Dzień Wolności Finansowej

Drogie Fridomiaczki, Drodzy Fridomiacy,

29 maja świętujemy Dzień Wolności Finansowej oraz kolejną rocznicę bloga Fridomia!

Już 11 lat jesteśmy tutaj razem, dzieląc się wiedzą o nieruchomościach, wolności finansowej i podróżach. W ten szczególny dzień chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na webinar poświęcony naszej wspólnocie, abyśmy mogli świętować razem.

Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia w piątek o godzinie 19:00 online! ?

Zarejestruj się na webinar

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

10 Responses

 1. Dzień dobry.
  Policzyłem sobie, że mój majątek netto jest warty około 1,3mln – 1,5mln zł. Coraz częściej myślę, o porzuceniu biznesów i skupieniu się na rodzinie i rozwijaniu swojej pasji. Która i tak pewnie przerodzi się w biznes ;)
  Zastanawiam się czy jeśli bym spieniężył swój majątek i powierzył Mzuri to na jakiego rzędu pieniądze mógłbym liczyć? Interesowałaby mnie opcja całkowicie pasywna. Chciałbym aby moja praca sprowadzała się do zerknięcia do skrzynki email i na konto bankowe. Proszę o odpowiedź.

  1. Aleksander, dzięki za zainteresowanie inwestowaniem wspólnie z Mzuri. Najbardziej pasywną formą inwestowania (prawdziwe “armchair investing”) jest objęcie udziałów w Mzuri CFI Portfel Mieszkań Sp z o.o. Jest to spółka, która już posiada około 100 mieszkań na wynajem. Wchodząc do niej stajesz się współwłaścicielem wszystkich posiadanych przez spółkę mieszkań. Spółka ta działa od kilku lat i daje stabilny zwrot rzędu 6% rocznie. Czyli po zainwestowaniu PLN 1,5 mln otrzymywać będziesz PLN 90,000 rocznie wypłacane w trzech ratach. No i przy okazji, stalibyśmy się wspólnikami, bo sam – oprócz kapitału zainwestowanego przez Mzuri Investments – dodatkowo zainwestowałem tam swoje prywatne pieniądze.

   Jeśli chciałbyś otrzymać więcej informacji, to polecam kontakt z moim synem, Oskarem Muturi, tel 570 321 266 lub z Arturem Felakowskim tel 534 326 060 lub z Kubą Pańta tel 570 331 380.

 2. Aleks,
  przeglądając ostatnie oferty mzuri Investments z takim kapitałem mógłbyś kupić 10-12 mikrokawalerek. Ostatnio były 2pak w Poznaniu za 310K, 4-pak w Katowicach za 382K, które dawały odpowiednio 2800 i 3250 m-cznie netto, zakłądajac, że za resztę kapitału byś kupił coś podobnego mógłbys liczyć na około 12000 PLN – przed oplątami mzuri i pustostanem. wiec pewnie by ci zostało cos okolo 10K po tych opłatach. czyli okolo 25% więcej niż CFI.

  Oczywiście nie są to w 100% pasywne, ale w 99% tak (ja wątpię, żebym rocznie poświęcał więcej niż 4h na sprawy związane z jedna kawalerka).

  Jeśli masz obecnie zdolność kredytowa, to jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby posiłkowanie się kredytem – np w wysokości 50% wartości nieruchomości.

  wówczas twój pracujący kapitał wynosiłby 2,6-3M PLN i przynosiłby okolu 20K, a opląty za kredyt w wysokości 1.5 M miesięcznie wynosiłyby około 6000 miesięcznie z czego 2500 to splata kapitału. Oznaczałoby to, ze mieszkania przynoszą CI miesięcznie okolu 14K gotówki i 16,5K wartości netto.

 3. Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zaczekam jeszcze do 3 – 4 mln zł :) I tak mam już kilka mieszkań oddanych pod Wasze skrzydła. Póki co jest okey. Działacie bardziej jak TIR niż motocykl albo bardziej jak wycieczkowiec niż skuter :) Powoli, bez fajerwerków, ale stabilnie.
  Kiedyś, będąc singlem liczyłem, to wychodziło mi, że potrzebuję ok 6 k/mc, żeniąc się było to już 10 k/mc, teraz mając jedno dziecko wychodzi mi, że minimum to 15 k/mc :) Myślę, że za rok będę miał już dwójkę dzieci i znowy szacowane dochody podskoczyły – do ok. 20k/mc. Chyba czytałem na Twoim blogu o pasywnych dochodach jakich oczekują Twoi czytelnicy. Tak ? Było coś takiego ? (jeśli ktoś mógłby podesłać link to byłbym wdzięczny, ponieważ nie mogę tego odnaleźć) Może warto ponowić taką ankietę? Nie jest moją intencją porównywanie się, bo wiadomo, że każdy jest inny. Liczyłbym raczej na rzucenie nowego światła na to, w jaki sposób szacujecie przyszłe dochody.
  Ja od 5 lat spisuję swoje wydatki. Suma moich wydatków i wydatków żony to około 7000 zł. I tak średniomiesięcznie na podróże: 1100 zł, prezenty:260, utrzymanie(czynsz dla właściciela, prąd, woda itp): 1100 zł, jedzenie i środki czystości: 900 zł, telefony: 100 zł, zdrowie: 340 zł, ubrania: 120 zł, rekreacja (kultura i rozrywka): 440 zł itp, itd.
  Średnio z żoną zarabiamy ok 15 k/mc. Różnica pomiędzy zarobkami a wydatkami to bufor bezpieczeństwa. Zawsze inwestujemy ok 60% zarobków.
  Jeszcze ostatnie spostrzeżenie odnośnie podnoszenia się wydatków na podróże. Wcześniej jako para podróżowaliśmy budżetowo. Wybór lotu: najtańszy, wybór noclegu na bookingu: z pierwszej trójki najtańszych itp. Teraz z dzieckiem jest o wiele trudniej, drożej.
  Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.