Forum Fridomia

Tak jak niedawno pisaliśmy, zdecydowaliśmy się – zgodnie z sugestią Fridomiaków – uruchomić wkrótce Forum Fridomia. Chodzi o to, by forma bloga (z zatwierdzaniem przez nas komentarzy przed ich publikacją, z niemożnością uruchamiania nowych wątków dyskusji przez Fridomiaków, itp) nie stanowiły bariery dla swobodnego przepływu wiedzy i myśli pomiędzy uczestniczkami (i uczestnikami).

Ponieważ Forum ma służyć nam wszystkim, chciałbym najpierw zebrać wasze oczekiwania co do funkcjonalności naszego Forum Fridomia. Nie chcielibyśmy tutaj narzucać swoich preferowanych rozwiązań. Zresztą nie czujemy się ekspertami od projektowania forum  dyskusyjnego. Czekamy zatem na Wasze sugestie. Sugestie te przekażemy potem zaprzyjaźnionemu z Fridomią informatykowi, który pomoże w zbudowaniu odpowiedniej platformy dyskusyjnej. W szczególności zależy nam na waszych opiniach w poniższych kwestiach:

  1. Czy powinniśmy wymagać rejestracji dyskutantów, czy może zastosować w pełni otwartą formułę?
  2. Czy powinniśmy ustalić jakieś reguły uczestniczenia w forum? Jeśli tak, to jakie mielibyście sugestie?
  3. Czy jako administratorzy mamy mieć możliwość usunięcia jakiegoś wpisu/komentarza niezgodnego z regulaminem Forum?
  4. W jaki sposób zabezpieczyć się przed spamem?
  5. Czy powinniśmy od razu pomyśleć o wydzieleniu forum ogólnego i forów regionalnych?
  6. Bylibyśmy wdzięczni za podpowiedzi dotyczące tego jakie są najlepsze, najmniej kłopotliwe platformy software’owe do stworzenia forum dyskusyjnego
  7. Czy są jakieś „rodziny forumowe”, na którym warto by łoby zawiesić nasze Forum?
  8. Czy jesteście może uczestnikami jakichś fajnych, żywych i łatwych w użytkowaniu forów?

Prace nad stworzeniem ForumFridomia rozpoczną się ok 15 kwietnia br. Do tego czasu czekamy na wasze – liczymy bardzo na to – bardzo liczne uwagi i sugestie. 

Będziemy ogromnie wdzięczni i zobowiązani.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

15 Responses

  1. Jedno co mogę podpowiedzieć to serwis fora.pl umożliwia założenie darmowych for internetowych. Ten system posiada już to co powinno posiadać forum internetowe i powinno wystarczyć. Kiedyś mieliśmy na studiach tam forum i nigdy nie było ŻADNYCH problemów.

    PLUSY: za darmo, i w pełni funkcjonalne, możliwość założenia adresu np. http://www.fridomia.fora.pl
    MINUSY: wyświetlane reklamy, ale myślę że do przeżycia.

  2. Witam wszystkich
    ODP. nr. 1) sądzę że myśl dot. rejstracji dyskutantów jest wskazana ogranicza trochę osoby przypadkowe
    2)Reguły i reulamina jak najbardziej
    3) Admini na forach są bardzo potrzebni porządkują dyskusję
    4)Sądże że oglne formu i jej regionalne odłamy jak najbardziej
    Pozdrawiam Łukasz

  3. 1. Czy powinniśmy wymagać rejestracji dyskutantów, czy może zastosować w pełni otwartą formułę?
    *** rejestracja podniesie poziom wypowiedzi
    2. Czy powinniśmy ustalić jakieś reguły uczestniczenia w forum? Jeśli tak, to jakie mielibyście sugestie?
    *** tak, osobiście chciałbym wiedzieć, czy rozmówca ma mieszkanie(a) na wynajem, czy też jest “teoretykiem”, info o ilości pisanych postów, stażu na forum
    3. Czy jako administratorzy mamy mieć możliwość usunięcia jakiegoś wpisu/komentarza niezgodnego z regulaminem Forum?
    *** tak, żeby np. nie było niekulturalnych wypowiedzi
    4. W jaki sposób zabezpieczyć się przed spamem?
    *** nie wiem, nie znam się na tym
    5. Czy powinniśmy od razu pomyśleć o wydzieleniu forum ogólnego i forów regionalnych?
    *** niekoniecznie, najpierw bym zobaczył jak się rozwijają wątki a na ewentualne potrzeby można odp. z czasem
    6. Bylibyśmy wdzięczni za podpowiedzi dotyczące tego jakie są najlepsze, najmniej kłopotliwe platformy software’owe do stworzenia forum dyskusyjnego
    *** nie wiem, j.w.
    7. Czy są jakieś „rodziny forumowe”, na którym warto by łoby zawiesić nasze Forum?
    *** nie wiem, j.w.
    8. Czy jesteście może uczestnikami jakichś fajnych, żywych i łatwych w użytkowaniu forów?
    *** np. http://forumpi.pl/ , łatwość użytkowania jest chyba związana z samym softwarem

    pozdrawiam, Sławek :)

  4. 1. Rejestracja wymagana. To jednak trochę porządkuje.
    2. Tak.
    3. Tak.
    4. “Silniki forumowe” pomagają w tej walce.
    5. Tak. Z czasem pewnie powstanie jeszcze kilka kategorii.
    6. np. http://www.phpbb.com/
    7. Byłbym za czymś samodzielnym, jeśli to możliwe.

    1. Crev, z informacji od naszego Stowarzyszeniowego speca od IT, forum jest już gotowe. Czekamy tylko na zgłoszenie wolontariusza do administrowania forum.
      Jakieś zgłoszenia od chętnych do spełnienia tej pożytecznej roli?

      1. Cześć Sławek,

        Zgłosiłem się do Administracji forum, aczkolwiek nie mogę się zarejestrować, więc nic nie mogę dalej zrobić. Skontaktowałem się z Pawłem, ale zakładam , że on był zajęty sklepikiem i forum dalej czeka na zakończenie konfiguracji.

        1. Maks, dzięki. Poproszę Pawła by się z Tobą skontaktował. Cieszę się, że forum Mieszkaniczników ma realną szansę ruszyć już wkrótce.

  5. Witam , mam jedno pytanie odnośnie wynajmu.
    Co zrobić w sytuacji gdy najemca nie placi od wielu miesięcy, nie pomagają żadne argumenty , a wyprowadzić również się nie chce zaslaniajac sie prawem, ktore uniemozliwia wyrzucenie takiego najemcy z mieszkania.

    1. Mesik, jedyna w 100% skuteczna metoda pozbycia się kłopotliwego najemcy, to nie podpisać z nim umowy najmu. Chodzi o rzetelną selekcję potencjalnych najemców. Natomiast nawet najlepszy najemca może popaść w kłopoty i stać się niewypłacalnym. Wtedy trzeba reagować szybko i prowadzić grzeczne acz stanowcze rozmowy.

      Ale jeśli już się sprzeczaliście i szansa na polubowne zakończenie sprawy zniknęła, to możesz mu zapłacić by się wyprowadził. Albo zlecić Mzuri opiekę nad swoim mieszkaniem. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem stosując rozmowę jako jedyną metodę rozwiązywania problemów. Nie stosujemy żadnych “gangsterskich” metod, którymi się wręcz brzydzimy.

      1. Slawku,dlaczego pytam , zainteresowała mnie idea fridomii , jedno mieszkanie wynajmuje i zastanawiam się czy począć kroki ażeby mozna bylo robic to na większą skale .W gruncie rzeczy jest to jedyny aspekt , który niejako powstrzymuje mnie przed podjęciem decyzji o pójściu w te stronę. Nie zakładam takich problemów nagminnie , ale po prostu biorę pod uwagę .Czy jeden taki przykladowy najemca , nie może , ze tak powiem ,skutecznie położyć takiego przedsięwzięcia swoim zaparciem się , niechęcią do współpracy i po prostu zwykla zlosliwoscia wynikajaca z wyrachowania .No bo przecież mieszka za darmo , panstwo go chroni , a właściciel moze go co najwyżej cmoknac .
        W gruncie rzeczy Slawku mam świadomość , ze Ty z racji swojego doświadczenia jak i zapewne przypadków znanych z wlasnej firmy masz duzo lepszy oglad sytuacji , bo przede wszystkim wynikajacy z praktyki , nie z teorii.Przy czym nie zajmuję się tutaj samą selekcja najemców , ktora jak wiadomo winna byc przeprowadzona nalezycie .

        1. Mesik, nikt tego przedsięwzięcia nie może Ci “położyć”. Żaden zaparty najemca. Możesz to zrobić tylko sam, np poddawając się. Zwróć uwagę, że jak będziesz miał 10 mieszkań, to złośliwość 1 najemcy może Cię pozbawić zaledwie 10% Twoich przychodów. A jeśli masz tylko 2 mieszkania, to 50%. Ale czy kupisz 3-cie, 4-te i piąte zależy od Ciebie, a nie od któregoś z najemców.

        2. Tak jak pisze Sławek złośliwy najemca może ci położyć biznes z najmem, ale jeśli już to tylko w 1 mieszkaniu no i nie na zawsze. Sądy co prawda powoli działają, ale przy dobrych wiatrach jeśli dochowasz wszystkich formalności, to w ciągu 1-2 lat zostanie orzeczona eksmisja, a jeżeli miasto nie zapewni lokalu socjalnego, czynsz zacznie dla ciebie wypłacać gmina – miasto.

          Oczywiście więc że niepłacący najemca to duży kłopot, ale przy odpowiednim działaniu da się zminimalizować to ryzyko. Poza tym nie jest to problem wieczny, tylko na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.