Indywidualnie czy grupowo, w ramach crowdfundingu?

Dawno nie udzielałem się medialnie. Ostatnio zrobiłem to pod urlopową nieobecność Artura i Janka, prezesów zarządu odpowiednio Mzuri CFI oraz Mzuri Investments. Odpowiedziałem Pani Redaktor Anety Wieczorek – Hodyra z PropertyNews.pl na pytanie dotyczące tego jakie są zalety i wady inwestowania grupowego. Na tyle wyszedłem z wprawy, że w którymś momencie totalnie załamał mi się głos. Po prostu odmówił posłuszeństwa. Ale Pani Aneta miłosiernie wycięła ten mój blamaż:-) więc niestety tego nie zobaczycie :-(

Oto link: http://www.housemarket.pl/rynek_mieszkaniowy/101/jak_inwestowac_w_nieruchomosci_na_wynajem_mzuri_radzi,16061.html

W tej chwili trwa nabór kapitału do spółek Mzuri CFI 2 sp. z o.o. (które od kilku lat  inwestuje w mieszkania na wynajem; portfel liczy już kilkadziesiąt mieszkań w kilkunastu miastach Polski; zwrot ok 7% rocznie) oraz Mzuri CFI Śląsk Sp. z o.o. (nowo powoływana spółka, która będzie inwestować głównie w kamienice na trenie Aglomeracji Śląskiej; oczekiwany zwrot od ok 7 do nawet 10% rocznie).

Oczywiście gorąco zapraszam do wspólnego inwestowania. Więcej szczegółów otrzymasz po wysłaniu maila na adres: info (małpka) mzuriCFI.pl. Dla zainteresowanych wspólną ze mną inwestycją (Mzuri Investments też inwestuje własną gotówkę w każdą z nowopowoływanych celowych spółek inwestycyjnych Mzuri CFI) przewidujemy też webinar informacyjny w dniu 2 sierpnia.

Pomysłodawcy Mzuri CFI Śląsk zaproponowali szereg korzyści dla pierwszej grupy udziałowców. Dla przykładu, odbędzie się losowanie 5 osób, dla których “nagrodą” będzie zaproszenie na kolację ze mną w dniu 5 września :-)

Dodam, że nie był to mój pomysł, tylko Artura i Janka, ale oczywiście gorąco zapraszam:-) Obiecuję zabrać ze sobą mój najlepszy humor i najbardziej pomarańczową z pomarańczowych energii:-) Gdyby ktoś z wylosowanych jednak uznał, że kolacja ze mną byłaby raczej karą niż nagrodą, to nie obrażę się jeśli do restauracji przyśle w zastępstwie np. swoją … teściową:-) Do zobaczenia w środę 5 września:-)

No i oczywiście wszystkim Fridomiaczkom i Fridomiakom, bez względu na to czy przystąpicie do którejś ze spółek Mzuri CFI czy nie –  życzę – niezmiennie – sukcesów inwestycyjnych oraz wolności finansowej:-)

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

7 Responses

  1. Witam,
    Czy Waszym zdaniem mieszkanie w zrewitalizowanej kamienicy ktore ma nowa KW mozna amortyzowac stawka przyspieszona? Sama kamienica byla uzytkowana przez okres dluzszy niz 5 lat.
    Pozdrawiam
    Paula

  2. Przerabialem podobny temat rok temu. W MOIM PRZYPADKU lokal powstał poprzez podzielenie innego większego lokalu mieszkalnego. Bazując na znalezionej interpretacji indywidualnej dla anologicznego przypadku, przyjąłem że jest to niestety nowa nieruchomość (jakby nie patrzeć wcześniej nie istniała jako odrębny lokal) i nie przysługuje prawo do przyspieszonej amortyzacji. Jeśli rewitalitalizacja nie dotyczyła zmian funkcjonalnych polegających na wyodrębnieniu nowego lokalu, oraz kwota nakładów nie przekroczyła 30% wartości nieruchomości to MOIM ZDANIEM można zastosować stawkę przyspieszona. Zaznaczam że nie jestem ani prawnikiem ani księgowym więc dobrze by było jeśli ktoś bardziej kompetentny zweryfikowalby moje stanowisko.

        1. Paula, obawiam się, że nikt z Mzuri nie zechce się w tym temacie wypowiedzieć. Po pierwsze, to nie wiem czy ktokolwiek oprócz mnie i Artura na fridomię zagląda. A ja kwestii prawno-skarbowych wolę nie komentować. Bo, po drugie, Mzuri zajmuje się najmem oraz inwestowaniem w najem. W tych obszarach mamy wielu ekspertów i chętnie dzielimy się naszą wiedzą, natomiast nie mamy w firmie ekspertów podatkowych.

          Radzę, jeśli mogę, zgłosić się do eksperta podatkowego np. Grzegorza Grabowskiego z Wynajmistrza:-)

  3. Cześć! Jeśli chodzi o interpretacje, to zapewne wiesz, że dotyczy ona konkretnej sytuacji podatkowej u konkretnego podatnika. Podesłana przez Ciebie interpretacja jest jak najbardziej korzystna. Na twoim miejscu, wystąpiłbym o interpretację indywidualną dla Twojego przypadku, powołując się między innymi na przytoczony dokument. Za 2 miesiące będziesz mieć ‘jakotakie’ oficjalne stanowisko KIS. W przypadku ewentualnej kontroli, zawsze to lepiej mieć taki papier w ręce. Mnie nie zależało w ogóle na wyższym procencie, bo amortyzowałem mieszkanie zaledwie 2 miesiące, a później zostało sprzedane. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.