Spotkania Fridomiaków w Norwegii oraz w Londynie

Dzięki zaproszeniu Rafała do Stavenger, postanowiłem przyjechać w październiku do Norwegii. Planuję być w poniedziałek 19.10 w Oslo, we wtorek 20.10 w Stavanger oraz w środę 21.10 w Bergen. Zapraszam wszystkich Fridomiaków chcących porozmawiać o wolności finansowej, o inwestowaniu w mieszkania na wynajem w Polsce oraz o naszej najnowszej inicjatywie – Mzuri CFI. Idea powołania spółek oferujących możliwość grupowego inwestowania w mieszkania na wynajem powstała jako jedno z możliwych obejść restrykcji wprowadzonych przez KNF – tzw Rekomendacja S.

Chodzi o to, że chcąc zablokować Polakom możliwość zaciągania kredytów w Euro lub we frankach szwajcarskich, przy okazji – niejako rykoszetem – zablokowano Polakom pracującym zagranicą ubieganie się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na wynajem w Polsce. Dla Polonii w Norwegii jest to tym boleśniejsze, że polskie banki nie oferują kredytów w koronach norweskich (z kredytami w Euro czy w GBP jest nieco lepiej, ale też nie rewelacyjnie).

Spółka Mzuri CFI jest celową spółką inwestycyjną i jako polski podmiot gospodarczy może zaciągać kredyty w Polsce na zakup mieszkań na wynajem. W ten sposób, inwestując poprzez Mzuri CFI, możecie się lewarować. Może na nieco gorszych warunkach (prawdopodobnie nieco wyższa marża), ale za to zdolność kredytowa spółki nie jest ograniczona wysokością zarobków z umowy o pracę poszczególnych wspólników.

Spotkania Fridomiaków mają charakter  nieformalny, nie ma sztywnej agendy, są bezpłatne. Ale bywają – mimo to – bardzo treściwe. Gorąco zapraszam. Jeśli ktoś miałby sugestię fajnego miejsca (może być salka konferencyjna ale może to też być jakaś przytulna kawiarnia) na spotkanie w Oslo oraz w Bergen, to będę bardzo wdzięczny.

Potwierdziło się też miejsce spotkania w Londynie w najbliższy poniedziałek. Informacja z lewego boku tego bloga.

Do zobaczenia wkrótce!

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

7 Responses

 1. Witam
  Ciesze sie ze po raz kolejny odwiedzasz Norwegie i propagujesz tu inwestowanie w nieruchomosci. Niestety i tym razem nie dam rady dotrzec na spotkanie z Toba
  A tak z Ciekawosci – jak duza grupa fridomiakow zamieszkuje Norwegie?
  Stefan z Trondheim
  Do zobaczenia na kongresie

  1. Stefan, no szkoda. Jeśli chodzi o liczbę Fridomiaków w Norwegii, to trudno jest mi to ocenić. Na jednym z poprzednich spotkań w Oslo było – jeśli dobrze pamiętam – ok 20-30 osób. Ile osób będzie tym razem – trudno mi powiedzieć:-)

 2. Witam,

  Szkoda, ze spotkanie w Oslo w sumie nie bedzie w Oslo tylko na wygwizdowiu jakim jest Fornebu. Nie dalo rady ogarnac jakiegos miejsca w Oslo (centrum z dobrym dojazdem)? Pozdrawiam. Wierny klient Mzuri Zdzichu.

  1. Zdzichu, nawet nie wiedziałem, że miejsce spotkania nie jest w centrum – organizuje je Rafał, za co jestem bardzo wdzięczny. Była propozycja salki w Ambasadzie RP, ale jak rozumiałem salka była bardzo mała. Mamy nadzieję, że pojawi się spora grupa Fridomiaków:-) Z Tobą na czele:-)

   Dzięki za zaufanie wobec Mzuri. To bardzo mobilizujące dla nas. Dzięki. I do zobaczenie – mam nadzieję – wkrótce:-)

 3. Przypominam, że nasze spotkanie w Oslo już jutro, w Stavanger we wtorek, a w Bergen w środę.

  Kilka osób pytało mnie o formułę spotkania. Dla wyjaśnienia – spotkania Fridomiaków są zawsze darmowe, każdy płaci tylko kelnerowi za ewentualne drinki czy jedzenie, które zamówił. Spotkania mają nieformalny charakter, strój jest luźny (co chyba w Skandynawii jest normą:-), nie ma ustalonej agendy, ani oficjalnych przemówień. Atmosfera jest luźna. Zwykle najpierw coś zagajam, a potem odpowiadam na pytania, które się pojawiają. Dyskutujemy na te tematy, które akurat interesują uczestników. Spotkania zwykle trwają około 2 godzin, ale może być dłużej jeśli dyskusja się przeciągnie. Nie ma jednak obowiązku czy oczekiwania, że każdy zostanie do samego końca spotkania. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem wolności finansowej, inwestowania w nieruchomości lub zarządzaniem najmem.

  Do licznego – mam nadzieję – zobaczenia. Hej da!

 4. Hej Slawek,
  jak bedziesz kiedys w przyszlosci w Oslo to moge pomoc w organizacji spotkania – z sala i ogloszeniem.
  Bardzo fajnie byloby Ciebie spotkac. Niestety za pozno zauwazylem ze byles tutaj nie tak dawno, w pazdzierniku – takze umknelo mi to spotkanie.

  pozdrawiam,
  Przemek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.