Typowanie wyników meczów – Mundial 2014

Bom dia Senhoras y Senhores,

Już za 2 dni ruszają mistrzostwa świata w piłce nożnej w Brazylii. Szkoda, że brakuje w gronie 32 drużyn, reprezentacji Polski. Przez ten brak nie możemy w pełni cieszyć się atmosferą Mundialu. W naszych mediach mało się mówi o mundialu. W trakcie jego trwania nie usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego. Niewielu polskich kibiców wybiera się do Rio i innych brazylijskich miast. Na ulicach polskich miast nie widać polskich flag ani szalików. Z drugiej strony, z udziałem czy bez udziału Polaków, mam nadzieję, że będzie to udane święto piłki nożnej.

Aby trochę wciągnąć się w atmosferę tego święta, za sugestią Nibul’a (dzięki Nibul), zapraszam Was gorąco do udziału w konkursie typowania wyników meczów fridomii.

W typowaniu wyników meczów może wziąć udział każdy. Liczyć się jednak będą tylko te typowania zgłoszone co najmniej w dzień poprzedzający dany mecz (mam nadzieję, że nad tym zapanuję:-).

Za udział w głosowaniu, uczestnik otrzymuje po 1 punkcie za każdy typowany mecz. Dodatkowo uczestnik otrzyma 3 punkty za poprawne przewidzenie wyniku meczu na poziomie “remis” lub wygrana jednej lub drugiej drużyny. Poprawne wskazanie danego wyniku premiowane będzie 10 punktami.

Przykład 1:  X obstawia wynik meczu A-B jako 2:0. W rzeczywistości pada wynik 0:1 albo 2:2. W obu przypadkach X otrzymuje 1 punkt.

Przykład 2: Y typuje wynik meczu C-D jako 2:0. W rzeczywistości pada wynik 1:0 albo 3:1. Y otrzymuje 1+3, razem 4 punkty

Przykład 3: Z typuje wynik meczu E-F jako 2:0. W rzeczywistości pada wynik 2:0. Z otrzymuje 1+10, razem 11 punktów.

Dodatkowo, za prawidłowe wytypowanie czwórki półfinalistów, zgłoszone przed poniedziałkiem 23 czerwca (czyli przed ostatnią kolejką fazy grupowej rozgrywek) uczestnik otrzyma po 20 punktów za każdą prawidłowo wytypowaną drużynę. Za prawidłowe wytypowanie Mistrza Świata na tym etapie, uczestnik  otrzyma aż 200 punktów. W kolejnych etapach rozgrywek liczba punktów przyznawanych za każde trafienie będzie spadać:-)

Dla fazy grupowej, podczas której rozegrane zostanie aż 48 meczów, wybrałem 14 meczów do typowania wyników. Te oznaczone (*) to mecze, które będę miał okazję zobaczyć na żywo w Brazylii – w Natal, Recife lub w Fortaleza:-) Eu sou muito contento:-))). Jest jeszcze pula dodatkowych 6 meczów do typowania opcjonalnego. W sumie dla tej fazy rozgrywek można wytypować wyniki 20 meczów i zdobyć  minimalnie  20 i maksymalnie aż 220 punktów.

Oto 14 meczów wybranych przeze mnie do typowania podstawowego (numeracja meczów zgodna z listą meczów FIFA)

1. Brazylia – Chorwacja

3. Hiszpania – Holandia

8. Anglia – Włochy

13. Niemcy – Portugalia

14. Ghana – USA (*)

17. Brazylia – Meksyk

19. Hiszpania – Chile

22. Japonia – Grecja (*)

24. Włochy – Kostaryka (*)

29. Niemcy – Ghana (*)

33. Kamerun – Brazylia

34. Chorwacja – Meksyk (*)

39. Włochy – Urugwaj (*)

43. Nigeria – Argentyna

 

Dodatkowa pula 6 meczów (dla wytrwałych:-)

16. Rosja – Korea Płd

21. Kolumbia – Cote d’Ivoire

31. Belgia – Rosja

42. Ekwador – Francja

44. Bośnia i Hercegovina – Iran

46. Portugalia – Ghana

 

Nagrody w konkursie? Oprócz satysfakcji z wygranej, mojej żarliwej modlitwy za powodzenie zwycięzcy w dążeniu do wolności finansowej czy – tradycyjnego – postawienia lunch’u czy kolacji zwycięzcy lub zwyciężczyni naszego konkursu nic szczególnego niestety nie przychodzi mi do głowy. Nao tenho ideia :-(

Pomyślałem o prawie pierwokupu mieszkania w jednej z inwestycji realizowanych przez Mzuri Investments, ale może to być kłopotliwa nagroda dla zwycięzcy, a z drugiej strony, nie chciałbym robić wyjątków od zasady braku faworyzowania kogokolwiek w procesie wyłaniania nabywcy danego mieszkania. Może wspólne napisanie jakiegoś poradnika w obszarze nieruchomości? Ale to dość męcząca “nagroda” dla zwycięzcy:-) A może Wy mi coś podpowiecie? Poden me ajudar, por favor?

Udanej zabawy konkursowej. Szczęścia w typowaniu. Boa sorte!!! Radości w oglądaniu meczów. Przyjemności z ładnie strzelonych bramek.

Joga bonito.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

202 Responses

 1. dodaję swoje

  50. Kolumbia – Urugwaj 2:1
  51. Holandia – Meksyk 3:1
  52. Kostaryka – Grecja 2:0
  53. Francja – Nigeria 3:1
  54. Niemcy – Algieria 3:0
  55. Argentyna – Szwajcaria 3:1
  56. Belgia – USA 1:0

 2. Moje typy:

  51. Holandia – Meksyk 1:2
  52. Kostaryka – Grecja 2:0
  53. Francja – Nigeria 3:0
  54. Niemcy – Algieria 2:0
  55. Argentyna – Szwajcaria 1:0
  56. Belgia – USA 3:1

  Que te mejores pronto.

 3. Uuuu widzę, że zabawa trwa nadal :) wprawdzie już nie załapię się na pierwszy dzień 1/8 finałów, ale obstawiam dalej:

  51. Holandia – Meksyk 2:1
  52. Kostaryka – Grecja 0:0 (zwycięstwo Kostaryki w karnych)
  53. Francja – Nigeria 1:0
  54. Niemcy – Algieria 4:0
  55. Argentyna – Szwajcaria 3:0
  56. Belgia – USA 1:1 (zwycięstwo USA w karnych)

  Życzę wszystkim pozytywnych emocji mundialowych :)
  Pozdrawiam serdecznie

 4. Trochę się spóźniłam, ale skoro już zaczęłam zabawę w typowanie to bawię się do samego końca;)
  51. Holandia – Meksyk 3:1
  52. Kostaryka – Grecja 2:0
  53. Francja – Nigeria 3:1
  54. Niemcy – Algieria 2:0
  55. Argentyna – Szwajcaria 3:1
  56. Belgia – USA 2:0

 5. 51. Holandia – Meksyk 2:0
  52. Kostaryka – Grecja 1:0
  53. Francja – Nigeria 3:1
  54. Niemcy – Algieria 2:0
  55. Argentyna – Szwajcaria 2:1
  56. Belgia – USA 1:1

  1. Bom dia,
   Obudziłem się nad ranem – trochę z powodu kaszlu i kataru, a trochę z powodu jet lag, choć w Brazylii była wtedy dopiero północ…
   Ponieważ dość późno poinformowałem o kontynuowaniu typowania w drugiej rundzie rozgrywek, to proponuję byśmy nie brali pod uwagę wyników wczorajszych meczów. OK? Wiem, że to strata dla tych, którzy jednak zdążyli wytypować przed meczami i gorąco Was za to przepraszam.
   Mam nadzieję, że wynagrodzą nam to wrażenia z dzisiejszych meczów. Szczególnie liczę na Meksykanów. Mam nadzieję, że śpiewana gromko przez ich kibiców pieśń “Cielito lindo” (znajdziecie wiele wersji tej pieśni na Youtube, m.in banku Banamex czy z Placido Domingo) poniesie ich do zwycięstwa nad Holandią. Wprawdzie Holendrzy mają stroje w moim ulubionym kolorze, to jednak moje serce jest z Meksykanami:-)

 6. 51. Holandia – Meksyk 3:2 (w dogrywce :))
  52. Kostaryka – Grecja 2:0
  53. Francja – Nigeria 3:0
  54. Niemcy – Algieria 3:1
  55. Argentyna – Szwajcaria 2:1 (po dogrywce)
  56. Belgia – USA 1:1 ( w rzutach karnych wygra USA)

  1. Nie wiem jak Wam, ale mi się druga runda (1/8 finału) mistrzostw nie specjalnie podobała. Przyczyn takich odczuć może być kilka: (a) jestem tu, a nie tam; (b) jestem trochę chory; (c) odczuwałem skutki jet-lag; (d) mało bramek – w 8 meczach padło ich zaledwie 18, czyli tylko 2,25 bramek/mecz, zdecydowanie mniej niż poprzednio gdy średnia wyniosła prawie 3; (e) drużyny bardziej niż wygrać, nie chciały przegrać meczu. Pierwsze połowy spotkań były wręcz momentami nudne. Podczas niektórych spotkań dopiero w końcówkach drugiej części dogrywek coś się zaczynało dziać kreatywnego na boisku.

   Rację miał Piotr Z, który stwierdził, że niespodzianki zwykle kończą się w fazie grupowej. W kolejnych wygrywają faworyci, mając doświadczenie turniejowe. I tak się stało tym razem. Potwierdzenie tej obserwacji widać w efektach naszych typowań. W meczu Holandia-Meksyk aż 5 typerów trafilo dokładnie wynik zgarniając po 11 pktów. Gratulacje dla Maćka, Lewego, Nibula (tym razem słusznie odszedł od konsekwentnego typowania remisów), Andrzeja P oraz dr’a!!! Tego ostatniego ewidentnie natchnęło albo kupił sobie jakąś szklaną kulę – dr po komplecie 11 punktów zdobył w 6 meczach z typowanych przez nas meczach 1/8 finału aż … 4 razy!!! Niesamowite! Serdecznie gratuluję.

   Nic dziwnego, że dr został zwycięzcą tej rundy typowań. Kolejność w tej rundzie była następująca: 52 pkt – dr; 38 – Lewy; 31 – Nibul oraz Andrzej P; 26 – Marek; 25 – Maciek; 24 – Maciek oraz Ula (zdobyła w tej rundzie 2 razy więcej punktów niż ja:-); 21 – Łukasz, Piotr Z oraz Krystian Podhale; no i na samiutkim końcu z 12 pktami – Sławek (moje wyczekiwanie niespodzianek spaliło na panewce:-)

   Ponieważ wielu z Was nie wzięło udziału w typowaniu drugiej rundy, to nastąpiły spore przetasowania w ogólnej klasyfikacji. Nie warto jednak się załamywać i należy grać dalej, bowiem co najmniej 7 osób nadal ma większy dorobek punktowy ode mnie, choć w ogóle nie wzięły udziału w typowaniu wyników 1/8 finału. Na poniższej liście zaznaczyłem je gwiazdką (*) :-)))

   Liderem – bezapelacyjnie – jest dr. Gratulacje raz jeszcze! Dr zdobył aż 52 punkty. A ponieważ w fazie grupowej, dr zgromadził niewiele więcej punktów (61), to sądzę, że zasadne byłoby – po drugiej fazie – nazywać Cię nie “dr” tylko “prof” lub przynajmniej “doc” od docenta:-)

   113 – dr
   89 – Lewy 81
   88 – Andrzej P
   81 – Łukasz
   78 – Maciek
   73 – Maciek, Nibul
   70 – Paweł
   69 – Piotr Z
   65 – Simon*
   64 – Jarek*
   63 – Krystian
   61 – Mateusz*
   58 – Piotr*
   57 – Andriu*
   55 – Geniusz Piłki*
   54 – Flow*
   52 – Ula
   50 – Sławek
   47 – Marek
   42 – Doktor
   35 – Robert
   34 – Kamil
   32 – Adam

   Gramy dalej:-)

   1. Jeszcze jedna sprawa. Przyznam, że miałem kłopoty w przyznawaniu punktów za mecze remisowe w fazie 1/8 finału. Przyjąłem następujące założenia na przykładzie meczu nr 49:
    – prawidłowe wytypowanie wyniku meczu – 11 pktów (tj. 1:1 ze wskazaniem na Brazylię)
    – wytypowanie remisu, ale ze wskazaniem na Chile – 1 pkt
    – wytypowanie zwycięstwa Brazylii – 4 punkty (np. 1:0 lub 3:1 lub jakiekolwiek inne zwycięstwo Brazylii)
    – nie brałem pod uwagę dodatkowych info typu “po dogrywce”, tzn nie przyznawałem za to dodatkowych punktów, ani nie odejmowałem jeśli wynik się zgadzał, ale padł w normalnym czasie gry

    W przyszłości będę ewentualnie musiał bardziej rozbudować system punktacji. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony przyjętymi założeniami, to proszę dać znać – zastanowimy się co z tym fantem zrobić:-)

    Sukcesów w typowaniu kolejnej fazy rozgrywek.
    – praw

    1. Właśnie zastanawiało mnie jak został “opunktowany” mecz Kostaryka-Grecja, w którym obstawiłem wprawdzie remis (ale nie 1:1 tylko 0:0), niemniej przewidziałem wygraną Kostaryki w karnych, co rzeczywiście miało miejsce :) (chociaż to pewnie podchodzi pod podpunkt “nie brałem pod uwagę dodatkowych info typu „po dogrywce””?) 1/8 nastręczała problemów z punktacją :)

     Pozdrawiam

    2. Maćku, rzeczywiście punktacja była trudniejsza w tej rundzie. Przyjąłem zasadę, że jeśli ktoś obstawił remis, ale wskazał innego zwycięzcę to dostaje 1 punkt. Jeśli remis ale innej wartości z prawidłowym zwycięzcą rzutów karnych, to otrzymywał 4 punkty, a 11 punktów dopiero z właściwym rezultatem i właściwym zwycięzcą rzutów karnych.

    3. zapomniałem o typowaniach

     57. Brazylia – Kolumbia 1:0
     58. Francja – Niemcy 2:0
     59. Holandia – Kostaryka 1:0
     60. Argentyna – Belgia 1:0

    4. :-) Myślę, że teraz Twoje typowania będą śledzone z dodatkową uwagą:-) Nie zdziwiłbym się gdyby znaleźli się naśladowcy:-)

    5. To było jak piłkarski poker. Wszyscy strzelali gole w ostatnich sekundach pod typowania dra;)

   2. Witam
    i dziękuję za słowa uznania. to nie magiczna kula,czy jakieś moce piekielne wpłynęły na moje typowania lecz moje nastawienie.
    Od 8 lat mieszkam i pracuję w Irlandii, wyjechałem od razu po studiach (stamtąd też pseudonim dr – zrodził się na pierwszym roku w akademiku Politechniki Poznańskiej). Przed przyjazdem jak i po przybyciu na zieloną a raczej deszczową wyspę byłem bardzo pozytywnie nastawiony i mile zaskoczony: pierwsza praca- znacznie powyżej moich kwalifikacji, zarobek – znacznie powyżej moich oczekiwań oraz pogoda, która tamtego lata przypominała raczej tą z krajów południowych.
    Wszystko jednak zaczęło się zmieniać wraz z nadejściem kryzysu. Upadek sektora budowlanego wpłynął niemalże na wszystkich, śmiem twierdzić ,że również na pogodę.
    Co przyniósł kryzys? Wśród wielu negatywnych rzeczy również wiele pozytywów Zależy to przede wszystkim od tego jak na to patrzymy. Dla mnie samego było to raczej pozytywne doświadczenie.
    Dzięki niemu zmieniłem:
    – niezwykle stresującą pracę,
    – stwierdziłem na 100% ,że moje serce pozostało w Polsce i na pewno do Niej wrócę (po odpowiednim przygotowaniu w szczególności “mieszkaniowym”)
    – narodził się mój syn, dzięki czemu poznałem niezwykły urok “tacierzyństwa”
    Z tych najświeższych :
    kupiłem mieszkanie w Polsce które dziele na dwa mniejsze (zgodnie z założeniami wynajmu budżetowego)
    – przeszedłem operację która w znacznym stopniu poprawiła komfort mojego ,życia psychicznego jak i fizycznego
    – firma w której pracuję została sprzedana i prawdopodobnie będzie przeniesiona do innego kraju (czytaj: zostanę zwolniony a co za tym idzie rozpocznę kolejny etap swojego życia, tym samym otworzą się przede mną nowe możliwości)
    i uwaga jutro tj. 4.07.14 zostanę obywatelem Irlandii.
    Można by rzec ,że wszystko zależy od Nas samych i od tego jak Jesteśmy nastawieni i jak postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość.
    Wracając do tematu nie Jestem naiwnym optymistą lecz pozytywnie nastawionym realistą , dlatego wiem ,że nawet gdybym nie wygrał a wygram (słowa Wenty w jednym z meczy) to i tak dla Siebie będę wygranym bo spróbowałem!!!
    Ps
    Gdy już wygram typowanie czy mógłbym prosić o dodatkową nagrodę w postaci umów najmu, protokołów zdawczo-odbiorczych itp taki mały pakiet startowy.
    pozdrawiam,
    głowa do góry

    1. dr, gratuluję pozytywnego nastawienia. Dostrzegasz pozytywy nawet w tym, że za chwilę możesz zostać zwolniony z pracy. To niecodzienne. Gratuluję też skrystalizowania się Twoich planów życiowych, tacierzyństwa, obywatelstwa (z ciekawości: czy trzeba się wykazać znajomością języka irlandzkiego?) oraz zakupu mieszkania (-ń) na wynajem. Oczywiście by wesprzeć Cię w unikaniu kłopotliwych najemców, chętnie prześlę Ci pakiet startowy. A książkę “Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem” już może masz?

    2. dia duit (witam),

     odpowiedz na pytanie;
     na szczęście nie potrzebna jest znajomość języka irlandzkiego. Swoją drogą było by to dość ciekawe gdyby takowa była wymagana, gdyż zdecydowana większość mieszkańców wyspy nie zna swego ojczystego języka, tylko pojedyncze słowa (wyniesione ze szkoły podstawowej). Z 4 milionowej populacji kraju na co dzień językiem ojczystym posługuje się 70 tys. osób, mieszkających z reguły na zachodnich terenach państwa.
     Kilka ciekawostek z dnia dzisiejszego:
     -certyfikat naturalizacji otrzymało dzisiaj 3500 osób ze 123 krajów.
     -ceremonia trwała ok. 45min i była podzielona na grupy, ta do której ja należałem liczyła 500 osób
     -wśród nowych obywateli prym w mojej grupie wiedli azjaci, pośród nich Filipińczycy
     -drugie miejsce zajęli przedstawiciele afryki,
     -trzecie ex aequo nacje rosyjsko języczne oraz (tu niespodzianka) obywatele U.S.A. ,
     Polaków naliczyłem czworo, w tym jednego prosto po treningu (w przecudownym trzy-pasiastym dresie). Wiem, wiem nie mi oceniać, jednakże była to uroczystość państwowa a to do czegoś zobowiązuje. Ciekawie natomiast wyglądali niektórzy przedstawiciele czarnego lądu w swych narodowych strojach (zostali Oni również zauważeni i pochwaleni przez osobę prowadzącą ceremonie).
     Po zakończonym ślubowaniu o 14.30 idąc wzdłuż kanału w centrum miasta, natknąłem się na wypożyczalnie kajaków, po szybkim przebraniu skorzystałem z okazji. Kilka rad dla osób mających zamiar tam pływać. Po rzece poruszają się swego rodzaju taksówki wodne, zwróćcie na nie uwagę gdyż wirniki ich silników powodują dość potężne fale, nie bez znaczenia pozostają również porywiste podmuchy wiatru oraz młodzież (jednego z krajów posiadającego broń atomową), która starając się pomóc, kamieniami wielkości śliwek wyznacza szlak wodny. Nie polecam do nich podpływać i informować o pomyłkach (uderzeniach w kajak bądź osobę w nim siedzącą), gdyż zestresowani z uśmiechem na ustach, starają się naprawić swój błąd. Coraz żarliwiej wykonują swoją pracę, używając przy tym wszystkich dostępnych pod ręką przedmiotów przez co popełniają więcej pomyłek.
     Na koniec chciałem podziękować za obiecany komplet dokumentów. Odnośnie książki, jestem w posiadaniu wszystkich wydanych przez Ciebie pozycji. Jednakże jeśli to możliwe prosiłbym o książkę bądź kartkę z dedykacją dla mojej żony (która nie jest na 100% przekonana ,że zakup mieszkań na wynajem przed budową wymarzonego lokum jest dla niej tak korzystnym rozwiązaniem).
     pozdrawiam

    3. Dia duit, dr. Jeszcze raz gratuluję nowego obywatelstwa i dzięki za ciekawostki z ceremonii. Obywatele USA – domyślam się – uciekają gdzie mogą przed drakońskim systemem podatkowym w Stanach. Poza tym, posiadanie obywatelstwa znienawidzonego w świecie kraju staje się pasywem.

     Czy takie ceremonie naturalizacji zdarzają się w Dublinie raz w roku czy może częściej?

    4. Nie wiem ile uroczystości odbyło się w tym roku, ale w 2013 przeprowadzono 18 ceremonii naturalizacji w których udział wzięło niemalże 18 000 osób. Od 2010 roku (z tego co pamiętam z wczorajszego wystąpienia) obywatelstwo irlandzkie w wyniku naturalizacji przyjęło 78 000 nowych obywateli. Skrócił się również czas rozpatrywania wniosków z 2 lat do ok. 6 miesięcy. Koszt pozostał ten sam ok 1300 euro.

    5. kolejna ciekawostka,
     po natrafieniu na rozprawę doktorską Pani z U.W. kilka statystyk naturalizacji w Polsce: rok 2008 – 1802 osoby, 2009 – 2503, 2010 – 2926. Nowi obywatele wg. najczęstszych krajów pierwszego obywatelstwa lata 2005- 2010. Ukraina, Białoruś, Rosja , Bezpaństwowcy, Niemcy, Wietnam, Armenia.
     pozdrawiam

    6. dr, dzięki za ogromnie ciekawe dane. W całym roku 2010 nadano mniej obywatelstw RP niż w Irlandii podczas jednej tylko ceremonii:-) Z pewnością nie ze względu na lepszą pogodę czy większą atrakcyjność kraju. Irlandia jest bardziej atrakcyjna poprzez swoją atrakcyjność gospodarczą. Prawda?

     Wierzę, że wraz z bogaceniem się naszego kraju i starzeniem społeczeństwa, Polska też będzie się otwierać na imigrację. Pewnie właśnie ze Wschodu. Ciekawe czemu Niemcy przyjmują polskie obywatelstwo? To może Ci, którzy w latach 70- i 80-tych wyjeżdżali do Niemiec?

  1. Mirek, dzięki za dołączenie do naszej zabawy i za podanie swoich typów na 1/4 finału. Już dopisuję do Excela:-) Domyślam się, że w meczu nr 57. miałeś na myśli “Kolumbię”, bo niestety zespół “Chile” przegrał we wcześniejszej fazie właśnie z .. Brazylią (po rzutach karnych)

   1. zapraszam do typowania wyników 1/4 finału. Dla uniknięcia wątpliwości podaję numerację meczów. Moje typy to:

    57. Brazylia – Kolumbia 1:3
    58. Francja – Niemcy 1:2
    59. Holandia – Kostaryka 0:2
    60. Argentyna – Belgia 3:2

    Dalej jestem niepoprawnym optymistą – liczę na wiele bramek oraz niespodzianek.

    1. 57. Brazylia – Kolumbia 1:1 karne dla Brazylii
     58. Francja – Niemcy 2:1
     59. Holandia – Kostaryka 3:0
     60. Argentyna – Belgia 1:1 karne dla Belgii – nie strzeli Messi;)

 7. Skoro już tak podskoczyłam w ogólnej punktacji, żeby za bardzo się nie wybić, to ja również obstawiam bardziej dla mnie optymistycznie niż realnie;)
  57. Brazylia – Kolumbia 1:3
  58. Francja – Niemcy 1:2
  59. Holandia – Kostaryka 2:1
  60. Argentyna – Belgia 0:1

 8. Ja niestety obawiam się, że dużo bramek to już nie zobaczymy:(

  Moje typy:

  57. Brazylia – Kolumbia 2:1
  58. Francja – Niemcy 1:2
  59. Holandia – Kostaryka 2:0
  60. Argentyna – Belgia 0:1

  Sławku, z racji tego, że mamy dwóch Maćków dodaj w następnych klasyfikacjach do mojego imienia literkę P. – wtedy będziemy mieli jasną sytuację:)

  Pozdrawiam wszystkich uczestników zabawy.

  1. Maćku P, dzięki za typowanie w kolejnej rundzie oraz za podpowiedź, która ułatwi mi uniknięcie pomyłek:-) Powodzenia w typowaniu. Podzielam Twoje obawy co do zachowawczej, a nie ofensywnej gry ćwierćfinalistów, ale jednak mam nadzieję, że usłyszą trochę zachęt od sponsorów do bardziej otwartej gry:-)

 9. Dzięki za wyjaśnienie sytuacji z dwoma Maćkami, szczególnie że od samego początku idziemy prawie łeb w łeb :) Mi też 1/8 nie za bardzo niestety się podobała, przeważyła obrona nad atakiem. Przedstawiam swoje typy na kolejną rundę:

  57. Brazylia – Kolumbia 1:2
  58. Francja – Niemcy 0:2
  59. Holandia Kostaryka 2:0
  60. Argentyna – Belgia 1:1 (karne dla Belgii)

 10. czas podskoczyc w rankingu po tym jak sie zapomnialeo typowac:)

  57. Brazylia – Kolumbia 1:1 karne dla Brazylii
  58. Francja – Niemcy 0:2
  59. Holandia – Kostaryka 2:1
  60. Argentyna – Belgia 2:0

 11. Mimo że nie zdążyłem na II runde to mam nadzieje że odrobie straty ;)

  Moje typy:

  57. Brazylia – Kolumbia 1:0
  58. Francja – Niemcy 2:3
  59. Holandia – Kostaryka 3:1
  60. Argentyna – Belgia 1:0

  dr szacun za typowanie moze to byc Twoje dodatkowe źródło pasywnych dochodów ;)))

  pozdrawiam

  1. Jarek, Flow, życzę odrobienia strat! Mam nadzieję, że przerwę w zawodach wykorzystaliście na regenerację organizmu i w dogrywce zachowacie więcej sił:-) A dr rzeczywiście może mieć większe szanse od nas wszystkich w typowaniu wyników np. totka:-)

 12. Ciekawe pary się utworzyły: jeden pojedynek europejski, jeden amerykański oraz dwa “mieszane”

  57. Brazylia – Kolumbia 1-1 po dogrywce 2-1
  58. Francja – Niemcy 0-1
  59. Holandia – Kostaryka 2-1
  60. Argentyna – Belgia 1-0

  Słusznie zauważyłeś Sławku, że trzeba nieco zmodyfikować zasady punktacji dla potrzeb meczy rozgrywanych systemem pucharowym. Wówczas i dogrywka i karne się mogą pojawić co również może być dodatkowo punktowane. Następne mistrzostwa za 4 lata więc czasu trochę jest :)

  Pozdrawiam
  Łukasz z Radzionkowa

 13. ups uciekło mi typowanie 1/8, ale skoro i tak wyprzedzam Sławka, to wracam do gry :D
  57. Brazylia – Kolumbia 1:2
  58. Francja – Niemcy 1:2
  59. Holandia – Kostaryka 2:0
  60. Argentyna – Belgia 0:0 karne dla Belgi

 14. 57. Brazylia – Kolumbia 2:1
  58. Francja – Niemcy 1:2
  59. Holandia – Kostaryka 2:0
  60. Argentyna – Belgia 1:1 ( Argentyna wygra w karnych)

 15. Sławku, jednak po zastanowieniu chciałbym zmienić trochę typowania:
  Brazylia – Kolumbia 1:2
  Holandia – Kostaryka 3:1
  Francja – Niemcy 1:1 (Niemcy wygrają w karnych)
  Argentyna – Belgia 1:0

  Trochę trzeba urozmaicić typowania, bo za dużo podobnych wyników :))

 16. Moje typy to:

  57. Brazylia – Kolumbia 0:2
  58. Francja – Niemcy 2:1
  59. Holandia – Kostaryka 0:1
  60. Argentyna – Belgia 1:0

 17. 57. Brazylia – Kolumbia 1:1
  58. Francja – Niemcy 2:1
  59. Holandia – Kostaryka 1:0
  60. Argentyna – Belgia 2:1

 18. Moje typy:
  57. Brazylia – Kolumbia 1:1 karne Brazylia
  58. Francja – Niemcy 2:1
  59. Holandia – Kostaryka 2:0
  60. Argentyna – Belgia 1:0

 19. Z uwagi na wakacyjny wyjazd tym razem do Bułgarii wyłączyłem się z internetu na 2 tygodnie i uciekły mi typowania. No nic to, jeszcze i tak wygram ;-)

  Holandia – Kostaryka 1:1 karne Kostaryka 3:2
  Argentyna – Belgia 1:2

  1. Skończyły się już mecze ćwierćfinałowe. Dość nudne na boiskach Brazylii (taktyka ponad grą w piłkę, mało bramek, brak niespodzianek, nudne dogrywki, które powodowały moją senność przed telewizorem), ale za to bardzo ciekawe w naszym typowaniu wyników. Ćwierćfinały dokonały poważnych przetasowań w naszym rankingu. Częściowo z powodu farta pewnych osób, ale w większej mierze z powodu tego, że część osób nie typowała wyników meczów ćwierćfinałowych, inni zapomnieli wytypować czterech półfinalistów.

   W typowaniu wyników meczów ćwierćfinałowych najlepszy okazał się Łukasz – gratuluję aż trzech razy 11 punktów. Jeszcze tylko Flow prawidłowo wytypował wszystkich zwycięzców i otrzymał 4 razy 4 punkty. Oto punktacja:
   37 – Łukasz; 23 – Jarek; 20 – Piotr Z, dr, Andrzej P, Maciek P; 16 – Flow; 14 – Paweł, Mirek (gratuluję pierwszych punktów w konkursie!); 10 – Sławek, Maciek, Simon, Krystian, Nibul, Ula; 2 – Robert (ale obstawił tylko 2 z 4 meczów…)

   Dużo więcej punktów można było zdobyć w typowaniu czterech półfinalistów. Kompletem 80 punktów pochwalić się mogą Maciek, Lewy81 oraz PiotrZ (gratulacje Panowie!). Po 60 punktów zdobyli – dr, Krystian Podhale oraz Nibul. Po 40 punktów zdobyli – Sławek, Paweł, Maciek P, Ula oraz Flow. Wprawdzie Flow również prawidłowo wytypował czterech półfinalistów, ale zrobił to już po terminie i otrzymał 50% “normalnych” punktów. Podobnie jak Jarek, którego dorobek – pomimo prawidłowego wytypowania aż trzech półfinalistów – zwiększył się tylko o 30 punktów.

   Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
   193 pkt – dr
   169 pkt – Lewy81 oraz Piotr Z
   163 pkt – Maciek
   143 pkt – Nibul
   138 pkt – Maciek P
   133 pkt – Krystian Podhale
   124 pkt – Paweł
   118 pkt – Łukasz
   117 pkt – Jarek
   110 pkt – Flow
   108 pkt – Andrzej P
   102 pkt – Ula
   100 pkt – Sławek
   75 pkt – Simon
   61 pkt – Mateusz
   58 pkt – Piotr
   57 pkt – Andriu
   55 pkt – Geniusz
   47 pkt – Marek
   42 pkt – Doktor
   37 pkt – Robert
   34 pkt – Kamil
   32 pkt – Adam G
   14 pkt – Mirek (który dołączył do naszej zabawy dopiero w ostatniej rundzie)

   Nasz peleton mocno się rozciągnął. Co powiecie na zwiększenie nagrody do 25 punktów za prawidłowe wytypowanie wyników pozostających do rozegrania 4 meczów?

   Moje typy to:

   61. Brazylia – Niemcy 2:0
   62. Holandia – Argentyna 1:1 (w karnych Argentyna, tym razem i Krul nie pomoże:-)

   1. Tak to jest w turniejach, żeby wyjść z grupy trzeba mecze wygrywać, żeby przejść dalej w fazie pucharowej trzeba meczów nie przegrywać. Także Sławku Twoja taktyka jeżdżenia na mecze w fazie grupowej jest jak najbardziej słuszna:)

    Moje typy na półfinałowe rozstrzygnięcia:
    61. Brazylia-Niemcy 2:1
    62. Holandia-Argentyna 1:2

 20. 61. Brazylia – Niemcy 2:1
  62. Holandia – Argentyna 1:1 zwycięstwo w rzutach karnych Argentyny

  Ja jestem Sławku za zwiększeniem do 25 pkt za właściwe podanie wyniku, co powoduje plus dla prowadzących, mogą powiększyć przewagę nad resztą a grupa pościgowa ma szansę na zbliżenie się do czołówki co powoduje większą niepewność kto okaże się zwycięzcą:)

  1. Krystian, dzięki za typowanie oraz za głos ws podwyższenia liczby punktów. Czy są może jeszcze jakieś głosy “za” lub “przeciw”?

  1. Ciekaw jestem wyników tych półfinałów.

   Według naszych typowań, rysują się dwaj faworyci do finału – Niemcy (10 wskazań z 14 typerów) oraz Argentyna (również 10 wskazań). Brazylia i Holandia mają tylko po 4 wskazania. Ciekawostką jest to, że finał Niemcy-Argentyna typuje aż 6 osób, a finał Niemcy-Holandia – 4 osoby. Podobnie jak finał Brazylia-Holandia. Natomiast nikt z nas nie typuje finału Brazylia-Holandia.

   To może się jeszcze zmienić. Zamknięcie typowań na półfinały o godz 21:00 czasu polskiego:-) Szczęścia w typowaniu, a przede wszystkim niezapomnianych wrażeń z meczów:-)

 21. Witam

  Jestem na urlopie ale zdążyłem bo jest 20:30

  61. Brazylia – Niemcy 1:2 po dogrywce
  62. Holandia – Argentyna 0:1

  1. Jarek, zdążyłeś. Ale dałeś Niemcom o 5 bramek za mało:-) To jest szok!!!!! Z wielu powodów:
   a) czy Brazylia kiedykolwiek przegrała 6 bramkami
   b) czy tyle bramek kiedykolwiek padło w półfinale. Mistrzostw Świata
   c) przy stanie 7:0 przypomniał mi się mecz Polska_haiti w 1974 roku
   d) Niemcy ledwie poradziły sobie z Ghaną czy z Algierią, a tu 5:0 do przerwy z Brazylią!!!
   e) Mundial jest rozgrywany w Brazylii, czyli pogrom dotknął gospodarzy

   Zastanawiałem się czy ten pogrom nie będzie miał przypadkiem poważnych konsekwencji społeczno-politycznych, biorąc pod uwagę napiętą sytuację wokół organizacji mistrzostw w Brazylii. Jeśli by doszło do rozruchów, to nawet Olimpiada mogłaby zostać przeniesiona z Rio gdzieś indziej.

   Po prostu szok. Żałowałem, że dziś nie byłem w Brazylii. Jestem bardzo ciekaw jak tam przyjęto to piłkarskie upokorzenie.

   1. Sławku,
    ad A/ na MŚ Brazylia nigdy nie straciła nawet 6 bramek – najwięcej wbiła im….. Polska w 1938 r. (6-5)
    ad B/ od momentu gdy mamy klasyczny półfinał, rozgrywany w formule obecnej, to nie przypominam sobie takiego wynku na tym szczeblu
    ad E/ wydaje mi się że nigdy gospodarz MŚ nie stracił 7 bramek

    Ostatnio narzekaliśmy na obronną, zachowawczą grę, a co się z tym wiązało niewielką ilość strzelonych goli, a tu proszę. Może też czytają Fridomię :)

    Chciałbym zwrócić uwagę na coś jeszcze mianowicie sposób budowy drużyny niemieckiej, pamiętamy poprzedni Mundial, przyjechała grupa 20-sto latków, w większości debiutantów, cztery lata pracy, gra w niezmiennym składzie, bez rewolucji kadrowych i rezultat widoczny gołym okiem. Bardzo dojrzała, poukładana gra, realizacja założeń taktycznych i co najważniejsze dla obserwatorów – fajnie się na to patrzy.

    Pozdrawiam
    Łukasz z Radzionkowa

    1. Łukasz, masz rację co do sposobu budowania niemieckiej drużyny. Konsekwencja, cierpliwość i systematyczna praca. To popłaca. Gdzieś słyszałem, że Joachim Loew jest dopiero 10-tym trenerem Niemiec (od wojny? czy dłużej? tego niestety nie dosłyszałem). Tak czy inaczej wiadomo, że budowanie zespołu to praca na wiele lat, a nie na jeden sezon. Nie warto porzucać trenera po kilku nawet nieudanych meczach.

     A ilu się w ostatnich 20 latach przewinęło trenerów naszej kadry? Wielu. I efekty tez widać. Wyrzucanie trenerów podkopuje ich pewność siebie, powoduje niepotrzebną nerwowość, oglądanie się za siebie, a nie do przodu.

     Zresztą Niemcy w podobny sposób budują swój kraj. Ilu Kanclerzy Niemiec było przed Angelą Merkel. Tuzin? Mniej?

    2. Półfinały ogromnie zaskoczyły. Po pierwsze wynik meczu Brazylia-Niemcy. Te 1:7 będziemy wspominać latami. Po drugie, zaskoczyło mnie jak bardzo różniły się te dwa mecze półfinałowe. W pierwszym grano w otwartą, radosną (choć nie dla Brazylijczyków) piłkę. W drugim w szachy i taktykę. Było tak nudno że przysnąłem w którymś momencie (zwłaszcza, że poprzedniej nocy obejrzałem sobie powtórkę pierwszego meczu). Czy dobrze pamiętam, że jeden z komentatorów powiedział w dogrywce (!!!) że oto padł drugi celny strzał Holendrów na bramkę Argentyny? Żałosne.

     Ciekawe jak sobie poradzą Niemcy w finale. Na ich psychice ciążyć będzie ogromna presja. Po tak efektownych zwycięstwach nad Portugalią i Brazylią oni muszą ten mecz wygrać. A Argentyna nic nie musi. Do tej pory grali marnie – nikłe zwycięstwa nad Bośnią, Iranem (był wg mnie lepszy), Nigerią, Szwajcarią i Belgią, a potem męczarnie z Holandią. Zobaczymy. Ja obstawiam Argentynę, choć nie z sympatii do tego co dotąd pokazali na tych mistrzostwach.

     W naszym rankingu niewiele się zmieniło. Nikt nie odgadł wyniku pierwszego meczu (najbliżej był Maciek P, który obstawił wynik 1:3. Brawo Maćku!) ani drugiego meczu. Najbliżej był Krystian Podhale oraz ja. Obaj obstawialiśmy remis 1:! i zwycięstwo Argentyny w karnych. Ale nikt 11 ani 25 punktów nie zdobył.

     Po 5 punktów zdobyli: Robert, Sławek, Paweł, Maciek, Simon, Krystian, Nibul, Ula
     Po 8 punktów – Łukasz, Piotr Z, dr, Andrzej P, MaciekP, Flow

 22. Tego to chyba nikt sie nie spodziewał…. Ciekawe, czy w ogóle ktoś na świecie obstawił taki wynik. Niestety pierwsze wzmianki o zamieszkach w strefie kibica w Recife już ujrzaly światło dzienne, ciekaw jestem jak teraz w Brazylii wygląda sytuacja. Neymar pewnie też nie może się otrząsnąć.

  1. Maciek, na moje oko jest ryzyko, że Brazylia wróci do zamieszek sprzed mistrzostw. Mogą nawet wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Tak wysoka, wstydliwa i upokarzająca, przegrana z pewnością stała się sprawą polityczną. Dilma Rousseff może być zagrożona utratą stanowiska. Nie tak miało być.

   I rzeczywiście nie chciałbym być w skórze Neymara. Choć pewnie jeszcze gorzej czuje się z tym wszystkim Thiago Silva – jego brak był wczoraj bardzo dotkliwy. Obrona Brazylii nie stawiała żadnego oporu – rozsypała się jak wieża z piasku na Copacabanie.

   A piłkarz Kolumbii, który sfaulował Neymara może się wręcz bać o swoje zdrowie… Fanatycy piłki, tak jak wszyscy fanatycy, bywają groźni.

  1. Jarku, dzięki za Twoje typowanie. A meczu o 3. miejsce nie obstawiasz?

   Moje typowanie ostatnich dwóch meczów tego turnieju to:

   63. Brazylia – Holandia 2:1 (zakładam, że Brazylijczykom – w składzie mocno rezerwowym) uda się otrząsnąć po tym pogromie, choć jest pewne ryzyko, że się nie uda)
   64. Niemcy – Argentyna 0:1 (będzie to najsłabszy mistrz najfajniejszych mistrzostw ze wszystkich, które pamiętam:-)

   1. 63. Brazylia – Holandia – i tutaj nie wiem co napisać :), z jednej strony Brazylia powinna powalczyć o godne zakończenie tej imprezy, a z drugiej pojawia się pytanie, czy będą na tyle silni psychicznie by się podnieść po meczu z Niemcami i czy w ogóle podejmą walkę, Holandia natomiast może odpuścić sobie ten mecz (z wypowiedzi płynących z ich obozu wynika, że nie przywiązują do niego zbyt wielkiej wagi). Mimo wszystko myślę że wygra Holandia 0-2.

    64. Niemcy – Argentyna 3-1

    “Zresztą Niemcy w podobny sposób budują swój kraj. ”
    Ciekawe i trafne spostrzeżenie Sławku. Chyba jeszcze nikt nie patrzył na gospodarkę kraju przez pryzmat podejścia do sportu. Ale bez dwóch zdań coś w tym jest. Przynajmniej jeśli chodzi o Niemcy.

    Łukasz z Radzionkowa

   2. Holandia straciła już szansę na zwycięstwo w mundialu, a razem z nią ja na zwycięstwo w Sławkowym typerze, ale powalczymy do końca:

    63. Brazylia – Holandia 1:2 (nie bardzo wiem kto miałby strzelać dla Brazylii no ale zawsze coś może wpaść ze stałego fragmentu)
    64. Niemcy-Argentyna 1:1 i w karnych mistrzem zostaną Niemcy (chociaż jest duże prawdopodobieństwo, że załatwią sprawę w dogrywce)

    Pozdrawiam i życzę zainteresowanym dużo emocji w walce o zwycięstwo w typerze:)

 23. Moje typy:

  63. Brazylia – Holandia 1:2
  64. Niemcy – Argentyna 2:0

  Ciekawi mnie z jakim zaangażowaniem podejda Brazylijczycy i Holendrzy. Mecz o 3 miejsce jest przecież meczem pocieszenia. Ale to z kolei może spowodować, że będzie bardzo ładny dla oka.

 24. No oczywiscie ze obstawiam. Dzieki Slawek za przypomnienie. Bylem jeszcze w szoku po meczu Brazylii i euforii po wymeczonym ale zwyciestwie Argentyny ktorej kibicuje

  Brazylia-Holandia 3:1

 25. Brazylia – Holandia 1:3 (pomimo tego, iż Brazylii bardziej zależy na wygranej, to i tak sądzę, że Holendrzy grając na rozluźnieniu strzelą kilka goli)
  Niemcy – Argentyna 2:0 ( od początku mistrzostw stawiałem na Niemców i teraz też tego będę się trzymał. Niemcy zasłużyli swoją grą na to trofeum. Jedynie jakieś ponowne olśnienie ze strony Messiego może pokrzyżować im plany :). Dopóki piłka w grze….

 26. 63. Brazylia – Holandia 1:1 zwycięstwo Brazylii po dogrywce 2:1
  64. Niemcy – Argentyna 1:1 zwycięstwo Argentyny po rzutach karnych

 27. No niestety wynik meczu Brazylia – Niemcy przewidziało podobne jedynie 8 osób na świecie (jeśli wierzyć informacją:)). Drugi mecz za to był nie do oglądania – w Teleexpressie zmieściły by się wszystkie najciekawsze sytuacje:).

  Ja liczę jednak, że zarówno mecz o 3 miejsce jak i finał będą ciekawe. Moje typy:

  63.Brazylia – Holandia 1:2

  64.Niemcy – Argentyna 3:1

  Pozdrawiam

  1. Przed nami ostatni mecz tego niesamowitego turnieju. We wczorajszym meczu o 3.cie miejsce okazało się, że Brazylia jednak nie podźwignęła się z klęski z Niemcami (1:7) i znów wysoko przegrała z Holandią (aż 0:3). Grała lepiej, choć obrona znów była dziurawa i niestety arbiter kilka razy zinterpretował grę na ich niekorzyść (wątpliwy karny, mały off-side przy drugiej bramce, nie podyktowanie karnego po faulu na Oscarze, itp.). Wybitnej drużynie to by pewnie nie przeszkodziło, ale canarinhos w tym tygodniu nie sprawiają wrażenia wybitnej drużyny. Ogromna presja pętała im głowy, a te z kolei słabo koordynowały ich nogi i ciała.

   Choć wygrana Holandii nie była chyba niespodzianką, nikt z nas nie przewidział rozmiarów zwycięstwa. Najbliższa rzeczywistego wyniku była Ula. Zabrakło tylko jednej bramki Holendrów byś zamiast 4 punktów, otrzymała 11. Ewidentnie się rozkręcasz i szkoda, że Mundial już się zaraz skończy:-)

   Oto klasyfikacja generalna naszej zabawy przed dzisiejszym meczem finałowym:
   205 pkt – dr (bez zmiany na pozycji lidera!)
   181 pkt – Piotr Z. (po słabym starcie w naszej zabawie, po zdobyciu 12 punktów w ostatnich 3 meczach, Piotr Z. wyszedł na samodzielne wiceliderowanie)
   172 pkt – Maciek (wysunął się przed Lewego81, na trzecie miejsce)
   169 pkt – Lewy81
   152 pkt – Nibul
   150 pkt – Maciek P
   139 pkt – Krystian Podhale
   130 pkt – Paweł i Łukasz
   126 pkt – Jarek
   122 pkt – Flow
   117 pkt – Andrzej P
   111 pkt – Ula
   106 pkt – Sławek
   80 pkt – Simon
   61 pkt – Mateusz
   58 pkt – Piotr
   57 pkt – Andriu
   55 pkt – Geniusz
   47 pkt – Marek
   42 pkt – Doktor
   37 pkt – Robert
   34 pkt – Kamil
   32 pkt – Adam G
   14 pkt – Mirek (który dołączył do naszej zabawy dopiero w ostatniej rundzie)

   Szansę na zwycięstwo w naszym konkursie mają dr (o ile finał wygra Argentyna) oraz Piotr Z. (o ile zwyciężą Niemcy).

   1. Czyli zapowiada się interesujący finał…. Dobrze, że chociaż zabawa w typowanie wy
    ników będzie interesująca do ostatniej minuty mundialu :))

   2. Czyli zapowiada się interesujący finał…. Dobrze, że chociaż zabawa w typowanie wy
    ników będzie ciekawa do ostatniej minuty mundialu :))

 28. Mam nadzieję, że ten mecz, mimo że ostatni do obstawiania będzie pierwszym,w którym wygram 11 punktów :) na ogólną wygraną nie mam szans, ale najchętniej punkty za ostatnie obstawienie oddałabym zawodnikowi, który namówił mnie na obstawianie, i któremu kibicuję od początku (Mackowi);)

  1. Ula, niestety Niemcy strzelili zbyt mało bramek byś zdobyła owe 11 punktów. Ale wydaje mi się, że już kiedyś pełną pulę zdobyłaś… muszę sprawdzić. Czy Maciek to Twój mąż? :-) Dzięki za udział w naszej zabawie. Cieszę się, że pomimo słabego początku, w końcówce mnie ograłaś:-)

   1. Również cieszę się, że mimo dość małej wiedzy na temat zespołów piłkarskich i ich szans na wygraną udało mi się nie pozostać na ostatnim miejscu w typowaniach;). Dziękuję za świetną zabawę i tyle emocji. Spędziliśmy z mężem (Maćkiem:)) niesamowite parę tygodni dzięki, którym teraz jeszcze bardziej rozumiem jego pasję do piłki nożnej:).
    Gratuluję serdecznie Piotrowi Z.wygranej i czekam z niecierpliwością na następne Mistrzostwa!

    1. Ula, dzięki za udział w naszej zabawie oraz za sportową rywalizację do samego końca:-)

 29. Zacznę od gratulacji skierowanych do zwycięzcy naszej zabawy, wszystkim pozostałym uczestnikom także gratuluję oraz dziękuję za wspólne typowanie, a Sławkowi dziękuję za zorganizowanie całej imprezy jak również za komentowanie wydarzeń mundialowych (a czy wersja wizualna – fotki- też będzie gdzieś zamieszczona?).
  To historyczne mistrzostwa gdyż pierwszy raz drużyna z Europy triumfowała na ziemi amerykańskiej. Sam finał mnie nie zawiódł, otwarta gra z obu stron, sędziowie (na których narzekaliśmy na początku rozgrywek) stanęli na wysokości zadania, publika reagowała jakby żywiej niż na innych meczach.
  Pozostałe mecze również ciekawe, szczególnie te grane w fazie grupowej. Bardzo pozytywnie zaprezentowały się drużyny amerykańskie (na które nikt nie liczył przed imprezą) nieco gorzej wypadła Afryka, no i nowy rekord wyśrubowany przez Klose.
  Szkoda że już się skończyło i trzeba czekać kolejne cztery lata

  Pozdrawiam
  Łukasz z Radzionkowa

 30. Również dziękuję za świetne emocje przy typowaniu i “wspólne przeżywanie” mistrzostw :) walka, zarówno w Brazylii jak i na fridomii, trwała do samego końca :) Serdecznie gratuluję zwycięzcy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.