Książki

Książki

Sławek Muturi jest autorem ośmiu książek z tematyki inwestowania w nieruchomości, wolności finansowej oraz podróży. Wszystkie książki pisze w oparciu o własne doświadczenia, a jego głównym celem jest dzielenie się widzą z innymi oraz promowanie.

Wszystkie książki Sławka są dostępne w sklepie Mzuri: https://sklep.mzuri.pl/ksiazki/

Szczególnie polecamy jego najnowszą książkę – „Pomarańczowa wolność finansowa”, która jest podsumowaniem 10 lat działania bloga fridomia.pl. Całość dochodu z tej książki będzie przeznaczona na cele statutowe Fundacji Fridomia, której Sławek jest założycielem. 

Główny cel Fundacji to zakup mieszkań dla dorosłych wychowanków pieczy zastępczej.

POMARAŃCZOWA WOLNOŚĆ FINANSOWA

Pomarańczowa Wolność Finansowa to najnowsza książka Sławka Muturi we współpracy ze specjalistami z obszaru nieruchomości – Janem Dziekońskim oraz Arturem Kaźmierczakiem. Autorzy do stworzenia tej książki wykorzystali około 100 wpisów z 10 lat prowadzenia blogu Fridomia.pl. 

Książka dotyka takich tematów jak m.in. dochód pasywny, inwestowanie w najem, zarządzanie najmem, bycie właścicielem nieruchomości, edukację finansową, życie postkorporacyjne, rozprawia się też z różnymi mitami inwestowania w nieruchomości.

Całość wpływów ze sprzedaży książki przeznaczona jest na realizację celów statutowych Fundacji Fridomia – zakup mieszkań dla młodych dorosłych wychodzących z domów dziecka i innych form pieczy zastępczej.

MIESZKANIA NA WYNAJEM

Moja droga do wolności finansowej.

Autor książki – Sławek Muturi na różne sposoby dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z obszaru inwestania w nieruchomości. Sławek jako wolny finasowo człowiek, który teraz swój wolny czas spędza w nieustającej podróży (odwiedził wszytskie – bez wujątku – kraje świata) rozpowszechnia dobre praktyki w zarządzaniu najmem i podpowiada jak samemu osiągnąć wolność finansową.

Mieszkania na wynajem. Moja droga do wolności finansowej to książka, która całkowicie zmienia podejście do inwestowania w mieszkania na wynajem. Sławek podpowiada m.in.:

  • Jak przygotować się do inwestowania w nieruchomości?
  • Czym powinieneś się kierować w wyborze mieszkania?
  • Jak ważna jest lokalizacja?
  • Jak inwestować w mieszkania?
  • Jak sfinansować zakupy?
  • Jakich błędów należy unikać?


Sławek dzieli się również swoimi przemyśleniami oraz przestrzega przed najczęstszymi błędami popełnianymi przez inwestorów. Ta książka inspiruje do budowania własnej wolności finansowej poprzez inwestowanie w mieszkania na wynajem.

ŻYCIE POSTKORPORACYJNE

Czy jesteś gotowa do wcześniejszej emerytury?

Praca w korporacji czy innej dużej firmie to nielada wyzwanie. Często wymaga od nas dużego poświęcenia – nie tylko naszego czasu, ale i życia prywatnego. W książce Życie Postkorporacyjne znajdziecie wiele cennych rad jak przygotować się do zmiany swojego stylu życia.

To obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą w przemyślany sposób przejść do fazy życia post-korporacyjnegi. Jak mówi angielskie przysłowie: „jeśli nawalasz planowanie, to planujesz nawalenie”. Ta książka pomoże ci zaplanować sukces.

Sławek Muturi, wolny finansowo podróżnik przeszedł na wcześniejszą emeryturę dzięki inwestowaniu w mieszkania na wynajem. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami – sam przez wiele lat systematycznie przygotowywał się do przejścia na wcześniejszą emeryturę na wielu płaszczyznach. 

Opowiada, jak się przygotowywał i jak Ty możesz przygotować się w wymiarze finansowym, mentalnym, zawodowym, zdrowotnym, systemowym, duchowym, rodzinnym i logistycznym.

MOYA KENYA

Jest to pierwsza podróżnicza książka autorstwa Sławka Muturi. Inspirująca lektura, w której autor dzieli się swoimi obserwacjami z codziennego życia w Kenii z perspektywy pół-Polaka i pół-Kenijczyka. Sławek przedstawia różnice w podejściu do życia w obu jego ojczyznach, a czasami też zaskakujące podobieństwa. 

Opisuje swoje najmłodsze lata w kenijskich szkołach, które jak sam podkreśla były dla niego bardzo dużą lekcją życia oraz pokory. Opowiada również o zwyczajach, tradycjach, podejściu do życia oraz mentalności. 

Rozprawia się z mitami. Pisze o rzeczach, z których Kenia słynie, ale żałuje też Kenii, której już nie ma, która powoli, ale systematycznie odchodzi w przeszłość. Moya Kenya to książka, która inspiruje do popatrzenia na świat z innej perspektywy.

PORADNIK DLA NAJEMCZYŃ I NAJEMCÓW

Jak zapewnić sobie bezproblemowy najem? 100+ pytań i odpowiedzi.

W tym Poradniku znajdziecie wiele cennych porad i wskazówek, które znacząco ułatwią współpracę między właścicielem mieszkania, a Najemcą. Książka zawiera ponad 100 pytań i odpowiedzi, które pomogą Najemcy lepiej dodefiniować jakie mieszkanie jest dla niego właściwe (cena, lokalizacja, typ budynku, czy ma znaczenie parter, itp). 

Przeprowadzi go przez meandry procesu podpisywania umowy najmu, wskaże, jak należy postępować w przypadku różnego rodzaju awarii, wyjaśni jakie są jego obowiązki, jak postępować ze zwierzętami w wynajmowanym mieszkaniu oraz dziesiątki innych praktycznych, z życia wziętych tematów. Ta książka ma na celu polepszyć relację biznesową, opartej na wzajemnym zrozumieniu oraz zaufaniu.

ZARZĄDZANIE NAJMEM

Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem.

Wszystkim właścicielom chodzi o to, aby osoba, która ma zamieszkać w ich mieszkaniu czy domu dbała o nie, płaciła na czas, traktowała sąsiadów z respektem i nie absorbowała nadmiernie czasu. Marzą o idealnym najemcy. Zamiast marzyć powinni weryfikować potencjalnych najemców.

Dziś wielu właścicieli oddaje swoje mieszkanie pierwszej osobie, która zaakceptuje wysokość czynszu. A to bardzo ryzykowne. Oddajesz swój cenny majątek nieznanej osobie. Jeśli spłacasz kredyt na zakup tej nieruchomości, to zwiększasz ryzyko popadnięcia w długi, gdy najemca okaże się niewypłacalny. Jeśli trafisz na prawdziwych oszustów, pozbycie się ich z twojego własnego mieszkania pochłonie twój czas, energię, gotówkę.

W świecie biznesu firmy, które nie potrafią identyfikować ryzyk lub nie podejmują działań zmierzających do ograniczenia ujemnych skutków ewentualnych negatywnych zdarzeń, prędzej czy później popadają w poważne kłopoty. Nie inaczej jest w przypadku najmu.

Najważniejszymi działaniami na rzecz ograniczania ryzyka złych najemców są: rzetelna selekcja najemców; porządnie skonstruowana i czytelna dla najemcy umowa najmu; szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy; pobranie kaucji; regularne monitorowanie płatności oraz stanu mieszkania; zbudowanie odpowiedniej relacji biznesowej z najemcą. 

Żadne z tych narzędzi samo z siebie nie wyeliminuje całkowicie ryzyka wynajęcia twojego mieszkania niewłaściwej osobie. Niemniej stosowanie całej palety narzędzi istotnie to ryzyko zmniejszy.

WOLNOŚĆ FINANSOWA

dzięki inwestowaniu w nieruchomości

Mając 25.000 złotych gotówki, możesz zacząć budowanie swojej wolności finansowej. 

Co to takiego? Wolność finansowa to stan, w którym nie musisz więcej pracować zarobkowo. To twoje inwestycje będą pracowały na ciebie i przynosiły ci co miesiąc wystarczająco gotówki, aby pokrywać twój normalny poziom comiesięcznych wydatków. 

A co ty wtedy będziesz robić? To co zechcesz. Jak to osiągnąć? 

Inwestuj w mieszkania pod wynajem. Oprócz początkowych 25.000 złotych niczego innego ci nie trzeba, aby rozpocząć inwestowanie: nie musisz uzyskać licencji, nie musisz mieć ukończonych wyższych studiów, nie musisz mieć tzw. pleców. 

Co ci pomoże osiągnąć twój cel? To jasna wizja, determinacja, konsekwencja, systematyczność i otwarta głowa.

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.