Rewitalizacja Łodzi w nowym wydaniu

Fridomiacy wiedzą, że Łódź to miasto szczególnie bliskie naszym sercom – tutaj urodził się Sławek, w Łodzi spędził kilka lat wczesnego życia (ja nawet dwadzieścia kilka), to tutaj kupił większość mieszkań na wynajem, to tutaj powstało Mzuri, które w Łodzi posiada centralę operacyjną.

Jednak to nie (tylko) sentyment kierował nami gdy podejmowaliśmy decyzję o uruchomieniu naszej nowej spółki inwestowania grupowego –  Mzuri CFI Łódź. Wierzymy bowiem, że jest to też dobra inwestycja, z oczekiwanym średniorocznym zwrotem rzędu 7%. Spółka będzie nabywała przede wszystkim kamienice wymagające remontu, ale też przynoszące dochód z najmu. Nieruchomości będą rewitalizowane i po części sprzedawane, po części zaś wynajmowane. Misją spółki jest rewitalizacja Łodzi.

Zapraszamy wszystkich Fridomiaków na webinar poświęcony Mzuri CFI Łódź.

 • Pierwszy webinar odbędzie się już w ten piątek tj. 15 grudnia o godzinie 17:30.
 • Drugi webinar odbędzie się w środę 17 stycznia o godzinie 17:30

Podczas webinaru przedstawimy szczegóły dotyczące dołączenia do tego nowo uruchomionego wehikułu grupowego inwestowania. Podamy też pierwsze konkrety na temat nieruchomości w Łodzi, których due diligence prowadzimy. Do uczestnictwa w webinarze wystarczy sprawny komputer, podłączenie do Internetu oraz działający dźwięk. Podczas spotkania każdy będzie mógł zadawać pytania do prelegentów za pośrednictwem funkcji chat.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu prosimy o kliknięcie w poniższy link i wypełnienie krótkiego formularza. Po jego wypełnieniu otrzymacie emailem link, za pomocą którego możliwe będzie dołączenie do prezentacji 15 grudnia o godzinie 17:30.

Zarejestruj się na webinar o Mzuri CFI Łódź

Tutaj!

Dla osób, które przed webinarem chciałyby się zapoznać się z pakietem inwestora Mzuri CFI Łódź przesyłamy link do pobrania wszystkich dokumentów:

Pobierz pakiet inwestora Mzuri CFI Łódź

Tutaj!

Zapraszamy do inwestowania z Mzuri CFI Łódź!

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

32 Responses

  1. Łukasz, sam nie znam szczegółów (i ciekaw jestem po co one Tobie:-), ale wiem, że zwykle szczegóły tego typu umów są objęte tajemnicą handlową.

   1. Slawek,
    Rowniez jestem ciekaw co to za deal. Ok rozumiem ze nie jest to do opublikowania na tym forum ale mysle ze informacja powinna pojsc przynajmniej do osob ktore podpisaly umowe z Mzuri na doradztwo w zakresie zakupu mieszkan w miastach ktorych ma inwestowac Compensa.

    Jako osoba zapisana na te lokalizaje chcialbym miec informacje w jaki sposob zostanie zapewniona rownosc moja i compensy w dostepie do ofert zazkupu mieszkan na wynajem.
    Mowiac wprost: jak Mzuri mnie zapewni ze nie bedzie mi rzucalo “ochlapow inwestycyjnych” ktorymi nie jest zainteresowana Compensa?

    Czytalem o tej umowie na Waszym FB pierwsze co pomyslalem to: konflikt interesow.

    Pozdrawiam
    Woj

    1. Woju, ok, rozumiem – dzięki za wyjaśnienie. Z tego co wiem, to konfliktu interesu (jakiegokolwiek) nie ma, bo są to nieco różne segmenty rynku:-) Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo nie wiem co wolno nam ujawniać, a czego nie bardzo. Poproszę Artura aby się ewentualnie ustosunkował.

     Myślę, że najlepszym testem dla Ciebie (oraz innych zaniepokojonych) jest to czy gwałtownie spadnie liczba lub atrakcyjność przesyłanych ofert. Mzuri niezmiennie pozostaje wierne swojej misji.

    2. Woju, Łukasz,
     Niewiele więcej mogę napisać o naszej umowie z Compensą ponad to, co znalazło się w informacji prasowej. Może jedynie tyle, że większość ofert, które wysyłamy do Compensy – zgodnie z preferencjami tej firmy – nie zainteresowałaby 90% naszych obecnych Klientów na usługi inwestycyjne. Dla przykładu: Compensa zdecydowała się na zakup mieszkań, które wcześniej były wysłane do bazy Klientów indywidualnych – bez odzewu. I vice versa – Compensa nie jest zainteresowana większością ofert, jakie wysyłamy do naszych Klientów indywidualnych. Nie mogę wejść w szczegóły, ale naprawdę wydaje mi się, że konflikt interesów jest minimalny.
     By nie być gołosłownym spojrzałem ponownie na liczbę wysyłanych do Inwestorów indywidualnych ofert. Szczegóły są tajemnicą handlową, ale od podpisania umowy z Compensą ta liczba z miesiąca na miesiąc rośnie, a w listopadzie była niemal najwyższa w całym roku (i historii Mzuri Investments). Więcej ofert (o 10%) wysłaliśmy jedynie w marcu tego roku. Podkreślam, że oferty wysyłane do Compensy NIE są uwzględnione w tej statystyce. Również jakość ofert chyba nie spada, bo ostatnie dwa miesiące mieliśmy rekordowe pod względem liczby kupionych mieszkań – i byłyby takowe nawet bez zakupów dla ubezpieczyciela.

    3. Sławek, Artur

     Dzieki za odpowiedz
     Jakies wyjasnienie jest. Widze, że Artur równiez pokusił sie o szybką analizę, co pokazuje ze sam chciał sie upewnić, że wszystko jest ok.
     I bardzo dobrze.
     Nie mam wiecej pytań :-)

     Pozdrawiam
     Woju

    4. Z informacji ogólnodostępnych zrozumiałem, że dla Compensy Mzuri będzie budowało budynki z mieszkaniami na wynajem. Teraz rozumiem, że Compensa była już dotychczas klientem grupy Mzruri i nawet mogła być klientem konkurencyjnym dla mnie, jako klienta Mzuri Inwestments oraz Mzuri zajmującego się obsługą najmu. Mimo zapewnień Artura jestem jednak zaniepokojony.

    5. Łukasz, nie budujemy budynków dla Compensy tylko portfel rozproszonych mieszkań. Z doświadczenia kilku miesięcy widzę, że Compensa jest mniej konkurencją dla Ciebie jako inwestora niż którykolwiek z pozostałych naszych Klientów (ze względów na preferencje, o czym wcześniej pisałem). W pewnym sensie może być konkurencją o najemców, ale myślę, że tym też nie powinieneś się martwić, bo (a) inwestuje w jednak nieco inne mieszkania niż te, które typowo kupują nasi inwestorzy i (b) tak czy inaczej, mamy obecnie ok. 4% pustostanów, więc widać, że dobrze sobie radzimy z pozyskiwaniem najemców nawet do podobnych do siebie mieszkań.

 1. Super wpis. Rewitalizacja Łodzi na pewno by się przydała. Sam nie jestem z łodzi, ale miałem okazje tutaj być kilka razy i trudno się nie zgodzić ;P

 2. Z mojego pobieżnego zapoznania się z ofertą tego Mzuri CFI wynika, że planujecie sprzedawać te kamienice. Jestem ciekaw, czy będzie możliwość odkupienia całej kamienicy z najemcami z podpisanymi już umowami najmu? Domyślam się, że z racji chęci maksymalizacji zysku dla inwestorów w Mzuri CFI, dla nabywcy nie będzie to spektakularna okazja rynkowa. Z drugiej strony będzie to już, zadbany produkt inwestycyjny.

  1. Tak, planujemy sprzedawać mieszkania w wyremontowanych kamienicach (lub całe kamienice), ale raczej na etapie remontu niż po pełnym wynajęciu.
   Czy ceny będą na poziomie “spektakularnym”? Cóż, kwestia indywidualnej oceny. W Łodzi sprzedajemy mieszkania po cenach, które dają oczekiwany zwrot na poziomie 6,5%-7,2% (choć nie jest to oczywiście gwarancją, że za dwa czy cztery lata nie będziemy sprzedawać po innych cenach). Staramy się, by z jednej strony cena była atrakcyjna dla Inwestora, który kupuje mieszkanie od CFI, z drugiej zaś dawała Wspólnikom dobry zwrot na ich inwestycji.

 3. Niestety wczoraj byłem w podróży i nie mogłem wziąć udziału w webinarze. Mam pytanie odnośnie zakupu mieszkań będących efektem projektu: jaka jest szansa, że inwestując 10000-50000 pln w Mzuri CFI Lódź będę w którymś momencie mógł nabyć jedną z tych nieruchomosci? Czytam w dokumentach, ze inwestorzy będą mieli pierwszeństwo do nabycia, ale zastanawiam się jaki jest historycznie popyt wśród inwestorów :) Jeśli to ma znaczenie, mógłby to by być zakup za gotówkę.

  Z pozdrowieniami,
  Maciej Dybała

  1. Panie Macieju,
   Szanse wydają się duże. Historycznie ok. 1/3 mieszkań w remontowanych przez CFI kamienicach kupują wspólnicy danego CFI. Wydaje się więc, że konkurencja nie jest zabójcza. Proszę tylko jeszcze pamiętać, że w razie gdybyśmy znaleźli inwestora skłonnego kupić całą kamienicę, taki nabywca będzie miał pierwszeństwo.
   Pozdrawiam
   Artur

   1. Panie Arturze,

    Dziękuję za odpowiedź, a czy przy którejś z poprzednich spółek był precedens zakupu całej kamienicy?

    Jednocześnie dwa kolejne pytania:
    1. Obecnie mieszkam w Szkocji i zastanawiam się w jaki sposób najłatwiej i najszybciej obejść się z tematem pełnomocnictwa. Wyobrażam sobie, że Mzuri miało juz z taką sytuacją do czynienia więc może mają Państwo jakąś poradę?
    2. W przeszłości słyszałem o wielu kamienicach Łódzkich z nieuregulowaną sytuacją prawną jeśli chodzi o to czyją własnością były one przed 1939. Chciałbym zapytać o to czy Mzuri gruntownie badalo będzie sytuację prawną kamienic które spółka zamierza kupić.

    Z pozdrowieniami,
    Maciej

    1. Panie Macieju,
     Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pierwsze (nienumerowane) pytanie. Jeśli dobrze, to odpowiedź brzmi: oczywiście tak! Całe kamienice zakupiło:
     – Mzuri CFI 1: Targowa 55 w Łodzi, obecnie wyremontowana, rozbudowana, wszystkie mieszkania sprzedane i generalnie wszystkie wynajęte, zaś inwestorzy / Wspólnicy tego CFI otrzymali wypłatę w wysokości ok. 30% zaangażowanego kapitału, co przełożyło się na 13,6% zwrotu w skali rocznej
     – Muri CFI 4: Trojańska w Warszawie, Głucha w Warszawie i Narutowicza w Lublinie (umowa przedwstępna) – wszystkie projekty w toku, generalnie na finiszu prac projektowo-administracyjnych
     – Mzuri CFI 6: Racławicka w Krakowie, Rusznikarska w Warszawie – oba projekty w toku, na etapie prac projektowo-administracyjnych
     Oprócz tego przygotowujemy zakupy kolejnych kamienic i działek.

     Odpowiadając zaś na pytania numerowane:
     ad.1 – tak, mamy w CFI Wspólników mieszkających za granicą. W ich przypadku pełnomocnictwo powinno zostać udzielone w formie, jaką dla przystępowania do spółki i głosowania na Zgromadzeniu Wspólników przewiduje prawo lokalne w miejscu zamieszkania. W sprawie szczegółów sugeruję kontakt pod biuro[at]mzuriCFI.pl
     ad.2 – oczywiście gruntownie badamy sytuację prawną (a także techniczną itp) wszystkich kamienic i działek, które planujemy kupić. Istotnie, sytuacja własnościowa jest problematyczna w Łodzi – przed wojną 1/3 populacji Łodzi stanowili Żydzi, więc po Holokauście wiele kwestii spadkowych pozostało nieuporządkowanych. Tym bardziej więc badamy te sprawy.

   2. Panie Arturze,

    Dziękuję za rozjaśnienie tej kwestii. Rozumiem, że skoro historycznie 1/3 mieszkań w remontowanych kamienicach kupują wspólnicy danego CFI, wówczas 2/3 mieszkań pozostaje dla inwestorów Mzuri Investmenst i oferta cenowa jest taka sama dla wspólników danego CFI i inwestorów Mzuri Investments? Piszę oczywiście o sytuacji, gdy dana kamienica nie jest kupiona w całości przez jakiegoś inwestora.

    Myślę o tym, aby zainwestować 10000 PLN w CFI Mzuri Łódź i w ten sposób otworzyć sobie furtkę do zakupu mieszkań na wynajem, gdy te będą już remontowane (pierwsza pula, jak rozumiem, za około 3-4 lata). Zastanawia mnie, czy krok ten jest słuszny i czy rzeczywiście mieszkania oferowane wspólnikom danego CFI (w tym przypadku CFI Łódź) będą łatwiej wynajmowane (ze wzglądu na różne czynniki). Być może lepiej zostać mi wspólnikiem Mzuri Investments pod koniec 2018 i podążyć typową drogą gdzie Mzuri znajduje mieszkanie, zajmuje się remontem itd.

    Byłbym bardzo wdzięczny za poradę w tej kwestii.

    Z pozdrowieniami,
    Maciej

 4. Również zapraszam na kolejne webinarium 17 stycznia (piątek, 17:30) połączone ze spotkaniem w Łodzi! Tych, którzy nie będą mogli skorzystać chciałem także poinformować, że nagranie webinarium będzie udostępnione osobom zapisanym na newsletter Mzuri CFI (www.mzuricfi.pl), tak więc zachęcam =)

  1. Jak tu zgrabnie odpowiedzieć… Janek Dziekoński jest Ślązakiem. Śląsk ma fajny potencjał… Ale na razie wstrzymamy się z oficjalną odpowiedzią na to pytanie :)

    1. Przy okazji Katowic brał pod uwagę też miasta graniczne, gdzie mieszkania i najmy są w zasadzie tańsze, ale mają większy potencjał do wzrostów.

 5. Skoro w komentarzach sugeruje się też inne miasta, to ja poproszę o założenie CFI Wrocław — w tym mieście bardzo chętnie bym zainwestował :)

 6. Panie Arturze, liczę że dodawane materiały będą miały podobne wartości merytoryczne jak treści Sławka.

  Trzymam kciuki.

  Panie Sławku, mam nadzieję ze to nie jest koniec fridomii jaką znaliśmy. Będzie to niepowetowana strata dla mnie nie móc czytać Pana refleksji na tej stronie.

  1. Tomasz, dzięki za ciepłe słowa. Znając Artura zapewniam Cię, że możesz być spokojny o merytoryczną wartość fridomii:-) Artur jest oczywiście bardziej zajęty niż ja kiedykolwiek byłem od czasu przejścia na wcześniejszą emeryturę, więc wpisy może nie będą tak częste jak kiedyś. Ale mam nadzieję, że namówić do pisania na łamach fridomii dadzą się też inni specjaliści z Mzuri oraz z Mzuri Investments. A jest ich już ponad 150 i każdy codziennie zbiera ciekawe doświadczenia i obserwacje rynkowe.

   Ja też nie zamierzam w żaden sposób porzucać fridomii. Po prostu mniej mam ostatnio przemyśleń dotyczących rynku najmu, skoro w dużej mierze jestem już poza nim. Nie chciałbym by te wątki zupełnie z fridomii zniknęły i dlatego zapraszam Artura oraz inne osoby z Mzuri do częstszych wpisów. Ja dalej zamierzam dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami w zakresie wolności finansowej oraz życia post-korporacyjnego:-) Jeśli nasz plan wypali, to fridomia wiele zyska niczego nie tracąc:-)))

   Zapraszam też Was do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Wielu z Was wraz z fridomią (lub nieco wcześniej) rozpoczęło swoją drogę do wolności finansowej i pewnie macie kupę przemyśleń i obserwacji dzięki którym droga innych osób mogłaby się stać krótsza lub pewniejsza. Gorąco Was zachęcam do podzielenia się swoim know-how:-)

  2. Dziękuję Panie Tomaszu za kibicowanie. Postaram się nie zawieść nadziei. I tylko nieśmiało napomknę, że dzisiaj rano z pewnym zaskoczeniem sam zauważyłem statystykę, że “Zmiany na rynku najmu w UK” to już mój osiemnasty (sic!) wpis na Fridomii. Nie jestem więc debiutantem, choć przyznaję, że ostatnio mało się udzielałem. Postaram się nadrobić zaległości :)

 7. Dziękuję wszystkim uczestnikom webinarium, a poniżej przesyłam link do jego nagrania:

  https://youtu.be/0ze5QucgI7A

  Zapraszam na kolejne webinarium 17 stycznia 2018 r. (17:30) oraz spotkanie o tej samej godzinie, które odbędzie się w siedzibie Regionalnej Izby Budownictwa i Łódzkiej Szkoły Rewitalizacji w Łodzi przy ul. Łąkowej 11.

  Ad. CFI Śląsk – powiem tylko tyle, będzie =)

 8. Uwaga inwestorzy!!!
  Już w najbliższą środę, 17 stycznia, zapraszamy Was do Łodzi na spotkanie,a jeśli nie możecie na nie dotrzeć, na webinar, na którym szczegółowo zaprezentujemy możliwości grupowego inwestowania w nieruchomości w ramach Mzuri CFI Łódź oraz opowiemy o związanej z tym idei społecznej rewitalizacji łódzkich kamienic.
  Będziecie mieli doskonałą okazję, by dowiedzieć się, jak skutecznie inwestować, nawet ze stosunkowo niewielkim kapitałem, poznacie nasz plan działania, będziecie mogli bezpośrednio porozmawiać z zarządem spółki i zadać wszelkie nurtujące Was pytania.
  Start: 17 stycznia 2018, godz. 17:30
  Lokalizacja: Łódź, ul. Łąkowa 11 (siedziba Regionalnej Izby Budownictwa i Łódzkiej Szkoły Rewitalizacji)
  Zainteresowanych udziałem, prosimy o informację mailową: biuro@mzuricfi.pl
  Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.