14

08.2015

Lubelskie Mzuri w „Rzeczpospolitej”

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Inwestowanie, Napisali o ..., Nas, Opłacalność Inwestowania

ilość komentarzy: 3

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” w dodatku „Życie Regionów” – tym razem poświęconym Lubelszczyźnie – ukazał się obszerny artykuł zatytułowany „Dobry rynek dla inwestorów”, w którym wypowiada się m.in. Robert Mostieńczuk, szef oddziału Mzuri w Lublinie.

Oddział Mzuri w Lublinie liczy sobie około roku. W tym czasie powierzono nam dwa-trzy tuziny mieszkań pod kompleksową opiekę. W ostatnich dwóch miesiącach, tempo przyrostu mieszkań wzrosło – widzimy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi usługami w Lublinie. Robert pomógł też Klientom Mzuri Investments w zakupie kilku mieszkań na wynajem. Ostatnio kawalerkę w ścisłym centrum Lublina, przy ul Okopowej. Cena zakupu wyniosła około 93.000. Mieszkanie było w dobrym stanie – największą jego wadą był brak instalacji wodno-kanalizacyjnej w aneksie kuchennym.

Mieszkanie wynajęło się 2 dni po zakończeniu remontu, od 1 lipca br. W ofercie dla inwestora, szacowana rentowność wynosiła nieco ponad 6% netto rocznie. Ponieważ udało się je wynająć za cenę nieco wyższą niż podany w ofercie górne widełki czynszu najmu, to obecnie szacujemy rentowność na ponad 7% netto rocznie (już po uwzględnieniu pustostanu oraz 11%-owej prowizji za zarządzanie).

0

Komentarze:

 1. Robert pisze:

  Link:

  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1216066,1222494-Dobry-rynek–dla-inwestorow.html

  Warto zainwestować w lokal na wynajem 
w Lublinie. Lokatorów znajdziemy nie tylko wśród studentów.

  Wypowiedź Waszego szefa Mzuri w Lublinie chyba nie korzysta z ochrony praw autorskich gazety, więc wklejam ją tutaj do poczytania ;-)

  Zdaniem Roberta Mostieńczuka, szefa lubelskiego oddziału firmy Mzuri, Lublin pod względem inwestowania w mieszkania na wynajem na tle całego kraju wypada dobrze.

  – To największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły i dziewiąte w kraju pod względem liczby ludności – zwraca uwagę Robert Mostieńczuk. – Lublin jest też trzecim miastem w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w którym studiuje najwięcej studentów z zagranicy. Ale rynek najmu tworzą nie tylko studenci. Ponad połowa najemców to osoby pracujące.

  Szef lubelskiego oddziału Mzuri podkreśla, że dzięki trzem ważnym drogom ekspresowym, obwodnicy, portowi lotniczemu i dobremu połączeniu kolejowemu z całą Polską Lublin stał się atrakcyjnym miejscem także dla biznesu. Strefa ekonomiczna w Lublinie jest poszerzana o następną dzielnicę.

  – Ważną grupą potencjalnych najemców są też pracownicy biurowi. Miasto przyciąga inwestycje w centra usług. W ostatnich czterech latach ponad 9 tys. miejsc pracy stworzyli głównie zewnętrzni inwestorzy w sektorze usług – mówi Robert Mostieńczuk.

  I dodaje, że w Lublinie szybko wynajmują się standardowo wykończone małe, jedno- i dwupokojowe mieszkania z niskim czynszem. Są też chętni na bardziej luksusowe i drogie lokale, pod warunkiem że mają prestiżowe adresy. Wynajmują je, jak mówi przedstawiciel Mzuri, zagraniczni studenci lub menedżerowie przebywający w Lublinie na kontrakcie. – Zyski z inwestycji na lubelskim rynku uważam za satysfakcjonujące, jeśli stopa zwrotu przekracza 6,5 proc. – mówi Robert Mostieńczuk.

  0
 2. Sławek S. pisze:

  witam,

  tak się zastanawiam od pewnego czasu – ile minimalnie mieszkań w „nowym” mieście musiało by mieć Mzuri pod opieką, żeby otworzyć tam swój oddział?

  mam nadzieję, że to nie tajemnica.

  poza tym w jednej z książek Sławek pisze, że jednym z celów jest oddział w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców (o ile się nie mylę).

  pozdrawiam, Sławek S.

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Sławek, ostatnio postanowiliśmy, że będziemy otwierać oddziały Mzuri w nowych miastach gdy tylko uda nam się znaleźć dobrego kandydata, bez oglądania się na liczbę deklaracji od potencjalnych zainteresowanych naszymi usługami. Cel oddziału w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców dalej jest aktualny:-)

   0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

22 sierpnia, godzina 19.00  UWAGA: zmiana daty na 5 września, godzina 19.00 – webinar „Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich 5 lat” poprowadzi Artur Kaźmierczak (Rejestracja)

29 sierpnia, godzina 19.00 – webinar „Specyfika i perspektywy inwestycyjne Krakowa i Warszawy” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Czy pieniądze dają szczęście? A jeśli nie one, to co??

Słabo się dzisiaj czuję. Nie wiem czy winić za to nadmiar tłustoczwartkowych pączków, czy jet-lag (dotąd tego nie miewałem), czy szok termiczny, czy jeszcze coś innego, ale bolą mnie głowa, brzuch, mięśnie. I nawet się z tego ... cieszę:-). Bo moje dzisiejsze dolegliwości pozwoliły mi zwolnić tempo, poleżeć i pomyśleć. Przypomniała mi się opowieść prof Baumana, którą tutaj, na łamach Fridomii, cytowałem kilkanaście miesięcy temu o tym jak pewna młoda dziewczyna była tak uzależniona od SMS-ów, [...]

Najnowsze komentarze

 • TX: Artur, dzięki za wskazanie na raport, z chęcią przeczytam. Tak na szybko, czytając to, co napisałeś takie...
 • Jan Dziekonski: Grzegorz, poprosiłem zespół CFI o szybki kontakt i odpowiedź, mam nadzieję, że szybko znajdą się...
 • Grzegorz Sz.: Witam, czy moglibyście opisać w skrócie, jak działa giełda udziałów po zalogowaniu się do panelu...
 • Tomek: Ja wysoko cenię organizowane od jakiegoś czasu przez p. Jana Dziekońskiego webinary – zawierają dużo...
 • Tomek: Coś obcięło w moim poprzednim komentarzu, piszę jeszcze raz. Xeroks: dla mieszkań objętych do 2018 roku opłatą...
 • Jan Dziekonski: BiL, można tak powiedzieć, choć bez rekompensaty dodatkowej ;) Skoro rozumiesz, że zapracowani ;)...
 • Jan Dziekonski: Krzysiek, niestety Grzesiek z uporem prosił o brak nagrań i skrótów, ale on często robi webinary,...
 • Jan Dziekonski: AS, nie do końca rozumiem komentarz, czy było dobrze czy źle, ale sprawdzamy już po naszej stronie....
 • Przemek: Hah, ja właśnie moją mamę namówiłem na CFI2 i kilka dni temu podpisała umowę przedwstępną, zatem i w jej...
 • BiL: A ‘posypuje glowe popiolem’ to cos w stylu ‘przepraszam’?
 • BiL: Jan, ja mialem na mysli konkurs, a nie ksiazke.
 • AS: Właśnie przed chwilą rozmawiałem z Mzuri i dowiedziałem się, że firma nie jest zainteresowana przejęciem opieki...
 • Krzysiek: Jest może dostępna gdzieś transkrypcja tego webinaru, albo przynajmniej jakiś skrót byłbym zainteresowany.
 • Krystian Podhale: Janku to ja dziękuję! Zwłaszcza za telefon kilka godzin po moim pierwszym zakupie przy pomocy MI,...
 • Krystian Podhale: Dziękuję Krzysiek za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem! :) Przyznam szczerze, że gdy...
 • Krystian Podhale: Nie ma za co Artur! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)
 • Krystian Podhale: Dziękuję Sławku za tak wiele miłych słów, jeszcze raz bardzo dziękuję:) To prawda, wizja...
 • Jan Dziekonski: Tutaj posypię głowę popiołem, ale faktycznie nieco opadła para w przygotowaniach książki – ot...
 • BiL: Chyba niestety troche popadla. Byl duzy konkurs o mitach, ktory wygralem kilka miesiecy temu, a z Waszej strony...
 • Sławek Muturi: Basta, dzięki za ciepłe słowa. Też tęsknię za czasami gdy byłem bardziej aktywny na łamach fridomii:-)...

Najnowsze wpisy

created by Water Design