20

07.2016

Kamienica przy Pabianickiej w dzisiejszej „GW”

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Inwestowanie, Inwestycje grupowe, Napisali o ..., Nas

ilość komentarzy: 19

Miło mi się pochwalić tym, że nasza kamienica przy ul Pabianickiej w Łodzi (kupiona ze środków Mzuri Investments gdy chcieliśmy na sobie przetestować flipping kamienicy przed uruchomieniem Mzuri Crowd Fund Investing) znów zagościła na łamach „GW”. Tym razem w artykule poświęconym opłacalności flippingu. Artykuł pt tytułem „Mieszkania z ukrytym potencjałem” został ozdobiony zdjęciami kamienicy przed i po remoncie. Niedawno przejeżdżałem obok tej kamienicy i widziałem dość rzadki w tych czasach widok. Za kratą bramy wjazdowej, na podwórku, na którym wyrosła już zdrowa, zielona i dość bujna trawa, bawiły się dwie dziewczynki. Przedtem na to podwórko było nieco strasznie wchodzić. Serce mi rosło z satysfakcji.

Remont kamienicy przy ul Targowej (kupionej w ramach Mzuri CFI 1) trwa w najlepsze. Pierwsza transza kilkunastu mieszkań została już zarezerwowana. Pięć mieszkań zostało w ciągu jednego dnia zarezerwowane przez udziałowców spółki, a pozostałe 8 mieszkań w tej transzy też znalazło chętnych w ciągu jednego dnia. Remont zakończy się w grudniu br.  Wtedy też rozpoczniemy budowę domu z ponad 20-oma mieszkaniami na wynajem na niezabudowanej części działki.

Kupiliśmy też (jako Mzuri CFI) kolejną kamienicę z przeznaczeniem na flipping. Znów w Łodzi, choć aktywnie szukamy dobrych okazji również w innych miastach. W Łodzi zwroty są jednak wyższe, a i ceny zakupu niższe. Udało nam się jednak znaleźć bardzo obiecującą kamieniczkę na warszawskiej Ochocie. Powołamy pewnie pod to wkrótce  kolejne CFI flippingowe. Informacje roześlemy do osób, które zadeklarowały już zainteresowanie wspólnym z nami inwestowaniem. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany, a do tej pory nie zgłosił nam swojego zainteresowania CFI, to proszę wysłać maila na adres biuro@mzuricfi.pl. Istnieje też możliwość pobrania pakietu inwestora po zapisaniu się do newslettera.

0

Komentarze:

 1. Pawel pisze:

  Witam,
  Czy aby wykupić mieszkanie w inwestycji przy ulicy Targowej trzeba zainwestować w MZURI CFI?
  Jaki jest koszt mieszkania przy ulicy Targowej?
  Pozdrawiam
  Paweł

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Paweł, dzięki za zainteresowanie tą inwestycją. Nie trzeba być udziałowcem by móc kupić mieszkanie, ale udziałowcy mają prawo pierwszeństwa. Czyli oferta najpierw trafia do wspólników danej spółki Mzuri CFI i dostają oni parę dni do namysłu i dokonania rezerwacji. Dopiero mieszkania pozostałe po tym etapie trafiają do ogółu klientów Mzuri Investments (trzeba mieć wcześniej podpisaną umowę z MI)

   W przypadku sprzedaży pierwszej transzy 13 mieszkań w tej inwestycji, wspólnicy zarezerwowali 5 mieszkań (zajęło to 1 dzień), a pozostałe 8 mieszkań trafiło do całej bazy Klientów MI (w tym przypadku mieszkania również rozeszły się w ciągu 1 dnia).

   Tak duże zainteresowanie wynika z tego, że ceny ustawione zostały na bardzo atrakcyjnym poziomie. Średni koszt kawalerki wyniósł około PLN 100 tyś. Jest to cena obejmująca kapitalny remont kamienicy (wymiana wszystkich pionów, podłóg, a nawet części stropów, dachu, klatki schodowej, elewacji, podłączenia ogrzewania miejskiego, itp), kapitalny remont mieszkania i jego pełne wyposażenie w armatury, meble, a także nowy sprzęt AGD (pralka, lodówka, itp). Mieszkanie w tej cenie jest przygotowane „pod klucz”, a zwrot z jego najmu – po uwzględnieniu prowizji Mzuri za zarządzanie najmem oraz z uwzględnieniem szacowanych konserwatywnie pustostanów – powinien wynieść w zależności od typu mieszkania od 6,5% do 7% rocznie.

   Jeśli nie otrzymałeś tej oferty (była wysłana chyba kilka tygodni temu), a chciałbyś w przyszłości je otrzymywać to podpisz umowę z MI. Wystarczy wysłać maila na adres: investments@mzuri.pl

   0
   • Paweł pisze:

    Czy mógłbyś napisać proszę kiedy będą sprzedawane kolejne transze? Chciałbym jakoś zaplanować budżet:)
    Próbowałem się dodzwonić do MI, ale niestety mi się nie udało.
    Z góry dziękuję.

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Paweł, dzięki za zainteresowanie zakupem mieszkania (-ń) w kamienicy przy ul Targowej. Bardzo mnie to cieszy. Niestety nie pamiętam dokładnych dat, ale cały remont powinien się zakończyć w grudniu br, więc kolejne transze przewidziane są z pewnością na najbliższe półrocze. Jeśli potrzebujesz bardziej precyzyjnych terminów, to najlepiej napisz maila na adres biuro (małpka) mzuriCFI.pl. Poproszę też Rolanda, kierownika projektu CFI, by przesłał Ci maila.

     Warto przypomnieć, że pierwszeństwo w zakupie mieszkań mają udziałowcy danej spółki Mzuri CFI, dlatego też warto być udziałowcem. Zyskuje się nie tylko na wzroście wartości kapitału, ale też swoiste prawo pierwokupu:-) Nie wiem czy o tym wspominałem, ale w pierwszej transzy, 5 spośród 13 oferowanych mieszkań w kamienicy przy ul Targowej zostało zarezerwowane przez udziałowców Mzuri CFI 1. Pierwszeństwo zakupu stosujemy w każdej spółce Mzuri CFI i dotyczy ono również mieszkań z pojedynczych flippingów, a nie tylko mieszkań z flippingu całej kamienicy.

     0
    • Roland pisze:

     Drugi i ostatni etap sprzedaży mieszkań na ul. Targowej w Łodzi planujemy rozpocząć jesienią Będzie to zapewne wrzesień lub październik 2016.

     0
 2. tomnext pisze:

  jakie były metraże oferowanych mieszkań na Targowej?

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Tomnext, nie pamiętam, bo ja zwykle na takie mało istotne szczegóły nie zwracam uwagi. Jeśli mogę spytać, jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

   0
   • tomnext pisze:

    po prostu chciałem oszacować cenę m/2 ;) jeśli to był remont starej kamienicy to mogły być tam kawalerki typu 18-20-parę m2. Tak czy inaczej, nawet takie małe za 100k pod klucz to dobra cena.

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Tomnext, byłem ostatnio w Liverpoolu i widziałem mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży domów i mieszkań. W żadnym z nich nie był podany metraż sprzedawanego mieszkania. My w Polsce mamy obsesję na punkcie zupełnie nieistotnego – z mojej perspektywy – parametru jakim jest cena za m.kw. Cena całości i jej relacja do ceny najmu to parametry o wiele istotniejsze.

     0
 3. tomnext pisze:

  http://nieruchomosci.pb.pl/4595207,45363,fundusz-kupil-budynek-z-mieszkaniami-za-100-mln-zl

  9500 m2 mieszkań + kilka lokali usługowych za 100 mln zł. Konkurencja dla BGK?

  0
  • ArturSt pisze:

   Można by policzyć stopę zwrotu wg metody mzuri, wygląda na dosyć wysoką ;-) nie mam teraz kalkulatora i warunków do liczenia ale na oko ok. 10% zwrotu?

   0
   • Michał pisze:

    Eeee? Jak policzyłeś 10 % zwrotu? Żeby było 10 % to by musieli zarabiać 10 milionów rocznie czyli podzielić na 10.000m2 wyszło by 1000 zł za m2 co rok czyli ok 80 zł za m2 co miesiąc. Co jak co ale mieszkanie 50m2 kosztowało by 4.000 zł miesięcznie za wynajem… Trochę drogo…. Chyba nie będzie 10%.

    0
    • ArturSt pisze:

     Fakt :-). Liczyłem w myślach, jak już pisałem wyżej, i to jednak nie był dobry pomysł.

     0
 4. MG pisze:

  Slawku czy pomagacie rowniez klientom indywidualnym w zakupie calych kamieniec?

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

22 sierpnia, godzina 19.00  UWAGA: zmiana daty na 5 września, godzina 19.00 – webinar „Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich 5 lat” poprowadzi Artur Kaźmierczak (Rejestracja)

29 sierpnia, godzina 19.00 – webinar „Specyfika i perspektywy inwestycyjne Krakowa i Warszawy” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Czy pieniądze dają szczęście? – studium przypadku mieszkańców Richistanu

Byłem już w kilkunastu stanach USA - m.in w Nowym Jorku, New Jersey, Massachussets, Connecticut, Illinois, Kalifornii, Newadzie, Arizonie, Nowym Meksyku, Utah, Colorado, na Florydzie, w Luizjanie, Mississippi, Alabamie, Tennessee, Teksasie, Waszyngotnie, Oregonie, Północnej Karolinie czy na Hawajach. Moi bliscy znajomi doskonale wiedzą, że moimi ulubionymi stanami są jednak ... Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan, Turkmenistan, Tadźykistan, Pakistan czy nawet Afganistan.  Gdybym dzisiaj był zmuszony wybrać czy wolę mieszkać w Missouri, w Kalifornii czy w Uzbekistanie zdecydowanie [...]

Najnowsze komentarze

 • TX: Artur, dzięki za wskazanie na raport, z chęcią przeczytam. Tak na szybko, czytając to, co napisałeś takie...
 • Jan Dziekonski: Grzegorz, poprosiłem zespół CFI o szybki kontakt i odpowiedź, mam nadzieję, że szybko znajdą się...
 • Grzegorz Sz.: Witam, czy moglibyście opisać w skrócie, jak działa giełda udziałów po zalogowaniu się do panelu...
 • Tomek: Ja wysoko cenię organizowane od jakiegoś czasu przez p. Jana Dziekońskiego webinary – zawierają dużo...
 • Tomek: Coś obcięło w moim poprzednim komentarzu, piszę jeszcze raz. Xeroks: dla mieszkań objętych do 2018 roku opłatą...
 • Jan Dziekonski: BiL, można tak powiedzieć, choć bez rekompensaty dodatkowej ;) Skoro rozumiesz, że zapracowani ;)...
 • Jan Dziekonski: Krzysiek, niestety Grzesiek z uporem prosił o brak nagrań i skrótów, ale on często robi webinary,...
 • Jan Dziekonski: AS, nie do końca rozumiem komentarz, czy było dobrze czy źle, ale sprawdzamy już po naszej stronie....
 • Przemek: Hah, ja właśnie moją mamę namówiłem na CFI2 i kilka dni temu podpisała umowę przedwstępną, zatem i w jej...
 • BiL: A ‘posypuje glowe popiolem’ to cos w stylu ‘przepraszam’?
 • BiL: Jan, ja mialem na mysli konkurs, a nie ksiazke.
 • AS: Właśnie przed chwilą rozmawiałem z Mzuri i dowiedziałem się, że firma nie jest zainteresowana przejęciem opieki...
 • Krzysiek: Jest może dostępna gdzieś transkrypcja tego webinaru, albo przynajmniej jakiś skrót byłbym zainteresowany.
 • Krystian Podhale: Janku to ja dziękuję! Zwłaszcza za telefon kilka godzin po moim pierwszym zakupie przy pomocy MI,...
 • Krystian Podhale: Dziękuję Krzysiek za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem! :) Przyznam szczerze, że gdy...
 • Krystian Podhale: Nie ma za co Artur! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)
 • Krystian Podhale: Dziękuję Sławku za tak wiele miłych słów, jeszcze raz bardzo dziękuję:) To prawda, wizja...
 • Jan Dziekonski: Tutaj posypię głowę popiołem, ale faktycznie nieco opadła para w przygotowaniach książki – ot...
 • BiL: Chyba niestety troche popadla. Byl duzy konkurs o mitach, ktory wygralem kilka miesiecy temu, a z Waszej strony...
 • Sławek Muturi: Basta, dzięki za ciepłe słowa. Też tęsknię za czasami gdy byłem bardziej aktywny na łamach fridomii:-)...

Najnowsze wpisy

created by Water Design