Nagranie z webinaru „Jakie są strategie inwestowania w mieszkania – część 1”

Drodzy Fridomiacy, dziękuję wszystkim za tłumne uczestnictwo w webinarze “po co właściwie inwestować w nieruchomości?” oraz “jakie są strategie inwestowania w mieszkania – część 1” =) Poniżej znajdziecie nagranie z tego webinaru!

Strategii inwestowania w mieszkania na wynajem jest co najmniej tyle, ilu jest inwestorów na tym rynku (czyli dużo =) Co to ta strategia? Jak porównywać opcje strategiczne? Centrum Warszawy, czy na obrzeżach Bytomia? Opcji jest mnóstwo – ale gdyby ktoś to wyjaśnił prostym językiem inwestorowi, który dopiero zaczyna?

Ten darmowy webinar był poświęcony wyjaśnieniu w prostym języku jakimi strategiami może się posłużyć inwestor oraz jak w ich oparciu stworzyć własną strategię inwestycji. Była to pierwsza część webinaru poświęconego strategiom inwestowania.

Oczywiście obalaliśmy różne mity:

– Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

– Tylko w Warszawie

– Tylko w mieście w którym mieszkasz

I wiele innych =)

NAGRANIE WEBINARU NA YOUTUBE

PODCAST

 

 

PLAN WEBINARU

Co to w ogóle ta strategia?
Jak oceniać opcje strategiczne?
Jakie są opcje inwestowania w mieszkania – część 1?
– Model biznesowy – cash flow, budowa wartości, podnajem, czy flipping?
– Strategia lokalizacji – centrum Warszawy, czy obrzeża Bytomia?
Jak opracować idealną strategię dla siebie – część 1?
Odpowiedzi na Wasze pytania

 

Chcesz poznać więcej mitów o inwestowaniu w nieruchomości na wynajem? Kliknij tutaj!

 

Chcesz być na bieżąco z książką “Mity inwestowania w nieruchomości na wynajem”? Zapisz się na listę zainteresowanych!

Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie. W każdej chwili możesz się wypisać. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

14 Responses

  1. Dzień dobry,

    Jestem stałym czytelnikiem bloga. Do tej pory wcale się nie wypowiadałem, ale mam jedno pytanie, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Czy jest ktoś, kto może wyjaśnić mi, czym różni się hipoteka umowna od hipoteki przymusowej? chodzi o wpisy w księdze wieczystej.
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

      1. Dzięki bardzo. To dużo wyjaśnia.
        Czyli licytacje komornicze na nieruchomościach z wpisaną hipoteką przymusową trzeba mocno kalkulować.
        Jest może gdzieś temat o licytacjach komorniczych? Chętnie poczytałbym co, gdzie i jak. Do tej pory kupowałem tylko ruchomości, a licytacje nieruchomości odwiedzalem jako obserwator, ale chciałbym bliżej poznać temat, żeby spróbować coś kupić.

        1. Hipoteka nie ma NIC do rzeczy przy licytacjach komorniczych, kupujesz wolną nieruchomość, ale nie hipoteka jest problemem.

          Komornicze to raczej trudny temat, pamiętaj że czekasz na takie mieszkanie min 6-8 miesięcy po licytacji.. a pieniądze zapłaciłeś – wiec zakładaj że jesteś ‘w plecy’ 6 miesięczny zysk z czynszu.. Już boli prawda ?

          Dodatkowo lokator może nie chcieć się wyprowadzić a jeżeli masz do czynienia z opiekunami dzieci, emerytami, bezrobotnymi lub inwalidami to zapomnij o szybkiej eksmisji..
          Eksmitować możesz człowieka samotnego, pracującego, w kwiecie wieku… jak sądzisz jednak, czy dużo będzie takich osób którym komornik zabiera lokal ? ;)

          Moja rada – komornicze tylko dla super okazji gdzie warto czekać, sugeruje raczej nie jako jedno z pierwszych mieszkań do najmu..

  2. 1. Wierzyciel, którego wierzytelność jest stwierdzona tytułem wykonawczym, określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym, może na podstawie tego tytułu uzyskać hipotekę na wszystkich nieruchomościach dłużnika (hipoteka przymusowa).
    2. Jeżeli nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, hipoteka przymusowa może być ustanowiona w wypadkach przewidzianych w przepisach ustawowych.

    Art. 68 [Przedmiot zabezpieczenia]
    1. Hipoteka zabezpiecza wierzytelność pieniężną, w tym również wierzytelność przyszłą.
    2. Hipoteka zabezpiecza wierzytelność do oznaczonej sumy pieniężnej. Jeżeli zabezpieczenie hipoteczne jest nadmierne, właściciel obciążonej nieruchomości może żądać zmniejszenia sumy hipoteki.
    2a.(uchylony)
    3. Sumę hipoteki wyraża się w tej samej walucie co zabezpieczona wierzytelność, jeżeli strony w umowie ustanawiającej hipotekę nie postanowiły inaczej.
    Art. 681 [Zakres zabezpieczenia]
    1. Hipoteka umowna może także zabezpieczać kilka wierzytelności z różnych stosunków prawnych przysługujących temu samemu wierzycielowi.
    2. W umowie ustanawiającej hipotekę należy określić stosunki prawne oraz wynikające z nich wierzytelności objęte zabezpieczeniem.
    3. Wierzyciel hipoteczny może podzielić hipotekę. Oświadczenie o podziale hipoteki należy złożyć właścicielowi nieruchomości. Podział hipoteki staje się skuteczny z chwilą wpisu w księdze wieczystej.

  3. Fundamenty wolności finansowej.
    Czy zastanawialiście się kiedyś nad podziałem drogi do wolności finansowej na mniejsze cele, które jest łatwiej osiągnąć, co za tym idzie lepiej zmotywować do dalszej pracy nad uzyskaniem pełni wolności finansowej.

    U mnie idealnie sprawdza się metoda małych kroków. Jednym z nich jest momentem, w którym liczba posiadanych całkowicie spłaconych mieszkań jest równa liczbie posiadanych dzieci + żona. Na wypadek nagłego pożegnania się z tym światem aby moja lepsza połowa nie martwiła się hipoteką a dzieci miały posag.

    Akurat w tym miesiącu zakupiłem za gotówkę koleje mieszkanie od Mzuri, jednocześnie spłaciłem ostatnią ratę kredytu hipotecznego na mieszkanie w którym żyję z rodziną wiec udało mi się zrealizować kolejny cel w drodze do wolności finansowej.

    Kolejnym etapem będzie posiadanie mieszkania w każdym dużym mieście, aby zdywersyfikować portfel, oraz przygotować się na studia dzieci – zakładam że wyprowadzą się do większego miasta.

    1. Cerwantes, dzięki za ciekawą propozycję. Zawsze dzieliłem wolność finansową na … %. Np jeśli ktoś potrzebuje 10 M, a kupił już 4te za gotówkę i nie ma kredytów do spłacania, to osiągnął 40% swojej Fridomii.

      Ale Twoja propozycja-bardziej życiowa niż matematyczna – bardziej mi się podoba. Zastanowię się nad tym jeszcze☺

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.