12

09.2018

Odwiedź kamienicę wybudowaną przez Mzuri CFI 1

autor: Artur Kaźmierczak|kategoria: Blog autorów

ilość komentarzy: 17

 

 Zapraszam Was do odwiedzenia (wirtualnego) nowego budynku na Targowej 55, który wybudowało Mzuri CFI 1. Pod tym linkiem znajdziecie spacer 3D po naszej czynszówce:

http://wnetrza3d.pl/realizacje/mzuri/targowa-nowa-inwestycja/

Inaczej niż wirtualnie trudno go będzie odwiedzić, bo nie ma już wolnych mieszkań w tej kamienicy – wszystkie są wynajęte. Przy okazji jeszcze garść samochwalstwa:

 1. Mieszkania wynajęliśmy (netto) średnio aż o 113 zł (blisko 12%) drożej niż zakładaliśmy (tylko dwa mieszkania zostały wynajęte za zakładany czynsz, wszystkie pozostałe za wyższy),
 2. W efekcie zwrot dla Inwestorów, którzy kupili od Mzuri CFI 1 nowopowstałe mieszkania jest średnio o wyższy o ok. 0,7 pkt %, niż było to zakładane,
 3. A to mimo, że wszystkie mieszkania wynajęły się w krótkim okresie wakacji, czyli w teoretycznie najsłabszym dla najmu sezonie.

O tym, że Wspólnicy, którzy zainwestowali w Mzuri CFI 1, zarobili kilkanaście procent rocznie już pisałem, więc się nie powtarzam :)

 

 

0

Komentarze:

 1. Krzysztof pisze:

  Brzydkie wnetrza płytki w klatce i łazience jak sprzed 20 lat..

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Krzysztof, szanuję Twoją opinię, na szczęście najemcy zagłosowali własnymi pieniędzmi, że im się podoba (tak jak mnie) :)

   0
  • TX pisze:

   Mi się wydaje że wystrój dobrze dopasowany do oczekiwań klienta. Ale z ciekawości chętnie poznam inne podejścia – Krzysztof – podeślesz jakieś fotki Twoich mieszkań?

   0
 2. TomK pisze:

  Szacun realizacja, wyglad, wizualizacja real 3d. Brawo !

  0
 3. Paweł pisze:

  Ja również przyznam, że nie podoba mi się z tym, że bardziej przeszkadza mi wygląd zewnętrzny, bo na jego oglądanie „narażeni” są wszyscy odwiedzający Park Źródliska i Muzeum Kinematografii. Po prostu w otoczeniu XIX wiecznych kamienic i pałacyków postawiony został klocek bez żadnej finezji. Wiem, że tak jest taniej i inwestorzy CFI są zadowoleni ze zwrotu, ale czasem liczy się coś więcej niż pieniądze.

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Paweł, będziemy pracować nad tym, by nasze budynki były coraz bardziej estetyczne. Przyznaję, że są w okolicy ładniejsze pałacyki, ale z drugiej strony pocieszam się, że są i znacznie gorsze.

   0
   • Bobbi van der Rohe pisze:

    Cześć! W komentarzu Pawła można wyczuć troskę o jakość przestrzeni publicznej, a krytyka wydaje się konstruktywna. Nie zgodziłbym się tylko z tym, że skoro jest tanio i wysoki zwrot to nie może być estetycznie. Interes estetyki nie koliduje przecież z interesem ogółu, w tym przypadku radości z czerpania jak najwyższych zysków z inwestycji. W estetyce chodzi o podejmowanie właściwych decyzji, dlatego właśnie nawet zgrzebna architektoniczna „perełka” swoją estetyką może przyćmić „pałac”!

    To co napiszę poniżej tylko na pierwszy rzut oka stoi w opozycji do zasady „jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, zamilcz”. Mam cichą nadzieję, że moja intencja zostanie właściwie odebrana.

    Arturze, szkoda, że nie dodałeś więcej zdjęć z zewnątrz. Z załączonego niestety wynika, że elewacja nowo powstałego budynku bardziej przypomina elewacje tych dziwnie termo-modernizowanych bloków z wielkiej płyty niż coś wybudowanego współcześnie przez lidera na rynku najmu mieszkaniowego w Polsce. Użycie najtańszych materiałów (w tym wypadku tynk na całkowicie gładkiej ścianie) mogło stanowić chociażby „płótno” dla ciekawego muralu. Kilka lat temu Sławek wspominając o tej inwestycji pisał, że zgłosiła się do Was ekipa od murali i rozważacie oddanie im jednej ściany. Sławku, może do swojej listy zawodów emeryta dopisałbyś „decydenta kreatywnego” w Mzuri? Bo najwyraźniej jesteś potrzebny :-) Firma z takim potencjałem mogłaby przecież wyznaczać trendy i być liderem rynku nie tylko w liczbie zarządzanych jednostek ;-)

    Pozdrawiam serdecznie!

    0
    • Artur Kaźmierczak pisze:

     Bobbi, Ja również wyczuwam tę troskę Pawłą i w mojej opinii jego krytyka jest konstruktywna. Nie wydaje mi się też, bym moimi odpowiedziami dawał powód do sądzenia, że jest inaczej. Nie pisałem też nigdzie, że jeśli ma być ekonomicznie, to musi być brzydko.
     Uczymy się. Fasada pierwszej kamienicy, którą remontowaliśmy – na ul. Pabianickiej w Łodzi – jest brzydka. Bez owijania w bawełnę. Nie jestem dumny z tego jak wygląda na zewnątrz. Projektując kolejne prosiliśmy wprost architekta, by zadbał o estetykę z zewnątrz. Czy wyszło – Pawła i Twoim zdaniem nie, moim – cóż, mogło być lepiej. Ale z drugiej strony cieszę się, że jest lepiej niż wcześniej. I mam ambicję, by kolejne fasady wyglądały jeszcze lepiej.
     Bobbi, wszyscy, którzy śledzą Fridomię wiedzą, że jesteś pasjonatem architektury. A może Ty byś się zgodził zostać konsultantem architektonicznym vel kreatywnym Mzuri? Wierzę, że byś nam pomógł sprawić, by nasza praca przynosiła też korzyści naszym sąsiadom czy, szerzej, wszystkim mieszkańcom miast, w których remontujemy kamienice?

     0
    • Bobbi van der Rohe pisze:

     Arturze, dziękuję za propozycję :-) Bardzo chętnie pomogę jeśli będę mógł.

     0
    • Artur Kaźmierczak pisze:

     Dziękuję Bobbi. Będziemy pamiętać przy najbliższej okazji. Remonty nieruchomości w Krakowie i Lublinie mamy już chyba zbytnio zaawansowane, ale jest jeszcze parę innych :)

     0
 4. Piotr K pisze:

  Bardzo funkcjonalnie urządzone minimieszkania. Metraż tego wymagał, ale efekt finalny bardzo fajny.
  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  0
 5. Galadewe pisze:

  Mieszkanie bardzo funkcjonalnie urządzone i ładnie chodź nie do końca jest to mój styl.

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Galadewe, mój też nie za bardzo, ale staramy się, by styl był na tyle neutralny, by mieszkania łatwo znajdowały najemców. A to się udało :)

   0
 6. xav pisze:

  Hej Artur – mieszkania wyglądają bardzo spoko. CZy możesz podać numeryczny przykład inwestor który zainwestował 10 czy 100K ? Kiedy wpłacił kwotę – kiedy dostał jaką wypłatę – czy dostwal ja w ratach czy w jednym momencie, jaki musiał zapłacić podatek (uznajmy, że robił to jako osoba prywatna z 18% podatkiem)

  Czy wszystkie mieszkania zostały finalnie sprzedane a CFI 1 rozwiazane ?

  0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Xav,
   Patrząc tylko na projekt polegający na wzniesieniu tego, nowego budynku („Nowa Targowa”), okres inwestycyjny liczymy od 04.2017 (był to drugi etap inwestycji, pierwszy polegał na remoncie kamienicy, którą nazywamy Stara Targowa). W uproszczeniu: przy maksymalnej możliwej wpłacie od inwestora tj. 64.000 zł powiększonej o kwotę niewypłaconego zysku za Starej Targowe, który został reinwestowany w Nową Targową wkład inwestora wyniósł 83.008 zł. Wypłata była jednorazowa i nastąpiła 15.06.2018 w wysokości 101.696 zł (kapitał + zysk). Od kwoty zysku (18.688 zł) należy odprowadzić podatek, przy czym będzie to 19% (podatek od zysków kapitałowych) – wyniesie on zatem 3550 zł z groszami. Zysk netto z inwestycji w CFI 1 na etapie Nowej Targowej wyniesie 15.137 zł, a wiec 18,2% (w całym okresie trwania projektu).
   Wszystkie mieszkania zostały sprzedane, a Mzuri CFI 1 jeszcze istnieje i kończy sprawy formalne związane z obniżeniem kapitału.

   0
 7. Mikafu pisze:

  Ogrom pracy włożony i wyszło super.
  Gratuluje swietna robota 🙂

  0
 8. Michal pisze:

  Wykonanie fajne mysle. Dobra robota!!!
  Od jakiś dwóch lat wyzbyłem się całkowicie koloru brązowego tudzież tak zwanego meblowego typu dęby sosny itp
  Wszystko zastąpiłem szarym i białym oraz kolorowymi dodatkami
  Jasne szare panele i białe lakierowane meble dają zdecydowanie większy efekt wow!
  Serdecznie polecam taki look, schodzi jak świeże bułeczki:-)
  Pozdrawiam

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

22 sierpnia, godzina 19.00 – webinar „Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich 5 lat” poprowadzi Artur Kaźmierczak (Rejestracja)

29 sierpnia, godzina 19.00 – webinar „Specyfika i perspektywy inwestycyjne Krakowa i Warszawy” poprowadzi Jan Dziekoński  (Rejestracja)

18 września, godzina 14:45, Łódź – udział Artura Kaźmierczaka w panelu „Aaapokój wynajmę”, w ramach konferencji Łódź REdiscover organizowanej przez Eurobuild (Hotel Andels, Ogrodowa 17)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Kobieta i mężczyzna pracująca

Z dużym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Ireny Kwiatkowskiej. Była ona dla mnie pewnego rodzaju wzorem do naśladowania. Około 20 lat temu, gdy już Pani Irena liczyła prawie 80 lat, widziałem jej obszerny wywiad telewizyjny. Miała nadal bardzo błyskotliwy umysł i była pełna życia i energii. Pomyślałem wtedy, że jednym z kluczy do długiej, radosnej i zdrowej starośći musi być ciągłe, nieustające stymulowanie mózgu nowymi doznaniami. Zarówno Pani Irena jak i Hanka Bielicka uczyły się ciągle [...]

Najnowsze komentarze

 • Krzysiek: Jest może dostępna gdzieś transkrypcja tego webinaru, albo przynajmniej jakiś skrót byłbym zainteresowany.
 • Krystian Podhale: Janku to ja dziękuję! Zwłaszcza za telefon kilka godzin po moim pierwszym zakupie przy pomocy MI,...
 • Krystian Podhale: Dziękuję Krzysiek za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem! :) Przyznam szczerze, że gdy...
 • Krystian Podhale: Nie ma za co Artur! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)
 • Krystian Podhale: Dziękuję Sławku za tak wiele miłych słów, jeszcze raz bardzo dziękuję:) To prawda, wizja...
 • Jan Dziekonski: Tutaj posypię głowę popiołem, ale faktycznie nieco opadła para w przygotowaniach książki – ot...
 • BiL: Chyba niestety troche popadla. Byl duzy konkurs o mitach, ktory wygralem kilka miesiecy temu, a z Waszej strony...
 • Sławek Muturi: Basta, dzięki za ciepłe słowa. Też tęsknię za czasami gdy byłem bardziej aktywny na łamach fridomii:-)...
 • Basta: Nareszcie post Slawka, dobrze widziec. Pomimo ze innych piszacych tez mozna czytac to jednak czasy kiedy...
 • Tomek: Xeroks: dla mieszkań objętych do 2018 roku opłatą wieczystą przyjmowałem wartość gruntu z opłaty wieczystej....
 • Mateusz: Po zakupie każdego mieszkania zlecam u rzeczoznawcy wykonanie wyceny z wyszczególnieniem wartości gruntu,...
 • Xeroks: w jaki sposób ustalacie wartość gruntu pod mieszkaniem do celów pomniejszenia kwoty amortyzacji? bo podobno...
 • AS: Sławku, Dziękuję za pierwsze rady. Chodzi mi po głowie rozliczenie remontu z zadłużenia … , zastanowię się...
 • Sławek Muturi: Czy ktoś z Warszawiaków mógłby polecić jakiś dobry ośrodek do przeprowadzania regularnych dializ? Będę...
 • Sławek Muturi: AS, Twoja historia kłopotów z najemcą który jest znajomym wcale mnie nie zaskoczyła. Wbrew pozorom nie...
 • Sławek Muturi: Michał, potwierdzam. Tak właśnie było. Zgadzam się z Tobą że nie warto życia odkładać „na potem...
 • Jan Dziekonski: Krystian, wywołany do tablicy – mogę też tylko podziękować za zaufanie dane nam na początku...
 • Krzysztof Bystrosz: Krystian, Pamiętam nasze spotkanie w Łodzi ;-) Wtedy też się poznaliśmy. Współpracowaliśmy ze...
 • Artur Kaźmierczak: Krystian, Przyłączam się do podziękowań Sławka. Tak, też pamiętam to spotkanie w Łodzi :) Ale...
 • AS: Dziękuje za zachętę i opisuję sytuację. Kilka lat temu kupiłem b. małą kawalerkę (18m2) z myślą o wynajmie. Było...

Najnowsze wpisy

created by Water Design