Zawody emeryta

Szukam pracy. Mam nadzieję, że ktoś z Was pomoże mi w jej znalezieniu, ew bezposrednio mnie zatrudni☺, po znajomości???

Tak jak wielu z Was pewnie pamięta, jakiś czas temu wymyśliłem sobie, że co roku, podczas “latowania w Europie” będę przez 2-3 tygodnie (czasami dłużej) wykonywał któryś z zawodów na mojej długiej liście “zawodów emeryta”. Ostatnio pracowałem w jednej z warszawskich kwiaciarni. I było super!!!

Na ten rok miałem dwa – trzy pomysły na pracę, ale niestety żaden z nich nie wypalił. A ponieważ jestem znów w Afryce (po 2-tygodniowych “wakacjach od wakacji”), co utrudnia poszukiwania, stąd prośba do Was o pomoc w zatrudnieniu.

Szukam prostej pracy, nie wymagającej specjalnych kwalifikacji, np. kasjer w supermarkecie, ochroniarz w biurowcu lub na parkingu, sprzątacz w szpitalu lub w parkach, wywóz śmieci (pomarańczowy strój już mam☺☺☺), pomocnik kelnera, zbieracz owoców, monter przy taśmie produkcyjnej, itp Cała lista znajduje sie w moich książkach – “Mieszkania na wynajem…” oraz “Życie post-korporacyjne …”. Dodam, że nie traktuję jej jako zamknięty zbiór i rozważę zawód również spoza tej listy moich marzeń ?

Będę dostępny (z przerwami) w okresie połowa lipca do końca sierpnia i zamierzam mojej pracy poświęcić 2 bardzo intensywne tygodnie. Mogę pracować z dużym zaangażowaniem nawet po 14 godzin dziennie. Druga korzyść dla pracodawcy jest taka, że nie oczekuję wynagrodzenia. Natomiast jeśli będzie ono konieczne np ze względów formalnych, to zadowolę się min stawką godzinową, którą i tak przekażę na cel dobroczynny. Mam w głowie pewne bliskie mi stowarzyszenie, ale jeśli pomożesz mi znależć pracę, to będziesz mogła wybrać fundację, którą w ten sposób wesprę.

Trzecia korzyśc – w zależności od branży – może wynikać z marketingu danej firmy. Np w kwiaciarni ofwiedziło mnie kilkoro znajomych i większośc zakupiła tam, przy okazji rozmowy, ładne bukiety⚘???⚘

Wreszcie jeśli mojego nowego szefa / szefową interesowałoby osiągnięcie wolności finansowej, to służyć bedę radami.

Każdy namiar będzie mile przeze mnie widziany. Zwłaszcza te z Wielkiej Brytanii, która w przyszłe lato może być już przecież poza UE… Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.

Moc serdeczności z Afryki ?, w drodze na PNA 2019 w Egipcie??

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

5 Responses

 1. Hej Sławek.
  Nie mam oferty pracy ale mam pewną inspirację.
  Może popracujesz jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt?
  W schroniskach często kogoś potrzebują, tyle zwierzaków tygodniami czeka na spacery, a pracownicy mają dla nich mało czasu.
  W Polsce jest mnóstwo schronisk do wyboru, a za granicą np. Takis shelter na Krecie lub na Ukrainie w Dneproperovsk schronisko Shelter Friends Ukraine.
  Pewnie jeszcze mnóstwo innych.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 2. W moich rejonach (Wielkopolska północna) mógłbym zorganizować dwie ciekawe prace: pomoc przy żniwach (tu niestety jest ryzyko pogodowe, które niekiedy mocno komplikuje / przesuwa terminy) i zbiór owoców. To drugie zwykle jest stabilne i całkiem ciekawe. Teraz pogodowo się terminy przesuwają więc musiałbym zweryfikować jak to będzie w tym roku ale np. zbiór malin, borówek, jabłek lub śliwek wypadają szacunkowo między końcem lipca a końcem sierpnia. I jest duża dowolność w ustawieniu terminu pod swoje inne plany.

 3. Jeśli w przyszłości interesowałaby cię praca jako sprzedawca/pomocnik w sklepie z alkoholami (ni jest to typowy monopol ale sklep z duuuzym wyborem fajnych alkoholi to daj znać)
  Dodatkowo zwiedzisz fajny łowicz…
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.