Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w mieszkania i kamienice? [NAGRANIE WEBINARU!!!]

[AKTUALIZACJA] Fridomiacy, dziękuję za tłumne zapisy – było Was ponad 250 zapisanych na webinar! Niestety nasz system nie dał rady i wpuścił tylko 100 pierwszych szczęśliwców, ale pozostali mogą obejrzeć nagranie na YouTube i Spotify!

***

Ostatnio bardzo dużo straszyłem przed różnymi kryzysami, ryzykanctwem, oszustwami, czy po prostu pechem… więc tym razem stwiedziłem, że zrobię coś pozytywnego =)

Po moich ostatnich postach dostałem mnóstwo pytań: “Janek, skoro to takie ryzykowne, to czy i jak inwestować? Jakie powinny być reguły dające bezpieczeństwo?”. Dużo by pisać, więc postanowiłem odpowiedzieć na to… webinarem =)

Zapraszam Was do obejrzenia webinaru pt. “Jak bezpiecznie i zyskownie inwestować w mieszkania i kamienice?”. O czym opowiedziałem?

 • jakie są ryzyka w inwestowaniu w nieruchomości,
 • jak się zabezpieczyć przed utratą wartości inwestycji,
 • jak dobrze zarabiać na nieruchomościach.

A przede wszystkim była to okazja do zadania pytań do ostatnich postów!

Nagranie na YouTube – LINK:


Nagranie podcastu – LINK:

Artykuły do lektury poniżej =)

Najlepsza recepta na sukces! O ryzyku i zasadach bezpiecznego inwestora

Czy w 2020 roku należy być bardziej ostrożnym & krótka rzecz o flipingu

Ile powinno kosztować bezpieczeństwo? [AKTUALIZACJA]

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

13 Responses

 1. Przepraszam ,że nie na temat- pytanie o rozliczenie za 2019.
  Jak co roku rozliczam się ryczałtem na infolinii podatkowej dowiedziałem się ,iż ryczałt w tym roku rozliczamy od 15tego lutego do 2giego marca, formularzy pit28 jeszcze nie ma ale mają być? Podatek mam zapłacić również do 2giego marca.

  Poszedłem do swojego urzędu skarbowego a tutaj powiedziano mi ,że rozliczamy się do 2giego marca ale pit 28 mogę złożyć już teraz a on zostanie przyjęty 15lutego, natomiast wpłatę za podatek mam wykonać do 20 stycznia???

  Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, proszę o wyjaśnienie.

  Pozdrawiam, Arek.

  1. USTAWA z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
   Art. 21.
   1. Podatnicy są obowiązani za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień – przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania.
   1a. Podatnicy mogą obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca po upływie kwartału, za który ryczałt ma być opłacony, a za ostatni kwartał roku podatkowego – przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania.

   Czyli jeżeli termin na złożenie zeznania to 2 marca, więc do tego dnia musisz zapłacić podatek za grudzień 2019 a nie do 20 stycznia, chociaż oczywiście możesz zapłacić wcześniej, przed złożeniem zeznania.

 2. Arek,
  zabiłeś mi ćwieka – nie mam pojęcia bo… korzystam z księgowości (Wynajmistrz konkretnie). Może ktoś z Fridomiaków coś więcej wie?

 3. Z tego co dowiadywałem się u mnie w US to jest tak jak piszesz z tym że mi powiedziano, że składać można dopiero po 15 lutego z tym że ja pytałem o zeznania elektroniczne więc nie chce wprowadzać w błąd. Jeśli jednak co do terminów że do 20.01 wpłata, a do 2.03 rozliczenie to by się zgadzało

 4. Sprawdzilam w Ustawie o zryczltowanym podatku dochodowym, stan prawny na 15.01.2020 a tam pelno nowosci i tak: ostatnia wplata (za grudzian lub za Q4) ‘przed terminem zlozenia zeznania’ czyli przed 2.03.2020.

  PIT-28 skladamy po 15-tym lutego poniewaz 15 lutego 2020 fiskus udostępni za pośrednictwem portalu podatkowego zeznanie uwzględniając w nim dane podatnika będące w ich posiadaniu, w tym dane o wpłatach. Na tym portalu bedzie mozna to zeznanie zaakceptowac, zmienic lub odrzucic. Jesli odrzucimy lub nie zaakceptujemy to musimy samodzielnie zlozyc PIT-28 do 2.03.2020. Jesli ktos nie chce korzystac z portalu to moze zlozyc zeznanie przed 15-tym lutego ale bedzie ono uznane jako zlozone 15-go.

 5. Witam

  Mam kilka szybkich pytań, mam nadzieję że ktoś pomoże.
  Mam przed sobą pierwsze mieszkanie na wynajem( kawalerka w nowym bloku).
  Jestem osoba fizyczną , mieszkanie chce wynająć ode mnie firma, faktury nie wystawie – czy jest mozliwość na podstawie samej umowy najmu? Chciałbym si
  się rozliczać z US co miesiąc, ile wynosi podatek? gdzie powinno się uiszczać opłatę?
  Mieszkanie powinno być urządzone kompletnie wraz ze wszystkimi sprzętami jak np. żeleazko odkurzacz etc. ?
  Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelka pomoc

  1. @ Dzik – Kto pyta nie błądzi! Takie pytania możesz też wrzucać na grupę FB: https://www.facebook.com/groups/obalamymityinwestowania/

   Mam przed sobą pierwsze mieszkanie na wynajem( kawalerka w nowym bloku).
   – Z ciekawości, ile +/- wydałeś na zakup + wykończenie, jakie ma wymiary, gdzie się znajduje, ile będziesz otrzymywał czynszu netto/brutto (bez lub z mediami i opłatami)?

   Jestem osoba fizyczną , mieszkanie chce wynająć ode mnie firma, faktury nie wystawie – czy jest mozliwość na podstawie samej umowy najmu?
   – Możesz wynajmować na podstawie samej umowy, przy jednym mieszkaniu bez działalności gospodarczej (obroni się jako działalność “przy okazji”). Faktury wystawiać nie musisz (bo nie masz DG, nie naliczasz VAT), po Twojej stronie przychód jest rozpoznawany w momencie wpływu przelewu. Jak koszt zaksięguje Twój kontrahent – to trochę ich problem, ale np. my wynajmujemy od naszej Klientki w taki sposób lokal i nasza ksiegowość radzi sobie bez faktury (umowa + przelew jest podstawą). Akurat w temacie podatków warto poszperać u Wynajmistrza.

   Chciałbym się rozliczać z US co miesiąc, ile wynosi podatek? gdzie powinno się uiszczać opłatę?
   – w Twoim wypadku najlepszy byłby ryczałt – do kwoty 100. tys PLN stawka to 8,5% przychodu. Szczegóły tutaj: https://wynajmistrz.pl/podatek-od-najmu-w-2019-roku-ryczalt-czy-zasady-ogolne

   Mieszkanie powinno być urządzone kompletnie wraz ze wszystkimi sprzętami jak np. żeleazko odkurzacz etc. ?
   – zapytaj najemcę =) W naszych mieszkaniach z reguły nie ma takiego wyposażenia. Ale jeśli będzie tam mieszkał “dojazdowo” jakiś manager, to warto się nad tym zastanowić. Ale to zależy na co się dogadacie.

   @ Robert – dzięki za reklamę “Zarządzania najmem”, zgadzam się, że to dobra pozycja =D

   1. Witajcie Sławek moze Ty cos podpowiesz?

    Mieszkanko 4600 za m 2Nowe, 29m Lublin. Umowę przedwstępną podpisywałem ok 2 lata temu Kompletnie urządzone.
    Czynsz najmu 1600,Plus czyns do wspólnoty i media. W umowie powinny byc kwoty netto? Np 1600netto wynajem. Lub jakiś inne sugestie.
    Chodzi o to aby uniknąć oprócz ryczałtu, płacenia vatu do us. Słyszałem o różnych dziwnych akcjach i zmianie przepisów.
    Mieszkanie wynajmę firmie w której pracuje A w Nim będzie mieszkał jeden z pracowników.. Ja nie jestem vatowcem, nie mam działalności.
    Już mam mętlik.

 6. I jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy.
  Czy w umowie musi być podany numer księgi wieczystej?
  Mieszkanie jest nowe od dewelopera, ale akt notarialny będzie podpisany po zawiązaniu się wspólnoty mieszkaniowej i póki co lokal nie ma wyodrębnionej oddzielnej księgi wieczystej.

  1. Dzik, z tego co pamiętam, w Polsce mamy zasadę wolności umów – nie ma jednego, narzuconego formatu umowy najmu. W związku z tym nie ma obowiązku podawania numeru KW mieszkania. Powodzenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.