09

08.2019

50 milionów (i 1 webinar =) UWAGA: zmiana daty

autor: Artur Kaźmierczak|kategoria: Blog autorów, Inwestycje grupowe

ilość komentarzy: 16

Znowu będę się chwalił :)

Ten tydzień jest moim pierwszym po urlopie, i od razu po powrocie zastałem dobre wieści: kapitał, jaki nasi Inwestorzy powierzyli nam do zarządzania w ramach spółek Mzuri CFI łącznie przekroczył poziom 50 milionów złotych.

Czy mamy z czego się cieszyć? Czy to dużo?

Gdy wpis ten będzie czytać pracownik TFI (Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych) uśmiechnie się tylko pod nosem. Według serwisu analizy.pl łączna wartość aktywów zarządzanych przez polskie TFI to ok. 260 miliardów zł. Ponad 5000 razy więcej niż w Mzuri CFI. Ale w funduszach nieruchomościowych jest już „tylko” 2 158 mln zł. A więc aktywa Mzuri CFI stanowią ok. 2,5% środków zarządzanych przez fundusze działające w naszym segmencie. Już nie tak mało! Zwłaszcza jeśli uwzględnić, że nie korzystamy z żadnej bankowej sieci dystrybucji składającej się z setek czy tysięcy oddziałów, nie jesteśmy nadzorowani przez Komisję Nadzoru Finansowego (mimo, że zgłosiliśmy się do KNF deklarując, że nasze spółki są tzw. Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi – ASI, ale KNF odrzuciła nasz wniosek), nie należymy do żadnej międzynarodowej grupy finansowej i nie mamy wielkich budżetów marketingowych.

Przeczytałem też wczoraj czy przedwczoraj, że Beesfund – bodaj największa obok CrowdWay platforma crowdfundingowa w Polsce – zebrała w tym roku nieco ponad 14 mln zł. My zebraliśmy w tym roku minimalnie więcej. Beesfund chwali się łącznie zebranymi prawie 30 mln zł. 60% tego co Mzuri CFI…

Pisałem już o tym pewnie ze trzy razy, ale gdy niespełna pięć lat temu uruchamialiśmy Mzuri CFI 1, przez 6 tygodni subskrypcji zebraliśmy 1,5 mln zł. Obecnie średnio więcej zbieramy miesięcznie. Bywają miesiące, w których pozyskujemy dwa czy trzy razy więcej.

Tak więc chyba nie bez powodu czuję dumę.

Czuję też ciężar odpowiedzialności. Za zapewnienie kilkuset inwestorom godziwego zwrotu na ich inwestycji. Za dalszy rozwój Mzuri CFI. Za kilkuosobowy zespół pracujący przy inwestycjach grupowych.

To chyba dobry moment, by podziękować licznym osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu:

 • Sławkowi, który jest autorem pomysłu na Mzuri CFI.
 • Arturowi, który położył fundamenty pod CFI (zanim przeszedł do kierowania zarządzania najmem).
 • Rolandowi, który prowadził pierwsze spółki.
 • Ani, Michałowi i Magdzie, którzy dzisiaj zarządzają operacyjnie kilkunastoma naszymi spółkami inwestowania grupowego.
 • Oskarowi, Jakubowi i Arturowi, którzy przeprowadzają nowych inwestorów przez meandry procesu dołączania do CFI.
 • Donacie, która wspiera nas administracyjnie.
 • Jarkowi, Jankowi, Marii, Beacie, Krzyśkowi, którzy pracują w zarządach i radach nadzorczych spółek Mzuri CFI.
 • Dziesiątkom naszych Specjalistów ds. Inwestycji, którzy znajdują kamienice i mieszkania, które nabywają CFI, Specjalistów ds. Remontów, którzy je remontują, Specjalistów ds. Najmu, którzy je wynajmują i pracowników centrali Mzuri, którzy je przedstawiają potencjalnym najemcom, rozliczają itp.

Wiem, że na wpis, w którym będę się z Wami dzielić radością z przekroczenia progu 100 milionów złotych, będziecie czekać znacznie krócej niż kolejne 5 lat.

Przy okazji zapraszam na mój webinar „Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich 5 lat”, właśnie na przykładzie Mzuri CFI, który odbędzie się w czwartek 22 sierpnia UWAGA: z przyczyn niezależnych zmiana daty na 5 września, o godzinie 19:00 – LINK DO REJESTRACJI.

3+

Komentarze:

 1. Krzysiek pisze:

  Brawo za wynik. Imponująca postawa wdzięczności.

  2+
 2. Dominik Gacek pisze:

  Brawo dla wszystkich pracowników!

  Taki jest świat że trzeba chwalić się każdym kamieniem milowym.
  Ja prędzej niż później dołączę do tych kilkuset (Spartan?:))

  Pozdrawiam
  Dominik

  1+
  • Sławek Muturi pisze:

   Dominik, dzięki za uznanie. Trzymam kciuki za Twoje szybkie dołączenie do grona Inwestorów.

   Przy okazji, chciałbym podziękować tym wszystkim z Was, którzy zaufaliście Mzuri i powierzyliście Mzuri CFI swoją cegiełkę (lub dużą cegłę:-) inwestycyjną, współtworzącą ów 50-milionowy fundament. Dziękuję! Wiem, że cały zespół Mzuri (nie tylko zespół Mzuri CFI) pracuje nad tym, by Wasza inwestycja dała Wam jak największy i jak najbezpieczniejszy zwrot. By każda ze spółek CFI pomogła udziałowcom w osiąganiu wolności finansowej.

   1+
 3. Krystian Podhale pisze:

  Gratulacje dla całego zespołu Mzuri! Gratulacje Artur też dla Ciebie! Za Twój wkład, za wiedzę, za pasję, za dobry humor zawsze, że pomimo kontuzji nogi byłeś niezłomny i przybywałeś nawet na konferencję by dzielić się swoją wiedzą nt wolności finansowej ( Łódź, wystąpienie dla KIF Pawła Wencla) :) Wciąż pamiętam:)! Czuję wielkie szczęście, że mogłem Cię poznać, że mogę wciąż widzieć wspaniały rozwój Mzuri, jestem Waszym wielkim fanem od pierwszego „wejrzenia”, Mzuri miało wtedy w zarządzaniu… 500 mieszkań… a teraz już prawie 5000. Woow. I rzecz jasna klientem, aż po grób:)

  Dziękuję rzecz jasna Sławkowi, który zaraził mnie koncepcją Mzuri CFI, gdy z wielką pasją przy soku w Krakowie, chyba było to wiosną 2015 roku gdy opowiadał, że marzy mu się by każdy Polak i Polka miała mozliwości zainwestowania w nieruchomości nie posiadając 100 tysięcy, ale już od choćby 10 tysięcy. Gdy wspominał, że wiele studentów pyta go jak zacząć nie mając za wiele kapitału. A przede wszystkim historia o Kenii gdzie wtedy z 30 biurowców w stolicy większośc należała do Kenijczyków a nie do funduszy inwestycyjnych. To jak Sławek mówił, że chciałby przyczynić się do tego by jak najwięcej Kowalskich i Nowaków czerpało korzyści zainwestowania w nieruchomości dopóki wielkie fundusze inwestycyjne z Europy i ze świata nie zorganizują sobie monopolu na tym rynku… No i sukces Mzuri 1, który mogłem przez 2 lata i 3 miesiące obserwować, pełen profesjonalizm od początku do końca.

  A teraz już 50 milionów kapitału zebrane… 11 aktywnych Mzuri CFI i kilka z sukcesem już zamkniętych! Jestem pod wrażeniem organicznego rozwoju i tylu sukcesów!

  Serdecznie pozdrawiam również w tym miejscu Krzysztofa Bystrosza i Janka Dziekońskiego, za ich wielki wkład w rozwój Mzuri oraz za pomoc i dzielenie się tak chętnie swoją ogromną wiedzą!

  Dziękuję Wam!

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Krystian, to my dziękujemy Tobie. Mamy ku temu mnóstwo powodów. Dziękujemy za to, że nie tylko zaufałeś Mzuri CFI, że zainwestowałeś w spółki CFI swój kapitał, ale też za to, że namówiłeś do tego samego wielu członków swojej rodziny oraz grono znajomych. Dziękujemy za ciepłe słowa pod adresem Mzuri oraz Mzuri CFI, które kierowałeś nie tylko do nas bezpośrednio, ale też w szerszym gronie – na łamach fridomii, innych blogów lub podczas naszych prezentacji. Dziękujemy za docenianie naszych starań i jednocześnie dawanie nam swoich podpowiedzi jak usprawnić funkcjonowanie niektórych aspektów działania Mzuri. Dziękujemy też za trwanie z nami przez te wszystkie lata oraz za zapowiedź trwania z nami aż po grób:-).

   Jesteś dla mnie jednym ze wzorców Klienta Mzuri. To właśnie dla ludzi takich jak Ty stworzyliśmy Mzuri i codziennie działamy by Mzuri wzmacniać. Dziękujemy za podzielanie naszej wizji. Nie tylko wizji inwestowania w nieruchomości. Nie tylko wizji wolności finansowej. Ale również wizji prawdziwego, głębokiego, długofalowego, silnego partnerstwa. Wizji wzajemnego wspierania się. Dziękuję!!!

   0
   • Krystian Podhale pisze:

    Dziękuję Sławku za tak wiele miłych słów, jeszcze raz bardzo dziękuję:)

    To prawda, wizja długoterminowa, kreślona przez Mzuri od razu mnie zainteresowała, jak widać nie była mrzonką a była prawdą i jest każdego dnia podtrzymywana i rozwijana.
    Wierzę i jestem przekonany, że Mzuri posiada w swoim portfolio wieeele wzorcowych Klientów:)
    Gdziekolwiek mogę, komukolwiek przekazuję informacje o Mzuri, wierzę, że to właściwe. Ot tylko tyle :):)

    0
  • Artur Kaźmierczak pisze:

   Krystian,
   Przyłączam się do podziękowań Sławka.
   Tak, też pamiętam to spotkanie w Łodzi :) Ale mieszkań mieliśmy wówczas już trochę więcej – gdy dołączałem do Mzuri pięć lat temu mieliśmy ich w zarządzaniu ok. 700.
   Mam nadzieję na spotkanie znowu, po latach!
   Serdeczne pozdrowienia!

   0
  • Krzysztof Bystrosz pisze:

   Krystian,
   Pamiętam nasze spotkanie w Łodzi ;-) Wtedy też się poznaliśmy. Współpracowaliśmy ze sobą dopiero kilka miesięcy a Ty już wtedy bardzo entuzjastycznie podchodziłeś do współpracy z Mzuri. Obdarzyłeś nas wtedy wielkim kredytem zaufania. Dziękuję, że „zaryzykowałeś” i dołączyłeś do grona naszych klientów, kiedy Mzuri było małą, nie znaną w Polsce firmą. Teraz, po Twoich ciepłych słowach pod naszym adresem wnioskuję, że wywiązujemy się z naszych zobowiązań. Mam nadzieję, że te kilka lat przybliżyło Ciebie do wolności finansowej!
   Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!
   Zapraszam do Łodzi na kawę! ;-)
   Serdeczności!

   0
  • Jan Dziekonski pisze:

   Krystian, wywołany do tablicy – mogę też tylko podziękować za zaufanie dane nam na początku naszej drogi inwestycyjnej w 2013 roku. Pamiętam jak dziś Twój niezwykły entuzjazm i przekonanie o chęci inwestowania zainspirowanej Sławkiem. Jeśli się nie mylę, to we wszystkim wspierała Ciebie Twoja mama (popraw mnie jeśli się mylę), więc jej tym bardziej dziękuję :)

   0
   • Krystian Podhale pisze:

    Janku to ja dziękuję!

    Zwłaszcza za telefon kilka godzin po moim pierwszym zakupie przy pomocy MI, gdy wracałem do domu samochodem z Łodzi, do mojego rodzinnego Nowego Targu:) Moja pierwsza reakcja była przyznam szczerze, o kurcze coś chyba nie tak jeśli dzwoni do mnie prezes Mzuri Investments hahaha, a tutaj tak miłe zaskoczenie i bardzo miła i pokrzepiająca mnie rozmowa, która dla mnie jako 20-sto kilkuletniego chłopaka była naprawdę pomocna! Taki mały szczegół ale mnie to urzekło, naprawdę pamiętam to jak dziś :)

    Co do mamy to chyba nie chodzi o mnie, chyba, że już nie pamiętam co mówiłem i jak mówiłem :) Ale to prawda mama była ze mną od początku gdy byłem w Łodzi na konferencji Sławka, później po kilku książkach Sławka, trochę się nasłuchała o wolności finansowej, nieruchomościach o pomarańczowym kolorze itp :) Sama nawet przyznała się ostatnio, że czytała taką jedną moja pomarańczową książkę haha. Na początku patrzyła na mnie z politowaniem i kiwała głową co ja tam sobie wymyśliłem, ale z biegiem czasu przekonywała się do tej koncepcji i spodobała się jej mocno:) Zwłaszcza, że w tym czasie chciałem kupić czerwone, sportowe auto… Zamiast tego był wkład na pierwszą nieruchomość. Chyba mama najbardziej się cieszyła z tego, bardziej niż ja… heh:) I czułem jej oraz taty wsparcie więc to przyjemne uczucie :) Choć chyba niekonieczne by działać :)

    Właśnie przekonuję rodziców do CFI 2, by oprócz emerytury własnej mieli też emeryturę „prawdziwą” nie licząc na Zus, państwo, itp :)

    Pozdrawiam serdecznie!

    0
    • Przemek pisze:

     Hah, ja właśnie moją mamę namówiłem na CFI2 i kilka dni temu podpisała umowę przedwstępną, zatem i w jej przypadku inwestowanie rusza pełną parą :)

     1+
 4. Sławek Muturi pisze:

  Czy ktoś z Warszawiaków mógłby polecić jakiś dobry ośrodek do przeprowadzania regularnych dializ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

  0
 5. Krystian Podhale pisze:

  Dziękuję Krzysiek za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem! :)
  Przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz usłyszałem Twoją prezentację byłem pod wrażeniem Twojej wiedzy nt najmu nieruchomosći, a później zwłaszcza „rozwałiła” mnie „basebollowa” koncepcja prewencji jeśli chodzi o ściągalność czynszów:) Mam nadzieję, że ją opatentowałeś :))

  Z perspektywy czasu może ktoś nazwał by ryzykiem decyzję o podjęciu współpracy z Mzuri, nie wiem ale dla mnie od razu czułem, że Mzuri jest skrojona idealnie pod moje potrzeby:)
  Oczywiście jak w każdej mocno rozwijającej się firmie zwłaszcza na początku pojawiły się błędy, niedociągnięcia, które ja też przeżyłem na własnej skórze. Później szwankowała też komunikacja między reprezentantami konkretnych mieszkań czy komunikacja z biurem obsługi. Było minęło :) Obecnie jestem zadowolony, kontakt jest bardzo szybki, profesjonalny, taki jak być powinien:)

  To ja dziękuję, że dzięki Mzuri przybliżam się do wolności finansowej! Wiem ile to kosztuje pracy, zaangażowania ogromnej liczby ludzi. Mocno doceniam to! Cieszę, że moja rodzina też ma z tego korzyści oraz moi bliscy:)

  Dziękuję za zaproszenie do Łodzi! Oczywiście skorzystam! :)
  Pozdrawiam !

  0
 6. Bartosz vF. pisze:

  Czy będzie naganie z tego webinaru.. niestety nie mogłem uczestniczyć :(

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:


Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

21.01, wtorek, godz 19:00 – Live na ClickMeeting: „Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w nieruchomości”. [LINK]

22.01, środa, godz 12:00 – Artur Kaźmierczak wystąpi na żywo w Comparic24.tv – nagranie  będzie później dostępne pod tym samym adresem

7.02, piątek, godz 14:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w dyskusji panelowej „Potencjał inwestycyjny kamienic”, która odbędzie się w ramach Housemarket Forum Silesia w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

24.03, wtorek, godz 9:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w audycji Liberator w Radiu Dla Ciebie.

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Życzenia noworoczne. Wejdź na ruchome schody do Fridomii

Niezależność finansowa wymaga tylko Twojej decyzji. Po prostu. A przekonuje do tego David Bach w swojej książce „Ruchome schody do Fortuny”. Sięgnąłem po nią, bo jeden z Fridomiaków polecił nam wszystkim tę pozycję w komentarzu do mojego wpisu w dniu 12.11.2010 dotyczącym tego, ile kosztują nas nasze uzależnienia. Serdecznie dziękuję Pani/u Cremaster. Warto było przeczytać tę książkę, bo David w bardzo prosty, elegancki i przekonywujący sposób namawia do podjęcia owej decyzji. 220-Stronicową książkę przeczytałem w jeden [...]

Najnowsze komentarze

 • Iwona: Ja preferuję mieszkania z rynku pierwotnego. Kupiłam mieszkanie, jestem pierwszym właścicielem, co bardzo mnie...
 • Sławek Muturi: Dzięki za komplement, choć przyznam, że o tym, że poruszaliśmy w książce aspekt zdrowego odżywiania...
 • Adamski: W niektórych dużych miastach jest sporo mieszkań komunalnych do wynajęcia po stosunkowo niskich cenach ( 7...
 • Adam: Kiedyś oglądałem wywiad ze znanym guru inwestycji od nieruchomości. Nazwisko na H. Jego szkolenia to górna...
 • zdrowe-odzywianie: Książka wydaje się być rewelacyjna! Porusza wiele ciekawych spraw, a w tym zdrowe odżywianie
 • Sławek Muturi: Artur, nie wiem jak wygląda aktualny program nauczania w kenijskich szkołach ani tego jakie panują tam...
 • Sławek Muturi: Jola, moje dzieci mocno się uśmiały z mojej przygody. Oprócz typowego „Sławek, uważaj na...
 • BiL: Tomek, ja pisalem ogolnie o inflacji, Kuneg chyba tez taka ogolna inflacje miala na mysli. Z perspektywy kazdego...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, tak, chyba się nie rozumiemy i czas zakończyć dyskusję :)
 • Artur: Sławku nie wiem gdzie to napisać , ale to dotyczy twojej ojczyzny ostatnio widziałem wywiad z Mateuszem...
 • Tomek: Bil, może my mówimy o różnych inflacjach. Ja mówię o inflacji cen mieszkań, a nie o inflacji liczonej przez...
 • Kuneg: Janku, ale chyba się nie zrozumieliśmy. :D Ja nie twierdzę, że czynsze komercyjne spadną poniżej komunalnych,...
 • Jan Dziekonski: TX – są to trochę inne produkty, ale na koniec dnia mieszkanie to mieszkanie. Większość...
 • TX: Czy mieszkania komunalne są wyposażone przez właściciela? Te, z którymi ja się zetknąłem były przez wiele lat...
 • Jan Dziekonski: Kuneg, bardzo poważnie :) właśnie sama wykazałaś mikroekonomicznie dlaczego czynsze w Polsce nie...
 • kolo: I jak się okazało cały biznes hotele4kolory to jeden wielki przekret
 • Kuneg: Janku, Ty tak na poważnie? ;) Pokaż mi duże miasto w Polsce, które od ręki przydziela takie mieszkania. Ja...
 • Kuneg: Odwiedzając na pojawiające się wątpliwości – to jest mój punkt widzenia i analiza moich poczynań. Nie...
 • Jola: Boże! Sławek co na to twoje dzieci? Jednak podróże są niebezpieczne.Lepiej trzymać się krajowych dróg i...
 • BiL: Prawdziwym pieniadzem? Czyli, ze co? Prawidziwy pieniadz to taki za ktory praktycznie nic nie mozesz sobie...

Najnowsze wpisy

created by Water Design