Lubelskie Mzuri w “Rzeczpospolitej”

W dzisiejszym wydaniu “Rzeczpospolitej” w dodatku “Życie Regionów” – tym razem poświęconym Lubelszczyźnie – ukazał się obszerny artykuł zatytułowany “Dobry rynek dla inwestorów”, w którym wypowiada się m.in. Robert Mostieńczuk, szef oddziału Mzuri w Lublinie.

Oddział Mzuri w Lublinie liczy sobie około roku. W tym czasie powierzono nam dwa-trzy tuziny mieszkań pod kompleksową opiekę. W ostatnich dwóch miesiącach, tempo przyrostu mieszkań wzrosło – widzimy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi usługami w Lublinie. Robert pomógł też Klientom Mzuri Investments w zakupie kilku mieszkań na wynajem. Ostatnio kawalerkę w ścisłym centrum Lublina, przy ul Okopowej. Cena zakupu wyniosła około 93.000. Mieszkanie było w dobrym stanie – największą jego wadą był brak instalacji wodno-kanalizacyjnej w aneksie kuchennym.

Mieszkanie wynajęło się 2 dni po zakończeniu remontu, od 1 lipca br. W ofercie dla inwestora, szacowana rentowność wynosiła nieco ponad 6% netto rocznie. Ponieważ udało się je wynająć za cenę nieco wyższą niż podany w ofercie górne widełki czynszu najmu, to obecnie szacujemy rentowność na ponad 7% netto rocznie (już po uwzględnieniu pustostanu oraz 11%-owej prowizji za zarządzanie).

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

3 Responses

  1. Link:

    http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1216066,1222494-Dobry-rynek–dla-inwestorow.html

    Warto zainwestować w lokal na wynajem 
w Lublinie. Lokatorów znajdziemy nie tylko wśród studentów.

    Wypowiedź Waszego szefa Mzuri w Lublinie chyba nie korzysta z ochrony praw autorskich gazety, więc wklejam ją tutaj do poczytania ;-)

    Zdaniem Roberta Mostieńczuka, szefa lubelskiego oddziału firmy Mzuri, Lublin pod względem inwestowania w mieszkania na wynajem na tle całego kraju wypada dobrze.

    – To największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły i dziewiąte w kraju pod względem liczby ludności – zwraca uwagę Robert Mostieńczuk. – Lublin jest też trzecim miastem w Polsce, po Warszawie i Krakowie, w którym studiuje najwięcej studentów z zagranicy. Ale rynek najmu tworzą nie tylko studenci. Ponad połowa najemców to osoby pracujące.

    Szef lubelskiego oddziału Mzuri podkreśla, że dzięki trzem ważnym drogom ekspresowym, obwodnicy, portowi lotniczemu i dobremu połączeniu kolejowemu z całą Polską Lublin stał się atrakcyjnym miejscem także dla biznesu. Strefa ekonomiczna w Lublinie jest poszerzana o następną dzielnicę.

    – Ważną grupą potencjalnych najemców są też pracownicy biurowi. Miasto przyciąga inwestycje w centra usług. W ostatnich czterech latach ponad 9 tys. miejsc pracy stworzyli głównie zewnętrzni inwestorzy w sektorze usług – mówi Robert Mostieńczuk.

    I dodaje, że w Lublinie szybko wynajmują się standardowo wykończone małe, jedno- i dwupokojowe mieszkania z niskim czynszem. Są też chętni na bardziej luksusowe i drogie lokale, pod warunkiem że mają prestiżowe adresy. Wynajmują je, jak mówi przedstawiciel Mzuri, zagraniczni studenci lub menedżerowie przebywający w Lublinie na kontrakcie. – Zyski z inwestycji na lubelskim rynku uważam za satysfakcjonujące, jeśli stopa zwrotu przekracza 6,5 proc. – mówi Robert Mostieńczuk.

  2. witam,

    tak się zastanawiam od pewnego czasu – ile minimalnie mieszkań w “nowym” mieście musiało by mieć Mzuri pod opieką, żeby otworzyć tam swój oddział?

    mam nadzieję, że to nie tajemnica.

    poza tym w jednej z książek Sławek pisze, że jednym z celów jest oddział w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców (o ile się nie mylę).

    pozdrawiam, Sławek S.

    1. Sławek, ostatnio postanowiliśmy, że będziemy otwierać oddziały Mzuri w nowych miastach gdy tylko uda nam się znaleźć dobrego kandydata, bez oglądania się na liczbę deklaracji od potencjalnych zainteresowanych naszymi usługami. Cel oddziału w każdym mieście powyżej 100.000 mieszkańców dalej jest aktualny:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.