12

09.2018

Odwiedź kamienicę wybudowaną przez Mzuri CFI 1

autor: Artur Kaźmierczak|kategoria: Blog autorów

ilość komentarzy: 16

 

 Zapraszam Was do odwiedzenia (wirtualnego) nowego budynku na Targowej 55, który wybudowało Mzuri CFI 1. Pod tym linkiem znajdziecie spacer 3D po naszej czynszówce:

http://wnetrza3d.pl/realizacje/mzuri/targowa-nowa-inwestycja/

Inaczej niż wirtualnie trudno go będzie odwiedzić, bo nie ma już wolnych mieszkań w tej kamienicy – wszystkie są wynajęte. Przy okazji jeszcze garść samochwalstwa:

 1. Mieszkania wynajęliśmy (netto) średnio aż o 113 zł (blisko 12%) drożej niż zakładaliśmy (tylko dwa mieszkania zostały wynajęte za zakładany czynsz, wszystkie pozostałe za wyższy),
 2. W efekcie zwrot dla Inwestorów, którzy kupili od Mzuri CFI 1 nowopowstałe mieszkania jest średnio o wyższy o ok. 0,7 pkt %, niż było to zakładane,
 3. A to mimo, że wszystkie mieszkania wynajęły się w krótkim okresie wakacji, czyli w teoretycznie najsłabszym dla najmu sezonie.

O tym, że Wspólnicy, którzy zainwestowali w Mzuri CFI 1, zarobili kilkanaście procent rocznie już pisałem, więc się nie powtarzam :)

 

 

Komentarze:

 1. Krzysztof napisał(a):

  Brzydkie wnetrza płytki w klatce i łazience jak sprzed 20 lat..

  • Artur Kaźmierczak napisał(a):

   Krzysztof, szanuję Twoją opinię, na szczęście najemcy zagłosowali własnymi pieniędzmi, że im się podoba (tak jak mnie) :)

  • TX napisał(a):

   Mi się wydaje że wystrój dobrze dopasowany do oczekiwań klienta. Ale z ciekawości chętnie poznam inne podejścia – Krzysztof – podeślesz jakieś fotki Twoich mieszkań?

 2. TomK napisał(a):

  Szacun realizacja, wyglad, wizualizacja real 3d. Brawo !

 3. Paweł napisał(a):

  Ja również przyznam, że nie podoba mi się z tym, że bardziej przeszkadza mi wygląd zewnętrzny, bo na jego oglądanie „narażeni” są wszyscy odwiedzający Park Źródliska i Muzeum Kinematografii. Po prostu w otoczeniu XIX wiecznych kamienic i pałacyków postawiony został klocek bez żadnej finezji. Wiem, że tak jest taniej i inwestorzy CFI są zadowoleni ze zwrotu, ale czasem liczy się coś więcej niż pieniądze.

  • Artur Kaźmierczak napisał(a):

   Paweł, będziemy pracować nad tym, by nasze budynki były coraz bardziej estetyczne. Przyznaję, że są w okolicy ładniejsze pałacyki, ale z drugiej strony pocieszam się, że są i znacznie gorsze.

   • Bobbi van der Rohe napisał(a):

    Cześć! W komentarzu Pawła można wyczuć troskę o jakość przestrzeni publicznej, a krytyka wydaje się konstruktywna. Nie zgodziłbym się tylko z tym, że skoro jest tanio i wysoki zwrot to nie może być estetycznie. Interes estetyki nie koliduje przecież z interesem ogółu, w tym przypadku radości z czerpania jak najwyższych zysków z inwestycji. W estetyce chodzi o podejmowanie właściwych decyzji, dlatego właśnie nawet zgrzebna architektoniczna „perełka” swoją estetyką może przyćmić „pałac”!

    To co napiszę poniżej tylko na pierwszy rzut oka stoi w opozycji do zasady „jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, zamilcz”. Mam cichą nadzieję, że moja intencja zostanie właściwie odebrana.

    Arturze, szkoda, że nie dodałeś więcej zdjęć z zewnątrz. Z załączonego niestety wynika, że elewacja nowo powstałego budynku bardziej przypomina elewacje tych dziwnie termo-modernizowanych bloków z wielkiej płyty niż coś wybudowanego współcześnie przez lidera na rynku najmu mieszkaniowego w Polsce. Użycie najtańszych materiałów (w tym wypadku tynk na całkowicie gładkiej ścianie) mogło stanowić chociażby „płótno” dla ciekawego muralu. Kilka lat temu Sławek wspominając o tej inwestycji pisał, że zgłosiła się do Was ekipa od murali i rozważacie oddanie im jednej ściany. Sławku, może do swojej listy zawodów emeryta dopisałbyś „decydenta kreatywnego” w Mzuri? Bo najwyraźniej jesteś potrzebny :-) Firma z takim potencjałem mogłaby przecież wyznaczać trendy i być liderem rynku nie tylko w liczbie zarządzanych jednostek ;-)

    Pozdrawiam serdecznie!

    • Artur Kaźmierczak napisał(a):

     Bobbi, Ja również wyczuwam tę troskę Pawłą i w mojej opinii jego krytyka jest konstruktywna. Nie wydaje mi się też, bym moimi odpowiedziami dawał powód do sądzenia, że jest inaczej. Nie pisałem też nigdzie, że jeśli ma być ekonomicznie, to musi być brzydko.
     Uczymy się. Fasada pierwszej kamienicy, którą remontowaliśmy – na ul. Pabianickiej w Łodzi – jest brzydka. Bez owijania w bawełnę. Nie jestem dumny z tego jak wygląda na zewnątrz. Projektując kolejne prosiliśmy wprost architekta, by zadbał o estetykę z zewnątrz. Czy wyszło – Pawła i Twoim zdaniem nie, moim – cóż, mogło być lepiej. Ale z drugiej strony cieszę się, że jest lepiej niż wcześniej. I mam ambicję, by kolejne fasady wyglądały jeszcze lepiej.
     Bobbi, wszyscy, którzy śledzą Fridomię wiedzą, że jesteś pasjonatem architektury. A może Ty byś się zgodził zostać konsultantem architektonicznym vel kreatywnym Mzuri? Wierzę, że byś nam pomógł sprawić, by nasza praca przynosiła też korzyści naszym sąsiadom czy, szerzej, wszystkim mieszkańcom miast, w których remontujemy kamienice?

    • Bobbi van der Rohe napisał(a):

     Arturze, dziękuję za propozycję :-) Bardzo chętnie pomogę jeśli będę mógł.

    • Artur Kaźmierczak napisał(a):

     Dziękuję Bobbi. Będziemy pamiętać przy najbliższej okazji. Remonty nieruchomości w Krakowie i Lublinie mamy już chyba zbytnio zaawansowane, ale jest jeszcze parę innych :)

 4. Piotr K napisał(a):

  Bardzo funkcjonalnie urządzone minimieszkania. Metraż tego wymagał, ale efekt finalny bardzo fajny.
  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

 5. Galadewe napisał(a):

  Mieszkanie bardzo funkcjonalnie urządzone i ładnie chodź nie do końca jest to mój styl.

  • Artur Kaźmierczak napisał(a):

   Galadewe, mój też nie za bardzo, ale staramy się, by styl był na tyle neutralny, by mieszkania łatwo znajdowały najemców. A to się udało :)

 6. xav napisał(a):

  Hej Artur – mieszkania wyglądają bardzo spoko. CZy możesz podać numeryczny przykład inwestor który zainwestował 10 czy 100K ? Kiedy wpłacił kwotę – kiedy dostał jaką wypłatę – czy dostwal ja w ratach czy w jednym momencie, jaki musiał zapłacić podatek (uznajmy, że robił to jako osoba prywatna z 18% podatkiem)

  Czy wszystkie mieszkania zostały finalnie sprzedane a CFI 1 rozwiazane ?

  • Artur Kaźmierczak napisał(a):

   Xav,
   Patrząc tylko na projekt polegający na wzniesieniu tego, nowego budynku („Nowa Targowa”), okres inwestycyjny liczymy od 04.2017 (był to drugi etap inwestycji, pierwszy polegał na remoncie kamienicy, którą nazywamy Stara Targowa). W uproszczeniu: przy maksymalnej możliwej wpłacie od inwestora tj. 64.000 zł powiększonej o kwotę niewypłaconego zysku za Starej Targowe, który został reinwestowany w Nową Targową wkład inwestora wyniósł 83.008 zł. Wypłata była jednorazowa i nastąpiła 15.06.2018 w wysokości 101.696 zł (kapitał + zysk). Od kwoty zysku (18.688 zł) należy odprowadzić podatek, przy czym będzie to 19% (podatek od zysków kapitałowych) – wyniesie on zatem 3550 zł z groszami. Zysk netto z inwestycji w CFI 1 na etapie Nowej Targowej wyniesie 15.137 zł, a wiec 18,2% (w całym okresie trwania projektu).
   Wszystkie mieszkania zostały sprzedane, a Mzuri CFI 1 jeszcze istnieje i kończy sprawy formalne związane z obniżeniem kapitału.

 7. Mikafu napisał(a):

  Ogrom pracy włożony i wyszło super.
  Gratuluje swietna robota 🙂

Dodaj swój komentarz:

Chcesz, aby koło Twojego komentarza pojawiła się Twoja ikona lub zdjęcie?
Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić.

Powiadom znajomego o tym wpisie:

E-mail *
Wpisz wiadomość
Subskrybuj komentarze do tego wpisu

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA FRIDOMIACZEK

I FRIDOMIAKÓW

13.X. 2018, sobota – godz 17:00; Seul, Korea – darmowe spotkanie w 3 Alley Pub, podczas którego chętnie odpowiem na pytania związane z wolnością finansową, inwestowaniem w najem, również w formule crowd fund investing, oraz o tym co można robić po osiągnięciu wolności finansowej:-)

29 maja 2019 roku, środa – godz 19:00; live na profilu FB Sławek Muturi oraz – równolegle – webinar (konieczna wcześniejsza rejestracja). Szczegóły bliżej terminu.

Dlaczego info z tak dużym wyprzedzeniem? Bo będzie to już 10-ta (!!!!!!!!!!) rocznica mojego przejścia na wcześniejszą emeryturę:-). Choć będę tego dnia gdzieś w podróży po Afryce, to chciałbym byśmy się spotkali – choćby wirtualnie – przy kieliszku wina lub butelce piwa:-)

 

 

Archiwum - miesiąc po miesiącu

Najwyżej cenione

Gwarancja zysku to klasyczny oksymoron

Wszelkie "gwarancje zysku" to - według mnie - triki dla naiwniaków. Dlaczego tak uważam? Bo w biznesie jest tak, że zysk jest niczym innym jak nagrodą za gotowość do poniesienia ryzyka. Im większe ryzyko ponosi inwestor, tym większego  zysku może oczekiwać. Ryzyko ponosi inwestor kupując produkty (złoto, obligacje, ziemię, mieszkanie) lub usługi (lokaty bankowe, akcje giełdowe, jednostki funduszy inwestycyjnych, polisy ubezpieczeniowe, itp) dostarczane przez ich "producentów" czyli banki, skarb państwa, firmy, fundusze, itp. Gwarancja oznaczałaby, że podmiot [...]

Najnowsze komentarze

 • Robert: http://wiadomosci.gazeta.pl/wi adomosci/7,166611,24126385,mie szkancy-nowej-kaledonii-jed...
 • Robert: https://www.rp.pl/Mieszkaniowe /311019943-Wielka-plyta-wynajm owana-takze-na-pokoje.html
 • Sławek Muturi: Monika, dzieki za mobilizowanie mlodego pokolenia. To paradoks, ze nie sa zainteresowani, bo to...
 • Sławek Muturi: Jola, tak spacery po starowce Mombasy w ciagu dnia jak najbardziej OK. Jedyna niedogodnosc to...
 • Monika: Sławku, Poszłam do wyborów i zabrałam ze sobą 19-lenią córkę… której się wyjątkowo nie chciało iść, ale...
 • Jola: Hej , z mężem spędzę cały dzień w Mombasie , czy spokojnie można spacerować samemu , zwiedzanie starówki czy...
 • Sławek Muturi: Jak widac, wpadki zdarzaja sie nawet najwiekszym firmom, z najwiekszymi dzialami IT:-)...
 • Sławek Muturi: Jakies 2-2,5 tygodnia temu, znalazlem w The Korea Herald, artykul mowiacy o tym jaki odsetek starszych...
 • Sławek Muturi: Wioleta, dzieki za kontakt. Niestety nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie. Spodziewam sie, ze...
 • Sławek Muturi: Alma, dzieki za komplement. Rozumiem, ze zainwestujesz z nami, tak?
 • Sławek Muturi: Alma, dzieki za komplement:-)
 • Sławek Muturi: Artur, rozumiem dokladanie tak samo jak piszesz. Dlatego nie bylem pewien co masz namysli piszac...
 • Sławek Muturi: xav, Pacyfik jest dosc drogi jesli chodzi o hotele. Moj pokoj tu na Kiribati kosztuje AUD 30 za noc...
 • Sławek Muturi: aswad, nie wiem o co pytasz… O wyniki Mzuri CFI Lodz oraz Mzuri CFI Slask? Jeszcze troche za...
 • Artur Banach: Ja za RTW uważam wylot z Europy do Azji i powrót przez Pacyfik i Amerykę Północną. Lub odwrotnie, wylot...
 • Wioleta: Dzien dobry, Na wtsepie chce podziekowac za udostepnione info. Latem tego roku odwiedzilam Rumunie. Celem...
 • Alma: Bardzo dobra wiadomość! Teraz tylko zainwestować parę groszy i pchać inwestycje ku wielkim zarobkom!. Świetnie...
 • Alma: W tej książce jest zawarte strasznie dużo przydatnych informacji na temat wolności finansowej. Naprawdę jest...
 • Kuneg: Szare kolory pozwalają wtopić się w tłum. Wiele osób nie ma po prostu odwagi wyróżniać się z tłumu. Miałam...
 • Artur Banach: Przez podróż dookoła świata rozumiem oczywiście wylot z Europy do Azji i powrót nad Pacyfikiem przez...

Najnowsze wpisy

created by Water Design