Wsłuchaj się w Puls Najmu

Jak wcześniej zapowiadałem, jako Mzuri wydaliśmy właśnie nowy mini-raport, zatytułowany „Puls Najmu”.

Puls Najmu to syntetyczne zestawienie najważniejszych wskaźników opisujących kluczowe obszary w zakresie najmu mieszkań: średni czynsz w zależności od miasta oraz rodzaju lokalu, windykacja, pustostany, aneksowanie umów najmu oraz zniżki udzielone najemcom w związku z koronakryzysem. Raport będzie generowany dwa razy w miesiącu – ok. 7. i ok. 22. dnia miesiąca, według stanu na 5 i 20 dzień miesiąca, aby zestawić dane oraz pokazać różnicę i zjawiska jakie zachodzą na rynku najmu w tych okresach.

Raport to rzetelne źródło wiedzy dla każdego kto pragnie na bieżąco śledzić zmiany na rynku najmu. Dodatkowo, można go potraktować jako świetne, na bieżąco aktualizowane, dopełnienie do wcześniej wydanego przez Mzuri raportu „Mieszkania w czasach zarazy” (pisałem o nim tutaj), w którym można znaleźć szczegółowy opis rynku najmu długoterminowego w Polsce, a także scenariusze rozwoju rynku i praktyczne porady na czas kryzysu.

Pierwsza edycja raportu dostępna jest za darmo, do pobrania w sklepie Mzuri Każde kolejne, co dwutygodniowe wydanie to wydatek rzędu zaledwie 5 zł. Można też zakupić subskrypcję kwartalną za 29 zł (zniżka 11%) lub całoroczną (do końca roku 2020) za 99zł, co przekłada się na oszczędność rzędu 24%. Ci z Was, którzy jeszcze nie są subskrybentami raportu „Mieszkania w czasach zarazy”, mogą zakupić roczną subskrypcję obu raportów na raz za 249 zł, oszczędzając tym samym aż 60% w stosunku do cen pojedynczych edycji za ten sam okres.

 

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

10 Responses

 1. Coś te raporty nie działają, zakupiłem subskrypcję kilka dni temu i jak na razie ani faktury, ani potwierdzenia transakcji, ani raportu.

  1. Szanowny Panie, przy zakupie produktu wirtualnego plik jest do pobrania w podsumowaniu transakcji. Bardzo proszę napisać maila na sklep@mzuri.pl, a ja wyślę raport bezpośrednio do Pana.

 2. Witam serdecznie Arturze!
  Czy istnieje możliwość kupienia raportów w formie PDF, czy tylko w formie papierowej?

  1. Dzień dobry, niestety nie dostaliśmy żadnej wiadomości od Pana. Pozwoliłam sobie skontaktować się z Panem mailowo, aby wyjaśnić sytuację.

 3. Witam, początkuję z najmem krótkoterminowym i pomyślałem, że zadam Wam pytanie techniczne. Jeśli bez sensu i nie warto, albo nie wypada, to całkowicie ok.

  Pytanie brzmi, czy używacie / widzicie, żeby Wasi klienci używali różnego rodzaju zdalne systemy dostępu do nieruchomości, np. szafka na klucze z kodem, albo wręcz zaawansowany zamek zdalny sterowany aplikacją za pomocą iphona ?

  Pozdro, Zbig

  1. Zbig, niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mzuri – na prośbę grupki naszych Klientów – weszło w najem krótkoterminowy, ale wycofaliśmy się z tego. Teraz wygląda na to, że miałem rację przestrzegając, że najem krótkoterminowy jest bardziej ryzykowny – coś co daje wyższe zwroty z definicji jest bardziej ryzykowne.

   Tym bardziej podziwiam Twoją odwagę we wchodzeniu na krótki najem teraz, w dobie koronawirusa oraz ewentualnych nawrotów pandemii. A może to właśnie teraz jest dobry moment by w to wejść? Gdy większość wychodzi…

   Tak czy inaczej, trzymam życzliwie kciuki!

   1. Dziękuje za informację, rzeczywiście dotarło do mnie, że obsługujecie długoterminowe. Jeśli o mnie chodzi, wygląda to dobrze, kupiłem w lutym inwestycyjnie apartament w bardzo dobrej lokalizacji i topowej miejscowości nadmorskiej. Przy czym kupiłem apart razem z serwisem sprzątającym, gronem klientów wracających co rok, itd. Czyli taki ZORG :-) W marcu i lutym wynajął się do połowy września i wciąż idą po 2-3 pytania dziennie, więc gdybym miał drugi taki, też by się wynajął. Pytanie jak będzie w low seasonie, ale maj – październik załatwia mi oczekiwany roczny zwrot, cokolwiek wpadnie dodatkowo, to miły bonus. Ponieważ nie mieszkam na miejscu, manadżowanie kluczy okazuje się wyzwaniem, stąd to pytanie do Was. Dzięki za info i pozdrawiam ! Zbig

    1. Zbig, dzięki za podzielenie się swoim case’em. Rzeczywiście może teraz być więcej turystyki krajowej, bo podróżowanie za granicę nagle stało się bardziej skomplikowane i niepewne. Trzymam kciuki za powodzenie Twojej inwestycji!!!

     Mam nadzieję, że ktoś z Fridomiaków będzie znał odpowiedzi na Twoje pytania. Jeśli spotkam w Mzuri (teraz jest to utrudnione:-) osoby, które zajmowały się najmem krótkim, to podpytam i dam ewentualnie znać. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.