Spotkania Fridomiaków w Kanadzie i w USA

Oprócz spotkania dzisiaj we Wrocłąwiu oraz w Krakowie i w Łodzi w przyszłym tygodniu, zapraszam do spotkania ze mną w Kanadzie oraz w USA. Będę tam od 29 maja do 14 czerwca, a konkretnie to w Ottawie (29-31 maja), w Toronto (1-3 czerwca), w Detroit (4-5 czerwca), w Nowym Jorku (6-8 czerwca) oraz w Moncton, Ottawie i Montrealu (9-14 czerwca). Po drodze zachaczę jeszcze o Pittsburg, Boston, Quebec City, itp.

Gdyby ktoś z Was miał ochotę spotkać się ze mną przy kawie lub piwie, to poproszę o kontakt na maila: slawek (malpka) fridomia.pl. Do Kanady jadę po to by obejrzeć kilka meczów piłkarskich mistrzostw świata kobiet, a do Detroit po to, by zobaczyć na własne oczy jak wygląda tam sytuacja na rynku nieruchomości i czy Łodzi grozi los Detroit:-), ale poza tym mój czas będzie dość elastyczny:-)

A dziś zachęcam wszystkich obywateli Polski do oddania swojego głosu w wyborach prezydenckich. Po to bym mógł oddać swój głos we Wrocławiu (spędzę tam cały dzień), specjalnie załatwiłem sobie wcześniej “Zaświadczenie o prawie do głosowania”. Nic o nas bez nas:-) Marzy mi się sytuacja byśmy na wzór Niemiec, stawali się na wybory z frekwencją przekraczającą 90%. Sądzę, że wtedy politycy nieco poważniej by traktowali swój elektorat. Nie stawając do wyborów, mamy takich polityków na jakich zasługujemy…

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

One Response

  1. Od wielu lat miałem problem z głosowaniem w różnych wyborach, z uwagi na fakt zameldowania w rodzinnej Zielonej Górze, do której nie było mi po drodze jeździć na dzień różnych głosowań… Raz czy dwa dopisałem się do wybranej komisji wyborczej, a raz załatwiłem ten papier który pozwala głosować w dowolnej komisji. Ale potem mi się odechciało tracić czas w urzędach.

    Dopiero teraz pół roku temu zameldowałem się w… jednym z moich mieszkań na wynajem ;-) I teraz mam rzut beretem do głosowania, go komisja wyborcza jest w szkole podstawowej, do której od września zacznie uczęszczać mój syn.

    Zaciekawił mnie fakt, że w drugiej turze frekwencja (bodajże 55 %) była znacznie lepsza niż w pierwszej turze, gdzie było dziesięciokrotnie więcej kandydatów do wyboru (48 %) ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.