Scenariusze dla rynku mieszkań na wynajem

Już w przyszłym tygodniu wydamy raport o stanie rynku najmu mieszkań i scenariuszach rozwoju sytuacji. Będziecie się z niego mogli dowiedzieć między innymi:

 1. Co się zmieniło na rynku najmu.
 2. Jak wygląda znajdowanie najemców w czasie kwarantanny.
 3. Czy windykacja odzwierciedla utratę pracy przez najemców.
 4. Jak zmieniły się zachowania najemców.
 5. Jak hibernacja rynku najmu dobowego wpływa na najem długoterminowy.
 6. Czy transakcje całkiem zamarły.
 7. Jaki wpływ epidemia ma i będzie miała na inwestycje grupowe.
 8. Jakie przewidujemy scenariusze rozwoju sytuacji na rynku najmu i co każdy z nich oznaczać będzie dla właścicieli mieszkań na wynajem oraz dla chętnych do inwestowania.
 9. Praktyczne porady – co robić w obecnej sytuacji a czego nie.

Oczywiście na Fridomii znajdziecie krótkie podsumowanie głównych teraz raportu, a z całością – kilkudziesięcioma stronami wiedzy i prognoz – będziecie mogli zapoznać się zakupiwszy raport w sklepie na stronie www.mzuri.pl. Będzie też możliwość zakupienia codwumiesięcznych aktualizacji raportu do końca 2020 roku.

Na marginesie: przygotowujemy również drugi raport, adresowany do klientów instytucjonalnych, zawierający mnóstwo danych o rynku najmu: czynszach (w rozbiciu na dzielnice głównych miast, na typ i standard mieszkania, itp), pustostanach, windykacji, okresach najmu (także w szczegółowych rozbiciach), profilu najemcy itd.. Raport będzie sprzedawany na zasadzie subskrypcji i wydawany co kwartał. Pierwsze wydanie, opisujące pierwszy kwartał bieżącego roku, już w maju.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

One Response

 1. Widziałem wczesny draft raportu (dzięki Artur!) i muszę przyznać, że zapowiada się bardzo ciekawy i wnikliwy. W sytuacji ogromnej rynkowej niepewności – czarne łabędzie powodują nieprzewidywalne konsekwencje – opiekowanie się przez Mzuri portfelem około 6.000 mieszkań, daje ogromnie duże pole do dokonywania obserwacji i analiz. Jeśli ktoś jest w najlepszej pozycji do dostrzegania ewentualnych zmian rynkowych (oby nie były to jakieś tsunami, czego raczej się nie spodziewam), to z pewnością jest to Mzuri – najwyżej ze wszystkich siedzimy na najwyższym maszcie na tym niespokojnym oceanie. Gratulacje dla Artura i analityków, którzy pomagają w zbieraniu danych.

  Załączam też linka do wywiadu z Jankiem Dziekońskim w “Rz”. https://www.rp.pl/Mieszkaniowe/304099891-Kryzys-stwarza-okazje-inwestycyjne.html Już pierwsze jego zdanie zawiera dośc istotną nieścisłość. Na szczęście pozytywną: od czasu udzielenia wywiadu w nowych spółkach Mzuri CFI przybył kolejny milion kapitału. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie zgromadzić duży “war chest” (czyli “zaskórniaki na zbliżającą się “wojnę”) – taki, który pozwoli nam szybko, gotówkowo, wspólnie łowić nadarzające się okazje rynkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.