Konkurs – typowanie wyników EURO 2016

Rozpoczynam kolejny projekt mojego lata – Projekt EURO 2016. “Projekt” dlatego, że wymagał nieco przygotowań (zamawianie biletów), finansów (bilety są droższe niż na mecze Mistrzostw Afryki) i czasu, czyli inaczej mówiąc zasobów bym mógł go zrealizować. Wszystko to musiało się wydarzyć w pewnej chronologii i czasie. Zupełnie jak projekt konsultingowy z mojego dawnego życia.

Dosłownie za kilka kwadransów wyruszam do Francji. Mam bilety na następujące mecze: nr 1 Francja – Rumunia; Nr 5 – Turcja-Chorwacja; Nr 9 – Irlandia- Szwecja; Nr 11 – Austria-Węgry; Nr 15 Francja – Albania; Nr 18 – Polska-Niemcy; Nr 20 – Czechy-Chorwacja. W sumie w ciągu 8 dni zobaczę 7 meczów na żywo na stadionach St Denis, Paryża, Bordeaux, Marsylii oraz St. Etienne. Zobaczę w akcji 12 z 24 drużyn biorących udział w turnieju oraz połowę stadionów goszczących tegoroczne mistrzostwa. Potem wrócę do Polski.

Jeśli Polska awansuje dalej, to mamy też z żoną warunkowe bilety na mecze Polski w 1/4 oraz w półfinale. Moja żona wylosowała jeszcze korzystniej. W przypadku awansu Rosji – mamy bilety na 1/8, 1/4, 1/2 oraz nawet finał z udziałem Sbornej. Ponieważ 2/3 drużyn z trzecich miejsc w swoich grupach będą grać w 1/8 finału, to liczę na to, że będę miał okazję zobaczyć jeszcze Rosję i może jakieś inne drużyny i stadiony. Oczywiście kibicuję też Polakom byśmy wyszli z grupy i zaszli jak najwyżej w turniejowej drabince. Najlepiej dla mnie byłoby byśmy spotkali się z Rosją w … finale:-) I wygrali w pięknym stylu. Perspektywa dość mglista, ale przynajmniej jest:-)

O dziwo, nie jestem swoim projektem zbyt podekscytowany. Nie wiem czy wynika to z tego, że zaczynam już popadać w rutynę. Chyba raczej nie. Dalej mnie kręcą duże międzynarodowe imprezy sportowe. A może z tego, że nie uruchomiłem jeszcze naszego fridomiackiego konkursu typowania wyników? O tym poniżej. Tak na serio, mój brak entuzjazmu wynika chyba raczej z obserwacji tego co się obecnie dzieje we Francji. Nie czuję atmosfery piłkarskiego święta, tylko raczej atmosferę strajków, paraliżu komunikacyjnego, braków paliwa na stacjach (jadę samochodem), strachu przed atakami terrorystycznymi. Przygnębienia i niepewności, a nie radości. Mam nadzieję, że to się zmieni gdy już będę na miejscu. Dam znać i podzielę się moimi wrażeniami znad Loary.

Co powiecie na zrobienie kolejnego konkursu na łamach fridomii w przewidywanie wyników meczów? Mam nadzieję, że powiecie “tak!” i wytypujecie wyniki meczów.

Tym razem proponuję by każdy sam pilnował swojej punktacji. Fridomiaczki i Fridomiacy są uczciwymi osobami, sami mogą być swoimi księgowymi i nie potrzebują mnie w roli audytora. Jeśli ktoś nie będzie chciał siebie samego punktować, to  też mam nadzieję, że sama satysfakcja z trafnego typowania już będzie wystarczającym powodem do wzięcia udziału w naszym konkursie.

O nagrodach dla zwycięzców naszego konkursu jeszcze nie pomyślałem, ale z pewnością coś wymyślę. Mam nadzieję, że uda mi się wymyśleć coś oryginalniejszego od francuskiego szampana z Eperney. Dla przypomnienia, ostatnio, czyli po Mundialu w Brazylii w 2014 roku, główną nagrodą był … Puchar Świata. Wprawdzie nie ze szczerego złota tylko z pysznej brazylijskiej czekolady, ale za to mam nadzieję, że smakowała dzieciom Piotra z Londynu, zwycięzcy ówczesnego konkursu. Gorąco zapraszam do naszej wspólnej zabawy:-)

Proponuję następujący regulamin punktacji:

1 pkt – za samo wytypowanie wyniku danego meczu (tak by nikt z nas nie został ze stanem zera punktów po 52 meczach:-)

dodatkowe 3 punkty – za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy lub remisu

dodatkowe 5 punktów – za podanie dokładnie takiego wyniku meczu jaki ostatecznie padł na boisku

dodatkowe 10 punktów – za podanie dokładnego wyniku meczu z udziałem Reprezentacji Polski, czyli za prawidłowe wytypowanie meczu Polaków można zdobyć aż 18 punktów:-)

 

Mając dzięki systemowi auto-liczenia punktów mniej roboty w charakterze audytora niż miałem przy okazji Mundialu w Brazylii, proponuję byśmy tym razem typowali wyniki wszystkich meczów. Na początek mecze pierwszych dwóch rund fazy grupowej rozgrywek:

 1. Francja – Rumunia
 2. Albania – Szwajcaria
 3. Walia – Słowacja
 4. Anglia – Rosja
 5. Turcja – Chorwacja
 6. POLSKA – Irlandia Północna
 7. Niemcy – Ukraina
 8. Hiszpania – Czechy
 9. Irlandia – Szwecja
 10. Belgia – Włochy
 11. Austria – Węgry
 12. Portugalia – Islandia
 13. Rosja – Słowacja
 14. Rumunia – Szwajcaria
 15. Francja – Albania
 16. Anglia – Walia
 17. Ukraina – Irlandia Północna
 18. Niemcy – POLSKA
 19. Włochy – Szwecja
 20. Czechy – Chorwacja
 21. Hiszpania – Turcja
 22. Belgia – Irlandia
 23. Islandia – Węgry
 24. Portugalia-Austria

Typować można do godz 12:00 (czasu środkowo-europejskiego:-)  w dniu meczu. Typowania po tej godzinie nie powinny być brane pod uwagę przy podliczaniu swoich punktów.

Pytania dodatkowe  za 100 punktów każde:

100. Do jakiej fazy rozgrywek EURO 2016 dojdzie reprezentacja Polski?

101. Ile bramek strzeli Robert Lewandowski?

102. Kto zdobędzie Mistrzostwo Europy 2016?

Odpowiedzi na pytania 100 – 102 powinny paść do godz 12:00 dnia 12 czerwca, czyli przed pierwszym meczem Polaków.

Miłej zabawy w naszym konkursie. Wielu pozytywnych emocji przy oglądaniu meczów. Wielu wzruszeń podczas meczów Polaków.  Ciepłego czerwca. Dobrego nastroju. Udanych zakupów mieszkań. Szybkiego najmu. Oraz wszelkiej innej szczęśliwości Wam życzę.

I jeszcze kilka pytań. Pozakonkursowych. Niepunktowanych.

103. Czy ktoś z Was wybiera się zobaczyć jakiś mecz na żywo na którymś ze stadionów Francji? Jeśli tak, to który mecz i gdzie dziś mieszkacie (w którym mieście w Polsce? we Francji? w innym kraju Europejskim? przyjedziecie spoza Europy?) A nuż uda nam się spotkać gdzieś przed którymś ze stadionów… albo przy piwie lub lampce czerwonego wina (nie wiem czy któryś z producentów francuskich win został jednym ze sponsorów UEFA:-)

 

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

146 Responses

 1. 37. Szwajcaria – Polska 0:0, 0:1 dla nas po dogrywce
  38. Walia – Irlandia Północna 1:0
  39. Chorwacja – Portugalia 2:1
  40. Francja – Irlandia 1:0
  41. Niemcy – Słowacja 1:0
  42. Węgry – Belgia 1:2
  43. Włochy – Hiszpania 1:2
  44. Anglia – Islandia 1:1 2:1 dla Anglii po dogrywce

 2. 38. Walia – Irlandia Północna 2:0
  39. Chorwacja – Portugalia 1:2
  40. Francja – Irlandia 1:0
  41. Niemcy – Słowacja 2:0
  42. Węgry – Belgia 1:2
  43. Włochy – Hiszpania 2:1
  44. Anglia – Islandia 2:0

 3. Szwajcaria-Polska 0:2
  Walia- Irl. Płn 2:0
  Chorwacja – Portugalia 3:1
  Frqncja – Irlandia 0:1
  Niemcy – Slowacja 2:1
  Wegry – Belgia 1:0
  Wlochy – Hiszpania 2:1
  Anglua – Islandia 2:0

 4. 37. Szwajcaria – Polska
  38. Walia – Irlandia Północna
  39. Chorwacja – Portugalia

  40. Francja – Irlandia 1:0
  41. Niemcy – Słowacja 1:0
  42. Węgry – Belgia 1:2
  43. Włochy – Hiszpania 1:1 karne 3:4
  44. Anglia – Islandia 2:0

 5. Nawet Sławek nie postawił na zwycięstwo Islandii po 90 minutach:) Anglicy zostali zdominowani zarówno na boisku, jak i na trybunach. Niesamowite! Brexit goes on.

  A tak prezentuje się klasyfikacja typera po meczach1/8 finału:

  1. Beata 170
  2. Sebareal 163
  3. Robert 154
  4. Kamilos 150
  5. nibul 140
  6. Adam G 129
  7. Przemek (1) 124
  8. Maciek85 118
  9. Sławek Muturi 114
  10. BiL 112
  11. marek 107
  12. Maciek K. 106
  13. Krystian Podhale 105
  14. Przemek (2) 77
  15. danmiko 75
  16. Bogumił 70

  Rozkręcił się Robert, który póki co jako jedyny przewidział dokładny wynik konkursu rzutów karnych (w meczu Polaków), co wydatnie pomogło mu awansować do pierwszej trójki. Niestety, Robert przecenił siłę reprezentacji Hiszpanii, trochę na wyrost utożsamiając ją z hiszpańskimi klubami i w konsekwencji stracił szansę na dodatkowe 100 punktów. Okazuje się, że duże pieniądze w klubach często odbijają się negatywnie na reprezentacji, o czym dobitnie przekonali się też Anglicy. W tym kontekście Brexit paradoksalnie jest szansą dla Synów Albionu na lepsze jutro dla ich kadry.

  W sytuacji Roberta są też BiL, Krystian i Bogumił, których faworyci odpadli już z turnieju. Pesymizm w stosunku do występu reprezentacji Polski nie opłacił się za to Beacie, Sebarealowi, Robertowi, obu Przemkom, Krystianowi i Bogumiłowi, którzy na pewno nie zgarną już 100 punków z tytułu pozycji Polaków. Natomiast wszyscy mają jeszcze szansę na dodatkowy bonus za wytypowanie ilości goli, zdobytych przez Lewego:)

  Tymczasem niezwykle interesująco zapowiadające się pary ćwierćfinałowe przedstawiają się następująco:

  45. Polska – Portugalia
  46. Walia – Belgia
  47. Niemcy – Włochy
  48. Francja – Islandia

  1. Nibul, dzięki za księgowanie naszych wyników oraz za podsumowanie. Czyżbym był jedynym, który przewidział w naszym typerze Brexit 2? Oprócz Reykjaviku, stolicą w której pewnie jest najwięcej kibiców Islandii jest Haga:-)

   Ćwierćfinały rzeczywiście zapowiadają się bardzo ciekawie. W ich wyniku do półfinałów mogą trafić – tradycyjnie – Niemcy, Francja, Portugalia i Belgia albo Niemcy/Włochy, Islandia, Polska i Walia. W sporcie kibicuję zwykle tzw “underdogs” i tak też wytypuję wyniki następnej kolejki, licząc na pewne zaskoczenia na boisku:

   45. Polska – Portugalia 2:1
   46. Walia – Belgia 2:1
   47. Niemcy – Włochy 0:0 (4:3 w rzutach karnych)
   48. Francja – Islandia 2:2 (4:5 w rzutach karnych)

   To niesamowite, że do końca EURO 2016 pozostało już tylko 7 meczów, a Polska ma szansę rozegrać aż trzy z nich. Jutro jadę znów do Francji zdzierać gardło za naszych:-)

   1. Sławek !! Zdzieraj gardło za naszych jakby miało nie być jutro :))
    Miałem możliwość kibicować naszym pod Wieżą Eiffla…. do dzisiaj nie odzyskalem głosu :)))

  1. Wygląda na to, że EURO 2016 weszło w bardzo przewidywalną fazę. Zauważyłem zadziwiającą zgodność typerów w typowaniu wyników 3 spośród 4 spotkań ćwierćfinałowych. Właściwie tylko w przypadku meczu nr 47 pojawiły się głosy odrębne. Ale co tam! Najważniejsze by sprawdziły się nasze typy na mecz nr 45:-)))

 6. 45. Polska – Portugalia 1:0
  46. Walia – Belgia 0:3
  47. Niemcy – Włochy 1:1 (5:4 w karnych)
  48. Francja – Islandia 1:1 (5:4 w karnych)

 7. 45. Polska – Portugalia 1:1 (5:4 w karnych)
  46. Walia – Belgia 1:2
  47. Niemcy – Włochy 1:1 dogrywka 2:1
  48. Francja – Islandia 1:0

 8. 45. Polska – Portugalia 0:0, 1:0 po dogrywce dla Nas! :)
  46. Walia – Belgia 1:2
  47. Niemcy – Włochy 1:0
  48. Francja – Islandia 1:0

 9. Trochę późno, bo słabo z czasem

  45. Polska – Portugalia 1:2
  46. Walia – Belgia 3:2
  47. Niemcy – Włochy 1:1 karne (4:5)
  48. Francja – Islandia 2:1

  1. Przepraszam uczestników naszego konkursu za to, że z opóźnieniem publikuję Wasze typowania wyników 1/4 finału. Wynika to z tego, że ostatnie 4 dni spędziłem głównie w samochodzie – jadąc do i potem (przedwcześnie) wracając z Marsylii.

   12-sty zawodnik spisał się na medal. Krzyczeliśmy ile sił w gardłach i prawdę mówiąc do dziś (po 3 pełnych dniach) nie powrócił mi jeszcze całkiem głos.

   Gorzej z 11-stoma. Zaskoczony byłem tym, że słuchając polskiego radia dziś rano słyszałem jakąś euforię. Przecież zaszliśmy jedynie do 1/4 finału, nawet Walia jest już dalej i być może nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Zobaczymy co dziś osiągną Islandczycy. Jeśli my osiągnęliśmy sukces, to co mają powiedzieć kibice z kraju, który liczy 340 tyś mieszkańców i który w piłkę zaczął grać stosunkowo niedawno.

   Uważam, że Polska wypadła nieźle. Wyszliśmy ze słabej grupy, co było oczekiwane. Potem potknęliśmy się na pierwszej większej przeszkodzie. O ile obrona okazała się lepsza niż się spodziewaliśmy, o tyle atak zawiódł. I chyba kondycja fizyczna też, bo w meczach ze Szwajcarią i Portugalią sił starczyło nam tylko na pierwsze połowy. W eliminacjach lepiej wychodziły nam drugie połowy. Teraz chyba trener zmienił taktykę i kazał piłkarzom rozstrzygać mecze w pierwszych połowach. Gdyby napastnicy okazali się skuteczniejsi w konwertowaniu okazji na bramki (w eliminacjach lepiej to wychodziło), to może by to zadziałało doskonale. Z powodu braku skuteczności, taka taktyka wystarczyła na doturlanie się do konkursów rzutów karnych.

   Historyczne czy nie historyczne, na tego typu imprezy zawodowcy powinni jechać by wygrywać. A przynajmniej z takim nastawieniem, co pokazuje chociażby Walia. Czy nasi siatkarze oraz szczypiorniści:-)

   Wg mnie nie ma powodów do euforii, nie ma też powodów do biadolenia. Trener i ekipa powinni na spokojnie przeanalizować gdzie popełnili błędy i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Tak by w kolejnych turniejach poprawić wynik.

   1. Sławku, zgadzam się z Tobą z oceną polskiej kadry. Nie wykorzystaliśmy wielkiej szansy na dojście do finału, mając po drodze równorzędne drużyny. Zgadzam się, że piłkarze nie byli optymalnie przygotowani motorycznie, napastnicy nie dawali rady.

    Jednak zgadzam się również z reakcją opinii publicznej i – o dziwo – większości dziennikarzy. Dzisiaj trzeba bić brawo tym piłkarzom, temu trenerowi i temu prezesowi. Za to, że wreszcie mamy normalną kadrę. Taką, której nie trzeba się wstydzić i taką, dla której planem nie było wyjście z grupy ale półfinał Mistrzostw Europy, co pokazały łzy po meczu z Portugalią.

    Zawsze powtarzamy, że Polacy to naród narzekaczy. Tak więc mamy miłą odmianę i na prawdę nie czas teraz żeby dzielić włos na czworo. Kadra pokazała profesjonalizm, kibice okazali zaufanie i to jest podstawa do dalszego progresu. I zapewniam Ciebie Sławku, że na Mundialu poprzeczka pójdzie wyżej i kadra Nawałki doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 10. Mistrzostwa Europy wchodzą w decydującą fazę, do rozegrania zostały tylko trzy mecze. Odpadła Polska, co spowodowało duże przetasowania w klasyfikacji naszego typera. O ile prawie połowa uczestników trafnie przewidziała ćwierćfinał polskiej kadry, tak tylko Beata i Robert wytypowali, że Lewy strzeli 1 bramkę w turnieju, co pozwoliło im zachować miejsce w czołówce:

  1. Beata 277
  2. Robert 261
  3. nibul 255
  4. Adam G 236
  5. Maciek85 231
  6. Sławek Muturi 227
  7. Maciek K. 221
  8. marek 214
  9. Sebareal 178
  10. danmiko 175
  11. Kamilos 157
  12. Przemek (1) 142
  13. BiL 112
  13. Krystian Podhale 112
  15. Przemek (2) 77
  15. Bogumił 77

  Dziesięciu uczestników ciągle ma szansę na dodatkowe 100 punktów za wytypowanie Mistrza Europy, który wyłoniony zostanie spośród drużyn, tworzących przedostatni zestaw meczów naszego typera:

  49. Portugalia – Walia
  50. Niemcy – Francja

   1. Moje typy to
    49. Portugalia – Walia 0:0 (w karnych 4:3) niestety, bo zdecydowanie kibicuję każdemu kto gra przeciwko CR7:-)

    50. Niemcy – Francja 1:2. Przez całe lata 70-te, 80-te i 90-te nie lubiłem gry Niemców. Grali nieefektownie, ale zabójczo skutecznie. Kibicowałem każdemu kto grał przeciwko Niemcom. Aż do czasu gdy trenerem reprezentacji został Jurgen Klinsmann (lata 2004-2006). To on tchnął nowego ducha do drużyny, która dziś gra futbol bardziej przyjazny dla oka. I nadal bardzo skuteczny. Więc tym razem mam dylemat komu kibicować. Liczyłem na finał Polska-Niemcy, ale teraz może to być Walia – Francja, choć bardziej realne jest, że awansuje Portugalia.

 11. Klasyfikacja typera przed ostatnim meczem Mistrzostw przedstawia się następująco:

  1. Beata 282
  2. Robert 263
  2. nibul 263
  4. Maciek85 239
  5. Adam G 238
  6. Sławek Muturi 232
  7. Maciek K. 223
  8. marek 219
  9. Sebareal 183
  10. danmiko 175
  11. Kamilos 157
  12. Przemek (1) 143
  13. BiL 112
  13. Krystian Podhale 112
  15. Bogumił 85
  16. Przemek (2) 77

  Kilku uczestników wciąż ma szansę na zgarnięcie 100 punktów za poprawne wytypowanie Mistrza Europy (dwóch wytypowało Portugalię, pięciu – Francję). Dodatkowo biorąc pod uwagę ilość punktów możliwych do uzyskania za ostatni mecz, już wiadomo, że w przypadku zwycięstwa Portugalii na pozycję lidera wysunie się nibul, a jeżeli wygra Francja – o triumf powalczą Maciek85 i Sławek.

  51. Portugalia – Francja

  Powodzenia:)

  1. Nibul, duże dzięki za skrupulatne księgowanie naszych wyników. Nie robię audytu swoich typów, ale jestem zaskoczony, że z pozycji marudera (przez dłuższy okres zajmowałem ostatnie miejsce w naszej tabeli:-) teraz okazuje się, że mam szansę na triumf:-) Nie wiem co powiedzieć. Życzyłbym wygranej Tobie, ale jakoś nie mogę się przełamać do osoby Cristiano Ronaldo. Postawię zatem na Llorisa, Griezmana, Payet, Giroud, Kościelnego, Kante, Umtiti, Sissoko, Coman, Gignac, Pogbę i spólkę. Może staną się oni nowym pokoleniem zespołu Bartheza, Lebeuf, Laurent Blanc, Deschamps, Desailly, Djorkaeff (mój ulubiony zawodnik zespołu sprzed 20-25 lat), Zidane, Lizarazu (drugi ulubiony), Thuram, Karambeu, Dugarry

   51. Portugalia – Francja 0:1

 12. Dzięki nibul za czuwanie nad wynikami naszej zabawy.

  Decydujące starcie finałowe zarówno na EURO jaki i w naszej zabawie:)

  Konsekwentnie stawiam na Francuzów:

  51. Portugalia – Francja 0:1

 13. Zakończyło się Euro 2016 i rozstrzygnął się nasz typer. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. nibul 364
  2. marek 323
  3. Beata 283
  4. Robert 264
  5. Maciek85 240
  6. Adam G 238
  7. Sławek Muturi 233
  8. Maciek K. 223
  9. Sebareal 184
  10. danmiko 175
  11. Kamilos 157
  12. Przemek (1) 143
  13. BiL 112
  13. Krystian Podhale 112
  15. Bogumił 85
  16. Przemek (2) 77

  Dziękuję wszystkim za super rywalizację:)

  1. Chciałbym się przyłączyć do podziękowań Nibula – dzięki Wam wszystkim za udział w naszym typerze. Nibulowi chciałbym bardzo serdecznie podziękować za regularne księgowanie naszych wyników. Jako podziękowanie – prześlę Ci futbolówkę z EURO 2016.

   Gratuluję zwycięzcom. Jak rozumiem, Nibul i Marek przeskoczyli wszystkich prawidłowo typując – przed rozpoczęciem EURO 2016 – mistrzów, Portugalczyków. Gratuluję. Gratuluję też Beacie, która prowadziła w klasyfikacji przez większość okresu trwania turnieju. Dla osób na podium naszego konkursu przewidziałem po butelce francuskiego szampana. Abyście mogli sobie nieco przedłużyć okres radości z wygranej. Skontaktuję się wkrótce z Wami mailowo by ustalić szczegóły logistyczne dostarczenia Waszych nagród.

   Turniej był fajny. Dostarczył wiele wrażeń i niezapomnianych chwil. Polacy wypadli bardzo, bardzo przyzwoicie. Szkoda, że nie udało się pokonać Portugalczyków, bo byli zdecydowanie w naszym zasięgu. Czy udało by się potem ograć Walijczyków w Lyonie w pólfinale, tego nie wiem, ale mecz pewnie byłby fajny. Mimo, że nie lubię CR7, to jednak mu współczułem kontuzji w meczu finałowym. Szkoda chłopaka. I gratuluję mistrzostwa Portugalii. Nie wygrała drużyna najlepsza, ale najbardziej … jaka? Konsekwentna? Grająca do końca? Ogromna sympatia dla Irlandii, Walii, Węgier (ich mecz z Portugalią był niesamowity), a przede wszystkim Islandii. Gdy byłem w Reykjaviku rok temu, nie spodziewałem się (i pewnie nikt się nie spodziewał), że zajdą aż tak daleko. Rozmawiałem z dziesiątkami osób, ale chyba z ani jedną o .. piłce nożnej:-) Myślę, że dziś każdy turysta z Islandii będący gdzieś w świecie pytany jest o jego drużynę:-)

   A jakie momenty Mistrzostw Wy zapamiętacie najmocniej?

   Nasz konkurs też mi się podobał. Było wiele zmian w klasyfikacji. Końcówka stała się nagle bardzo emocjonująca. Żałuję tylko, że tak późno wpadłem na pomysł ogłoszenia konkursu. Czy macie jakieś sugestie co możemy zrobić by kolejne edycje konkursu były jeszcze fajniesze? Pojawił się pomysł by przenieść nasz konkurs na jakąś zewnętrzną platformę. Dajcie proszę znać co o tym sądzicie. Jest trochę czasu do następnych mistrzostw. Wprawdzie za kilka tygodni jadę do Rio na Olimpiadę, ale nawet nie mam pomysłu jakie dyscypliny tam obstawiać i w jaki sposób. Postaram się też wybrać w styczniu 2017 roku do Gabonu na Mistrzostwa Afryki (do Gabonu też jest trudno uzyskać wizę), ale nie wiem czy wśród Fridomiaków i Fridomiaczek znajdą się pasjonaci również tamtych rozgrywek.

   Jeszcze raz dziękuję Wam za udział w konkursie oraz za wszystkie emocje z tym związane.

   1. Proponuję zrobić typera na Igrzyska. Można typować np. wyniki Polaków, w sensie czy dany zawodnik zdobędzie medal? Albo ile medali uda nam się uzyskać?

   2. Sławku, nie ma sprawy, to tylko kilka minut po każdym meczowym dniu a pozwala podtrzymać emocje w tej zabawie:) Bardzo dziękuję Ci za piłkę – mój synek, który też przeżywał Euro bardzo się ucieszy! Zrewanżuję się jeżeli kiedyś zagościsz w pomarańczowym mieście pooglądać futbol albo siatkówkę na dobrym poziomie:)

    Wracając do klasyfikacji typera, oprócz gratulacji dla moich współtowarzyszy na podium, chciałbym pogratulować także Sebarealowi, który zdobył najwięcej punktów – 184, biorąc pod uwagę typowanie wszystkich meczów ale bez bonusów za 100 punktów. Sławku, prześlij proszę “mojego” szampana Sebarealowi jako specjalne wyróżnienie.

    1. Nibul, jeszcze raz dzięki za pomoc. Wiem, ze to jednak więcej pracy niż mówisz. Dzięki.

     Dzięki też za zwrócenie uwagi na osiągnięcie Sebareala. Dla Niego oddzielna butelka szampana. Twoja trafi do Ciebie:-) Sebareal – moje gratulacje za zwycięstwo w kategorii “Typowania podstawowe”:-)

     Swoją drogą, EURO 2016 było pełne zaskoczeń. Widać to po wyniku najlepszego z nas – Sebareal zdobył “tylko” 184 punkty na ponad 400 możliwych do zdobycia:-) Kolejny raz potwierdza się prawdziwość znanego powiedzenia – przewidywanie jest ogromnie trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości. Ja bym jeszcze dodał, że nawet przy użyciu Excela:-)

     Jeszcze raz, dzięki wszystkim za udział w naszej zabawie.

    2. Nibul, jeszcze raz dzięki za pomoc. Wiem, ze to jednak więcej pracy niż mówisz. Dzięki.

     Dzięki też za zwrócenie uwagi na osiągnięcie Sebareala. Dla Niego oddzielna butelka szampana. Twoja trafi do Ciebie:-) Sebareal – moje gratulacje za zwycięstwo w kategorii “Typowania podstawowe”:-)

     Swoją drogą, EURO 2016 było pełne zaskoczeń. Widać to po wyniku najlepszego z nas – Sebareal zdobył “tylko” 184 punkty na ponad 400 możliwych do zdobycia:-) Kolejny raz potwierdza się prawdziwość znanego powiedzenia – przewidywanie jest ogromnie trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości. Ja bym jeszcze dodał, że nawet przy użyciu Excela:-)

     Jeszcze raz, dzięki wszystkim za udział w naszej zabawie.

 14. Ogromne dzięki Sławek Muturi za konkurs, nie spodziewałem, że zdobędę drugie miejsce … Walka była do końca jak na EURO … Jak zawsze wygrywa najlepszy … tym razem okazał się Nibul gratuluję wygranej. Pomysł by przenieść kolejne konkursy na jakąś zewnętrzną platformę oczywiście słuszny jestem za … :-) Większa ilość osób się dowie o http://fridomia.pl

  “Sławek Maturi niech pnie się do góry”
  – pozdrawiam Wszystkich – myśle, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami Marek.

 15. Gratulacje dla zwycięzcy nibula oraz wszystkich uczestników. I znowu sprawdza się powiedzenie “gdzie dwóch się bija tam trzeci korzysta”:)
  Pomysł z zabawą super. Przeniesienie na inną platformę też ciekawe. Ja dodatkowo bawiłem się również na http://fe2016.pl/. Można tam tworzyć swoje drużyny i ligi prywatne. Jest trochę więcej roboty ale zabawa też jest super. Można w przyszłości zastanowić się nad czymś podobnym.
  Co do typowania igrzysk – pomysł godny uwagi ale trzeba z góry wyznaczyć jakie konkurencje, wydarzenia i klasyfikacje typujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.