Inspiracje architektoniczne

Na fridomii mówimy o budowaniu wolności finansowej dzięki inwestowaniu w nieruchomości na wynajem. Fridomiacy budują portfele mieszkań na wynajem. A z kolei mieszkania te są budowane na bazie inspiracji architektów. Architekci mogą też pomóc w przeprojektowaniu mieszkania 4-pokojowego w 7-pokojowe lub kawalerkę w mieszkanie 2-pokojowe, które przyniosą właścicielowi większy zwrot z inwestycji. Dotyk architekta może sprawić, że mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne i przytulne, co zwiększy jego atrakcyjność dla najemców, a właścicielowi zapewni niższy poziom średnich pustostanów.

Jakiś czas temu (3-4 miesiące temu) zrobiłem wpis pt “Codzienny przegląd prasy”. Wśród wielu linków do artykułów opisujących rynek nieruchomości, spraw związanych z kredytami hipotecznymi i podobnymi, znajdziecie tam również wiele linków przesyłanych przez Bobbiego do różnych fascynujących projektów architektonicznych w Japonii, Skandynawii czy w Holandii. Ludzka pomysłowość w tworzeniu naszego otoczenia wydaje się nie mieć granic. Powstają budynki mające stymulować mózgi mieszkających w nich seniorów, budynki odzwierciedlające indywidualizm ich mieszkańców, budynki wykorzystujące budulce z odzysku, budynki neutralne ekologicznie, i wiele innych. Może do Polski też kiedyś te trendy dotrą i zmienią oblicze ziemi wypełnionej po brzegi blokowiskami z dużej płyty:-)

Bobbi zgodził się by powstał kolejny wpis, właśnie ten, poświęcony nowinkom architektonicznym. Będzie on tutaj zamieszczał linki do różnych ciekawostek, na które natrafia. Duże dzięki Bobbi.

Mam nadzieję, że Bobbi nie będzie jedynym autorem komentarzy pod tym wpisem. Zapraszam wszystkich, którym bliska jest architektura w obszarze mieszkaniowym i nie tylko. Architektura oprócz swojej roli w zwiększaniu funkcjonalności czy estetyki, ma też ważną rolę w wyzwalaniu naszych umysłów od tłamszących je konwenansów, rutyny i przyzwyczajeń.

Wolności od utartych schematów!

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

309 Responses

 1. Wpis z 18go marca był ostatnim wpisem Bobbi van der Rohe. Błażej po przegranej, ale wytrwałej walce ze szpiczakiem mnogim odszedł od nas na zawsze 05.05.2019.

  1. Nie jestem koneserem architektury i pewnie nie w pełni doceniałem inspiracje zamieszczane przez Błażeja. Nie znałem też Błażeja osobiście – rozmawiałem z nim tylko raz przez telefon. Ale wiem , że bez niego i bez jego ok. 150-200 wpisów Fridomia nie byłaby taka sama, że wiele do niej wniósł.
   Dziękuję Ci Bobbi, spoczywaj w pokoju!
   Artur

   PS. Dziękuję też Bratu za przekazanie też smutnej wiadomości. Przyjmijcie proszę- Ty i cała Wasza rodzina – wyrazy współczucia ode mnie osobiście i od całej Mzuri. Wiedzcie, że Błażej będzie tu pamiętany.

   1. [!] Dołączam się do słów Artura. Będziemy dbali o pamięć o Błażeju, mam nadzieję, że Fridomia będzie niejedną pamiątką po jego bardzo ciekawej, ciepłej i dowcipnej osobie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.