Jutro, w czwartek o czwartej – Zaprojektuj Swoje Życie

Kilka dni temu udzieliłem wywiadu Maciejowi Filipkowskiemu w jego programie “Zaprojektuj swoje życie”. Okazało się, że Maciej bardzo solidnie przygotowuje się do swoich wywiadów i sporo o mnie wiedział przed samą rozmową. W związku z tym często zaskakiwał mnie swoimi pytaniami – musiałem być skupiony na rozmowie i dziś sam nie pamiętam wszystkich jego pytań i swoich na nie odpowiedzi. Całe szczęście mam nawyk mówienia prawdy i bycia sobą więc dziś nie muszę wyczekiwać emisji programu z bijącym sercem:-)

Pamiętam ostatnie pytanie Macieja o to “co chciałbym robić za 3 lata” i jego zdziwienie gdy odpowiedziałem, że wiem dokładnie “co będę robił w 2022 roku”. Tak, moje życie jest dość szczegółowo zaprojektowane:-) i wiem, że dla stałych czytelników tego bloga moja odpowiedź na pytanie Maćka nie będzie żadną nowością:-)

Już po samym nagraniu przyszło mi do głowy, że o stopniu zaprojektowania mojego życia może jeszcze dobitniej świadczy coś innego. Otóż, nie wiem czy dożyję listopada roku 2029, 2039, 2049 lub 2059. Ale jeśli dożyję, to już dziś wiem ile wówczas wpłynie pasywnej gotówki na moje konto bankowe. Chyba niewiele osób byłoby w stanie z taką precyzją określić swoich finansów 10, 20, 30 lub 40 lat do przodu.

I o ile tylko zdrowie pozwoli, to wiem, że w każdym z tych lat będę podróżował, spędzę zimę w tropikach, pojadę do sanatorium, będę się uczył jakiegoś języka obcego, pojadę na jakieś mistrzostwa świata, Europy lub Afryki, będę wykonywał jakiś zawód z mojej listy zawodów emeryta. I prawdopodobnie dalej będę prowadził bloga fridomia.pl :-) Nawet jeśli blogowanie całkiem wyjdzie z mody:-)

Tymczasem… zapraszam już jutro, w czwartek o czwartej, do programu “Zaprojektuj swoje życie” dostępnego w każdym z poniżej wymienionych miejsc (przyznaję, że o niektórych z tych miejsc słyszę po raz pierwszy w życiu:-) Castbox? a na iTunes sądziłem, że są tylko teledyski muzyków:-):
do obejrzenia:
🎥 na stronie audycji: https://lnkd.in/g5d6ScU
🎥 na YouTube: https://bit.ly/2VSQBPG
lub wysłuchania:
🎧 na Spotify: https://spoti.fi/2ZL0BZK
🎧 na iTunes: https://apple.co/2VXB25k
🎧 na Castbox: https://bit.ly/34yKjFw

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

6 Responses

 1. Życie chcemy projektowąć, żeby czuć się bezpiecznie i harmonijnie.Niemniej pozwolę sobie zacytować klasyka: “Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.” Trzymam kcuki za projekt 195, zwłaszcza że jak czytałem ma być połączony z pomocą słabszym na starcie życia :)

  1. Marian, tak, znam to powiedzenie i o ile z reguły zgadzam się z przysłowiami, to akurat z tym mam pewien dylemat:-) Podobnie jak Papież Franciszek (czytałem o tym, że proponuje On zmianę modlitwy “Ojcze Nasz” by zmodyfikować zdanie “i nie wódź nas na pokuszenie”), wierzę w to, że Bóg nie jest złośliwy, nie bawi się nami, nie wodzi nas na pokuszenie, nie naśmiewa się z naszych planów…

   Dzięki za trzymanie kciuków za Projekt 195. Kciuki (oraz inne formy wsparcia:-) bardzo się przydadzą:-)

 2. Oto link do audycji: https://www.youtube.com/watch?v=lIpfvPUl3tI Gorąco zapraszam.

  Zachęcam też do obejrzenia innych filmików Programu “Zaprojektuj Swoje Życie”. Choć sam widziałem tylko jeden lub dwa to czuję pewną bliskość do sposobu myślenia Macieja Filipkowskiego i gratuluję mu pomysłu popularyzowania idei tego, że warto być architektem swojego życia, a nie tylko pasażerem lub listkiem na wietrze:-)

  1. Maciej, to ja dziękuję. Super pomysł Twojego programu. Będę Cię wspierał bo jestem przekonany, że Polska będzie jeszcze lepszym krajem gdy więcej ludzi zacznie brać swoje życie w swoje ręce. Powodzenia w realizacji kolejnych rozmów! I jeszcze raz dzięki.

 3. Już całkiem sporo osób obejrzało na YT na kanale “Zaprojektuj Swoje Życie” filmik z moim udziałem. Dzięki! I dzięki też za komentarze i gratulacje, które od wielu z Was dostałem. Jeden z widzów, Jacek, mailowo zarekomendował mi pewną książkę – Life Entrepreneurs – która też dotyczy świadomego projektowania swojego życia. Książkę tę nie tylko wcześniej czytałem, ale nawet zrecenzowałem tutaj na łamach fridomii. Oto link do mojej recenzji: https://fridomia.pl/2013/03/21/przedsiebiorcy-zyciowi/

  Moc długoweekendowych serdeczności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.