Pierwszy ambasador Fundacji Fridomia

Michał Wiśniewski i Fundacja Fridomia

Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje, ikona polskiej muzyki rozrywkowej został pierwszym ambasadorem Fundacji Fridomia. 

W rozmowach z NGO’sami, które zajmują się pieczą zastępczą słyszymy jedno, w tym biznesie najważniejsza jest wiarygodność. Fundacja Fridomia jest bardzo młoda i wspomnianej wiarygodności jeszcze nie ma. Do tej pory powoływaliśmy się na ogromny autorytet Sławka Muturi. Jako inwestora, założyciela Mzuri, twórcę koncepcji osiągania wolności finansowej poprzez inwestowanie w mieszkania na wynajem, niezwykłego podróżnika itd. Uzgodniliśmy jednak wspólnie, że skoro Sławek jest założycielem Fundacji, to opieranie się tylko na nim nie wystarczy. Że potrzebujemy ambasadorów naszej sprawy. Pierwszym, którego wytypowaliśmy był Michał Wiśniewski, ikona polskiej muzyki popularnej. Kto nie zna śpiewanych przez niego fraz “A wszystko to…”, “Wstań, powiedz nie jestem sam” i “Za ten papieros tuż po”. Ale mało kto ma świadomość, że wokalista spędził część dzieciństwa w domu dziecka w Grotnikach. Był też w kilku rodzinach zastępczych. Ma więc osobisty stosunek do #osieroconyproblem, którym się zajmujemy, czyli kwestii zakwaterowania i mentoringu dla młodych dorosłych, którzy zostali wychowani przez system. Wychodzą z pieczy zastępczej i są narażeni na powrót do (często patologicznych) środowisk zerowych. Mało tego, nawet jeśli samorząd stanie na wysokości zadania i znajdzie mieszkanie dla wychowanka pieczy, ten nie jest przygotowany do samodzielnego funkcjonowania. Fundacja Fridomia buduje portfel mieszkań, które będziemy oddawać podopiecznym za minimum kosztów na dwa do trzech lat. Tam przy wsparciu ekspertów mają nauczyć się budować domowy budżet, gospodarować nim i dbać o lokal.
Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Wiśniewski zgodził się wesprzeć naszą sprawę. Właśnie rozpoczęliśmy Fundacji Fridomia. Można nas wesprzeć kupując książkę “Pomarańczowa Wolność Finansowa” autorstwa Sławka Muturi we współpracy ze specjalistami z obszaru nieruchomości – Janem Dziekońskim oraz Arturem Kaźmierczakiem. Wszyscy autorzy zrzekli się wynagrodzenia z tytułu sprzedaży. Policzyliśmy, że aby uzbierać na kolejne mieszkanie musimy sprzedać trzy tysiące książek. Zachęcamy więc do zakupu i dołożenia kolejnej cegiełki, postawienia kolejnego kroku na drodze do celu jakim jest pomoc młodym dorosłym z domów dziecka, aby stali się wartościową częścią naszego społeczeństwa.
Książkę można kupić w sklepiku Mzuri:
https://sklep.mzuri.pl/produkt/pomaranczowa-wolnosc-finansowa/

Można też wesprzeć nasz cel finansowo wpłacając pieniądze na konto:
Odbiorca: Fundacja Fridomia

Adres: ze względu na formalne aspekty zostawcie proszę to pole puste

76 1600 1143 1882 4592 8000 0001 PLN
49 1600 1143 1882 4592 8000 0002 EUR
22 1600 1143 1882 4592 8000 0003 USD

IBAN: Dodajcie po prostu PL przed numerem rachunku, na który dokonujecie przelew i macie IBAN.
SWIFT: PPABPLPKXXX (dla BNP Paribas Bank Polska S.A.)

Rozwiążmy razem #osieroconyproblem!

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

2 Responses

 1. Książkę kupiłem i przeczytałem. Polecam, bo jest naprawdę wartościową pozycją. Ale z tym ambasadorem, to raczej trudno będzie zbudować wiarygodność. Chciałbym się mylić i życzliwie trzymam kciuki za powodzenie projektu. Pozdrawiam.

  1. Wojtas, serdecznie dziękuję za zakup książki “Pomarańczowa wolność finansowa”. Kupując ją pomogłeś nam zrobić jeden z 3000 kroków dzielących nas od zakupu Czwartego Mieszkania dla młodych opuszczających domy dziecka. To bardzo KONKRETNA forma pomocy nam w niesieniu pomocy potrzebującym. Duże dzięki 🙏🙏🙏

   Dzięki też za pozytywną recenzję książki. Mam nadzieję, że podzieliłeś się tą recenzją ze swoimi znajomymi na Twoich social mediach. Zależy mi na tym bardzo, byśmy mogli dotrzeć do nowych osób i szybciej zrobili ostatni z owych 3000 kroków do zakupu Czwartego Mieszkania.

   Pamiętaj proszę o naszym konkursie. Osoby, które zrobią najfajniejsze, najskuteczniejsze rekomendacje zaprosimy na lunch. Spotkamy się, porozmawiamy, a przy okazji pokazemy Wam mieszkanie, które dzięki naszej książce oraz Waszemu wsparciu udało nam się wspólnie kupić.

   Jestem przekonany, że oprócz Ambasadorów, to właśnie zakup krok po kroku kolejnych mieszkań będzie silnym budulcem rosnącej wiarygodności Fundacji Fridomia 😍😍😍

   Dzięki Wojtas🙏

   Bardzo liczę też na wsparcie pozostałych Fridomiakow i Fridomiaczek. Gdyby każdy z Was kupił po jednym egzemplarzu książki “Pomarańczowa wolność finansowa” to cały nakład 3000 egzemplarzy już by się pewnie rozszedł i już byśmy kupowali owe Czwarte Mieszkanie 🏩🏩🏩🏩 Mam nadzieję że wartość jaką znajdowaliście tutaj przez ponad 10 lat zaglądania na bloga fridomia.pl wyceniacie na więcej niż na cenę zakupu “Pomarańczowej wolności finansowej”. Jeśli tak, to … do dzieła! Harambee!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.