21

09.2015

Webinar poświęcony inwestowaniu grupowemu z Mzuri CFI 2 i Mzuri CFI Alfa

autor: Artur Kaźmierczak|kategoria: Gorące tematy, Inwestowanie, Inwestycje grupowe

ilość komentarzy: 8

1

Zapraszam na bezpłatny webinar poświęcony inwestowaniu grupowemu z Mzuri CFI. Webinar będzie się składać z dwóch części – krótkiej (ok. 30-40 min) prezentacji naszych aktualnych inicjatyw (Mzuri CFI 2 działające w formule „rentierskiej” i Mzuri CFI Alfa – w formuje „emerytalnej”), a następnie z sesji pytań i odpowiedzi, które uczestnicy będą zadawać podczas webinaru.

Webinar odbędzie się jutro (wtorek, 22/10) o godzinie 17.30. Jeśli jesteś zainteresowana(y) uczestnictwem napisz proszę maila na adres biuro@mzuriCFI.pl

 

 

 

 

1+

Tagi: , , ,

Komentarze:

 1. K pisze:

  Witam Panie Sławku na blogu często porusz Pan problem uczciwości i przejrzystości oferty,
  Mam w związku z tym pytanie . Jestem mikroudziałowcem CFI1 które zakupiło we Wrocławiu , mające następnie być sprzedane z pierwszeństwem wśród udziałowców. Ale z odpowiedzi z różnych źródeł (webinar oraz mailem, chociaż z trudem mi tych informacji udzielano – nie rozumiem czemu przecież jestem członkiem spółki) uzyskałem informacje, iż oferta będzie przeprowadzana około 15 pażdziernika 2015 r, natomiast pieniądze bedą potrzebne na koniec pażdziernika 2015r., W związku z tym żadna z osób z CFI1 nie będzie mogła zakupić tego mieszkania ponieważ uzyskanie kredytu hipotecznego w tak krótkim nie będzie możliwe. Jeżeli przedstawiają państwo ofertę z której i tak nie będzie można skorzystać to jaka to przejrzystość i uczciwość. Może jeszcze państwo utajnią kto zakupił to mieszkanie we Wrocławiu. Piszę te gorzkie słowa ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi na poniższy mail z propozycją aby zorganizować ofertę odpowiednio wcześniej aby udziałowcy CFI1 mogli zorganizować sobie kredyt. Ale jak rozumiem mieszkanie we Wrocławiu jest przeznaczone dla kogo innego.

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Drogi Wspólniku, odpowiadam za Sławka – mam nadzieję, że wybaczy Pan(i).
   Przede wszystkim przepraszam, jeśli odniósł(a) Pani/Pan wrażenie, że ukrywamy jakieś informacje – w żadnym razie tak nie jest i nie było to naszą intencją.
   Rzeczywiście nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie określić precyzyjnie daty sprzedaży tego mieszkania. Dlatego, że nie znaliśmy terminu zakończenia remontu (były tam pewne komplikacje, na szczęście już rozwiązane) a tym bardziej nie znamy terminu wynajęcia tego mieszkania (pokoi). Na dzisiaj wydaje się, że nastąpi to w październiku, zapewne w połowie miesiąca, ale nie mogę tego zagwarantować. Natomiast kiedy będą potrzebne pieniądze za to mieszkanie będzie zależne od tego jak będzie wyglądać projekcja finansowa Spółki – kiedy te pieniądze będą potrzebne. To oczywiście będzie zależne od momentu sprzedaży mieszkania.
   Natomiast chcemy sprzedać mieszkanie po wynajęciu pokoi dlatego, by nie ustalać jego ceny na bazie założeń odnośnie czynszu, tylko na podstawie rzeczywistej ceny najmu (przychodu właściciela).
   W żaden sposób nie uchybia to prawu pierwokupu przez Wspólników. Są wśród Wspólników osoby, które narzekały na górne ograniczenie wysokości wkładu w CFI 1, a więc śmiem podejrzewać, że mogą być wśród nas osoby, które będą mogły zakupić mieszkanie bez kredytu. Co w żadnym razie nie oznacza, że to mieszkanie jest przeznaczone dla kogokolwiek.
   To co możemy zrobić, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom, to rozważyć sprzedaż mieszkania po cenie wynikającej z założonego, a nie rzeczywistego czynszu najmu. Ale to będzie oznaczać większe ryzyko dla kupującego. Zastanowimy się nad tym.
   Zupełnie zaś nie rozumiem zdania o utajnieniu nabywcy – jako zarząd nie mamy nawet prawa tego zrobić, gdyż umowa Spółki przewiduje, że każdy ze Wspólników ma prawo do indywidualnej kontroli umów. Umowa sprzedaży znajdzie się w Strefie Inwestora.
   Podsumowując:
   1. Chcieliśmy sprzedać mieszkanie po cenie wynikającej z rzeczywistej wysokości czynszu najmu, by zminimalizować ryzyko dla kupującego
   2. W związku z tym nie byliśmy w stanie określić precyzyjnie daty sprzedaży, bo nie wiemy kiedy wynajmiemy pokoje w tym mieszkaniu
   3. Rozważymy jednak sprzedaż po założonej cenie najmu
   4. Nie ma i nie będzie „rezerwacji” tego mieszkania dla nikogo, co zdaje się Pan(i) sugerować, zaś zarówno mechanizm jak i sama umowa sprzedaży będą transparentne.

   Mam nadzieję, że te argumenty są przekonywujące.
   Z pozdrowieniami
   Artur

   0
   • Robert pisze:

    Proponuję jednak prowadzić takie dyskusje wewnątrzspółkowe na zamkniętym forum, albo najlepiej w strefie inwestora….

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, masz rację. Blog fridomia nie jest właściwym forum – nie wszyscy inwestorzy są przecież czytelnikami bloga.

     0
 2. Grzesiek pisze:

  Wczoraj obejrzałem nagranie z pierwszego webinaru o Mzuri CFI i przyznam, że jestem pod wrażeniem tego jak zadbaliście o szczegóły. Artur Kaźmierczak był przygotowany na każde pytanie nawet takie, które nie przyszłyby mi do głowy. Brawo za profesjonalizm!

  0
 3. Inwestor Mzuri pisze:

  Witajcie, tak, Pan Artur był bardzo dobrze przygotowany, brałem udział w pierwszym webinarze. Chciałbym zapytać jednak o tzw kanibalizm usług w MZURI, mianowicie zaangażowanie dotychczasowych pracowników/specjalistów w MZURI w nowo powstałe CFI obecnie kiepsko przekłada się na obsługę dotychczasowych inwestorów, dokładnie chodzi o ilość pojawiających się okazji inwestycyjnych np. z Łodzi. Pani Joanna zawsze (czasami Pan Marcin) przesyłali około 3-4 takich okazji w miesiącu, dziś patrząc wstecz, ostatnia oferta zakupu mieszkania w Łodzi padła miesiąc temu. Sławku, Arturze, czy „zabraliście” nam możliwość zakupu poprzez MZURI INVESTMENTS okazji rynkowych na rzecz zagospodarowania kapitału pozyskanego od inwestorów w obrębie nowo powstałych CFI? Pani Joanna i Pan Marcin szukają teraz mieszkań dla CFI?

  Pozdrowienia

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Inwestorze, dzięki za Twoje pytanie. Niczego nikomu nie zabieramy. Nie podjęliśmy decyzji by coś ograniczać kosztem czegoś. Raczej wzmacniamy nasze zdolności „przerobowe”:-) Wprawdzie nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć na pytanie ile dokładnie ofert zostało wysłanych w ostatnim miesiącu z Łodzi, ale mam wrażenie, że jest to jednak wiecej niż zero, które sugerujesz. Z drugiej strony, nie wykluczam, że ofert może rzeczywiście być mniej, choćby z tego powodu, że ostatnio Joasia była mocno zajęta mieszkaniami przy ul Pabianickiej. Nie rozsyłaliśmy (tak mi się wydaje) ofert kolejnych tur mieszkań przy Pabianickiej do szerokiego grona inwestorów. Podjęliśmy jakiś czas temu decyzję by oferty przede wszystkim skierować do tych osób, które się „nie załapały” na zakup mieszkania w tej kamienicy przy okazji poprzedniej tury sprzedaży.

   Dla Twojej informacji, w ciągu ostatnich 3 miesięcy, w Łodzi przybyło nam ponad 65 nowych mieszkań, większość pochodzących z zakupów (w tym oczywiście – przede wszystkim – z Pabianickiej). Mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się pomóc również Tobie w zakupie mieszkania w Łodzi. Dzięki za zaufanie wobec Mzuri – wysoko je sobie cenimy.

   0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

17 września, godzina 19:00 – webinar „Czy to dobry moment na inwestowanie w mieszkania na wynajem?” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

 

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Kosztowny styl życia – David i Victoria Beckham

Wiele razy powtarzam, że „bogactwo” w odróżnieniu od „wolności finansowej” jest bardzo trudno zdefiniować. Czy ktoś jest bogaty, czy nie, można stwierdzić porównując tę osobę do innych.  Najbogatsza osoba w Racławicach koło Kalisza może się czuć ubogo na jakimś balu charytatywnym dla najbogatszych Polaków w Warszawie, a już z pewnością taką się poczułaby na balu w Moskwie, Monte Carlo czy w Dubaju.  Problem z poszukiwaniem szczęścia przez konsumpcję dóbr polega na tym, że nawet gdy [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Mają, przykro mi z powodu problemów które Cię dotknęły. Niestety z tego co piszesz było w tym też...
 • Maja: Ostatnio wynajęliśmy mieszkanie rodzinie z dziećmi. Typowa rodzinka 2+2. On pracował w Irlandii (tak...
 • Artur Kaźmierczak: Tomku, Tak zapewne REITy zadowoliłyby się niższą stopą zwrotu gotówkowego. Do zwrotu musiałyby też...
 • Tomek: Dla mnie, jako dla indywidualnego inwestora, REIT-y nie byyby korzystne z dwóch powodów: 1. konkurencja...
 • Piotr: Dokładnie tak Sławku, 3mam kciuki i pamiętaj że „Zwycięstwo smakuje jak francuski...
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki za podpowiedzi. Masz w 100%-ach rację. Wiem, że aby zebrać pieniądze od sponsorów będę...
 • Piotr: Sławku dlaczego nie piszesz o tym wszystkim w mediach społecznościowych, wiem że czasu mało i pewnie znajdzie...
 • Sławek Muturi: Luk_Wroclaw, w tzw międzyczasie (chyba rok-dwa lata temu) odwiedziłem Czeski Krumlov i przyznaję Ci...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, dzięki za przypomnienie wpisu sprzed lat. Londyn znam dość dobrze – studiowałem na LBS,...
 • Mikołaj: Czemu nie chciałbyś Sławku mieszkać w Londynie? Pozdrawiam :)
 • Artur Kaźmierczak: Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Działamy! :)
 • Sławek Muturi: Mikołaj, nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Ja podróżuję bez względu na to czy inni tam byli...
 • Mikołaj: Sławku myślisz ,że świat się skomercjalizuje i nie będzie po co jeździć za granicę bo wszystko będzie pod...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, Lwów bardzo lubię i to pomimo skokowego wzrostu liczby turystów. Wczoraj po raz 10+...
 • Sławek Muturi: Przemka, może raczej styl życia lub model życia. Stacjonarny model życia zupełnie by mi nie odpowiadał...
 • Pawel: a temat Posejdona informacji brak….
 • Mikołaj: Sławku byłem ostatnio we Lwowie na Ukrainie i to któryś raz z rzędu i powiem ci ,że masakra okropnie wzrosła...
 • Przemek / Piołun: Podróżowanie to dla Ciebie Sławku styl bycia ;)
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki:-)
 • Sławek Muturi: Bolo, nie, nie spotkałem się z taką sytuację

Najnowsze wpisy

created by Water Design