Harambee 195​

Harambee 195

Harambee 195 to projekt podróżniczo-dobroczynny, którego główna część – podróż – będzie miała miejsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Sławek Muturi odwiedzi, już po raz trzeci, wszystkie 195 krajów świata w ciągu 365 dni. Będzie to jednocześnie próba bicia rekordu Guinnessa w najszybszym odwiedzeniu wszystkich krajów świata.

Ciekawostką jest, że samo słowo harambee nie jest przez nas wymyślone. Pochodzi ono z języka suahili i oznacza dosłownie „ciągnąć razem”. W Kenii, gdzie suahili jest językiem urzędowym jest często używane przy różnego rodzaju akcjach dobroczynnych czy też jakimś innym wspólnym działaniu. W związku z tym idealnie pasuje też do tego projektu, a jako, że podróż zakłada odwiedzenie 195 krajów to ustalenie nazwy projektu nie było zbyt trudne. Tak powstało Harambee 195.

Podróż, oprócz rzecz jasna samego przejazdu, będzie też miała wymiar dobroczynny. Będzie ona pretekstem do zebrania funduszy na zakup mieszkań dla dorosłych wychowanków pieczy zastępczej.

Po więcej szczegółów w tym temacie zapraszamy tutaj.

Najnowsze wpisy na blogu w tematyce Harambee 195

No Content Available

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.