12

10.2015

Nie wydawaj pieniędzy na zbędne metry

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Napisali o ..., Nas

ilość komentarzy: 9

Pod takim właśnie tytułem ukazał się w dzisiejszym wydaniu Gazety „Parkiet” obszerny artykuł, w którym cytowane są wypowiedzi m.in Artura Kaźmierczaka, prezesa Mzuri Investments. Cieszy mnie to, że podejście do inwestowania, które staram się promować od kilku dobrych lat (nie przepłacania za zbędne metraże) staje się już coraz bardziej powszechne:-). Mam nadzieję, że udało mi się w ten sposób pomóc wielu osobom w zaoszczędzeniu dziesiątków tysięcy złotych. Tym samym skróciłem ich drogę do osiągnięcia wolności finansowej:-)

Cieszy mnie też to, że media doceniają naszą inicjatywę crowdfund inwestowania w nieruchomości. Jest to wątek rozpoczynający cytowany powyżej artykuł. Dodatkowo, informację o Mzuri CFI znalazłem również – przez zupełny przypadek – w piątkowym (09.10.2015) wydaniu „Rzeczpospolitej”, a konkretnie w dodatku promocyjnym „Nieruchomości”.  Artykuł nosi tytuł „Duży potencjał inwestycji”. A dla nas duża satysfakcja:-)

Jak zwykle, będę wdzięczny za ewentualne podesłanie linków:-)

0

Komentarze:

 1. Grzesiek pisze:

  Ja od dwóch lat czyli od czasu kiedy rozpocząłem swoją drogę do wolności finansowej tłumaczę znajomym dlaczego interesują mnie możliwie najmniejsze mieszkania i dalej nie łapią :) Gdy powiedziałem że kupuję niespełna 19 metrowe mieszkania to najczęściej słyszałem: „A nie było takich chociaż 25 metrów?”.:)

  0
 2. Endeg pisze:

  Wygląda na to, że inwestowanie w mieszkania jest już coraz powszechniejszym zjawiskiem:

  http://stooq.pl/n/?f=997676&search=nbp

  0
 3. Adam i Ania pisze:

  Witam. Może wsadzę kij w mrowisko, a cóż czasem trzeba. Dlaczego Pan Bartosz Kurek jest cytowany we wszelkich możliwych mediach jako ekspert a tak naprawdę jest pracownikiem pewnego banku, który m.in. oferuje/pośredniczy w sprzedaży mieszkań, pod postacią różnej maści lokat i innych produktów finansowych dla nieco bardziej majętnych Polaków. Dlaczego dziennikarze sami nie zdobędą tych informacji tylko metodą kopiuj/wklej powielają to co powie taki ekspert ? Szeroko pojęta „deweloperka” jest chyba jedyną branżą, gdzie występują eksperci, którzy nie są bezstronni. Bo oto jaką mamy pewność, że pan Bartosz nie manipuluje danymi, aby nakłonić jak najszerszą rzeszę osób do usług swojej firmy ? Przykładem niech będzie to, że w cytowanym artykule pojawiają się kilkukrotnie sugestie, że mieszkanie można kupić jedynie od developera ? Nie ma ani słowa, że można kupić np.: kawalerkę od osoby prywatnej ;-)
  Już kiedyś tak było – mieliśmy różnego rodzaju firmy, których nazw nie wymienię (aby ich nie reklamować o ile jeszcze istnieją), które hurtowo sprzedawały mieszkania od developerów za jedne drobne 10 tysięcy wynagrodzenia w systemie 10/90 a ich „twarze” co i rusz występowały w mediach jako wielcy eksperci rynku nieruchomości. Myślałem, że to czas przeszły, ale przykład p. Bartosza, pokazał, że nadal mamy ekspertów zależnych od swoich firm. Mnie zawsze ekspert kojarzył się, z kimś niezależnym, kto wydaje swoje opinie w oparciu o swoją wiedzę, ale jest przede wszystkim BEZSTRONNYM obserwatorem.
  Wiem Sławku, że ów bank, o którym pisze, zapraszał Ciebie na wystąpienia. To super, bo to była jedyna okazja abyśmy Cię mogli z żoną zobaczyć i posłuchać na żywo. I to im się chwali rzecz jasna. Ale mam wielką nadzieję, że doczekamy większej liczby nienależnych dziennikarzy, ekspertów – ot takich jak Ty. Prowadzisz bloga, gdzie KAŻDY może coś napisać, poczytać i nie jest nachalnie kierowany na jakieś usługi (bo nie masz reklam na stronie). Nie bierzesz kasy za swoją wiedzę – i jesteś prawdziwym ekspertem. Może z racji tych powiązań z w/w bankiem nie podzielisz mojego zdania, ale ja uważam, że w prasie nie ma miejsca na takich ekspertów jak p. Bartosz. Chyba, że zrezygnuje on z pracy w tym banku i będzie jedynie ekspertem, bo wiedzę na pewno ma dużą…
  Pozdrawiam
  Adam

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Adam, nie chcę bronić Pana Kurka tylko dlatego, że Lions Bank zaprosiło mnie jako mówcę na dwie konferencje dla swoich klientów (niestety już mnie nie zapraszają:-))). Miałem okazję poznać go osobiście i jestem pod wrażeniem jego wiedzy. Ma dużo czasu by robić research, analizować dane i dzieli się tymi danymi z dziennikarzami, którzy go cytują. Zresztą nie on jeden. Bardzo widoczni w mediach są Marciń Jańczuk z Metrohouse czy Pan Krasoń (jego spotkałem tylko raz przelotnie w studio TVN) z Homebrokera czy rzecznik firmy Emmerson (zapomniałem w tej chwili nazwiska).

   To co robią Ci panowie wydaje mi się całkiem normalne i według mnie – nie przekracza granic przyzwoitości:-)

   Oczywiście każdy z nas powinien sobie zawsze zadać pytanie czy dany ekspert mówi z własnego doświadczenia inwestycyjnego, czy też swoją wiedzę bazuje nie na doświadczeniach, tylko na samej analizie danych. Kiyosaki jest zwolennikiem tych pierwszych.

   Ja chyba też, co nie znaczy, że analitycy nie mają nic ciekawego do powiedzenia:-))) Czytając artykuły Bartka Kurka (czy innego z wymienionych przeze mnie powyżej Panów, zresztą takich osób jest więcej) zdarza mi się dowiedzieć czegoś nowego. Nie zawsze się to sprawdza w przypadku innych komentatorów rynku nieruchomości.

   0
 4. Adam i Ania pisze:

  A wiesz czemu już Ciebie Sławku nie zapraszają ? Bo skradłeś im całkowicie show. Twoje wystąpienie trwało, zamiast bodaj 45 minut, drugie tyle plus przerwa oraz czas po wszystkich prelegentach. Dość powiedzieć, że słuchacze z trudem puścili Ciebie do toalety (zrobili to tylko bo obiecałeś wrócić). Reszta występujących mówiła oczywiście w miarę ciekawie, ale czuć było, że to właśnie bardziej teoretycy, związani jeszcze dość mocno z interesem firmy. Widz (słuchacz) lubi prawdę, a z Twoich wystąpień właśnie ona bije najmocniej.
  Reasumują ja jednak zostanę przy swoim zdaniu, przy całym szacunku dla Twojego. Może bardziej podkreślę jedynie to, że brakuje mi tego aby dziennikarze piszący o rynku nieruchomości wkładali więcej pracy w swoje artykuły niż tylko cytowanie pracowników danych firm. Generalnie poziom dziennikarstwa w naszym kraju dramatycznie spadł. To już jednak za daleko od głównego wątku tej dyskusji… Pozdrawiam serdecznie.

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Adam, dzięki za komplement. Rzeczywiście pamiętam, że w Warszawie jeden z prezesów Lions Bank zaskoczył mnie prośbą o to bym jeszcze coś dopowiedział już po moim „czasie antenowym”:-)

   0
 5. Robert pisze:

  http://www4.rp.pl/Kupno-i-sprzedaz/310179987-Nie-wydawaj-pieniedzy-na-zbedne-metry.html

  Żeby zacząć zarabiać na nieruchomościach, wcale nie trzeba mieć grubego portfela. Wystarczy już 10 tys. zł.

  – Większość początkujących inwestorów, zwłaszcza z Warszawy, ma tymczasem błędne przekonanie, że minimalna kwota potrzebna na inwestycję to 200–300 tys. zł – mówi Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri Investments. – Na mieszkaniach na wynajem można zaś zacząć zarabiać, mając już 10 tys. zł. Nasza firma na przykład uruchomiła kilka inicjatyw grupowego inwestowania w nieruchomości w formule crowdfundingu udziałowego. By zostać udziałowcem Mzuri CFI 2 lub Mzuri CFI Alfa, wystarczy 10 tys. zł. To kapitał dostępny dla wielu studentów, pielęgniarek czy nauczycieli – podkreśla. Kaźmierczak tłumaczy, że inwestując grupowo, w zależności od wybranego przez inwestora modelu (rentierski, gdzie inwestor co roku otrzymuje udział w zysku, lub np. emerytalny, gdzie pieniądze są przez kilka lat reinwestowane), można liczyć na zwrot od 6 do 10 proc. rocznie.

  Wynajem albo sprzedaż

  Nie trzeba więc koniecznie kupować mieszkania, by inwestować na rynku nieruchomości. – A trzeba pamiętać, że choćby w stolicy trudno o mały lokal za mniej niż 200 tys. zł. Nie jest to jednak niemożliwe – zastrzega prezes Mzuri Investments. Znacznie taniej jest w Łodzi i Katowicach. – Najtańszy lokal, jaki znaleźliśmy dla naszego klienta, kosztował 28 tys. zł. W zeszłym miesiącu kupiliśmy mieszkania po niewiele ponad 30 tys. każde. Do tych kwot trzeba oczywiście doliczyć koszty remontu, ale w sumie daje to 60–70 tys. zł – zwraca uwagę Kaźmierczak.

  0
 6. Krzysiek pisze:

  Jak wygląda w praktyce Fundusz MIeszkań na Wynajem w Gdańsku:

  http://dom.trojmiasto.pl/Fundusz-Mieszkan-na-Wynajem-Ceny-i-oferta-w-Gdansku-n95588.html

  Przykłądowo wynajem 3 pokoi (ok 65 m2) to ok 3080 zł + opłaty
  MIeszkania nieumeblowane (tylko kuchnia i łazienka tak)
  W artykule jest link do szczegółowego cennika.

  Ciekaw jestem waszych opinii.

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

22 sierpnia, godzina 19.00  UWAGA: zmiana daty na 5 września, godzina 19.00 – webinar „Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich 5 lat” poprowadzi Artur Kaźmierczak (Rejestracja)

29 sierpnia, godzina 19.00 – webinar „Specyfika i perspektywy inwestycyjne Krakowa i Warszawy” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Po wakacjach u Speedy Łukasza

Speedy Fridomiak Łukasz zechciał podzielić się z nami swoimi kolejnymi doświadczeniami w inwestowaniu. Super, prosimy o jeszcze!!! Po aktywnym pierwszym półroczu i fajnych wakacjach w afryce wróciłem do pracy i do doglądania pierwszego mieszkania i lokatora który naprawdę na razie odpukać nie sprawia najmniejszych kłopotów. Moje zarządzanie tym mieszkaniem ogranicza się do dwóch rzeczy 1) sprawdzenia każdego 5 tego dnia miesiąca czy wpłynął przelew na moje konto za czynsz 2) do telefonu trawjącego 45 sekund do zarządcy calego [...]

Najnowsze komentarze

 • TX: Artur, dzięki za wskazanie na raport, z chęcią przeczytam. Tak na szybko, czytając to, co napisałeś takie...
 • Jan Dziekonski: Grzegorz, poprosiłem zespół CFI o szybki kontakt i odpowiedź, mam nadzieję, że szybko znajdą się...
 • Grzegorz Sz.: Witam, czy moglibyście opisać w skrócie, jak działa giełda udziałów po zalogowaniu się do panelu...
 • Tomek: Ja wysoko cenię organizowane od jakiegoś czasu przez p. Jana Dziekońskiego webinary – zawierają dużo...
 • Tomek: Coś obcięło w moim poprzednim komentarzu, piszę jeszcze raz. Xeroks: dla mieszkań objętych do 2018 roku opłatą...
 • Jan Dziekonski: BiL, można tak powiedzieć, choć bez rekompensaty dodatkowej ;) Skoro rozumiesz, że zapracowani ;)...
 • Jan Dziekonski: Krzysiek, niestety Grzesiek z uporem prosił o brak nagrań i skrótów, ale on często robi webinary,...
 • Jan Dziekonski: AS, nie do końca rozumiem komentarz, czy było dobrze czy źle, ale sprawdzamy już po naszej stronie....
 • Przemek: Hah, ja właśnie moją mamę namówiłem na CFI2 i kilka dni temu podpisała umowę przedwstępną, zatem i w jej...
 • BiL: A ‘posypuje glowe popiolem’ to cos w stylu ‘przepraszam’?
 • BiL: Jan, ja mialem na mysli konkurs, a nie ksiazke.
 • AS: Właśnie przed chwilą rozmawiałem z Mzuri i dowiedziałem się, że firma nie jest zainteresowana przejęciem opieki...
 • Krzysiek: Jest może dostępna gdzieś transkrypcja tego webinaru, albo przynajmniej jakiś skrót byłbym zainteresowany.
 • Krystian Podhale: Janku to ja dziękuję! Zwłaszcza za telefon kilka godzin po moim pierwszym zakupie przy pomocy MI,...
 • Krystian Podhale: Dziękuję Krzysiek za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem! :) Przyznam szczerze, że gdy...
 • Krystian Podhale: Nie ma za co Artur! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)
 • Krystian Podhale: Dziękuję Sławku za tak wiele miłych słów, jeszcze raz bardzo dziękuję:) To prawda, wizja...
 • Jan Dziekonski: Tutaj posypię głowę popiołem, ale faktycznie nieco opadła para w przygotowaniach książki – ot...
 • BiL: Chyba niestety troche popadla. Byl duzy konkurs o mitach, ktory wygralem kilka miesiecy temu, a z Waszej strony...
 • Sławek Muturi: Basta, dzięki za ciepłe słowa. Też tęsknię za czasami gdy byłem bardziej aktywny na łamach fridomii:-)...

Najnowsze wpisy

created by Water Design