Pesto inwestycyjne

Pesto to nie tylko miks ziół, oliwy i innych dodatków. Pesto to także mocno nieformalna nazwa – jak na razie używana wyłącznie wewnętrznie w Mzuri – naszej nowej spółki inwestowania grupowego. A to “pesto” wzięło się od nazwy oficjalnej: Mzuri CFI P111 Sp.z o.o.

Nowe CFI zamówi budowę wielolokalowego budynku w rewelacyjnej lokalizacji w Gdańsku: dwa przystanki od Galerii Bałtyckiej i tym samym ul. Grunwaldzkiej, przy której istnieje i dynamicznie rozrasta się bodaj największe w Trójmieście centrum biurowe. W budynku tym powstanie ok. 60 apartamentów na wynajem oraz nowocześnie zaprojektowana przestrzeń wspólna (do pracy / nauki, do zabawy, kuchnia z jadalnią, może pralnia lub sauna – jeszcze nad tym pracujemy).

Oprócz najlepszej chyba lokalizacji inwestycji spośród wszystkich CFI, Pesto wyróżnia się jeszcze jednym – będzie to nasza największa deweloperska spółka inwestowania grupowego. Zakładamy, że pozyskamy do niej ok. 7,5-8,0 mln zł. Oczekujemy, projekt potrwa nieco ponad dwa lata a inwestorzy otrzymają zwrot w wysokości ok. 22% (czyli ok. 10% w stosunku rocznym)

Subskrypcja do “Pesto” już trwa. Więcej szczegółów pod tym LINKIEM.

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi, udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

2 Responses

 1. No fajnie tylko co słychać z inną inwestycją w Gdańsku Mzuri CFI Posejdon? Wpłata w lipcu 2019 i do tej pory konkretów brak. Podobno miał być zwrot z inwestycji w 18 miesięcy. Przy obecnym tempie jakoś w to nie wierzę.

  1. Panie Pawle,
   Akurat wczoraj informowaliśmy Inwestorów o statusie projektu, faktycznie deweloper stanął na etapie uzgodnień komunikacyjnych, niezbędnych do uzyskania Pozwolenia na Budowę. De facto może to skutkować wydłużeniem projektu o 2 miesiące, co przy niezmienionym zysku dawałoby nieco niższy zwrot roczny (ponad 9%, nadal nieźle!). Ale nie ma co czekać, zaczęliśmy szukać z deweloperem opcji skrócenia projektu i obniżenia kosztów. Chyba znaleźliśmy, tyle mogę teraz powiedzieć :) proszę trzymać kciuki!

   Powiem tylko tak – KLASYKA DEWELOPERSKA. Tzn. takie sytuacje się zdarzają, ich ryzyko jest duże. Np. uzgodnienia z ZDZ w Gliwicach opóźniają start naszego projektu budowlanego (CFI 5, już niebawem) o 2 miesiące. Po prostu takie są te projekty, że nie da się wszystkiego przewidzieć. Dlatego też są one podwyższonego ryzyka i każdy racjonalny inwestor rozumie, że to nie jest obligacja skarbowa, gdzie wszystko jest co do dnia.

   Więcej o takich ryzykach znajdziecie tutaj:
   https://fridomia.pl/2020/01/14/jak-bezpiecznie-i-zyskownie-inwestowac-w-mieszkania-i-kamienice-webinar/
   https://fridomia.pl/2020/01/12/najlepsza-recepta-na-sukces-o-ryzyku-i-zasadach-bezpiecznego-inwestora/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kup Pomarańczową wolność finansową

 

Najnowszą książkę autorów bloga Fridomia i dołóż swoją cegiełkę do kupna mieszkania dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. I Ty możesz pomóc.

 

Książkę kupisz klikając tutaj.