04

01.2016

Noworoczne postanowienia

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Fridomia, Gorące tematy, Inwestowanie

ilość komentarzy: 6

Większość z nas bierze udział w pewnym nieformalnym, całkowicie spontanicznym rytuale. W okolicach Nowego Roku postanawia coś zmienić w swoim życiu – rzucić palenie, zrzucić zbędne kilogramy, zając się sportem, częściej chodzić do kina czy do teatru, więcej czasu poświęcać dzieciom, częściej wpadać z wizytami do rodziców czy dziadków, zadbać o zdrowie, zacząć oszczędzać lub inwestować, zmienić pracę, nauczyć się obcego języka, zbliżyć do Boga. Świat byłby o wiele lepszym miejscem, pełnym szczęśliwych ludzi, gdyby każdemu z nas udało się zrealizować nasze noworoczne postanowienia.

Problem w tym, że większość noworocznych postanowień nie zostaje zrealizowana. Może dlatego, że wydaje nam się, że mając aż 365 dni na ich realizację, nie musimy zaczynać od razu. Odkładamy działanie „na później”, a potem wpadamy w bieżączkę codziennych zajęć i kłopotów. Po 52 tygodniach, nasze postanowienia pozostają aktualnymi i znów je odnawiamy z całą siła naszej noworocznej woli.

Choć minęły dopiero 3-4 dni 2016 Roku, to będąc daleko, oddalony o kilka stref czasowych, w dalekiej Indonezji, otrzymałem około pół tuzina (czy ktoś z Was naprawdę nie wie – jak mi ktoś niedawno zwracał uwagę – ile wynosi „tuzin”?) maili od osób, których jednym z noworocznych postanowień jest inwestowanie w mieszkania na wynajem i budowanie swojej wolności finansowej. Jest to dla mnie piekielnie miłe. Z wielu względów.

Po pierwsze, jeszcze 5-6 lat temu, nikt by mi takiego maila nie przesłał. My Polacy w większości nie znaliśmy koncepcji wolności finansowej więc pewnie niewielu z nas w ogóle miało tego typu postanowienia noworoczne. Moje systematyczne działanie chyba przyczyniło się do wzrostu popularności idei wolności finansowej. Po drugie, działania te sprawiły, że zacząłem chyba być postrzegany jako osoba, która może pomóc w osiągnięciu wolności finansowej. Po trzecie, odbieram te maile jako istotny dowód zaufania wobec tego co w Mzuri robimy. Po czwarte, dzięki Waszym noworocznym postanowieniom, możemy realizować misję naszej Firmy by wesprzeć jak największą liczbę Polek i Polaków w osiągnięciu wolności finansowej. Po piąte wreszcie, może nieco idealistycznie i „górnolotnie” – dzięki „outsourcowaniu” tego postanowienia do Mzuri, wiem, że szanse na jego realizację rosną, a dzięki temu wzrośnie liczba osób zadowolonych z tego, że udaje im się realizować swoje postanowienia. W miarę naszych możliwości i na miarę skali naszej niewielkiej jeszcze Firmy, przyczyniamy się do tego, by świat wokół nas stał się choć odrobinę lepszy.

Słowem: mam wiele powodów do radości. Świadomość, że udaje mi się spełniać moją osobistą misję życiową nadaje mojemu życiu prawdziwy sens. Sens o wiele większy niż to, że mogę spędzać całe zimy w tropikach, pływać w basenie, jeść mango na śniadania, słuchać piosenek Dionne Warwick czy Natalie Cole i uczyć się języka chińskiego. Czuję, że moje życie niesie wartość również innym osobom. Dziękuję Wam za to, że stałem się częścią Waszych noworocznych postanowień. To dla mnie duży zaszczyt. I duża odpowiedzialność.

Zachęcam też tych spośród Was, którzy jeszcze nie wyartykułowali swojego postanowienia związanego ze współpracą z Mzuri Investments przy realizacji ich postanowienia o budowie wolności finansowej, by przesłali maila albo do mnie albo na adres investments (małpka) mzuri.pl. Zapewniam, że cała nasza 70-osobowa Firma dołoży starań by Twoje noworoczne postanowienie przekuło się w konkretne zakupy mieszkań, remonty i wynajmy i by w ciągu najbliższych miesięcy pieniądze z najmu zaczęły wpływać  na Twoje konto bankowe. I by w ciągu najbliższych 12 miesięcy 2016 Roku perspektywa Twojej wolności finansowej istotnie się przybliżyła. I byśmy w 2022 roku mogli wspólnie wyjechać na 6-miesięczne safari po Kenii w ramach Klubu Fridomiaków:-) I nie tylko pływać i jeść mango czy ananasy na śniadania, ale też podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Do października 2022 Roku pozostało jeszcze ponad 6,5 roku. To całkiem sporo czasu na zbudowanie wolności finansowej. Zwłaszcza jeśli po drodze będziecie systematycznie realizować swoje postanowienia noworoczne ze wsparciem Mzuri. Trzymam życzliwie kciuki!!!

0

Komentarze:

 1. Krystian Podhale pisze:

  Potwierdzam osobiście, że tak na poważnie o idei wolności finansowej usłyszałem dzięki Tobie Sławku dokładnie 2,5 roku temu i to trwa aż po dziś dzień i pozostanie na zawsze. Dochód pasywny dzięki inwestowaniu w nieruchomości, właściwe nazewnictwo związane z najmem, dobre praktyki najmu oraz zawsze gdy widzę baner na którym widać napis sprzedam lub wynajmę pojawia się uśmiech na mej twarzy:), to coś co nigdy wcześniej nie było mi znane. Już teraz wiem że choć wolność finansowa nie jest celem ostatecznym bo po niej pojawią się wielkie cele to wiem, że dobrze ją osiągnąć im wcześniej tym lepiej. Dziękuje Sławku, że jesteś, że nadal chce Ci się dzielić wiedzą, swoim czasem, pomimo już stanu emeryckiego, że Twoja misja jest tak ambitna i sprawiająca, że świat może być choć trochę lepszy. Dziękuję za Mzuri, za solidny fundament również w drodze do mojej wolności finansowej i wielu Polaków i Polek. Dziękuje za pokazanie alternatywy do bogacenia się jakże popularnego nie tylko w Polsce. Życzę wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do zamierzonych postanowień w 2016 roku. :)

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Krystian, dzięki za Twoje bardzo miłe słowa wsparcia. Dzięki, że zaufałeś Mzuri. To właśnie z myślą o osobach myślących tak jak Ty założyliśmy tę Firmę. Jesteśmy zdeterminowani by się rozwijać, by ciągle się doskonalić, by istnieć tak długo byśmy mogli wspierać każdego Fridomiaka w budowaniu, a potem w cieszeniu się w pełni osiągniętą wolnością finansową aż do końca życia. I nawet dłużej.

   0
 2. Sławek S. pisze:

  ja nie robię postanowień tylko coś na kształt podsumowań. wyszło to przy okazji rozliczania podatków i podsumowywania roku podatkowego. patrząc wstecz na osiągnięcia 12 miesięcy ma się jakiś większy power do realizacji nowych zamierzeń.

  pomyślności w 2016, Sławek S.

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

17 września, godzina 19:00 – webinar „Czy to dobry moment na inwestowanie w mieszkania na wynajem?” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

 

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Co bym zrobił z wygraną w Radio ZET

Dzisiaj rano jadąc samochodem słyszałem jak niejaka Pani Ewa z Racisławic koło Kalisza wygrała 100.000 złotych w zetkowym konkursie SMS-owym Morze Pieniędzy.  Była bardzo zaskoczona wygraną. Prowadzący audycję Tomek Florkiewicz powiedział, że „wszyscy są zawsze zdziwieni i nie wierzą w wygraną”. Okazuje się, że pewne stwierdzenia są – z perspektywy prowadzącego taki program radiowy - bardzo stereotypowe. Tak samo stereotypowe było później zachowanie prowadzącego. Po ochłonięciu osoby, która wygrała, prowadzący zadaje dość schematyczne pytanie: „a co [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Mają, przykro mi z powodu problemów które Cię dotknęły. Niestety z tego co piszesz było w tym też...
 • Maja: Ostatnio wynajęliśmy mieszkanie rodzinie z dziećmi. Typowa rodzinka 2+2. On pracował w Irlandii (tak...
 • Artur Kaźmierczak: Tomku, Tak zapewne REITy zadowoliłyby się niższą stopą zwrotu gotówkowego. Do zwrotu musiałyby też...
 • Tomek: Dla mnie, jako dla indywidualnego inwestora, REIT-y nie byyby korzystne z dwóch powodów: 1. konkurencja...
 • Piotr: Dokładnie tak Sławku, 3mam kciuki i pamiętaj że „Zwycięstwo smakuje jak francuski...
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki za podpowiedzi. Masz w 100%-ach rację. Wiem, że aby zebrać pieniądze od sponsorów będę...
 • Piotr: Sławku dlaczego nie piszesz o tym wszystkim w mediach społecznościowych, wiem że czasu mało i pewnie znajdzie...
 • Sławek Muturi: Luk_Wroclaw, w tzw międzyczasie (chyba rok-dwa lata temu) odwiedziłem Czeski Krumlov i przyznaję Ci...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, dzięki za przypomnienie wpisu sprzed lat. Londyn znam dość dobrze – studiowałem na LBS,...
 • Mikołaj: Czemu nie chciałbyś Sławku mieszkać w Londynie? Pozdrawiam :)
 • Artur Kaźmierczak: Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Działamy! :)
 • Sławek Muturi: Mikołaj, nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Ja podróżuję bez względu na to czy inni tam byli...
 • Mikołaj: Sławku myślisz ,że świat się skomercjalizuje i nie będzie po co jeździć za granicę bo wszystko będzie pod...
 • Sławek Muturi: Mikołaj, Lwów bardzo lubię i to pomimo skokowego wzrostu liczby turystów. Wczoraj po raz 10+...
 • Sławek Muturi: Przemka, może raczej styl życia lub model życia. Stacjonarny model życia zupełnie by mi nie odpowiadał...
 • Pawel: a temat Posejdona informacji brak….
 • Mikołaj: Sławku byłem ostatnio we Lwowie na Ukrainie i to któryś raz z rzędu i powiem ci ,że masakra okropnie wzrosła...
 • Przemek / Piołun: Podróżowanie to dla Ciebie Sławku styl bycia ;)
 • Sławek Muturi: Piotr, dzięki:-)
 • Sławek Muturi: Bolo, nie, nie spotkałem się z taką sytuację

Najnowsze wpisy

created by Water Design