14

01.2020

Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w mieszkania i kamienice? [NAGRANIE WEBINARU!!!]

autor: Jan Dziekonski|kategoria: Blog autorów, Edukacja finansowa, Inwestowanie, Mity inwestowania w nieruchomości na wynajem, Nieruchomości

ilość komentarzy: 10

[AKTUALIZACJA] Fridomiacy, dziękuję za tłumne zapisy – było Was ponad 250 zapisanych na webinar! Niestety nasz system nie dał rady i wpuścił tylko 100 pierwszych szczęśliwców, ale pozostali mogą obejrzeć nagranie na YouTube i Spotify!

***

Ostatnio bardzo dużo straszyłem przed różnymi kryzysami, ryzykanctwem, oszustwami, czy po prostu pechem… więc tym razem stwiedziłem, że zrobię coś pozytywnego =)

Po moich ostatnich postach dostałem mnóstwo pytań: „Janek, skoro to takie ryzykowne, to czy i jak inwestować? Jakie powinny być reguły dające bezpieczeństwo?”. Dużo by pisać, więc postanowiłem odpowiedzieć na to… webinarem =)

Zapraszam Was do obejrzenia webinaru pt. „Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w mieszkania i kamienice?”. O czym opowiedziałem?

 • jakie są ryzyka w inwestowaniu w nieruchomości,
 • jak się zabezpieczyć przed utratą wartości inwestycji,
 • jak dobrze zarabiać na nieruchomościach.

A przede wszystkim była to okazja do zadania pytań do ostatnich postów!

Nagranie na YouTube – LINK:


Nagranie podcastu – LINK:

Artykuły do lektury poniżej =)

Najlepsza recepta na sukces! O ryzyku i zasadach bezpiecznego inwestora

Czy w 2020 roku należy być bardziej ostrożnym & krótka rzecz o flipingu

Ile powinno kosztować bezpieczeństwo? [AKTUALIZACJA]

0

Komentarze:

 1. arek pisze:

  Przepraszam ,że nie na temat- pytanie o rozliczenie za 2019.
  Jak co roku rozliczam się ryczałtem na infolinii podatkowej dowiedziałem się ,iż ryczałt w tym roku rozliczamy od 15tego lutego do 2giego marca, formularzy pit28 jeszcze nie ma ale mają być? Podatek mam zapłacić również do 2giego marca.

  Poszedłem do swojego urzędu skarbowego a tutaj powiedziano mi ,że rozliczamy się do 2giego marca ale pit 28 mogę złożyć już teraz a on zostanie przyjęty 15lutego, natomiast wpłatę za podatek mam wykonać do 20 stycznia???

  Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, proszę o wyjaśnienie.

  Pozdrawiam, Arek.

  1+
  • nibul pisze:

   USTAWA z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
   Art. 21.
   1. Podatnicy są obowiązani za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień – przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania.
   1a. Podatnicy mogą obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca po upływie kwartału, za który ryczałt ma być opłacony, a za ostatni kwartał roku podatkowego – przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania.

   Czyli jeżeli termin na złożenie zeznania to 2 marca, więc do tego dnia musisz zapłacić podatek za grudzień 2019 a nie do 20 stycznia, chociaż oczywiście możesz zapłacić wcześniej, przed złożeniem zeznania.

   0
 2. Jan Dziekonski pisze:

  Arek,
  zabiłeś mi ćwieka – nie mam pojęcia bo… korzystam z księgowości (Wynajmistrz konkretnie). Może ktoś z Fridomiaków coś więcej wie?

  0
 3. Michał pisze:

  Z tego co dowiadywałem się u mnie w US to jest tak jak piszesz z tym że mi powiedziano, że składać można dopiero po 15 lutego z tym że ja pytałem o zeznania elektroniczne więc nie chce wprowadzać w błąd. Jeśli jednak co do terminów że do 20.01 wpłata, a do 2.03 rozliczenie to by się zgadzało

  0
 4. Lila pisze:

  Sprawdzilam w Ustawie o zryczltowanym podatku dochodowym, stan prawny na 15.01.2020 a tam pelno nowosci i tak: ostatnia wplata (za grudzian lub za Q4) ‚przed terminem zlozenia zeznania’ czyli przed 2.03.2020.

  PIT-28 skladamy po 15-tym lutego poniewaz 15 lutego 2020 fiskus udostępni za pośrednictwem portalu podatkowego zeznanie uwzględniając w nim dane podatnika będące w ich posiadaniu, w tym dane o wpłatach. Na tym portalu bedzie mozna to zeznanie zaakceptowac, zmienic lub odrzucic. Jesli odrzucimy lub nie zaakceptujemy to musimy samodzielnie zlozyc PIT-28 do 2.03.2020. Jesli ktos nie chce korzystac z portalu to moze zlozyc zeznanie przed 15-tym lutego ale bedzie ono uznane jako zlozone 15-go.

  0
 5. Dzik pisze:

  Witam

  Mam kilka szybkich pytań, mam nadzieję że ktoś pomoże.
  Mam przed sobą pierwsze mieszkanie na wynajem( kawalerka w nowym bloku).
  Jestem osoba fizyczną , mieszkanie chce wynająć ode mnie firma, faktury nie wystawie – czy jest mozliwość na podstawie samej umowy najmu? Chciałbym si
  się rozliczać z US co miesiąc, ile wynosi podatek? gdzie powinno się uiszczać opłatę?
  Mieszkanie powinno być urządzone kompletnie wraz ze wszystkimi sprzętami jak np. żeleazko odkurzacz etc. ?
  Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelka pomoc

  0
  • Robert pisze:

   Zadajesz takie podstawowe pytania – dlatego proponuję żebyś przeczytał którąś z książek Sławka na ten temat, tam masz wszystko opisane ze szczegółami. Na początek podstawowa lektura:

   https://sklep.mzuri.pl/produkt/zarzadzanie-najmem/

   0
  • Jan Dziekonski pisze:

   @ Dzik – Kto pyta nie błądzi! Takie pytania możesz też wrzucać na grupę FB: https://www.facebook.com/groups/obalamymityinwestowania/

   Mam przed sobą pierwsze mieszkanie na wynajem( kawalerka w nowym bloku).
   – Z ciekawości, ile +/- wydałeś na zakup + wykończenie, jakie ma wymiary, gdzie się znajduje, ile będziesz otrzymywał czynszu netto/brutto (bez lub z mediami i opłatami)?

   Jestem osoba fizyczną , mieszkanie chce wynająć ode mnie firma, faktury nie wystawie – czy jest mozliwość na podstawie samej umowy najmu?
   – Możesz wynajmować na podstawie samej umowy, przy jednym mieszkaniu bez działalności gospodarczej (obroni się jako działalność „przy okazji”). Faktury wystawiać nie musisz (bo nie masz DG, nie naliczasz VAT), po Twojej stronie przychód jest rozpoznawany w momencie wpływu przelewu. Jak koszt zaksięguje Twój kontrahent – to trochę ich problem, ale np. my wynajmujemy od naszej Klientki w taki sposób lokal i nasza ksiegowość radzi sobie bez faktury (umowa + przelew jest podstawą). Akurat w temacie podatków warto poszperać u Wynajmistrza.

   Chciałbym się rozliczać z US co miesiąc, ile wynosi podatek? gdzie powinno się uiszczać opłatę?
   – w Twoim wypadku najlepszy byłby ryczałt – do kwoty 100. tys PLN stawka to 8,5% przychodu. Szczegóły tutaj: https://wynajmistrz.pl/podatek-od-najmu-w-2019-roku-ryczalt-czy-zasady-ogolne

   Mieszkanie powinno być urządzone kompletnie wraz ze wszystkimi sprzętami jak np. żeleazko odkurzacz etc. ?
   – zapytaj najemcę =) W naszych mieszkaniach z reguły nie ma takiego wyposażenia. Ale jeśli będzie tam mieszkał „dojazdowo” jakiś manager, to warto się nad tym zastanowić. Ale to zależy na co się dogadacie.

   @ Robert – dzięki za reklamę „Zarządzania najmem”, zgadzam się, że to dobra pozycja =D

   0

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:


Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, WEBINARY I KONFERENCJE

Nagranie webinaru Janka Dziekońskiego nt. „Przewidywań rynkowych Mzuri na 2020 rok” (LINK)

27.02, czwartek, 13:20 – Janek Dziekoński będzie prelegentem 6. Konferencji „Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych” Eurobuild CEE w InterContinental w Warszawie (LINK)

29.02, sobota, 14:00 – Janek Dziekoński będzie prelegentem Festiwalu Inteligencji Finansowej w Warsaw Trade Tower w Warszawie (LINK)

12.03, czwartek – Janek Dziekoński będzie prelegentem Unlimited Business Club w Bielsku-Białej (LINK DO WYDARZENIA FB)

01.04, środa – Janek Dziekoński będzie prelegentem Capital Market Days na Uniwersytecie Ekononmicznym w Krakowie (LINK)

27.04, poniedziałek, godz 13:30 – Artur Kaźmierczak wygłosi prelekcję pt. „Modele współpracy między inwestorem a operatorem najmu” w ramach konferencji „Apart i condohotele – problematyka prawna i operacyjna, modele zarządzania. Nadzór UOKiK i KNF nad realizacją inwestycji” (Hotel Sheraton w Warszawie)

12.05, wtorek, godz 9:00 – Artur Kaźmierczak weźmie udział w audycji Liberator w Radiu Dla Ciebie. [UWAGA: nowy termin!]

 

NAGRANIA OSTATNICH WEBINARÓW I PODCASTÓW:

PODCASTY

Social media:
0

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Don’t Retire, Rewire ! czyli … wolność zawodowa

Przechodzenie na emeryturę wymyślił Otto von Bismarck pod koniec XIX wieku. Wtedy większość osób nie żyła tak długo by się martwić, co sie stanie z nimi gdy już przestaną pracować. Emerytury byly pomyślane jako odpoczynek na końcu dlugiej i ciężkiej (często łamiacej krzyż) kariery zawodowej. Emeryci byli wycieńczeni długimi dniami ciężkiej fizycznej pracy i potrzebowali wreszcie odpocząć przed ... śmiercią.   Dziś już tak nie jest. Żyjemy dłuzej, zdrowiej, warunki pracy się poprawily. Kiedys uważano, że emeryci [...]

Najnowsze komentarze

 • Sławek Muturi: Mikołaj, mam chyba silną psychikę, bo spokojnie sobie radzi z niesprawiedliwościami życia. Zawsze są...
 • Mikołaj_Cierzan: Sławku jak radzisz sobie z psychiką , gdy widzisz w krajach biedę ,głód , ból , rozpacz po śmierci...
 • Andrzej: Zycie jest okrutne dla niektórych. Istnieje tyle zła sławku co o tym sadzisz ?
 • Jan Dziekonski: O kurcze – widzisz, wymyśliłem fake newsa, żeby unaocznić ryzyko, a tu się okazuje, że może w...
 • Kamil: Developres (kilka inwestycji) i MGROUP DEVELOPMENT (budują Capital Tower w Rzeszowie) korzystali chyba z...
 • Sławek Muturi: Lidia, dzięki że pytasz. Zgodnie z prawem, FF będzie mogła ubiegać się o status OPP dopiero po dwóch...
 • Sławek Muturi: Grzegorz, dzięki że pytasz. Gdy pisałem o podróży do Kenii samochodem myślałem, że będzie to częścią...
 • Jan Dziekonski: Panie Pawle, Akurat wczoraj informowaliśmy Inwestorów o statusie projektu, faktycznie deweloper...
 • Lidia: Ksiazka kupiona. Czy Fundacja jest OPP aby mogla otrzymac 1% podatku?
 • PawelS: No fajnie tylko co słychać z inną inwestycją w Gdańsku Mzuri CFI Posejdon? Wpłata w lipcu 2019 i do tej pory...
 • Grzegorz: Cześć Sławek, a jak ten projekt, zwiedzenia wszystkich państw w 2021 ma się do projektu Kenia 2022, o...
 • Sławek Muturi: TX, przed wojną w Polsce byli kamienicznicy i chyba poza nimi niewielu w ogóle posiadało swoje...
 • TX: Sławku, przyznam że wciąż nie rozumiem. Czytałem 13 pięter – przed wojną chyba nie było takich regulacji a...
 • Sławek Muturi: TX, patrząc krótkoterminowo może masz rację. Natomiast w perspektywie historycznej, bez UOOCHROPRALOK...
 • Jan Dziekonski: @ Dzik – Kto pyta nie błądzi! Takie pytania możesz też wrzucać na grupę FB:...
 • Robert: Zadajesz takie podstawowe pytania – dlatego proponuję żebyś przeczytał którąś z książek Sławka na ten...
 • TX: Nie rozumiem tej logiki. To gdzie potencjalni najemcy by mieszkali? W lokalach komercyjnych nie ma takiej ustawy...
 • Sławek Muturi: Bo bez niej trudniej byłoby – wg mnie – znaleźć najemcę😊 Niektórzy landlordowie w Anglii...
 • Aleksander: Dlaczego bardzo się cieszysz z istnienia UOCHRONPRAWLOK – a ?
 • Dzik: Witam Mam kilka szybkich pytań, mam nadzieję że ktoś pomoże. Mam przed sobą pierwsze mieszkanie na wynajem(...

Najnowsze wpisy

created by Water Design