Pośmiertni liderzy pasywnych dochodów – ranking 2019

Dziś wspominamy tych, którzy odeszli. Najbliższych. Nieco dalszych. Również tych, których znaliśmy jedynie ze szklanego ekranu lub z innych mediów.

Magazyn “Forbes” prezentuje ranking najwięcej zarabiających gwiazd, które już dawno odeszły w sensie fizycznym. W sensie popkulturowym i w sensie finansowym są nadal bardzo aktywne. Od 7 lat rankingowi lideruje Król Popu. Co zaskakujące, w zarabianiu dziesiątków milionów (60) nie przeszkodziły mu nawet kontrowersje z filmu dokumentalnego, którego był anty-bohaterem. https://www.forbes.pl/rankingi/najlepiej-zarabiajacy-niezyjacy-celebryci-2019-ranking-gwiazd-wedlug-zarobkow-po/gj5n9xv

Przypominam też mój wpis sprzed ponad 9 lat: https://fridomia.pl/2010/07/07/posmiertni-liderzy-pasywnych-przychodow/

I jeszcze jedna refleksja. W Polsce nie do końca sobie radzimy z tematem śmierci. Oddaliliśmy się od niej, stała się dla nas czymś obcym, strasznym. Widzimy ją jedynie poprzez pryzmat tragedii, straty, bólu. A śmierć jest przecież tak samo naturalnym zjawiskiem jak … narodziny. Jest nieodłączną częścią życia. W pewnych sytuacjach może nawet być ulgą lub okazją do nowego rozpoczęcia lub do dokonania remanentu własnego życia, do podjęcia ważnych postanowień, do pogodzenia się skłóconych rodzin. W przypadku artystów, wręcz często jest tak, że ich dzieła nabierają większej wartości po ich śmierci, więc wygląda na to, że śmierć może nawet dodawać wartości, a nie tylko niszczyć. Wcale nie jest taka jednowymiarowa.

Dziś mi też jest trochę smutno, ale przede wszystkim czuję – z jednej strony – ogromną wdzięczność za to, że moi Bliscy byli obok mnie, że mnie niestrudzenie wspierali, że dodawali mi otuchy, wiary w siebie, siły, że mnie wychowywali na takiego jakim dziś jestem. A z drugiej strony – ogromną odpowiedzialność by stawać się coraz lepszym człowiekiem, by pomagać innym by stawali się lepszymi.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.