Codzienny przegląd prasy

Wielu z Was przesyła linki do ciekawych artykułów pojawiających się w mediach, dotyczących rynku nieruchomości, najmu, kredytów, samokontroli w zakresie konsumpcji czy też innych tematów bliskich fridomii. Rekordzistą jest w tym względzie Robert. Dziękuję Tobie oraz wszystkim za Waszą dotychczasową aktywność, dzięki której fridomia zaczyna być repozytorium wiedzy nt wolności finansowej dzięki inwestowaniu w nieruchomości. I liczę na jej kontynuację (aktywności ma się rozumieć).

Ponieważ do tej pory, linki te były zamieszczane pod poszczególnymi tematami (to jest jak najbardziej wskazane), a czasami pod nieco przypadkowymi wpisami (np. tymi ostatnimi:-), to ich późniejsze odszukanie zajęłoby mnóstwo czasu. Pomyślałem więc, że stworzę odrębną kategorię wpisów, czyli właśnie ów “Codzienny przegląd prasy”. W tej kategorii znajdziecie właśnie niniejszy wpis, a pod nim mam nadzieję wiele linków do ciekawych artykułów w prasie. Co sądzicie o tym by od razu stworzyć pod-kategorie typu: ceny mieszkań, ceny najmu, kredyty hipoteczne, nadmierna konsumpcja? Może dodatkowo jakieś inne?

Od razu dodam, że artykuły z udziałem moim i/lub Mzuri będę dalej zamieszczać w kategorii “Napisali o nas” lub w kategorii “Multimedia” jeśli wywiad czy wypowiedź była w formie mówionej na antenie jakiejś stacji radiowej lub telewizyjnej. I tylko tam, czyli nie będę ich powielał w nowotworzonej kategorii.

Liczę  na Waszą dalszą aktywność. Po jakimś czasie fajnie będzie sięgnąć do archiwum i zobaczyć co w danej sprawie pisało się przed 2, 3 czy 13 laty:-)

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

1 084 Responses

  1. Robert, dzięki za robienie dla nas regularnych przeglądów prasy. Ciekawe info. Dla mnie tym ciekawsze, że jakieś 5 lat temu – wg szacunków samych deweloperów – tylko kilka (do 10)% sprzedawanych przez nich mieszkań trafiało do inwestorów. Występowałem na ich konferencjach i namawiałem do zainteresowania się sektorem inwestorów, ale niespecjalnie byli zainteresowani. Ba, chcieliśmy nawet kupować od nich pakiety po 50-100 mieszkań, ale przekonaliśmy zaledwie … jednego.

   A z innej beczki, dziś rano w programie PnŚ, prowadzący – Twój imiennik – wyciągnął ze stosu moich pocztówek jedną i okazało się, że to pocztówka od Ciebie z pozdrowieniami z Albanii. Jeszcze raz dziękuję za pamięć podczas Twoich podróży. Jest to niesamowity zbieg okoliczności, bo pocztówki od Was Fridomiaków zwykle trzymam oddzielnie od tych, które sam sobie przesyłam:-) A tu proszę… Link do audycji zamieszczę we wpisie dot Fundacji Fridomia.

 1. Cos od sasiadow – z Berlina – senat chce wprowadzic ograniczenie cen najmu i zamrozic czynsze na 5 lat. Max czynsz 9,80 EUR za m2 – bez wzgledu na lokalizacje.

  tutaj artykul – mozna skopiowac do translatora google:
  https://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/mietendeckel-in-berlin-so-funktioniert-das-9-80-euro-gesetz-a-1292609.html

  Porownywalismy ceny z kolega, ktory ma w Berlinie pieknie wykonczony Loft (80m2) w centralnej lokalizacji. I (jesli ustawa wejdzie w zycie) bedzie mogl go wynajac jedynie dwukrotnie wiecej niz moja budzetowa kawalerka w Bydgoszczy… (Plus w Niemczech podatek kastracyjny, plus podatek od dochodu itp.)

  1. Skończy się jeszcze większym niedoborem mieszkań w Berlinie – no bo jaki sens będzie wprowadzać na rynek mieszkania przy takich ograniczeniach cen najmu.

  1. Robert,
   zobaczymy co z tego będzie. Eksperci od miesięcy przestrzegają przed różnymi dziwnymi konstrukcjami, a jaskółki donosiły mi niedawno, że na rynku około condo/apart/akademikowym coś się kroi. Ale dajmy podziałać prokuraturze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.