14

08.2015

Lubelskie Mzuri w „Rzeczpospolitej”

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Inwestowanie, Napisali o ..., Nas, Opłacalność Inwestowania

ilość komentarzy: 3

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” w dodatku „Życie Regionów” – tym razem poświęconym Lubelszczyźnie – ukazał się obszerny artykuł zatytułowany „Dobry rynek dla inwestorów”, w którym wypowiada się m.in. Robert Mostieńczuk, szef oddziału Mzuri w Lublinie.

Oddział Mzuri w Lublinie liczy sobie około roku. W tym czasie powierzono nam dwa-trzy tuziny mieszkań pod kompleksową opiekę. W ostatnich dwóch miesiącach, tempo przyrostu mieszkań wzrosło – widzimy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi usługami w Lublinie. Robert pomógł też Klientom Mzuri Investments w zakupie kilku mieszkań na wynajem. Ostatnio kawalerkę w ścisłym centrum Lublina, przy ul Okopowej. Cena zakupu wyniosła około 93.000. Mieszkanie było w dobrym stanie – największą jego wadą był brak instalacji wodno-kanalizacyjnej w aneksie kuchennym.

Mieszkanie wynajęło się 2 dni po zakończeniu remontu, od 1 lipca br. W ofercie dla inwestora, szacowana rentowność wynosiła nieco ponad 6% netto rocznie. Ponieważ udało się je wynająć za cenę nieco wyższą niż podany w ofercie górne widełki czynszu najmu, to obecnie szacujemy rentowność na ponad 7% netto rocznie (już po uwzględnieniu pustostanu oraz 11%-owej prowizji za zarządzanie).

0

Komentarze:

 1. Robert pisze:

  Link:

  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1216066,1222494-Dobry-rynek–dla-inwestorow.html

  Warto zainwestować w lokal na wynajem 
w Lublinie. Lokatorów znajdziemy nie tylko wśród studentów.

  Wypowiedź Waszego szefa Mzuri w Lublinie chyba nie korzysta z ochrony praw autorskich gazety, więc wklejam ją tutaj do poczytania ;-)

  Zdaniem Roberta Mostieńczuka, szefa lubelskiego oddziału firmy Mzuri, Lublin pod względem inwestowania w mieszkania na wynajem na tle całego kraju wypada dobrze.

  – To największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły i dziewiąte w kraju pod względem liczby ludności – zwraca uwagę Robert Mostieńczuk. – Lublin jest też trzecim miastem w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w którym studiuje najwięcej studentów z zagranicy. Ale rynek najmu tworzą nie tylko studenci. Ponad połowa najemców to osoby pracujące.

  Szef lubelskiego oddziału Mzuri podkreśla, że dzięki trzem ważnym drogom ekspresowym, obwodnicy, portowi lotniczemu i dobremu połączeniu kolejowemu z całą Polską Lublin stał się atrakcyjnym miejscem także dla biznesu. Strefa ekonomiczna w Lublinie jest poszerzana o następną dzielnicę.

  – Ważną grupą potencjalnych najemców są też pracownicy biurowi. Miasto przyciąga inwestycje w centra usług. W ostatnich czterech latach ponad 9 tys. miejsc pracy stworzyli głównie zewnętrzni inwestorzy w sektorze usług – mówi Robert Mostieńczuk.

  I dodaje, że w Lublinie szybko wynajmują się standardowo wykończone małe, jedno- i dwupokojowe mieszkania z niskim czynszem. Są też chętni na bardziej luksusowe i drogie lokale, pod warunkiem że mają prestiżowe adresy. Wynajmują je, jak mówi przedstawiciel Mzuri, zagraniczni studenci lub menedżerowie przebywający w Lublinie na kontrakcie. – Zyski z inwestycji na lubelskim rynku uważam za satysfakcjonujące, jeśli stopa zwrotu przekracza 6,5 proc. – mówi Robert Mostieńczuk.

  0
 2. Sławek S. pisze:

  witam,

  tak się zastanawiam od pewnego czasu – ile minimalnie mieszkań w „nowym” mieście musiało by mieć Mzuri pod opieką, żeby otworzyć tam swój oddział?

  mam nadzieję, że to nie tajemnica.

  poza tym w jednej z książek Sławek pisze, że jednym z celów jest oddział w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców (o ile się nie mylę).

  pozdrawiam, Sławek S.

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Sławek, ostatnio postanowiliśmy, że będziemy otwierać oddziały Mzuri w nowych miastach gdy tylko uda nam się znaleźć dobrego kandydata, bez oglądania się na liczbę deklaracji od potencjalnych zainteresowanych naszymi usługami. Cel oddziału w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców dalej jest aktualny:-)

   0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:


Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

Nagranie webinaru „Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w nieruchomości”. [LINK]

Nagranie wystąpienia Sławka Muturi w Comparic24.tv

Nagranie wystąpienia Artura Kaźmierczaka w Comparic24.tv

7.02, piątek, godz 14:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w dyskusji panelowej „Potencjał inwestycyjny kamienic”, która odbędzie się w ramach Housemarket Forum Silesia w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

24.03, wtorek, godz 9:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w audycji Liberator w Radiu Dla Ciebie.

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Historia firmy Starbucks

Chociaż moja babcia posiadała niedużą plantację kawy (kilka tysięcy małych drzewek) w Kenii, to nigdy – podobnie jak ona – nie piłem kawy. Po prostu mi nie smakuje. Lubię jej aromat (choć tylko z oddali, z bliska intensywny zapach kawy przyprawia mnie o mdłości), podoba mi się jej intensywny kolor i konsystencja, ale nie smak. Gdy odwiedzałem babcię, to zawsze wchodziłem na jej plantację nieopodal małego domku, w którym mieszkała. Drzewka kawy pokryte były małymi, [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Tak jak zapowiadałem, jestem już w Arabii Saudyjskiej🇸🇦. Przyleciałem tutaj ponownie przez Bejrut🇱🇧....
 • Iwona: Ja preferuję mieszkania z rynku pierwotnego. Kupiłam mieszkanie, jestem pierwszym właścicielem, co bardzo mnie...
 • Sławek Muturi: Dzięki za komplement, choć przyznam, że o tym, że poruszaliśmy w książce aspekt zdrowego odżywiania...
 • Adamski: W niektórych dużych miastach jest sporo mieszkań komunalnych do wynajęcia po stosunkowo niskich cenach ( 7...
 • Adam: Kiedyś oglądałem wywiad ze znanym guru inwestycji od nieruchomości. Nazwisko na H. Jego szkolenia to górna...
 • zdrowe-odzywianie: Książka wydaje się być rewelacyjna! Porusza wiele ciekawych spraw, a w tym zdrowe odżywianie
 • Sławek Muturi: Artur, nie wiem jak wygląda aktualny program nauczania w kenijskich szkołach ani tego jakie panują tam...
 • Sławek Muturi: Jola, moje dzieci mocno się uśmiały z mojej przygody. Oprócz typowego „Sławek, uważaj na...
 • BiL: Tomek, ja pisalem ogolnie o inflacji, Kuneg chyba tez taka ogolna inflacje miala na mysli. Z perspektywy kazdego...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, tak, chyba się nie rozumiemy i czas zakończyć dyskusję :)
 • Artur: Sławku nie wiem gdzie to napisać , ale to dotyczy twojej ojczyzny ostatnio widziałem wywiad z Mateuszem...
 • Tomek: Bil, może my mówimy o różnych inflacjach. Ja mówię o inflacji cen mieszkań, a nie o inflacji liczonej przez...
 • Kuneg: Janku, ale chyba się nie zrozumieliśmy. :D Ja nie twierdzę, że czynsze komercyjne spadną poniżej komunalnych,...
 • Jan Dziekonski: TX – są to trochę inne produkty, ale na koniec dnia mieszkanie to mieszkanie. Większość...
 • TX: Czy mieszkania komunalne są wyposażone przez właściciela? Te, z którymi ja się zetknąłem były przez wiele lat...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, bardzo poważnie :) właśnie sama wykazałaś mikroekonomicznie dlaczego czynsze w Polsce nie...
 • kolo: I jak się okazało cały biznes hotele4kolory to jeden wielki przekret
 • Kuneg: Janku, Ty tak na poważnie? ;) Pokaż mi duże miasto w Polsce, które od ręki przydziela takie mieszkania. Ja...
 • Kuneg: Odwiedzając na pojawiające się wątpliwości – to jest mój punkt widzenia i analiza moich poczynań. Nie...
 • Jola: Boże! Sławek co na to twoje dzieci? Jednak podróże są niebezpieczne.Lepiej trzymać się krajowych dróg i...

Najnowsze wpisy

created by Water Design