24

06.2015

Spotkania w Glasgow, Edynburgu oraz w Londynie

autor: Sławek Muturi|kategoria: Blog autorów, Wydarzenia, Zapowiedzi

ilość komentarzy: 14

W najbliższy weekend będziemy mieli okazję się spotkać w Szkocji oraz w Anglii.

Spotkanie w Glasgow w sobotę było potwierdzone już od kilku tygodni. Początkowo miało także odbyć się spotkanie w niedzielę w Edynburgu, ale zdjąłem je z terminarza bo osobie, która zaproponowała to spotkanie coś wypadło. Na początku tego tygodnia jednak okazało się, że kilka osób z Edynburga i z Dundee były nieco zawiedzione i zaproponowały byśmy jednak odbyli spotkanie w Edynburgu zgodnie z początkowym planem. Więc się odbędzie w niedzielę:-)

W poniedziałek spotkamy się w Londynie. Szczegóły dotyczące miejsc tych spotkań w informacji z prawej strony bloga. Szczególne podziękowania dla trzech Piotrów oraz dla Dawida za inicjatywę w zorganizowaniu spotkań. Dzięki.

Bardzo mnie cieszą te nadchodzące spotkania. W Szkocji – bo bardzo dawno tam nie byłem choć czuję do tego kraju szczególny sentyment – moja pierwsza szkoła w Kenii była prowadzona przez Szkotów. Dodatkowo, gdy pierwszy raz byłem w Szkocji jakieś 30 lat temu, to wówczas w ogóle nie piłem whisky. Od tego czasu zacząłem doceniać walory tego trunku. Będę miał też okazję poznać wiele nowych osób. W Londynie – bo mam nadzieję spotkać – jak zwykle – wielu dobrych i bardzo dobrych znajomych. Jeśli nastąpi do tego czasu szczęśliwe rozwiązanie, to będziemy mieli przednią okazję wypić za zdrowie najmłodszego Fridomiaka:-)

Do zobaczenia!

No i miłej najkrótszej nocy w roku.

 

0

Komentarze:

 1. Sławek Muturi pisze:

  Jeszcze jedna rzecz.
  Dostałem mailem zapytanie o to czy spotkania są płatne. Nie, nie są płatne. Płaci się tylko za to co dana osoba zamówiła dla siebie w barze do picia lub do jedzenia. Inaczej mówiąc, ja nie stawiam, nie mamy „open bar” ani niczego podobnego:-)

  Spotkania nie mają sztywnej agendy, ani formalnego charakteru. Obowiązuje luźna, towarzyska atmosfera. Nie obowiązuje żaden dress code. Na początku zwykle opowiadam coś o idei wolności finansowej oraz o tym dlaczego nieruchomości na wynajem w Polsce są dobrą drogą jej osiągnięcia, a potem jest luźna sesja pytań i odpowiedzi. Chodzi o to by uczestnicy spotkania dowiedzieli się więcej na ten temat, który najbardziej ich w danym momencie interesuje.

  Z racji tego, że w Londynie miałem okazję gościć już wielokrotnie, od razu przejdziemy do Q&A i ogólnej dyskusji nt inwestowania w nieruchomości.

  0
  • tomek pisze:

   To jest nowy kandydat do grupy Fridomiaków – może zaproś go na spotkanie :))

   http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-producent-scott-storch-bankrutem,nId,1841210

   0
   • Sławek Muturi pisze:

    Tomku, dzięki, ale raczej nie. Ktoś kto jest tak rozrzutny i dodatkowo miliony wydaje na narkotyki zdecydowanie nie nadaje się do grona Fridomiaków. Chyba jedynie to możnaby się spotkać z nim by lepiej zrozumieć co skłania ludzi do tak głupich decyzji życiowych.

    0
    • tomek pisze:

     Ciekawy artykuł nt. Łodzi – chyba jednak to dobry moment na inwestycje w tym mieście. A jak wrażenia z Detroit- czy są jakieś analogie z Łodzią ?

     http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/m%c3%b3j-kraj-moja-duma-%c5%82%c3%b3d%c5%ba-si%c4%99-odradza/ar-AAc2YIr?ocid=iehp

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Tomku, dzięki za ciekawego linka. Cieszę się, że dziennikarze zaczynają pozytywnie pisać o Łodzi, bo takie wieczne narzekanie może stać się samospełniającą się przepowiednią. Kilka dni temu na wyborcza.pl też podobno był artykuł dający Warszawie przykład jak należy rewitalizować stare kamienice.

     A wpis o Detroit niedługo. Po wyjeździe wciąż nadrabiam zaległe maile, a tu znów kolejny wyjazd:-)

     0
    • Robert pisze:

     Sławek jest bardzo zapracowanym emerytem ;-)

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Robert, tak zgadza się. Jestem zapracowany i chcę by tak mi pozostało do śmierci, jeśli tylko starczy sił i zdrowia. Praca ponoć uszlachetnia, zwłaszcza jeśli nie otrzymuje się za nią wynagrodzenia, a jedynie satysfakcję:-)

     0
    • Tomek pisze:

     Słąwek, czy umieszczałeś już wpis o Detroit ? Bardzo jestem ciekaw Twoich wrażeń.

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Tomku, dzięki za przypomnienie. Jestem pewien, że opis moich obserwacji z Detroit zrobiłem już jakiś czas temu. Za chwilę się upewnię czy go zamieściłem na łamach fridomii:-)

     0
    • Tomek pisze:

     Niestety, tez na to czekam i nic sie nie ukazalo i Detroit jeszcze…

     0
    • Sławek Muturi pisze:

     Tomek, sprawdziłem. Okazało się, że miałem zapisany jedynie szkic. I to nie dokończony – chyba cześć mi się nie zapisała. Dokończę i wkrótce zamieszczę. Jeszcze raz, dzięki za przypomnienie. Mam kilka zaległych wpisów – chciałem też się podzielić obserwacjami z różnic na granicach kanadyjskich i amerykańskich; o cenach mieszkań w Bostonie i w Montrealu; o Islandii; o Festiwalu Inspiracji; i o kilku innych jeszcze rzeczach:-)

     0
 2. Robert pisze:

  Odnośnie dress code, to napisz Sławek że obowiązuje tylko jedna zasada – prowadzący czyli Ty jest ubrany na pomarańczowo ;-)

  0
  • Sławek Muturi pisze:

   Robert, zasada o której piszesz obowiązuje nie tylko podczas spotkań Fridomiaków.

   Pamiętam jak kilkanaście miesięcy temu spotkałem jakiegoś Fridomiaka na lotnisku we Frankfurcie, Brukseli lub Rzymie (nie w Polsce w każdym razie), który się zdziwił, że jadąc na wakacje jestem ubrany na pomarańczowo. Myślał, że to mój – jak to nazwał – „kostium sceniczny”. Tak nie jest. Ja po prostu pozwalam sobie wychodzić na scenę w moim własnym ubraniu i nie czuję konieczności przebierania się w garnitur:-) To właśnie on, garnitur, jest – z moich obserwacji – „kostiumem scenicznym” dla większości osób. A ja po prostu od dawna nie kupuję ubrań w innym kolorze niż pomarańczowy. Bo lubię ten kolor, bo lubię podążać swoją własną drogą, bo nie boję się wyróżniać z tłumu, bo dzięki temu spotyka mnie wiele serdeczności od przypadkowo spotykanych na mojej drodze przechodniów, bo kolor pomarańczowy wywołuje uśmiech i pozytywną energię, bo kojarzy mi się z wiosną i latem (w odróżnieniu od szarości i czerni, które kojarzą mi się z jesienną słotą i zimowymi mrozami).

   0
 3. Pablo pisze:

  co sądzicie o poprawkach w MdM ? :
  http://strefynieruchomosci.pl/mieszkania-mlodych-takze-rynku-wtornego/

  ceny na rynku wtórnym pewnie wzrosną , a raczej nie powinny spadać , coraz ciężej będzie kupić coś atrakcyjnego ,

  może Panie Sławku art. ,bo to raczej ważna zmiana dla mieszkaniczników

  Patrząc na ceny mieszkań w moim mieście to ceny bdb były 2011-2014 , teraz widzę coraz mniej okazji ,a obserwuję i szukam codziennie ( wszystkie portale,wszystkie biura itp) , w 2011-2013 na przetargach nie było nikogo ,teraz potrafi przyjść 10 osób
  w 2013 obserwowałem 2 lokale wystawione w przetargach :
  W 1 i 2 przetargu nie było nikogo ,cena pierwszego ze 180tzł spadła do 140tzł , a w 3 przetargu było 8 osób i wylicytowali za 170tzł
  Drugi lokal w 1 przetargu 150tzł,w 2 przetargu 130 tzł , w 3 przetargu wygrał Pan ,który przy 155tzł wstał i chlapną 180tzł , powoli widać presję cenową

  jeszcze jedna fajna rzecz jest widoczna na rynku nieruchomości , chodzi o olx.pl , po wprowadzeniu opłat za ogłoszenia sprzedaży,zamiany – spadła o 50% ilość wystawionych lokali na sprzedaż , pewne jest że było fikcyjnych od groma !!!!

  0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

12-13 października, Warszawa, EXPO XXI – targi finansów osobistych „MoneyDays” (POST)

15 października, od godz. 17.00 –  Występ Sławka Muturi na spotkaniu regionalnym WIWN, „Życie jak Rentier przez duże R – partnerski model zarządzania biznesem” (Warszawa, „Golden Floor Tower”, ul. Chłodna 51) – POST

22 października, godz. 10.00 – Janek Dziekoński weźmie udział w dyskusji „Meandry rynku najmu” w ramach konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy (Hilton Warsaw Hotel)

29 października, godz. 14.00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w dyskusji „Rynek mieszkań. Łódź – dobry adres” w ramach Property Forum Łódź (Holiday Inn Łódź)

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Inwestowanie bez ryzyka

Często gdy zachwalam inwestowanie w mieszkania na wynajem jako drogę do osiągnięcia wolności finansowej, moi rozmówcy lub słuchacze odnoszą mylne wrażenie,  że próbuję ich przekonać do tego, że jest to inwestycja bez ryzyka. Treść tego co mówię staje się przez to dla nich mniej wiarygodne. Chcę w tym miejscu głośno i wyraźnie powiedzieć. Inwestowanie w mieszkania na wynajem, jak każde inwestowanie, też niesie ze sobą ryzyko. A nawet ogromnie wiele ryzyk. Można kupić za drogo. Albo przepłacić za [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Agnes, dzięki za przypomnienie wpisu sprzed lat. To bardzo miłe. Przykro mi z powodu Twoich złych...
 • Jan Dziekonski: Tomku, chochlik internetowy spowodował, że się nie nagrało :( No cóż, przeprowadzimy jeszcze raz, ale...
 • Agnes 7: szkoda, ze na Fridomii nie pojawiaja sie juz takie wpisy. Teraz to glownie reklamy, rozumiem to, choc troche...
 • Artur Kaźmierczak: https://www.parkiet.com/Budown ictwo/310149990-Platforma-Soci alEstate-Latwiej-zainwestowac. html
 • Michał: Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 • Mateusz: Dziękuję za odpowiedź, osobiście myślę, że tego typu ubezpieczenie to bardzo dobre rozwiązanie. Czy można...
 • Tomek: Cześć, czy będzie dostępne nagranie?
 • Artur Kaźmierczak: Panie Michale, dokładnie tak, chodzi o dotarcie do nowych inwestorów. Nic w zasadach CFI Stolica...
 • Piotr: „Teraz pomaganie jest modne, kiedyś nie było modne, było oczywiste.”- Ja jestem z tych czasów...
 • Michał: Witam Z jakiego powodu Państwo zdecydowali się na współpracę z zewnętrzną firmą crowdfundingową? Jestem...
 • Artur Kaźmierczak: https://www.rp.pl/Wynajem/3101 09919-Miasta-walcza-z-drogim-n ajmem.html Dwa komentarze ode mnie:...
 • Sławek Muturi: Piotr, listę „skróciły” w moim imieniu moje koleżanki z Mzuri i sorry, że nie doszło do...
 • Sławek Muturi: ESTA, dzięki za dodatkowe info. Miałem – jak widać mylne – wrażenie, że obowiązek...
 • Jan Dziekonski: Panie Mateuszu, ubezpieczenia OC najemcy są elementem tzw. pakietu najemcy Mzuri, które są standardem...
 • Piotr: „Na człowieka składają się wybory i okoliczności. Nikt nie ma władzy nad okolicznościami, ale każdy ma...
 • Mateusz: W webinarze było wspomniane, że najemcy przy podpisywaniu umowy najmu z Mzuri muszą dodatkowo wykupić...
 • ESTA: Sławku, rejestracja w ESTA to jednorazowy wydatek kilkunastu USD a niej masz prawo do wjazdu przez 2 lata. Więc...
 • Jan Dziekonski: AAZR – dziękuję za komentarz i z góry przepraszam, jeśli faktycznie nastąpiło niedociągnięcie z...
 • Robert: http://wyborcza.biz/biznes/7,1 47758,25260548,kokosy-w-sezoni e-ciulanie-na-rate-kredytu-...
 • AAZR: BARDZO NEGATYWNIE O MZURI – jako były najemca, gdzie Mzuri reprezentowało wynajmującego, ostrzegam przed...

Najnowsze wpisy

created by Water Design