20

07.2016

Kamienica przy Pabianickiej w dzisiejszej „GW”

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Inwestowanie, Inwestycje grupowe, Napisali o ..., Nas

ilość komentarzy: 19

Miło mi się pochwalić tym, że nasza kamienica przy ul Pabianickiej w Łodzi (kupiona ze środków Mzuri Investments gdy chcieliśmy na sobie przetestować flipping kamienicy przed uruchomieniem Mzuri Crowd Fund Investing) znów zagościła na łamach „GW”. Tym razem w artykule poświęconym opłacalności flippingu. Artykuł pt tytułem „Mieszkania z ukrytym potencjałem” został ozdobiony zdjęciami kamienicy przed i po remoncie. Niedawno przejeżdżałem obok tej kamienicy i widziałem dość rzadki w tych czasach widok. Za kratą bramy wjazdowej, na podwórku, na którym wyrosła już zdrowa, zielona i dość bujna trawa, bawiły się dwie dziewczynki. Przedtem na to podwórko było nieco strasznie wchodzić. Serce mi rosło z satysfakcji.

Remont kamienicy przy ul Targowej (kupionej w ramach Mzuri CFI 1) trwa w najlepsze. Pierwsza transza kilkunastu mieszkań została już zarezerwowana. Pięć mieszkań zostało w ciągu jednego dnia zarezerwowane przez udziałowców spółki, a pozostałe 8 mieszkań w tej transzy też znalazło chętnych w ciągu jednego dnia. Remont zakończy się w grudniu br.  Wtedy też rozpoczniemy budowę domu z ponad 20-oma mieszkaniami na wynajem na niezabudowanej części działki.

Kupiliśmy też (jako Mzuri CFI) kolejną kamienicę z przeznaczeniem na flipping. Znów w Łodzi, choć aktywnie szukamy dobrych okazji również w innych miastach. W Łodzi zwroty są jednak wyższe, a i ceny zakupu niższe. Udało nam się jednak znaleźć bardzo obiecującą kamieniczkę na warszawskiej Ochocie. Powołamy pewnie pod to wkrótce  kolejne CFI flippingowe. Informacje roześlemy do osób, które zadeklarowały już zainteresowanie wspólnym z nami inwestowaniem. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany, a do tej pory nie zgłosił nam swojego zainteresowania CFI, to proszę wysłać maila na adres biuro@mzuricfi.pl. Istnieje też możliwość pobrania pakietu inwestora po zapisaniu się do newslettera.

0

Komentarze:

 1. Pawel pisze:

  Witam,
  Czy aby wykupić mieszkanie w inwestycji przy ulicy Targowej trzeba zainwestować w MZURI CFI?
  Jaki jest koszt mieszkania przy ulicy Targowej?
  Pozdrawiam
  Paweł

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Paweł, dzięki za zainteresowanie tą inwestycją. Nie trzeba być udziałowcem by móc kupić mieszkanie, ale udziałowcy mają prawo pierwszeństwa. Czyli oferta najpierw trafia do wspólników danej spółki Mzuri CFI i dostają oni parę dni do namysłu i dokonania rezerwacji. Dopiero mieszkania pozostałe po tym etapie trafiają do ogółu klientów Mzuri Investments (trzeba mieć wcześniej podpisaną umowę z MI)

   W przypadku sprzedaży pierwszej transzy 13 mieszkań w tej inwestycji, wspólnicy zarezerwowali 5 mieszkań (zajęło to 1 dzień), a pozostałe 8 mieszkań trafiło do całej bazy Klientów MI (w tym przypadku mieszkania również rozeszły się w ciągu 1 dnia).

   Tak duże zainteresowanie wynika z tego, że ceny ustawione zostały na bardzo atrakcyjnym poziomie. Średni koszt kawalerki wyniósł około PLN 100 tyś. Jest to cena obejmująca kapitalny remont kamienicy (wymiana wszystkich pionów, podłóg, a nawet części stropów, dachu, klatki schodowej, elewacji, podłączenia ogrzewania miejskiego, itp), kapitalny remont mieszkania i jego pełne wyposażenie w armatury, meble, a także nowy sprzęt AGD (pralka, lodówka, itp). Mieszkanie w tej cenie jest przygotowane „pod klucz”, a zwrot z jego najmu – po uwzględnieniu prowizji Mzuri za zarządzanie najmem oraz z uwzględnieniem szacowanych konserwatywnie pustostanów – powinien wynieść w zależności od typu mieszkania od 6,5% do 7% rocznie.

   Jeśli nie otrzymałeś tej oferty (była wysłana chyba kilka tygodni temu), a chciałbyś w przyszłości je otrzymywać to podpisz umowę z MI. Wystarczy wysłać maila na adres: investments@mzuri.pl

   0
   • Paweł pisze:

    Czy mógłbyś napisać proszę kiedy będą sprzedawane kolejne transze? Chciałbym jakoś zaplanować budżet:)
    Próbowałem się dodzwonić do MI, ale niestety mi się nie udało.
    Z góry dziękuję.

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Paweł, dzięki za zainteresowanie zakupem mieszkania (-ń) w kamienicy przy ul Targowej. Bardzo mnie to cieszy. Niestety nie pamiętam dokładnych dat, ale cały remont powinien się zakończyć w grudniu br, więc kolejne transze przewidziane są z pewnością na najbliższe półrocze. Jeśli potrzebujesz bardziej precyzyjnych terminów, to najlepiej napisz maila na adres biuro (małpka) mzuriCFI.pl. Poproszę też Rolanda, kierownika projektu CFI, by przesłał Ci maila.

     Warto przypomnieć, że pierwszeństwo w zakupie mieszkań mają udziałowcy danej spółki Mzuri CFI, dlatego też warto być udziałowcem. Zyskuje się nie tylko na wzroście wartości kapitału, ale też swoiste prawo pierwokupu:-) Nie wiem czy o tym wspominałem, ale w pierwszej transzy, 5 spośród 13 oferowanych mieszkań w kamienicy przy ul Targowej zostało zarezerwowane przez udziałowców Mzuri CFI 1. Pierwszeństwo zakupu stosujemy w każdej spółce Mzuri CFI i dotyczy ono również mieszkań z pojedynczych flippingów, a nie tylko mieszkań z flippingu całej kamienicy.

     0
    • Roland pisze:

     Drugi i ostatni etap sprzedaży mieszkań na ul. Targowej w Łodzi planujemy rozpocząć jesienią Będzie to zapewne wrzesień lub październik 2016.

     0
 2. tomnext pisze:

  jakie były metraże oferowanych mieszkań na Targowej?

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Tomnext, nie pamiętam, bo ja zwykle na takie mało istotne szczegóły nie zwracam uwagi. Jeśli mogę spytać, jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

   0
   • tomnext pisze:

    po prostu chciałem oszacować cenę m/2 ;) jeśli to był remont starej kamienicy to mogły być tam kawalerki typu 18-20-parę m2. Tak czy inaczej, nawet takie małe za 100k pod klucz to dobra cena.

    0
    • Sławek Muturi pisze:

     Tomnext, byłem ostatnio w Liverpoolu i widziałem mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży domów i mieszkań. W żadnym z nich nie był podany metraż sprzedawanego mieszkania. My w Polsce mamy obsesję na punkcie zupełnie nieistotnego – z mojej perspektywy – parametru jakim jest cena za m.kw. Cena całości i jej relacja do ceny najmu to parametry o wiele istotniejsze.

     0
 3. tomnext pisze:

  http://nieruchomosci.pb.pl/4595207,45363,fundusz-kupil-budynek-z-mieszkaniami-za-100-mln-zl

  9500 m2 mieszkań + kilka lokali usługowych za 100 mln zł. Konkurencja dla BGK?

  0
  • ArturSt pisze:

   Można by policzyć stopę zwrotu wg metody mzuri, wygląda na dosyć wysoką ;-) nie mam teraz kalkulatora i warunków do liczenia ale na oko ok. 10% zwrotu?

   0
   • Michał pisze:

    Eeee? Jak policzyłeś 10 % zwrotu? Żeby było 10 % to by musieli zarabiać 10 milionów rocznie czyli podzielić na 10.000m2 wyszło by 1000 zł za m2 co rok czyli ok 80 zł za m2 co miesiąc. Co jak co ale mieszkanie 50m2 kosztowało by 4.000 zł miesięcznie za wynajem… Trochę drogo…. Chyba nie będzie 10%.

    0
    • ArturSt pisze:

     Fakt :-). Liczyłem w myślach, jak już pisałem wyżej, i to jednak nie był dobry pomysł.

     0
 4. MG pisze:

  Slawku czy pomagacie rowniez klientom indywidualnym w zakupie calych kamieniec?

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:


Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

Nagranie webinaru „Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w nieruchomości”. [LINK]

Nagranie wystąpienia Sławka Muturi w Comparic24.tv

Nagranie wystąpienia Artura Kaźmierczaka w Comparic24.tv

7.02, piątek, godz 14:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w dyskusji panelowej „Potencjał inwestycyjny kamienic”, która odbędzie się w ramach Housemarket Forum Silesia w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

24.03, wtorek, godz 9:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w audycji Liberator w Radiu Dla Ciebie.

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Dzień Wolności Podatkowej według Fridomii

Dwa dni temu  słyszałem w Radio ZET, że jakieś dwie instytucje (m.in Centrum Adama Smith’a) spierają się o to, kiedy w Polsce w tym roku wypadnie Dzień Wolności Podatkowej (czyli dzień od którego przestajemy pracować na opłacenie podatków, a zaczynamy pracować na własną konsumpcję). Spór wynika z różnic w metodologii wyliczania tego wspaniałego wydarzenia. Istotniejsze od sporu jest to, że jedna z organizacji twierdzi, że Dzień ten wypadnie w tym roku 24 czerwca, a druga, że [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Tak jak zapowiadałem, jestem już w Arabii Saudyjskiej🇸🇦. Przyleciałem tutaj ponownie przez Bejrut🇱🇧....
 • Iwona: Ja preferuję mieszkania z rynku pierwotnego. Kupiłam mieszkanie, jestem pierwszym właścicielem, co bardzo mnie...
 • Sławek Muturi: Dzięki za komplement, choć przyznam, że o tym, że poruszaliśmy w książce aspekt zdrowego odżywiania...
 • Adamski: W niektórych dużych miastach jest sporo mieszkań komunalnych do wynajęcia po stosunkowo niskich cenach ( 7...
 • Adam: Kiedyś oglądałem wywiad ze znanym guru inwestycji od nieruchomości. Nazwisko na H. Jego szkolenia to górna...
 • zdrowe-odzywianie: Książka wydaje się być rewelacyjna! Porusza wiele ciekawych spraw, a w tym zdrowe odżywianie
 • Sławek Muturi: Artur, nie wiem jak wygląda aktualny program nauczania w kenijskich szkołach ani tego jakie panują tam...
 • Sławek Muturi: Jola, moje dzieci mocno się uśmiały z mojej przygody. Oprócz typowego „Sławek, uważaj na...
 • BiL: Tomek, ja pisalem ogolnie o inflacji, Kuneg chyba tez taka ogolna inflacje miala na mysli. Z perspektywy kazdego...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, tak, chyba się nie rozumiemy i czas zakończyć dyskusję :)
 • Artur: Sławku nie wiem gdzie to napisać , ale to dotyczy twojej ojczyzny ostatnio widziałem wywiad z Mateuszem...
 • Tomek: Bil, może my mówimy o różnych inflacjach. Ja mówię o inflacji cen mieszkań, a nie o inflacji liczonej przez...
 • Kuneg: Janku, ale chyba się nie zrozumieliśmy. :D Ja nie twierdzę, że czynsze komercyjne spadną poniżej komunalnych,...
 • Jan Dziekonski: TX – są to trochę inne produkty, ale na koniec dnia mieszkanie to mieszkanie. Większość...
 • TX: Czy mieszkania komunalne są wyposażone przez właściciela? Te, z którymi ja się zetknąłem były przez wiele lat...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, bardzo poważnie :) właśnie sama wykazałaś mikroekonomicznie dlaczego czynsze w Polsce nie...
 • kolo: I jak się okazało cały biznes hotele4kolory to jeden wielki przekret
 • Kuneg: Janku, Ty tak na poważnie? ;) Pokaż mi duże miasto w Polsce, które od ręki przydziela takie mieszkania. Ja...
 • Kuneg: Odwiedzając na pojawiające się wątpliwości – to jest mój punkt widzenia i analiza moich poczynań. Nie...
 • Jola: Boże! Sławek co na to twoje dzieci? Jednak podróże są niebezpieczne.Lepiej trzymać się krajowych dróg i...

Najnowsze wpisy

created by Water Design