21

09.2015

Webinar poświęcony inwestowaniu grupowemu z Mzuri CFI 2 i Mzuri CFI Alfa

autor: Artur Kaźmierczak|kategoria: Gorące tematy, Inwestowanie, Inwestycje grupowe

ilość komentarzy: 8

1

Zapraszam na bezpłatny webinar poświęcony inwestowaniu grupowemu z Mzuri CFI. Webinar będzie się składać z dwóch części – krótkiej (ok. 30-40 min) prezentacji naszych aktualnych inicjatyw (Mzuri CFI 2 działające w formule „rentierskiej” i Mzuri CFI Alfa – w formuje „emerytalnej”), a następnie z sesji pytań i odpowiedzi, które uczestnicy będą zadawać podczas webinaru.

Webinar odbędzie się jutro (wtorek, 22/10) o godzinie 17.30. Jeśli jesteś zainteresowana(y) uczestnictwem napisz proszę maila na adres biuro@mzuriCFI.pl

 

 

 

 

1+

Tagi: , , ,

Komentarze:

 1. K pisze:

  Witam Panie Sławku na blogu często porusz Pan problem uczciwości i przejrzystości oferty,
  Mam w związku z tym pytanie . Jestem mikroudziałowcem CFI1 które zakupiło we Wrocławiu , mające następnie być sprzedane z pierwszeństwem wśród udziałowców. Ale z odpowiedzi z różnych źródeł (webinar oraz mailem, chociaż z trudem mi tych informacji udzielano – nie rozumiem czemu przecież jestem członkiem spółki) uzyskałem informacje, iż oferta będzie przeprowadzana około 15 pażdziernika 2015 r, natomiast pieniądze bedą potrzebne na koniec pażdziernika 2015r., W związku z tym żadna z osób z CFI1 nie będzie mogła zakupić tego mieszkania ponieważ uzyskanie kredytu hipotecznego w tak krótkim nie będzie możliwe. Jeżeli przedstawiają państwo ofertę z której i tak nie będzie można skorzystać to jaka to przejrzystość i uczciwość. Może jeszcze państwo utajnią kto zakupił to mieszkanie we Wrocławiu. Piszę te gorzkie słowa ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi na poniższy mail z propozycją aby zorganizować ofertę odpowiednio wcześniej aby udziałowcy CFI1 mogli zorganizować sobie kredyt. Ale jak rozumiem mieszkanie we Wrocławiu jest przeznaczone dla kogo innego.

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Drogi Wspólniku, odpowiadam za Sławka – mam nadzieję, że wybaczy Pan(i).
   Przede wszystkim przepraszam, jeśli odniósł(a) Pani/Pan wrażenie, że ukrywamy jakieś informacje – w żadnym razie tak nie jest i nie było to naszą intencją.
   Rzeczywiście nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie określić precyzyjnie daty sprzedaży tego mieszkania. Dlatego, że nie znaliśmy terminu zakończenia remontu (były tam pewne komplikacje, na szczęście już rozwiązane) a tym bardziej nie znamy terminu wynajęcia tego mieszkania (pokoi). Na dzisiaj wydaje się, że nastąpi to w październiku, zapewne w połowie miesiąca, ale nie mogę tego zagwarantować. Natomiast kiedy będą potrzebne pieniądze za to mieszkanie będzie zależne od tego jak będzie wyglądać projekcja finansowa Spółki – kiedy te pieniądze będą potrzebne. To oczywiście będzie zależne od momentu sprzedaży mieszkania.
   Natomiast chcemy sprzedać mieszkanie po wynajęciu pokoi dlatego, by nie ustalać jego ceny na bazie założeń odnośnie czynszu, tylko na podstawie rzeczywistej ceny najmu (przychodu właściciela).
   W żaden sposób nie uchybia to prawu pierwokupu przez Wspólników. Są wśród Wspólników osoby, które narzekały na górne ograniczenie wysokości wkładu w CFI 1, a więc śmiem podejrzewać, że mogą być wśród nas osoby, które będą mogły zakupić mieszkanie bez kredytu. Co w żadnym razie nie oznacza, że to mieszkanie jest przeznaczone dla kogokolwiek.
   To co możemy zrobić, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom, to rozważyć sprzedaż mieszkania po cenie wynikającej z założonego, a nie rzeczywistego czynszu najmu. Ale to będzie oznaczać większe ryzyko dla kupującego. Zastanowimy się nad tym.
   Zupełnie zaś nie rozumiem zdania o utajnieniu nabywcy – jako zarząd nie mamy nawet prawa tego zrobić, gdyż umowa Spółki przewiduje, że każdy ze Wspólników ma prawo do indywidualnej kontroli umów. Umowa sprzedaży znajdzie się w Strefie Inwestora.
   Podsumowując:
   1. Chcieliśmy sprzedać mieszkanie po cenie wynikającej z rzeczywistej wysokości czynszu najmu, by zminimalizować ryzyko dla kupującego
   2. W związku z tym nie byliśmy w stanie określić precyzyjnie daty sprzedaży, bo nie wiemy kiedy wynajmiemy pokoje w tym mieszkaniu
   3. Rozważymy jednak sprzedaż po założonej cenie najmu
   4. Nie ma i nie będzie „rezerwacji” tego mieszkania dla nikogo, co zdaje się Pan(i) sugerować, zaś zarówno mechanizm jak i sama umowa sprzedaży będą transparentne.

   Mam nadzieję, że te argumenty są przekonywujące.
   Z pozdrowieniami
   Artur

   0
   • Robert pisze:

    Proponuję jednak prowadzić takie dyskusje wewnątrzspółkowe na zamkniętym forum, albo najlepiej w strefie inwestora….

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, masz rację. Blog fridomia nie jest właściwym forum – nie wszyscy inwestorzy są przecież czytelnikami bloga.

     0
 2. Grzesiek pisze:

  Wczoraj obejrzałem nagranie z pierwszego webinaru o Mzuri CFI i przyznam, że jestem pod wrażeniem tego jak zadbaliście o szczegóły. Artur Kaźmierczak był przygotowany na każde pytanie nawet takie, które nie przyszłyby mi do głowy. Brawo za profesjonalizm!

  0
 3. Inwestor Mzuri pisze:

  Witajcie, tak, Pan Artur był bardzo dobrze przygotowany, brałem udział w pierwszym webinarze. Chciałbym zapytać jednak o tzw kanibalizm usług w MZURI, mianowicie zaangażowanie dotychczasowych pracowników/specjalistów w MZURI w nowo powstałe CFI obecnie kiepsko przekłada się na obsługę dotychczasowych inwestorów, dokładnie chodzi o ilość pojawiających się okazji inwestycyjnych np. z Łodzi. Pani Joanna zawsze (czasami Pan Marcin) przesyłali około 3-4 takich okazji w miesiącu, dziś patrząc wstecz, ostatnia oferta zakupu mieszkania w Łodzi padła miesiąc temu. Sławku, Arturze, czy „zabraliście” nam możliwość zakupu poprzez MZURI INVESTMENTS okazji rynkowych na rzecz zagospodarowania kapitału pozyskanego od inwestorów w obrębie nowo powstałych CFI? Pani Joanna i Pan Marcin szukają teraz mieszkań dla CFI?

  Pozdrowienia

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Inwestorze, dzięki za Twoje pytanie. Niczego nikomu nie zabieramy. Nie podjęliśmy decyzji by coś ograniczać kosztem czegoś. Raczej wzmacniamy nasze zdolności „przerobowe”:-) Wprawdzie nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć na pytanie ile dokładnie ofert zostało wysłanych w ostatnim miesiącu z Łodzi, ale mam wrażenie, że jest to jednak wiecej niż zero, które sugerujesz. Z drugiej strony, nie wykluczam, że ofert może rzeczywiście być mniej, choćby z tego powodu, że ostatnio Joasia była mocno zajęta mieszkaniami przy ul Pabianickiej. Nie rozsyłaliśmy (tak mi się wydaje) ofert kolejnych tur mieszkań przy Pabianickiej do szerokiego grona inwestorów. Podjęliśmy jakiś czas temu decyzję by oferty przede wszystkim skierować do tych osób, które się „nie załapały” na zakup mieszkania w tej kamienicy przy okazji poprzedniej tury sprzedaży.

   Dla Twojej informacji, w ciągu ostatnich 3 miesięcy, w Łodzi przybyło nam ponad 65 nowych mieszkań, większość pochodzących z zakupów (w tym oczywiście – przede wszystkim – z Pabianickiej). Mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się pomóc również Tobie w zakupie mieszkania w Łodzi. Dzięki za zaufanie wobec Mzuri – wysoko je sobie cenimy.

   0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:


Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

Nagranie webinaru Janka Dziekońskiego nt. „Przewidywań rynkowych Mzuri na 2020 rok” (LINK)

27.02, czwartek, 13:20 – Janek Dziekoński będzie prelegentem 6. Konferencji „Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych” Eurobuild CEE w InterContinental w Warszawie (LINK)

29.02, sobota, 14:00 – Janek Dziekoński będzie prelegentem Festiwalu Inteligencji Finansowej w Warsaw Trade Tower w Warszawie (LINK)

12.03, czwartek – Janek Dziekoński będzie prelegentem Unlimited Business Club w Bielsku-Białej (LINK DO WYDARZENIA FB)

01.04, środa – Janek Dziekoński będzie prelegentem Capital Market Days na Uniwersytecie Ekononmicznym w Krakowie (LINK)

27.04, poniedziałek, godz 13:30 – Artur Kaźmierczak wygłosi prelekcję pt. „Modele współpracy między inwestorem a operatorem najmu” w ramach konferencji „Apart i condohotele – problematyka prawna i operacyjna, modele zarządzania. Nadzór UOKiK i KNF nad realizacją inwestycji” (Hotel Sheraton w Warszawie)

12.05, wtorek, godz 9:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w audycji Liberator w Radiu Dla Ciebie. [UWAGA: nowy termin!]

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:
0

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem

Śpieszę donieść, że odebrałem z magazynu Studio EMKA kilkadziesiąt egzemplarzy pachnącego jeszcze farbą drukarską Poradnika. Jest on niemal bliźniaczo podobny do swojej starszej siostry "Wolności finansowej", tylko nieco grubszy (widać przyniósł go chyba jakiś większy bocian:-). W księgarniach ma zadebiutować ponoć 9 września, natomiast jeśli ktoś by chciał zajrzeć do niego wcześniej, to może go znaleźć już dziś w zakładce "Kup teraz" w głównym menu fridomii. Cena to jedyne ... 39 złotych!!! Tak jak pewnie każdy [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Marian, dzięki za troskę. Jako stosunkowo nowy byt, Fundacja Fridomia nie może sobie pozwolić na...
 • Dzik: Witajcie Sławek moze Ty cos podpowiesz? Mieszkanko 4600 za m 2Nowe, 29m Lublin. Umowę przedwstępną podpisywałem...
 • Wiola: no właśnie jak zależy nam na kupnie akurat tego mieszkania ale jest za drogie to tak jak napisałeś...
 • Marian: Czy Michał Wiśniewski to ktoś odpowiedni na ambasadora fundacji? to postać dość kontrowersyjna…
 • Sławek Muturi: Mikołaj, mam chyba silną psychikę, bo spokojnie sobie radzi z niesprawiedliwościami życia. Zawsze są...
 • Mikołaj_Cierzan: Sławku jak radzisz sobie z psychiką , gdy widzisz w krajach biedę ,głód , ból , rozpacz po śmierci...
 • Andrzej: Zycie jest okrutne dla niektórych. Istnieje tyle zła sławku co o tym sadzisz ?
 • Jan Dziekonski: O kurcze – widzisz, wymyśliłem fake newsa, żeby unaocznić ryzyko, a tu się okazuje, że może w...
 • Kamil: Developres (kilka inwestycji) i MGROUP DEVELOPMENT (budują Capital Tower w Rzeszowie) korzystali chyba z...
 • Sławek Muturi: Lidia, dzięki że pytasz. Zgodnie z prawem, FF będzie mogła ubiegać się o status OPP dopiero po dwóch...
 • Sławek Muturi: Grzegorz, dzięki że pytasz. Gdy pisałem o podróży do Kenii samochodem myślałem, że będzie to częścią...
 • Jan Dziekonski: Panie Pawle, Akurat wczoraj informowaliśmy Inwestorów o statusie projektu, faktycznie deweloper...
 • Lidia: Ksiazka kupiona. Czy Fundacja jest OPP aby mogla otrzymac 1% podatku?
 • PawelS: No fajnie tylko co słychać z inną inwestycją w Gdańsku Mzuri CFI Posejdon? Wpłata w lipcu 2019 i do tej pory...
 • Grzegorz: Cześć Sławek, a jak ten projekt, zwiedzenia wszystkich państw w 2021 ma się do projektu Kenia 2022, o...
 • Sławek Muturi: TX, przed wojną w Polsce byli kamienicznicy i chyba poza nimi niewielu w ogóle posiadało swoje...
 • TX: Sławku, przyznam że wciąż nie rozumiem. Czytałem 13 pięter – przed wojną chyba nie było takich regulacji a...
 • Sławek Muturi: TX, patrząc krótkoterminowo może masz rację. Natomiast w perspektywie historycznej, bez UOOCHROPRALOK...
 • Jan Dziekonski: @ Dzik – Kto pyta nie błądzi! Takie pytania możesz też wrzucać na grupę FB:...
 • Robert: Zadajesz takie podstawowe pytania – dlatego proponuję żebyś przeczytał którąś z książek Sławka na ten...

Najnowsze wpisy

created by Water Design