesz było w tym też...
 • Maja: Ostatnio wynajęliśmy mieszkanie rodzinie z dziećmi. Typowa rodzinka 2+2. On pracował w Irlandii (tak...
 • Artur Kaźmierczak: Tomku, Tak zapewne REITy zadowoliłyby się niższą stopą zwrotu gotówkowego. Do zwrotu musiałyby też...
 • Tomek: Dla mnie, jako dla indywidualnego inwestora, REIT-y nie byyby korzystne z dwóch powodów: 1. konkurencja...
 • Piotr: Dokładnie tak Sławku, 3mam kciuki i pamiętaj że „Zwycięstwo smakuje jak francuski...
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki za podpowiedzi. Masz w 100%-ach rację. Wiem, że aby zebrać pieniądze od sponsorów będę...
 • Piotr: Sławku dlaczego nie piszesz o tym wszystkim w mediach społecznościowych, wiem że czasu mało i pewnie znajdzie...
 • Sławek Muturi: Luk_Wroclaw, w tzw międzyczasie (chyba rok-dwa lata temu) odwiedziłem Czeski Krumlov i przyznaję Ci...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, dzięki za przypomnienie wpisu sprzed lat. Londyn znam dość dobrze – studiowałem na LBS,...
 • Mikołaj: Czemu nie chciałbyś Sławku mieszkać w Londynie? Pozdrawiam :)
 • Artur Kaźmierczak: Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Działamy! :)
 • Sławek Muturi: Mikołaj, nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Ja podróżuję bez względu na to czy inni tam byli...
 • Mikołaj: Sławku myślisz ,że świat się skomercjalizuje i nie będzie po co jeździć za granicę bo wszystko będzie pod...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, Lwów bardzo lubię i to pomimo skokowego wzrostu liczby turystów. Wczoraj po raz 10+...
 • Sławek Muturi: Przemka, może raczej styl życia lub model życia. Stacjonarny model życia zupełnie by mi nie odpowiadał...
 • Pawel: a temat Posejdona informacji brak….
 • Mikołaj: Sławku byłem ostatnio we Lwowie na Ukrainie i to któryś raz z rzędu i powiem ci ,że masakra okropnie wzrosła...
 • Przemek / Piołun: Podróżowanie to dla Ciebie Sławku styl bycia ;)
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki:-)
 • Sławek Muturi: Bolo, nie, nie spotkałem się z taką sytuację

Najnowsze wpisy

created by Water Design